Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Kako rastu tako je i briga veca :D
Opet problemcic izbio. (posavjetovao se sa tvojim zamjenikom i rijesili na brzinu to.)
Vent je jednostavno prejak, nije puhao u njih ali svejedno zrak koji se odbijao od boxa, ih je zakucavao u stranu.
IMG_20190820_130753.jpg , IMG_20190820_130814.jpg
Pokusao sam ih vezat ali su preslabe. Tako da sam zemlju lagano pritisnuo uz stabiljku i tako ih izravnao. Drze se i sad ovak izgleda. u pozadini ove. Automatik je ispred on voli vjetar.
IMG_20190820_150014[1].jpg , IMG_20190820_150021[1].jpg
Vent sam prigusio sa mrezicom za komarce, i oslabio ga tako za najmanje 50% (nek se muci koji dan dok ne ojacaju.)
IMG_20190820_134211[1].jpg

@jazilicious Pripazi ti imas isto taj proklima vent, nemoj ga koristit na pocetku. iskoristi bolje neki slabiji vent ako imas, ako ne prigusi ga ili dimaj necime.

Edit: Pocinju lagano mirisat dok spavaju. Morat cu filter uzet ipak.
Edit 2: Sto se tice zemlje imam taman florabelle i perlita za napravit mix za ove dvije. s tim da mi ostane koja litra za nadopunit pot kasnije.
Ali nemam florabelle za radit mix za automatika. Mogu njega stavit u cisti potground ostat ce mi nekih 30L pa da iskoristim? Da mi ne stoji zemlja u stanu bezveze.

Stanje s biozama je dobro, kao da se nista nije desilo napreduju dalje ljepo. Malo se vlaga spusitila opet na nekih 20% ali ne zamaram se vise. Vjerovatno je skoro suh substrat pa je i vlaga manja zato.
 
Poslednja izmena:

jazilicious

Aktivan Član
19.07.2019
240
1.633
143
36
@jazilicious[/USER] Pripazi ti imas isto taj proklima vent, nemoj ga koristit na pocetku. iskoristi bolje neki slabiji vent ako imas, ako ne prigusi ga ili dimaj necime.

Stavio sam ga 50cm iznad biljozi da duva po panelu ;)
pc ventovi se brinu o malenima..
 
15.11.2017
90
89
18
35
vazi slozi ti pricu pa ti ja veceras posle 21h tek mogu odgovoriti posto radim popodne.
Evo ovako,sjemenka iz domaćice(albanke) zasađena i iznikla vani otprilike 20.06, u potu 18L(miješavina zemlje, stiropora i glinenih kuglica za drenažu). U fazi vegetacije dobivala samo vodu i slavol uz dva puta plantele list(po pola doze). Također topirana između 3 i 4 kata u ranijoj fazi. Otprilike mjesec dana nakon nicanja prebačena na režim 12/12 izvana u box(60 x 60 x 150) i opremu:
292417 292418
292419 292420
Procvijetala otp 22-23.07 i od tada je na 4 dana zalijevanja na 2L sa rasporedom: dva puta hesi proizvodi po tablici, pa jednom čista voda uz slavol i cal-mag i tako u krug. Također je napravljena i defolijacija i lolipop. Da ne dužim evo i slika od dns:
292421
292422 292425
292426
Imala je i nezgodu kao što vidiš pa je poljepljena na dva mjesta, tako da je bilo i stresa malo ali je sve izdržala. Razvučena na mreži od seta iz boxa na otprilike istoj visini i udaljenosti cca 40cm od panela. Najviše ga zanima jel to ide kak bi trebalo, zato što vrhovi su se počeli formirati prije nekih dva tjedna i skoro su isti tj nisu ništa napredovali iako dobivaju hesi kao što sam gore u rasporedu naveo. Pošto je unknown strain samim time nema specifikacije itd., hoće se vrhovi dodatno popunjavati i nastavljati sa rastom i općenito što može očekivati od nje. Nadam se da sam sve donekle obuhvatio u kraćim crtama, pa skontaj ak se skontat da nešto da ju ''udebljamo'' pred kraj hehe. Hvala druže
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
pa to sam hteo da te pitam, znaci imam sigurno jos 20+dana jbg, onda cu morati da ih ostavim preko odmora da me cekaju,
vojka vidi,mozes ti da ih ostavis na vodi i pred odmor da ih skines kao sto smo pricali,oduzilo se sazrevanja zbog onih gnata i svega sto se desilo,znas i sam to.Nemoj da ti remeti planove bioze i da ti izbaci iz redovnih prioritetnih delova zivota,ja sam skroz zaboravio da ti ides na odmor i da si planirao da zamrzavas budove,pitao si me za misljenje ja sam ti rekao,ALI ako vidis da imaju makar 5% ambera ti lepo skini i brate moj na kurjane ili u friz pa posle kurajaj.To je hobi i ne dozvoli da ti remeti redovan zivot i priredjuje stres jer to onda nije hobi vise nego obaveza,lupa ce one dobre i ovako da ih skines,pa sledeci grow cemo bolje i na vreme da se javis od pocetka kad pikujes menku u zemlju pa da te ja provedem kroz ceo grow kako treba,da krenemo lepo od dezinfekcije prostora do nebavke prehrane i svega ostalo.
glinenih kuglica za drenažu)
ovo je prva greska koja zna da bude kobna,nikad drenaza od kuglica na dnu a ni na zemlji,to je zabluda cvecara i povrtara da se radi drenaza ne biljkama,to je ok u povrtarstvu i cvecarstvu u nasem hobiju ne pogoduje korenu i biozama.To nek dobro osusi pot i zemlju i podigne ceo komad i izvadi sve kulica i na dnu nek stavi svezu zemlju za debljinu tih kuglica oko 5cm sloj zemlje.tu znaju da se prave vodeni djepovi koji skupljaju prehranu i vlagu koja zna da prouzrokuje lock kasnije u najgorem slucaju da zakljuca koren i napravi havariju,nije uvek slucaj ali zna da bude ako nije dobro nabio zemlju i supstrat ostao pred dno rastresit tu onda dolazi do problema,da neduzim najbolje je da izvadi te kuglice.ALI,sudeci po slikama bioza jako dobro napreduje a stavio je i mrezu sto je sad to bas malo skakljivo dirati a nevidim da negoduje drenazu,sto znaci da je ok za sada i sve ide super.Tako da sledeci put ne stvalja dreneazu te kuglice su ne potrebne.Odlican lolipop uradjen i solidna defolizacija,sad nema vise diranja i rezana bioze nista do kraja.
150w je sasvim korektno za jednu biozu,panel nek drzi i dalje na 40cm vise da manje ne,
zato što vrhovi su se počeli formirati prije nekih dva tjedna i skoro su isti tj nisu ništa napredovali iako dobivaju hesi kao što sam gore u rasporedu naveo.
e vidis to je zbog toga sto je uradio lolipop i defolizaciju u kratkom vremenskom roku,i ona se sad oporavlja od stresa,inace ne vidim da ima neke druge nus pojave,kad se uradi lolipop dobar -defolizacija je ne potrebana i u buduce nek je izbegava,znaci samo hradcor lolipop u 14 danu posle promene rasvete na 12-12 i to je to jer samo uspori biozu,inace u ovoj biozi prevladava sativa malo ili cak je 50-50 indica-sativa tu je negde.Ok,sta dalje,prvo cal-mag full doza svako trece zalivanje do kraja,slavol svako drugo zalivanje 10ml na 1l vode ide,vodu nek poveca na 2,5l i da vidi koliko ce iscureti i za koliko ce to popiti iz tacne,ako sporo pije 24h nek snamnji vodu na 2,2l,razmak zalivanja nek mu bude na 4 dan,sad sledece zalivanje nek ide cista vodu regulisani ph to se podrazumeva i pisem sad ritam zalivanja za na dalje do kraja:
1.zalivanje rekli smo cista voda ph regulisan,slavol i cal maga scim god padnu moze da se mesaju nije problem,znaci slavol ide svako drugo zalivanje a cal mag svako trece zalivanje full doza.
2.e sad idemo,pola doze tnt,pola doze blooma,ako nema tnt nek ide full doza blooma,dalje,sad je vreme da ukljuci booster i p+ sve full doza.
3].zalivanje pola doze blooma,booster pola doze i pola doze p+
4.zalivanje voda
znaci sve onda tako u krug,jedno full doza,jednom pola doze,pa voda i onda opet sve nek roka kad vidi da bioza ima 10% trihoma amber onda staje sa prehranom i ide 12 dana cista voda do kraja i to je to.
ovo je neki po meni skolski primer punjenja,moze i jednom cista voda pa prehrana ali to je vec izlizana fora,ako hoce da se malo ubrza i da to digne na veci level nek proba ovako,treba paziti ali nosi ce ona to dobro jer je hesi u pitanju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vojka and os420

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
ok nek ostane onda na 3.5l vode,rezim mozes slobodno da stavis na 18-6 i nista ne diraj do daljnjeg dok ne prebacimo na 12-12,na koliko su ti svetla sad udaljenja od vrhova,de mi jos to reci.
Klasika 30-40cm

Apdejt:
7 dana bez vode samo svetlo 18-6, ne znam sta da radim sa ovim "poluzivim/nagorelim/osusenim/povijenim" listovima?

IMG-20190821-183558.jpg


IMG-20190821-183638.jpg
 
Poslednja izmena:

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Evo mentore da potvrdimo zaljevanje. 12 dana od kada su izvirile.
Nakon jucerasnjeg problema oporavile se i cvrste su nazad, i pocela se stabiljka lagano debljat.
Critical+ 2.0 Vec se stvarno rasio ko djubre po njivi :D
IMG_20190821_202307[1].jpg , IMG_20190821_202325[1].jpg
Trainwreck: On kao malko kasni, ali tu su oni negdje
IMG_20190821_202340[1].jpg , IMG_20190821_202332[1].jpg
Ginger Punch Auto: On ima stvarno cvrstu stabiljku, lisce dugacko. Poceo je i novo lisce konacno i na njemu. Veci je od ovih oko 2 cm.
IMG_20190821_202349[1].jpg , IMG_20190821_202408[1].jpg

IMG_20190821_202426[1].jpg
Znaci rekli smo 0.3l vode + root 2ml.
Poslje toga si rekao nedjelja presadjivanje i 0.5l vode + root i zyme. Ostaje sve tako ili mjenjamo nesto?

EDIT: Pocele se cudno ponasat, lisce im se pocelo uvrtat prema gore. i nekako su manje zelene.
Na criticalu se najbolje vidi ali ne bas dovoljno za kameru. Ako ne grijesim postaju zedne?
292586
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
: Pocele se cudno ponasat, lisce im se pocelo uvrtat prema gore. i nekako su manje zelene.
Na criticalu se najbolje vidi ali ne bas dovoljno za kameru. Ako ne grijesim postaju zedne?
koren je stigao do dna,to je to,podigni panel za 15cm,zali po dogovoru i u nedelje presadjivanje i zalivanje kako smo se dogovorili,i posle tih 0,5l vode povecavamo odmah vodu na 1l a razmak u danima ostaje isti.Malo su zedne nista strasno a i prizi ih panel,zato ces podici panel za 15cm,idemo sve lagano bez zurbe,kad ih budes presadio ima da buknu u startu,jos kad dobiju prvo vece zalivanje od 1l vode ima da se rasture od rasta i boja ce biti drugcija,za sad su sve iskorsistile iz tih malih potica taman je tajmig dobar u nedelju za presadjivanje.
Klasika 30-40cm
podicices panel na 55 cm,i odmah zali biozu za 4l vode i full dozom tnt i full dozu roota,to suvo lisce od dole sve skini ovo koje je polu zuto nediraj jos nista,sledece zalivanje idi na 5 dan pola doze opet tnt i full doza roota i power zuma,i posle cemo da vidimo kako idu stvari da dobije jos malo nove lisnate mase pa ako zadovoljava situaciju ide na 12-12.Updejt pravi na svako zalivanje da mogu da pratim situaciju.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
podigni panel za 15cm
Jesam sad je na 60cm od bioza.
Znaci dok se listici pocnu uvratat tako gore to je znak da je korijen dosao do dna? i vrijeme je za presadjivanje kroz koji dan od toga?
Ok sutra oko 16h dok se probude zalijem, i onda u nedjelju presadim.
Mix radim 27L potground, 13,5 Florabelle, i 4,5L perlita to je 45 L dva pota 19L i ostatak za nadopunit dok ce trebat. Reci kako da doziram zemlju, tj kako da odmjerim tih 27L itd?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jazilicious

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Znaci dok se listici pocnu uvratat tako gore to je znak da je korijen dosao do dna? i vrijeme je za presadjivanje kroz koji dan od toga?
cek cek,uvijaju se zato sto su malo blize panelu,znas pa se zrace,jer sad imaju vise mase na sebi i bolju sintezu pa im je malkice vruce da tako kazem i ako su parametri ok ali to je samo zbog toga sto je panel malo blizi,ok je na 60cm ali nemoj vise dizati za sada.A da i znak je to pogotovo sto su blednunjave da je koren stigao do dna i da su malikce zednje,imas ti faktora sad tu-prvi je da im je blizu panel,pa onda da je koren stigao do dna i zadnji je tek da su zedne,taj redosled ide.
Ok sutra oko 16h dok se probude zalijem, i onda u nedjelju presadim.
tako je.I zaboravih ti reci,kad ih presadimo na sledece prvo zalivanje gde povecavamo vodu tu radimo prvo topiranje da znas ali samo foto biozama,autos ne topiramo i odmah pocinjemo sa lst treninizima kad topiramo,tako da malo prouci sve to ako ti nesto nije jasno pitaj,treba se pripremiti u napred.
Mix radim 27L potground, 13,5 Florabelle, i 4,5L perlita to je 45 L dva pota 19L i ostatak za nadopunit dok ce trebat. Reci kako da doziram zemlju, tj kako da odmjerim tih 27L itd?
da tako uradi mix,pa idi ono odokativno jbg ,ili uzmi neku posudu pa tipa na 5 posuda pot-h stavi jednu posudu florable i sve tako,ja tako nesto radim ,pravo da ti kazem izvestio sam se pa sad tacno kako ocenim to nemogu sa sigurnoscu da ti kazem,slagao bih te kad bi ti rekao,Ja uglavnom radim tako sa nekom posudom od 2l cinimi se da je pa stavim 5-6 posuda pot h pa jednu dve florabele i sve tako,pa malo perlita i jbg umikasam nekako uglavnom pojenta je da prevladava pot h bar 60%.Bitno je da malo bolje nabijas zemlju,kad stavljas zemlju u finisni pot polako nasipaj u tampone od 5-8cm pa nabijes lagano sakom pa onda sledeci sloj i cve tako do vrha pota,odmah na ivice pota izbusi neke rupe od 5-6mm na razmak od 10cm tuda cemo zicu provlaciti za lst kad radimo,da se ne zezas posle,zicu nabavi za vezivanje ovakvu dvozilnu IMG_20190520_100746.jpg za telefonske linije sto idu one su super to je aluminijumska zica sa pozurem,alko se radi sa njom a ima buzur kao sto vidis, IMG_20190520_101410.jpg evo vidis kako se savija,znaci jedna zica ide dole da drzi stablo tu vezes do koliditona a vrh vuces na kontra stranu.Za topiranje imas na forumu samo kucaj u pretragu pa probaj da nadjes sta nebude jasno budem ti nacrtao.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: FatOne

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
Vozdra Bigi oprosti bio je dogovor da ti pustim slike prije zalivanja, ali nisam mogao cekati a morao sam odradit to zalivanje. dao sam im prehranu po tabeli full doze jer su sve pocele pokazivati znakove gladi. slike su koji momenat poslije zalivanja.
 

Prilozi

  • IMG_20190821_210325.jpg
    IMG_20190821_210325.jpg
    438,4 KB · Pregleda: 22
  • IMG_20190821_210322.jpg
    IMG_20190821_210322.jpg
    363,2 KB · Pregleda: 22
  • IMG_20190821_210317.jpg
    IMG_20190821_210317.jpg
    462,8 KB · Pregleda: 23
  • IMG_20190821_205754.jpg
    IMG_20190821_205754.jpg
    442,1 KB · Pregleda: 22

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
slike su koji momenat poslije zalivanja.
one su i zedne bile malo da ti kazem,povecaj vodu sad na 3,5l od sledeceg puta pa probaj da se opet vratis na isti razmak dana,lepo se pune nema sta,pisem ti sad dva zalivanja unapred,posto si onoj sto si pokazao sto si drzao na dlanu dao booster i p+ a ostalima svima bloom sad ides ovako.Krecemo :
1.zalivanje svima na 3,5l vode full doza boostera,blooma i p+
2.cista voda regulisani ph
e posle ovog brate idemo hradcor prehrana tipa jedno zalivanje fuul doza,pa sledece zalivanje pola doze svega pa tek onda cista voda i sve tako cemo u krug do kraja,ALI ti kad ispucas ovo zadnje 2 zalivanje sa cistom vodom pustis slike da ih vidim pa onda ako je sve u redu krecemo kako sam ti rekao i onda ti uvek pisem po 3 zalivanja do kraja,jel ok tako,slike moras sam na svako zalivanje da mi saljes da mogu da ih pratim da bi to isterali kako treba do kraja.
 
04.06.2016
96
68
18
42
vozdra bigi majstore,evo mene sa terena,kolega je dobro pazio biljoze,dva puta se zalivalo sa 5l vode i 50 ml slavola kako si i rekao,sad dva puta rokam samo vodu,nakin toga šaljem slike da vidimo šta dalje,osim slavola imam i guano u prahu i sensi cal mag i plantela list...white widow je u lijepom cvatu,a early skunk i bubelicious su na putu...evo to je pisani update uskoro stižu slikice
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
,sad dva puta rokam samo vodu,nak
cekaj ako si vec dva puta davao vodu samo sad bi trbebao prehranu da das,sto znaci sledece zalivanje ide na 5l vode 45ml plantele list,to ce im dati zbog dusika posto su u tranziciji vege cvata i daj 15ml cal-maga,e posle toga cemo videti dal cemo odmah guano ili cistu vodu,sad trebas da mi das sliku guana da vidim koji je proizvodjac i da ti doziram prah taj kako ces davati,nejverovatnije cemo ga razbijati u vodi i tako davati ali moram da vidim koji je brend da bi ti rekao tacno dozu.slavol od sad rokaj svako drugo zalivanje po 70ml na 5l vode sve do kraja da znas a cal-mag idi svako trece zalivanje stim sto cemo posle 1septembra podici na 20ml po biozi odnosno na 5l vode.
 
04.06.2016
96
68
18
42
cekaj ako si vec dva puta davao vodu samo sad bi trbebao prehranu da das,sto znaci sledece zalivanje ide na 5l vode 45ml plantele list,to ce im dati zbog dusika posto su u tranziciji vege cvata i daj 15ml cal-maga,e posle toga cemo videti dal cemo odmah guano ili cistu vodu,sad trebas da mi das sliku guana da vidim koji je proizvodjac i da ti doziram prah taj kako ces davati,nejverovatnije cemo ga razbijati u vodi i tako davati ali moram da vidim koji je brend da bi ti rekao tacno dozu.slavol od sad rokaj svako drugo zalivanje po 70ml na 5l vode sve do kraja da znas a cal-mag idi svako trece zalivanje stim sto cemo posle 1septembra podici na 20ml po biozi odnosno na 5l vode.
bigi krivo si me shvatio,sad se zalivalo 2 puta za redom voda +slavol...tako si mi rekao prije nego sam išao na teren...
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
bigi krivo si me shvatio,sad se zalivalo 2 puta za redom voda +slavol...tako si mi rekao prije nego sam išao na teren...
pa da.jesam ti rekao,shvatio sam ja jeli,znaci zadnja dva zalivanja je bilo voda + slavol tako jeli druze,pa povodom toga kazem ako je islo dva puta za redom voda sad treba prehrana,jel se razumemo ili smo se razisli u razumevanju,cek zbunio si me.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.