Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
pa nije slavol prehrana?hahahah joooj
ma jok brate moj,sta si ti pobrkao,slavol je bakteriski preparat koji drzi i oplemnjuje zemljste i pravi zdravu sredinu za koren,jojj kuku mena sta me snadje od tebe:),aj ti onda sledece zalivanje kako sam ti rekao 5l vode -45ml plantele list i 15ml cal-maga,i posalji mi ovih dana sliku tog guana da izucim da odredim dozu i slikaj mi NPK njegov sa ambalaze da vidim razmer.
 
04.06.2016
96
68
18
42
ma jok brate moj,sta si ti pobrkao,slavol je bakteriski preparat koji drzi i oplemnjuje zemljste i pravi zdravu sredinu za koren,jojj kuku mena sta me snadje od tebe:),aj ti onda sledece zalivanje kako sam ti rekao 5l vode -45ml plantele list i 15ml cal-maga,i posalji mi ovih dana sliku tog guana da izucim da odredim dozu i slikaj mi NPK njegov sa ambalaze da vidim razmer.
joooooooj jadan bigi,sa kakvim amaterom imaš posla,nit neznaš hahaha,ajde dobro barem učim...e bigi a ovoj što je već u debelom cvatu ,njoj isto dam tu plantelu list? evo danas šaljem slike guana i slike curica :)
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
.e bigi a ovoj što je već u debelom cvatu ,njoj isto dam tu plantelu list? evo danas šaljem slike guana i slike curica :)
da da neka samo rokaj plantelu list da je napunimo dusika i onda krecemo posle guano sve do kraja,slike obavezno.Covek uci dok je ziv,bar sad imas dobru sredinu oko korene,zdravu,a cek brate stani pa tebi su one u potovima cek cek sad se setih,zato su slike bitne,smanji planelu onda na svega 25ml i cal mag na 10ml,jbg brate nema slika pa dok se ja setim.Jesi me razumeo.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
.Bitno je da malo bolje nabijas zemlju,kad stavljas zemlju u finisni pot
Znaci nabijem svu zemlju u finisnim potovima? Onako ne pretvrdo pretpostavljam.
kad ih presadimo na sledece prvo zalivanje gde povecavamo vodu tu radimo prvo topiranje
Proucio sam ja te tehnike treniranja, jos cu malo proucit za svaki slucaj.
naci nakon presadjivanja prvo zalivanje pocinjemo i s treningom?

Evo kako sam juce digo panel vraca im se boja, sad dok se probude budem ih zalio
292673
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Evo kako sam juce digo panel vraca im se boja, sad dok se probude budem ih zalio
pa da zato sam ti rekao,blizu panel bio pa zraci bioze mogli su da dobiju lajt burn,vidis sta znaci redovan updejt pa ja mogu da odreagujem odmah u startu.
Znaci nabije svu zemlju u finisnim potovima?
nemoj sad jako da nabijas onako osredne,stavis sloj od 5-8cm pa nabijes i sve tako sloj po sloj do ivice pota slobodno ostavis bukvalno 5mm od ivice samo toliko da voda se nesliva van pota,svremenom se slegne zemlja.
naci nakon presadjivanja prvo zalivanje pocinjemo i s treningom?
tako je,na to prvo zalivanje posle presadjivanja odmah idemo vodu na 1l i tu radimo topiranje i lst pocinjemo,stim da obavezno mi se javis dan prije topiranja da ti smiksam koktel protiv stresa i onda ti kazem kako zalijes i kad tacno u kom tajmigu topiras jer tad kad zalijemo moramo sacekati 24h da taj koktel protiv stresa udje u sistem bioze i onda se topira znaci 24h nakon zalivanja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: FatOne

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
blizu panel bio pa zraci bioze mogli su da dobiju lajt burn,vidis sta znaci redovan updejt pa ja mogu da odreagujem odmah u startu.
Znaci kako su porasle i priblizile se tih 1-2cm blize panel ih poceo lagano peckat. Zato i radim takve updatejtove, pogotovo dok primetim neku "gresku" odmah kontaktiram ili tebe ili tvog zamjenika sa slikama da odreagiramo u startu problematike.
Ostalo sam sve shvatio. znam kako i sto.

stim da obavezno mi se javis dan prije topiranja da ti smiksam koktel protiv stresa
Sve ko i do sada prije svakog zaljevanja dajem ti slike i note sto se izdesavalo. Tako i radim iz razloga da vidis o cemu se radi i kako stvari stoje. Jasno meni kao dan da ti bez slika nemozes radit nikako.

EDIT: NIsta panel ne spominjes nakon zalivanja. Ostaje ista snaga? Ako da, moram smislit raspored da to bude jednako iznad obe saksije.
 

lemon kick

Aktivan Član
04.03.2016
84
31
18
Poz bigi
Nisam se duze javio,izvini. Nadam se da nisi preljut na mene.
Nakon skoro mj dana cvata u boxu s temp preko 30,izvadio sam biljoze u out. Bio je kraj 6og mj. Da probam spasit ako se spasit da. Imale su vec dosta hedova i nisu ih odbacile. Trebalo im je 3 tjedna cca da revegetiraju. Izrasle su u visinu al na ovim nizim mjestova hedova ima jos i sad. A pocelo upravo cvijetanje u prirodi.
Imas li kakav savjet,dal da pustim te stare hedove ili da ih trgam dole,makar sumnjam..
Kacim slike da ih vidis.
Liberty Haze,gnojivo canna komplet..
Poz ekipi
 
15.11.2017
90
89
18
35
da sutra zali 20ml prehrane stavi za vege i taman ce usvojiti fino do nedelje
Jučer zalivena sa 2L( 20ml home-vege), dvadesetak min trajalo i naknadno ostatak iz posude popila kroz sljedećih sat vremena. Evo i slika 24h nakon zalijevanja:
292769 292770
292772
U nedjelju je predviđeni flush, pa se javim još svakako prije. Budem ovih dana pratio žutilo na listovima, kontam da će joj ovo fino doći doza full za vege :D Također sljedećih dana ću uzeti melasu od šećerne trske, pa mogu i nju ubaciti u prehranu.
Uvjeti:
23-29C, 45-55%, režim 18/6
60 dana od nicanja iz zemlje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Claudius

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
NIsta panel ne spominjes nakon zalivanja. Ostaje ista snaga? Ako da, moram smislit raspored da to bude jednako iznad obe saksije.
ne spominjem zato sto vidim da napreduju sasvim solidno na trenutnoj snazi,ali posto si me napomenuo upalicemo jos par komada cisto da ih bolje pokrijemo u svako slucaju cim ih presadimo,de me samo podseti od koliko je panel jacine i koliko bese one rade trenutno na 60w tako negde trenutno.
Nisam se duze javio,izvini. Nadam se da nisi preljut na mene.
ma sve ok bro,nego nisam u toku znas,dugo te nije bilo pa dok povezem stvari sad.Jako mi je konfuzno stanje,a sta bi sa onim critikalom puch,stani haze je bila u boksu na 18-6 pa si ti zbog viskoke temp to izbacio u out,pa je ona u outu pocela da cveta pa si je ti vratio u box na revegetiranje:zvezda::,kako si me spetljo sad brate,cek,moras da napravis lep updejt sa slikama i jasnijim objasnjenjima,ne razumem sto si haze koja je bila u otu i pocela da cveta vratio box na revegetiranje,nista mi nije jasno:),ali zabavna situacija.Nista moras updejt sve uredno da napravis da se pokupim ja sad,jer kako se secam imao si i autose koji su propali pa si mesto njih roknuo critikal a haze je bio u boxu na cvetanje kako je zavrsio u out ja nemam pojima sad:):p
Jučer zalivena sa 2L( 20ml home-vege), dvadesetak min trajalo i naknadno ostatak iz posude popila kroz sljedećih sat vremena. Evo i slika 24h nakon zalijevanja:
ja bi rekao da je vec malo promenila boju na zelenije i da joj je pasovalo,vodu cemo onda ostaviti na 2l do daljnjeg pa kad uradimo flus i koje zalivanje onda cemo povecati na 2,2l,reci cu ti ja kad.
kontam da će joj ovo fino doći doza full za vege :D
oce 100% videces
Također sljedećih dana ću uzeti melasu od šećerne trske, pa mogu i nju ubaciti u prehranu.
e da super mozes,podsetices me posle flusa kad se osusi dobro supstrat da ti kazem kad rokas melasu.
evo me bigi,malo je padala kiša al sitno nešto,evo slikica
super,javim ti dozu i doziranje kad ispucamo sad ovu prehranu za vege,lutke su prave.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lemon kick

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ali gledao sam mozda jos samo dvije stavim i mogu pokrit taj prostor ljepo.
pa da ti bude tu negde rasveta izmedju 110-130w za sada bi to ok bilo posle presadjivanja pa bi onda za dve nedelje upali sve full,ai otom potom.Dok god se fino razvijaju nema potrebe za divljanjem za lumenima.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Znaci do 50% netreba vise.
Nego nesto mi crical pokusava rec ali neznam sto. Samo s jedne strane je u losem stanju. ostale su normalne, samo se na njemu vidi.
IMG_20190823_070927[1].jpg , IMG_20190823_070942[1].jpg , IMG_20190823_071052[1].jpg

To mi se cini ili ga opet panel pece? Dici cu ga sada za 5cm dok ti ne dodes.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
To mi se cini ili ga opet panel pece? Dici cu ga sada za 5cm dok ti ne dodes.
nije to od svetla druzem,ili joj je jaka zemlja ili je bioza osetljiva takva joj genetika,ja sam vec imao problema oko tog kritikala u mentorskom,cek da se konstatujem malo da vidimo da resimo to,za sada mi pada prvo na pamet ili da je odmah presadimo ili da uradimo manji flus sa 4-5l vode da oslabimo zemlju,cek nista ne diraj do daljnjeg.U kojoj su sad zemlji te bebeice jel u pot-h ili florabeli ili mixu.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
U cistoj florabelli su.
Mozemo i presaditi ako treba popodne imam vremena
Gledao sam dnevnike na onom growdiaries i vecina kriticala je bas jadna prvih 2tj.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
cista florable,onda je genetika osetljiva,da presadi obavezno moramo,ali critikal ces onda u florabelu,radi mix 80% florabele 20% perlita,i zali odmah sa 1l vode i 4ml rota.Moramo tako,ostale cemo presadjivati u nedelju stim da ostalima ide mix koji smo se dogovorili posto su one ok,autosa nemoj presadjivati njega cemo jos malo pustiti u tom potu i on leti u out,spremaj rupu polako njega cemo presaditi tamo u cetvrtak u out stim sto ces autosu dati u nedelju kad ga budes zalivao 0,5l vode i 3ml roota da ga napunimo sa rootom da bi mu olaksali stres u presadjivanju.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
na te finisne potove izbusi jos koju rupu dole na dno od 8-10mm jos 4-5 komada da se bolje cedi voda i najbitnije,toj critikal digni malo ph na 6,7-6,8ph da joj pogodimo nijansu mozda trazi tvrdju vodu,to bi trebao da funkcionise onda.

Napravljeno sve kako si rekao. Panel sam digao jos da je na 60 od criticala, ostale sam podigao da su u istoj visini. I rasporedio sam zarulje da sve pokriju. Vidjet cu kako ce svijetlit sad dok se upali.
Trebam li jos nes napravit?
IMG_20190823_142719[1].jpg , IMG_20190823_131659[1].jpg , IMG_20190823_142028[1].jpg , IMG_20190823_142259[1].jpg
Sa ove dvije nastavljamo kako je dogovoreno zar ne? A criticala sad cekamo da vidimo kako cemo?

EDIT: Evo nekih 5 sati poslje sam ih provjerio sve. Ujutro nisam ostale ni gledao dok sam vidio criticala, tj pogledao na brzinu. evo slika pa vidi.
Critical cini mi se krece na bolje polako.
IMG_20190823_203632[1].jpg , IMG_20190823_203722[1].jpg , IMG_20190823_203759[1].jpg , IMG_20190823_203819[1].jpg ,
Automatic samo na jednom listu ima ovu zutu tocku pri kraju lista.
IMG_20190823_203923[1].jpg
Trainwreck isto pokazuje znakove neke, ali jako slabo vidljive. Na kameri se jedva vidi. Uglavnom ove neke "rege" polako poprimaju neku zeleno-zutu boju.
IMG_20190823_204034[1].jpg , IMG_20190823_204058[1].jpg
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
A criticala sad cekamo da vidimo kako cemo?
sledece zaliavnje critikal radimo topiranje,zalivanje ide 1l vode 5ml roota i svega 2ml tnt cisto da joj damo kick da krenu odmah vrhovi.I posle toga zalivanje sa cistom vodom sa regulisanim ph 6,7-6.8. i onda cemo videti dalje,imas sad dosta obaveza,pojenta je da se svojevremeno vratimo u ritam zalivanje obe u isti dan tako je lakse.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.