Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
,zalijo si sa koliko vode critikal.
1l + 4ml Roota. Ph sam nastimao na 6.75 (stigao digitalac)
Evo danas je stanje vec duplo bolje, Critical zahvaljuje ;)
Lisce se od jucer izravnalo za 80% sigurno, i zelenije mi djeluje.
IMG_20190824_064645.jpg , IMG_20190824_064720.jpg
sledece zaliavnje critikal radimo topiranje,zalivanje ide 1l vode 5ml roota i svega 2ml tnt cisto da joj damo kick da krenu odmah vrhovi
Dogovoreno, znaci i lst isto krece? Sljedece zalivanje bi trebao bit ponedjeljak? Ubiti dan poslje ovih.
spremi se ti za presadjivanje u nedelju i polako kopaj rupu za autosa.
Sve spremno, kupio sam juce jos 20L florabelle jer mi je na critical sva otisla.
Moram danas ic provjerit dal opce imam sajt za autosa (taj dio sam zapustio, prevruce je bilo vani da idem krcit raslinje) Nadam se da nije samo kamenje tamo.
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Lisce se od jucer izravnalo za 80% sigurno, i zelenije mi djeluje.
super milo mi je.
Dogovoreno, znaci i lst isto krece? Sljedece zalivanje bi trebao bit ponedjeljak? Ubiti dan poslje ovih.
tako je dan posle pa cemo svojovremno gledati da ih zalivama u isti dan,to cemo uklopiti svojovremeno,lakse ce biti tebi a i meni da pratim kad znam da sve radimo u istom danu.Znaci da ponovimo proces:u ponedeljak zalijes sa rootom i malo tnt pa onda pustis 24h da udje u prehrana u sistem i u utorak topiras i pocnes odmah lst da radis i onda odmah zalivanje posle koje dodje tu dajes samo cistu vodu sa regulisanim ph e tu cemo da gledamo onda da ih sve uparimo nekako da ih vec zalivamo u istom danu,ali idemo polako korak po korak.
Moram danas ic provjerit dal opce imam sajt za autosa (taj dio sam zapustio, prevruce je bilo vani da idem krcit raslinje) Nadam se da nije samo kamenje tamo.
ma malo mestasce nadjes ,rupu ne moras veliku da kopas 25x25x25 je sasvim dovoljno florabelu roknu i to je to,pa cemo je pratiti polako.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: as-9 and FatOne

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Ne znam dal umisljam ali djeluje mi da se opet pocelo širit zutilo.
Izgleda mi da se pocinje sirit prema sredini lista.
Ovaj kritikal nosi ime s opravdanjem stalno je kritican :D
IMG_20190824_143703.jpg , IMG_20190824_143710.jpg
EDIT: Evo 100% siguran da se siri i na zalost siri se jako brzo. Ovaj list je bio potpuno zelen prije sat vremena odprilike.
IMG_20190824_162044[1].jpg
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: as-9 and MrLove

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
vjerovatno negdje grijesis slusas li mentora za ph i zalivanje i sl ?
Brate od rijeci do rijeci, sve sto kaze tako odradim, apsolutno nista nisam napravio na svoju ruku.
Ph od pocetka 6.2-6,5, Od gnojiva nista osim roota i zyme kako smo dogovarali (i super vit, kap na 4l kako mi je receno.) u cistoj florabelli (zuta) od pocetka i stalno ga nesto pecka. Vodu pustim da odstoji barem 2 sata prije nego zaljevam, ph sam u pocetku stimao sa rucnim testerom pa nisam bio toliko precizan u 0,01 ko sada ali bio sam tocan (frisko kalibriran digitalni i uspoređen sa rucnim testerom). Za gnojivo imam sprice, kolicinu vode isto preko sprice mjerim u mililitar dobivaju tocno kako mi kaze.

Isto si imao dinafem c+ 2.0?
I evo sad sam potvrdio svoje sumlje. Spaljen novi dio lista od kako je presađen.
nazalost.png
 

MrLove

Aktivan Član
17.01.2019
151
381
63
Brate od rijeci do rijeci, sve sto kaze tako odradim, apsolutno nista nisam napravio na svoju ruku.
Ph od pocetka 6.2-6,5, Od gnojiva nista osim roota i zyme kako smo dogovarali (i super vit, kap na 4l kako mi je receno.) u cistoj florabelli (zuta) od pocetka i stalno ga nesto pecka. Vodu pustim da odstoji barem 2 sata prije nego zaljevam, ph sam u pocetku stimao sa rucnim testerom pa nisam bio toliko precizan u 0,01 ko sada ali bio sam tocan (frisko kalibriran digitalni i uspoređen sa rucnim testerom). Za gnojivo imam sprice, kolicinu vode isto preko sprice mjerim u mililitar dobivaju tocno kako mi kaze.

Isto si imao dinafem c+ 2.0?
I evo sad sam potvrdio svoje sumlje. Spaljen novi dio lista od kako je presađen.
Pogledajte prilog 293081
Ne kod mene je critical kush od barnya...sacekaj mentora to ti je najbolje neradi nista na svoju ruku .
 
15.11.2017
90
89
18
35
moze u sredu i onda flus u nedelju uradi,ti nemoj vise od 20ml da stavljas to je ok doza.Jel znas kako se radi pravilno flus,znaci strpas biozu u kadu tako ti je najlakse i polako pustis vodu na bateriju od tusa i nek se ispira zemlja lagano 2x po 10min ,napravis pauzi izmedju ta da ispiranja po 5min cisto da se iscedi zemlja bolje pa onda opalis opet 10min,a vamo dok to radis u jedan balon napuni 4l vode nek ostoji malo i kad zavrsis ova dva puta ispiranja po 10min sacekaj malo da se iscedi voda jedno 10min i onda tih 4l vode nasteluj ph da ti je tu negde oko 6,2-6,5 i polako zalivaj,kad to uradis pusti da se iscedi i odmah u boks na svetlo,to uradi 1h pre nego se upali svetlo pazi samo da ne pomokris listove pa da ti ne izgore posle od svetla.
Sam postupak mi je jasan, jedino me zanima otprilike temperatura vode kod ispiranja tušom u dva navrata i jel mogu staviti slavol(pošto nije dobila sad tri puta slavol već) u onu mješavinu od 4L što zalijevam prije stavljanja u box?.
 

lemon kick

Aktivan Član
04.03.2016
84
31
18
Hahah
Evo updejt. Znaci nisu bili vani(kr haze),nego u boksu. Na 18/6 pa na 12/12. Cvijetali vec preko 3 tjedan al zbog visoke temp su bile u ***** i izbacio sam ih van iz boxa u out. Punch i svi autosi,nista od toga. Sajt nije prosao..
Ostali samo ti kritikali koji su revegetirali i sad opet poceli cvijetat. Bilo je vec vecih cvijetova na njima koji su jos uvijek tu ali vise zeleni,mesnati da kazem sad nakon revegetacije. Izrasle su u visinu al dole su ostali cvijetovi. Sta ce to bit nemam pojma Hahahah
 

Prilozi

  • IMG_20190822_133447.jpg
    IMG_20190822_133447.jpg
    339,2 KB · Pregleda: 12
  • IMG_20190822_133439.jpg
    IMG_20190822_133439.jpg
    361,7 KB · Pregleda: 12

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
sve ok piju 3,5 l neke malo procure neke nikako sledece cu dic za koji decilitar rasvjeta je tu na 45_50.....
neka bude rasveta na 50cm,slobodno povecaj vodu na 3.8-4l slobodno sve i da procuri brzo ce popiti.
Ne znam dal umisljam ali djeluje mi da se opet pocelo širit zutilo.
poceo je da zuti da,nista onda u ponedeljak od topiranja.moze lst ali necemo dodatno nista vise,i vodu sad idemo cistu bez rota od ponedeljka samo regulisan ph na 6,0ph da vidimo dal ce na taj ph bolje da reaguje,isprobali smo na ph 6.7-6,8 negoduje,tako da idemo sad na 6,0 ph i cista voda od ponedeljka bez ikakvih dodataka,moras sad istrpeti da je tako gledas da zuti ali sta da radimo,osetljiva je to je do genetike zalomilo se tako,jer vidis ovim drugima nista.Sutra presadi onu drugu fotu biozu i zali i nju samo sa cistom vodom bez rota sa standarnim ph 6,2-6,5 i autosa takodje zali sa samo cistom vodom obe sa o,5l.
jedino me zanima otprilike temperatura vode kod ispiranja tušom u dva navrata
mlaka ne hladna ono 23-25 stepeni,nikako hladna voda.Mozes stavi slavol u onih 4l i polako zali ali prehranu nikako,Hranicemo kad se dobro osusi supstrat odmah posle flusa prvo zalivanje.
Bilo je vec vecih cvijetova na njima koji su jos uvijek tu ali vise zeleni,mesnati da kazem sad nakon revegetacije. Izrasle su u visinu al dole su ostali cvijetovi. Sta ce to bit nemam pojma Hahahah
slusaj zedna je malo,povecaj vodu za 0,5 litre jer ne znam sa koliko je trenutno zalivas i daj full dozu prehrane za cvat ti bese imas canaa prehranu jel tako,onda rokaj sad,jednom voda jednom prehrana.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Super vit isto izbacim?
sve izbacis,hocu da vidim kako ce reagovati a cistom vodom i nizim ph 6,0ph.
LST radim kako smo rekli znaci?
lst radis slobodno to nema veze sa ovim.
Bili smo dogovorili 0,5l vode i 2ml roota i 2ml powera? NIsta od toga onda?
nista od toga,hocu da se osiguram i da vidim sta se desava sa kriticnom,svima samo cista voda ph ostalima normalan kao do sada samo kritikalu daj dizi 6,0ph.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MrLove

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
svima onda super vit izbacim? ph podesim i toe to?

ovoj radim dogovoreni mix zemlje sve normalno ostaje s njom samo ne dajemo nista osim vode?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MrLove

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Vidim da si on pa ajd da ti pustim stanje. Ove dvije su super, a critical sve gore svaki put dok ga vidim.
IMG_20190825_083806[1].jpg
Novi listovi su slabi, i lose formirani.
IMG_20190825_083616[1].jpg
Ovo je list koji je do jucer bio zdrav, sad se vec susi od vrha. te na drugoj slici se vidi kako zutilo napreduje.
IMG_20190825_083606[1].jpg , IMG_20190825_083559[1].jpg
Dal ista postigli da flushamo? ili nesmijemo flushat sad?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Dal ista postigli da flushamo? ili nesmijemo flushat sad?
nova je zemlja tu flus ne pomaze puno,ALI sta cemo uraditi ukoliko odmah posto si i ti online,nema veze sto je upaljeno svetlo,uzmi natoci 2,5l vode pusti da odstoji 45min i nariktaj vodu na 6,0-6,1 ph i polako zalivaj u radijusu od 15cm sve od stabljike do 15cm od nje na prekide,zali pola litre pa sacekaj par minuta i sve tako,da probamo da nariktamo runoof u predelu korena da bude manji odnosno ph koji sam ti rekao,jako losa stabilnost genecku ima taj critikal to nije nista do nas ali ajde da probamo da nadjemo ph koji joj odgovara jedino nam je to spas,nemoj da se bedacis to se desava verujmi kad su hibridi u pitanju,zalomilo ti se tako nit si prvi niti poslednji kome se to desava,sad je bitno da joj ubodemo dobar ph i da probamo da jos malo oslabimo zemlju,svojovremeno ce se ona ispraviti ali to je sve mac sa dve ostrice za sada su nam sanse 50-50% da ce nadalje biti u redu,zato prionimo na posao i da probamo da preuzmemo stvar u svoje ruke.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MrLove

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
uzmi natoci 2,5l vode pusti da odstoji 45min
Imam 4l sto sam pripremio za zalivanje.
u radijusu od 15cm sve od stabljike do 15cm
Znaci zalivam ispod nje ili ovu novu zemlju?
Oce to procurit puno da je odnesem u kadu?

Idem provjerit na brzinu samo s kojim ph zalivaju na onom growdaires taj critical
nemoj da se bedacis to se desava verujmi kad su hibridi u pitanju,zalomilo ti se tako nit si prvi niti poslednji kome se to desava
U najgorem slucaju imam menku obicnog critical i jos neke pa cemo vidjet..
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ja zato inace dobro prostudiram genetiku strajna koju radim,znam ja da dosta clanova je radilo critikal i sve bilo u redu ali ja recimo nisam nikad radio critikal bas zbog mnogo raznolikosti u krizanju i same genetike strajna,nista licno ti ne govorim bez zamerke,prosto zelim da ti objasnim da se te stvari desavaju sto i sam vidis po ostalim biozama.Secas se kad si me pitao da ti preporucim strajnove,samo se vrati na taj post i videces koje sam ti strajnove sve preporucivao,uvidices da su sve to bili strajnovi sa stabilnom genetikom koje sam ja vecinjom radio i to vise puta a radio sam ih dosta to i sam zakljucujes,cak sam i pravio svoju genetiku ukrstavanjem raznih strajnova i opet pored svojih ogleda i slabijeg znanja oko ukrstavanja uspeo da izvucem stabilizaciju gena jer sam se vodio kao osnovu strajnova koji imaju dobru stabilinu genetiku.Evo recimo Ms.Love rekao ti je on radi critikal kush od barnija,covek ubija kakve biljke ima ali videces da kritikal od barnija i recimo critikal od dinafena ili rosa nije ista genetika,razlike su velike,opet ti kazem nista licno nego ti digresijom svojom hocu te nauciti da udjes dublje u tu pricu jer si jedan covek koji ima jako velike potencialne mogucnosti da budes odlican grower i povodom toga kao sto vidis i sam pomazem ti i dajem sve od sebe da ti prenesem deo znanja koje ja imam jer vidim da sve upijas kao sundjer sto je meni izuzetno drago,jer vidim da moj trud i vreme koje odvajam nije uzaludno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MrLove and as-9

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Imam 4l sto sam pripremio za zalivanje.
moze odvoj od toga 2,5l i rokaj odmah a drugu vodu pripremi za ove sto trebas danas da presadis,i nemoj da drzis vodu vise od 1h odstojalu nema potrebe jer hlor ce ispariti za toliko a sto vise stoji samo raste ph.
Znaci zalivam ispod nje ili ovu novu zemlju?
zalivas ispod nje i od nje sve do recimo 20cm nek bude jer koren ima sad potenciju da se siri ka bokovima ali posto si je skoro presadio ne verujem da je jos krenuo dalje od 20cm od same centralne stabljike.
Idem provjerit na brzinu samo s kojim ph zalivaju na onom growdaires taj critical
proveri ja i ne znam sta je to,ja licno sve odluke koje donosim to su iz licnog iskustva jer se vodim da je svaka bioza prica za sebe i da moras sve da isprobas licno da bi znao.
U najgorem slucaju imam menku obicnog critical i jos neke pa cemo vidjet..
polako,ja sam uvek za to da se spasi bioza,nikad ne odustajem od nje ali bukvalno nikad ,retko da sam ikada odbacio biozu to je za mene poraz koji ne prihvatam,zato ti kazem za sve treba vreme jer ni ona nemoze da se oporavi preko noci druze,strpljenje mora podstojati a vidis ovako ujedno i naucis nesto jer sad su ti ovo sve dopunski casovi;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: as-9

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
hocu te nauciti da udjes dublje u tu pricu jer si jedan covek koji ima jako velike potencialne mogucnosti da budes odlican grower i povodom toga kao sto vidis i sam pomazem ti i dajem sve od sebe da ti prenesem deo znanja koje ja imam jer vidim da sve upijas kao sundjer sto je meni izuzetno drago,jer vidim da moj trud i vreme koje odvajam nije uzaludno.

Trudim se, jer mi je fkt dosta ove ulicne vutre od koje se fkt osjecam lose (trenutna mi stonira tjelo onako da se jedva natjeram radit nes, a glava kao da nisam ni pusio..) zelim naucit sve sto se tice growa, te upravo to sto kazes danas sutra krizat i pravit svoje sorte stabilne genetike i dobrog dima. Da imam za sebe i zenu koliko nam treba bez bacanja para na smeca.
Da budem iskren, prije nego sam odabrao tebe za mentora sve sam vas proucavao iz pozadine i gledao kakav imate pristup uceniku. ti si mi se najvise dojmio jer sam vidio da to radis s ljubavi i puno strpljenja. Upravo zbog toga sam se odlucio za tebe. (Dobro imo si par pluseva u startu zbog kvalitetnog prvog mentorskog posta ;) )
I naravno beskrajno sam zahvalan tebi na tvojem vremenu i trudu oko mene, a isto toliko i :vutra: sto nam omogucuje uopce ovu komunikaciju i kvalitetne informacije s kvalitetnim growerima.
proveri ja i ne znam sta je to,ja licno sve odluke koje donosim to su iz licnog iskustva jer se vodim da je svaka bioza prica za sebe i da moras sve da isprobas licno da bi znao.
Evo koliko vidim kao sto sam ti vec reko svima je taj dinafem nekako slab, vecina ga tjera sa 6.5ph, i vidio sam jednog koji ide sa 6.0 on je isto krenuo sa 6.5 pa nakon drugog prebacio na 6. Sto cemo na 6.0-6.1 kako si i reko.
polako,ja sam uvek za to da se spasi bioza,nikad ne odustajem od nje ali bukvalno nikad ,retko da sam ikada odbacio biozu to je za mene poraz koji ne prihvatam
Nisam ja nju odpisao, spasit cemo mi nju. Inace lisce pokazuje te znakove, ali stabiljka se jaca i cini mi se da se malko rastegnula u visinu.
A i slazem se s tobom mozda cak i bolje da se ovo desava barem cu naucit kako reagirati sljedeci put.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Veštac
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.