Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Cjeli dan sam morao klimu drzat na full da mi box ne bjezi preko 30.
interesantna situacija,gde ti tacno stoji sonda za merenje temperature ona mora da bude u ravni sa gornjim vrhovima,60cm je panel kazes to je ok za 110w,vidi da nisi snecim malo zatvorio upuh ili priblizio pot slucajno otvoru pa je slabija cirkulacija,probaj da pojacas ventove koji duvaju izmedju vrhova i panela to bi trebalo malo da pomogne.
pokuso sam im dati 3.5l ali ipak ode iscuri a nek iscuri ko ga sisa.
nemoj ako puno iscuri i ako teze pije onda bolje smanji na 3,3l vode znas.
sve su dobile bloom. boost. p+. slijedece zalivanje ide opet cal mag na cistu vodu
e tako moze cal-mag i onda naredna dva zalivanja ti pisem kako ces uraditi,dobro slusaj:
1.zalivanje full doza bloma a boostera i p+ stavi po 3ml vise od normalne doze znaci ne po litri nego na celekupnoj dozi.
2.zalivanje pola doze bloma a boster i P+ full doz po tablici
i onda 3 zalivanje tu daj vodu i cal-mag,pa da vidimo kako ce to podneti i kako ce usvojiti tu vecu kolicinu prehrane,trebalo bi da bude sve ok i tu bi trebali budovi da puknu.Javljaces mi se posle svakog zalivanja da mi javljas desavanje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kalpsiz and Nogud

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
gde ti tacno stoji sonda za merenje temperature
59cm od panela je. Nasao sam problem, Panel grije ko lud 6°c dize panel smislit cu neko hađenje dok se vratim s posla. upuh je bio zacepljen juce ali sam ocistio tu prasinu s filtra ali i dalje se grije box. Izgurat cu jos par dana s klimom jer najavili su hladnije vrjeme od nedjelje.
 

zosefin

Aktivan Član
04.09.2018
133
509
93
Big druze jedno pitanje , Imam Dwarfa (Royaj Qeen) 8 ipo nedelja i skinuo sam nekoliko manjih cvetova (donjih) i naisao sam na 2 semenke koje nisu zrele . Da li je to do genetike ili imam u komsiluku neke muzijake.Slike su od pre nekoliko dana. Mozda uhvati direkno sunce 5-6 sati.
 

Prilozi

  • 20190824_101557.jpg
    20190824_101557.jpg
    330,7 KB · Pregleda: 13
  • Screenshot_2019-08-28-18-36-56.png
    Screenshot_2019-08-28-18-36-56.png
    1,3 MB · Pregleda: 13

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
Bigi evo 24h poslije zalivanja ne znam nekako ko da ih je pecnulo?

ali kad procitam ovaj vodic. meni izgledao kao da. im fali jos P i calmag.
 

Prilozi

  • IMG_20190829_190240.jpg
    IMG_20190829_190240.jpg
    334,8 KB · Pregleda: 16
  • IMG_20190829_190242.jpg
    IMG_20190829_190242.jpg
    333,6 KB · Pregleda: 16
Poslednja izmena:

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Pozdrav, uspio sam rijesit temperaturu, Napravio sam na drugoj bocnoj jos jedan ulaz i sad je vise nego odlicno, razlika 1.5°c dok panel radi (soba/box). Bez drugog venta, ako upalim drugi vent padne jos pola stupnja. Ali sada je vlaga krenula dosta visoko
Daj mi reci oni odvlazivaci sto ima svuda po ducanima, koliko to vrijedi? oce pomoc da to ubacim u box?

Edit: Nisam siguran sto je ili su spider mitsi ili se list usecerio iz nekog razloga, onako kao da je prasina po jednom listu, ali nemogu skinut dolje. na microskopu mi izgleda ko kanabiodi ali nisam siguran. Zar nije prebrzo da secere? Na zadnjoj slici sam oznacio neko zadebljanje na listu ali to vec duze ima.
IMG_20190829_213609[1].jpg IMG_20190829_213612[1].jpg IMG_20190829_213616[1].jpg IMG_20190829_213621[1].jpg IMG_20190829_213727[1].jpg IMG_20190829_214631.jpg

I vidio sam da ima na 2-3 lista ovako rupica, to je vjerovatno kako je bio pecnut?
IMG_20190829_214747.jpg
 
Poslednja izmena:

lemon kick

Aktivan Član
04.03.2016
84
31
18
neka bude rasveta na 50cm,slobodno povecaj vodu na 3.8-4l slobodno sve i da procuri brzo ce popiti.

poceo je da zuti da,nista onda u ponedeljak od topiranja.moze lst ali necemo dodatno nista vise,i vodu sad idemo cistu bez rota od ponedeljka samo regulisan ph na 6,0ph da vidimo dal ce na taj ph bolje da reaguje,isprobali smo na ph 6.7-6,8 negoduje,tako da idemo sad na 6,0 ph i cista voda od ponedeljka bez ikakvih dodataka,moras sad istrpeti da je tako gledas da zuti ali sta da radimo,osetljiva je to je do genetike zalomilo se tako,jer vidis ovim drugima nista.Sutra presadi onu drugu fotu biozu i zali i nju samo sa cistom vodom bez rota sa standarnim ph 6,2-6,5 i autosa takodje zali sa samo cistom vodom obe sa o,5l.

mlaka ne hladna ono 23-25 stepeni,nikako hladna voda.Mozes stavi slavol u onih 4l i polako zali ali prehranu nikako,Hranicemo kad se dobro osusi supstrat odmah posle flusa prvo zalivanje.

slusaj zedna je malo,povecaj vodu za 0,5 litre jer ne znam sa koliko je trenutno zalivas i daj full dozu prehrane za cvat ti bese imas canaa prehranu jel tako,onda rokaj sad,jednom voda jednom prehrana.

Ok,prebacujem na jednom voda jednom prehrana. Zaljevanje je svaki drugi dan.
Zakasnile su koji dan s cvatom,to valjda zbog revege. Na drugoj slici mozes vidjeti kako donja polovica biljke ima cvijetove po sebi,a gornja polovica je to novo,mlado sta je izraslo kod reveg.
Valjda ce bit sta od toga,potrosio sam hrpu vremena i zivaca (i para)na njih.
Mislim da je koja dobila tripse,pa ce se vjerovatno zaraziti sve. Imam obaj "spidermite control"pa cu ih pocet prskat s tim dok cvijetovi jos nisu preveliki. Nadam se da ce pomoci. Ako imas kakvu sugestiju,reci bigi.
Hvala
Poyy svima
 

Prilozi

  • IMG_20190830_071917.jpg
    IMG_20190830_071917.jpg
    382,3 KB · Pregleda: 20
  • IMG_20190830_071928.jpg
    IMG_20190830_071928.jpg
    402,7 KB · Pregleda: 20

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Daj mi reci oni odvlazivaci sto ima svuda po ducanima, koliko to vrijedi? oce pomoc da to ubacim u box?
kolika ti je to vlaga skocila.trebalo bi da popogne dva komada da ubacis i da drzis u visimi potova.
probaj da ovu rupu za upuh koju si novu isekao probaj da da pola rupe zatvoris,napravi polu mesec od stripola i zatvori bas da vidis dal ce malo skociti tempr i dali ce vlaga pasti ja isto tako kontrolisem temp i vlagu zimi kad je hladnije malo.
onako kao da je prasina po jednom listu,
neverujem da su spajderi kod tebe je to sve uredno,ali ostavice mo to sa rezervom a ti prati dalje,mislim da nisu to su one male sitne dlacice zaboravog kako se zovu.
, to je vjerovatno kako je bio pecnut?
moze bit,u svakom slucaju prati situaciju.
Dns ili sutra cu zalijevati, ovisno koliko ce zemlja biti suha. Spominjao si full prehranu za cvat da idemo, pa mi napises samo vrijednosti za 2L blooma, boosta i p+.
nek bude bolje za sutra zalivanje,nek se dobro osusi na 2l vode stavi 10ml blooma-6ml boostera i 6ml p+.a zalivanje posle toga ide sve po pola doze pa onda ono trece zalivanje voda solo.
se da ce pomoci. Ako imas kakvu sugestiju,reci bigi.
kao prvo uradi loli pod osisaj biozu sve 30cm od dole lisce i te manje granje koje samo vuce energiju a nista se nece napuniti puno,to ces uraditi kad zalijes biozu daj full dozu ako ima rizitonik od canne i daj sta imas za cvat sve full sa 2,5l vode za pocetak i onda isprati dali je iscurela voda u tacne i za koliko ce popiti to isto sto je iscureli,ph vode drzi izmedju 6,2-6,5,obavezno prskaj za spidermitom contrlom sve lisce i sa jedne i sa druge strane lista,ajde odmah se bacaj u akciji uradi loliku kako sam ti rekao prehrani bozu naprskaj spiderom i kad sve uradis hocu da vidim slike lolipopija da vidim dal si dobro uradio da bi ti rekao dal treba jos malo da je osisas ili ce biti dobro.uglavnom ima dosta grana u gonjem delu gedaj to da razvuces malo da se te grane ne dodidiruju tolko.
 

lemon kick

Aktivan Član
04.03.2016
84
31
18
kolika ti je to vlaga skocila.trebalo bi da popogne dva komada da ubacis i da drzis u visimi potova.
probaj da ovu rupu za upuh koju si novu isekao probaj da da pola rupe zatvoris,napravi polu mesec od stripola i zatvori bas da vidis dal ce malo skociti tempr i dali ce vlaga pasti ja isto tako kontrolisem temp i vlagu zimi kad je hladnije malo.

neverujem da su spajderi kod tebe je to sve uredno,ali ostavice mo to sa rezervom a ti prati dalje,mislim da nisu to su one male sitne dlacice zaboravog kako se zovu.

moze bit,u svakom slucaju prati situaciju.

nek bude bolje za sutra zalivanje,nek se dobro osusi na 2l vode stavi 10ml blooma-6ml boostera i 6ml p+.a zalivanje posle toga ide sve po pola doze pa onda ono trece zalivanje voda solo.

kao prvo uradi loli pod osisaj biozu sve 30cm od dole lisce i te manje granje koje samo vuce energiju a nista se nece napuniti puno,to ces uraditi kad zalijes biozu daj full dozu ako ima rizitonik od canne i daj sta imas za cvat sve full sa 2,5l vode za pocetak i onda isprati dali je iscurela voda u tacne i za koliko ce popiti to isto sto je iscureli,ph vode drzi izmedju 6,2-6,5,obavezno prskaj za spidermitom contrlom sve lisce i sa jedne i sa druge strane lista,ajde odmah se bacaj u akciji uradi loliku kako sam ti rekao prehrani bozu naprskaj spiderom i kad sve uradis hocu da vidim slike lolipopija da vidim dal si dobro uradio da bi ti rekao dal treba jos malo da je osisas ili ce biti dobro.uglavnom ima dosta grana u gonjem delu gedaj to da razvuces malo da se te grane ne dodidiruju tolko.
Hocu prekosutra i kacim slike. Danas vec zalijao rano ujutro.
Cujemo se u ned
Hvala na savjetima
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ako nije nista iscurilo onda povecavamo vodu na 2,5l od sledeceg zalivanja stim da nemoj prekosutra zalivati pusti dan duze da se osusi supstrat malo bolje i onda uhvati ritam na 4 dan po 2,5l stim da ce mo svojovremeno ostati u ramacima u danima isti samo povecavamo vodu,jesi joj dao solo vodu samo bez prehrane,i de mi napisi sta imas od canne sve za cvet i dali imas onaj rizotonik.I jos jednom me napomeni koliko dana su sada u cvetanju jesi ispratio to.
 

lemon kick

Aktivan Član
04.03.2016
84
31
18
ako nije nista iscurilo onda povecavamo vodu na 2,5l od sledeceg zalivanja stim da nemoj prekosutra zalivati pusti dan duze da se osusi supstrat malo bolje i onda uhvati ritam na 4 dan po 2,5l stim da ce mo svojovremeno ostati u ramacima u danima isti samo povecavamo vodu,jesi joj dao solo vodu samo bez prehrane,i de mi napisi sta imas od canne sve za cvet i dali imas onaj rizotonik.I jos jednom me napomeni koliko dana su sada u cvetanju jesi ispratio to.

Prehrana je bila. Nije iscurilo nista,tj zna onako malo al to jer se previse posusi pa prođe onako sastrane valjda cim ulijem prvih 2,3dl. Probat cu da se ne isuse toliko ubuduce al kad je jako sunce i vjetar one su za manje od 48 h suhe. A zalijem ih s 1,5L. Tegle su od 10 do 15L.
Imam rizo,bust i flore5
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
kolika ti je to vlaga skocila
Oko 70% je ali nece pomoc ovaj drugi prijedlog, jer je vani vrlo visoka vlaga ovih dana. Najvisa 76% na mjeracu.
RIjesavam s klimom, Stavim je na dry funkciju i supusti kompletno vlagu u stanu na 30% ;)

EDIT: Evo cure topirane critical na 5 katu listova, trainwreck na 4 katu, fim bi bio da sam i njega isao na 5 kat.
Critical:
crit (1).jpg crit (2).jpg
Trainwreck: Na drugoj slici veci dio je trainwreck, manji critical.
train (1).jpg train (2).jpg
Ako sam i pogrijesio nema ispravka. Samo mi reci kad je najbolje topirat da znam za ubuduce, ja sam sada na tocno 24h, a one su spavale.
IMG_20190830_152300.jpg IMG_20190830_152252.jpg

Ovo su neke dlacice, sad sam bas isao provjeriti. Ima po svim listovima isto, i na trainwrecku. Nigdje nista ne hoda tako da smo sigurni da nisu mitsi. Pa to je i meni bilo jbt kako mene spider-mitsi da napadnu mene, a ja drzim sve na mjestu i uredno, cak i dezinficiram box sto ih dosta ne radi tjekom growa..
Meni se cini da su zdrave i da super napreduju, ne znam kako tebi to ko iskusnom izgleda. Danas im je 21 dan od nicanja, kad ih prebacim na 18/6.

Usputno pitanje ja sam mislio pustit ih vege jos mjesec dana tamo negdje do kraja 9. i onda 10 i 11 mj cvatu? Kakav je tvoj plan?
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
al kad je jako sunce i vjetar one su za manje od 48 h suhe.
a cek brate,jel su one u boxu sada ili napolje,u boxu su ako sam dobro razumio,vratio si ih na svetlo i rezim 12-12 tako bese,trebale bi u boxu da piju sporije odnosno sporije da se susi supstrat,vodu od sledeceg zalivanja povecaj na 2,5 daj full dozu rizo buust i flores5 a anhnadno zalivane pola doze bosta i pola doze flores pa tek onda trece zalivanje vodu i sve tako cemo u krug da probamo,samo nije mi jasno taj detealj jer vec smo razgovarali o tome znaci one su u boxu sad jel tako.Prgledaj da nemaju spidere isto.
RIjesavam s klimom, Stavim je na dry funkciju i supusti kompletno vlagu u stanu na 30%
e pa dobro onda.
fim bi bio da sam i njega isao na 5 kat.
ne fim je nesto sasvim drugo stari moj,to je kad samo podrezes listove novog sprata ti si uradio topiranje bas sto je dobro,tu idu sad 2 do 4 grane ako uspemo da izvedemo to ali 2 nove sigurno.
Samo mi reci kad je najbolje topirat da znam za ubuduce, ja sam sada na tocno 24h, a one su spavale.
ja licno topiram ili 4 ili 5 sprat sve zavisi koliko je bioza razvijenja ali ne topiram nikad pre 4 sprata a najkasnije 5 sprat,i jedno i drugo nije lose,neki topiraju ranije ali meni je praksa pokazala da treba pustiti biozu da se malo vise razvije jer onda lakse preprodi stres bukvalno i ne oseti to rezanje i u 48h pocnu da krecu vec nove dve grane.Ja nisam pristalica preranog stresa bioze dok je mala jer to uspori razvoj na tren nista strasno ali jednostavno ja to ne praktikujem za mene je idealan top 4-5 sprat.
Ovo su neke dlacice, sad sam bas isao provjeriti. Ima po svim listovima isto
pa da sve opusteno,ja sam ti vec rekao zaboravio sam kako se zovu,sve je to normala bracki.
, a ja drzim sve na mjestu i uredno, cak i dezinficiram box sto ih dosta ne radi tjekom growa..
pa da ja znam da si ti pedantan i da nema mesta brigi
oko spidera i nekih drugih napasnika.
Danas im je 21 dan od nicanja, kad ih prebacim na 18/6.
neka ih jos na tom rezimo pa cemo tamo smanjiti za 10 dana sad su na 20-4 jeli,sledece zalivanje hocu da probamo sa prvom ozbiljnom prehranom od pola doze tnt rekao sam ti vec ili smo vec dali podsetime molim te,u nekom sam raskoraku oko selidbe i svega sto mi se desava pa sam malo izasao iz ritma svega.
Usputno pitanje ja sam mislio pustit ih vege jos mjesec dana tamo negdje do kraja 9. i onda 10 i 11 mj cvatu? Kakav je tvoj plan?
ranije ce one biti prebacene na 12-12,jer cemo sad krenuti sa tnt i sa povecanjem vode,one su sad na 1l vode jer tako,vec od narednog zalivanje povecaj na 1,5l,kad popune 70% boxa prebacujemo na 12-12,ja bi voleo da uspemo jos jednom da ih topiramo to bi bilo onda top-topova i dosta grana bi uspeli da izvucemo,cak dolazim do ideje da oko 10 septembra udarimo full panel radne snage da ih bas raskrupnamo bruka i tu bi onda oko 12-13 septembra uradili jos jedno tipiranje i onda da se oporave oko topa 7 dana i prebacili bi ih na 12-12,ali to je grubi neki plana,videcemo sta ce reci posle tnt davanja.
Bigi? biljke su u kasnom cvatu...
znam brate u kontekstu cega nisam ukapirao,de me podseti molim te.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.