Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
ili ako nam sutra padne to zalivanje gde smo se dogovorili da idemo cistu vodu onda sve preskoci pa cemo topirati u nahnadnom zalivanju a sutra nek ide cista voda kao po dogovoru,i cim se oporavi od tog topiranja mi nju mozemo na 12-12 da prebacimo.
Mozemo kako god ti kazes, meni se ne zuri, ako joj ne treba samo voda necu ni davati nego reko malo da isperemo zemlju, ti odluci kako je bolje po tebi.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ja upravo režem stiropor da zatvorim ormar i idemo cvjetati.
da moras da pregradis,ja sam mislio da si vec to uradio,nista onda spremaj i da rokamo da vidimo kakvi smo majstori u cvetanju,jesmo li naucili sta;);)
Imaju jaku boju,mozemo sad samo ph korigovanu vodu? Da pojacam na1,7l
da samo vodu i pojacaj na 1,7l,ne treba zuriti sa prehranom,dok god ima jacu boju ne treba rizikovati pregnojavanje,bolje onda i dva puta vodu za redom ali igramo na sigurno,jer ona pobledi malo kad nema klope,tako da tvoje cure imaju zaliha i treba usporiti sa prehranom.
1/3 gornjeg dela treba da ostane
tako je,one to brzo nadohnade videces a uz to napune cvet ludilo,sva energija u gornje cvetove.
On ima puno starih dlacica,a i par grancica ca dlacicama se odvaja
vidim,ona brze sazreva od crvene,pa bi njoj trebao sto pre da uradis lolipop,da znas samo,pa mi mogao u sledece dva dana da uradis.
Inace iz tog vrha izlaze deformisani listovi sa 1 ,2 kraka , a sa 3 kraka preovladava po celoj biljci.
nista to,taj deformisani listovi nece uticati na potencijal biljke.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ni davati nego reko malo da isperemo zemlju,
ispravno to ti kazem,sad daj vodu pa onda na nagnadno zalivanje idemo root i topiranje,treba je preseci sa vodom cistom a pogotovo kad se udje u cvetanje na 4-tu na 5-tu nedelju cvata tu cak preporucujem i dva puta za redom da se ide voda pre nego se ukljuci p+ ko radi sa hesijem a i sa ostalim paletom prehrane,taj presek vode je koristan jako u cvetanje pogotovo da bi se malo isprao koren od nakupljene soli,tako da ti sad slobodno rokaj vodu samo i ne beri brigu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki
25.01.2020
69
43
18
38
Evo Big javljam se posle zalivanja ove sto je bila zuta pa joj sad fali magnezijuma.
U 4.5 litara vode sam stavio dve kasike gorke soli tj magnezijum sulfat. I odatle uzeo dve litre vode i zalio biljku. Ali sam prvi put od kad stelujem ph zaboravio da nastelujem ph. Hteo sam da se ubijem jutros kad sam se probudio i to mi prvo pade na pamet sta sam uradio.
Runoff sam izmerio 6.7 je bio. Videcemo kako ce da odreaguje za par dana. Mada mi ona dosta slabije puni vrhove od ove druge. Sve su nesto vazdusasti i providni dok se kod ove druge sto je pohermila ne vidi nista koliko su gusti i nabijeni vrhovi. Videcemo...


Ova sto je pohermila je nahranjena 8.4. Sa 2l vode, 3ml vega, 9ml flores, 5ml boost i jos uvek je zuta poprilicno. Nista nisu povratili boju listovi.
Mislim da je previse zuta s obzirom da je tek u 34. danu od prebacivanja. A mozda i gresim :)
Evo slike pa proceni...
20200411_205952.jpg 20200411_210125.jpg 20200411_210010.jpg 20200411_210033.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Videcemo kako ce da odreaguje za par dana. Mada mi ona dosta slabije puni vrhove od ove druge. Sve su nesto vazdusasti i providni dok
to je takav strajn da ti kzem,to je cesta pojava da su pufasti cvetovi a ne tvrdi i nabijeni,slike ces mi poslati da vidim kako je odreagovala na taj magnezijum.
Ova sto je pohermila je nahranjena 8.4. Sa 2l vode, 3ml vega, 9ml flores, 5ml boost i jos uvek je zuta poprilicno. Nista nisu povratili boju listovi.
e ovo me vec brine,totalno je blokira uzimanje N odnosno dusik ili ti azot,ali skroz je u blokadi,ali sad i nesmemo mnogo dodavati N jel ulazi u period kad joj bas i nije potreban mnogo,tako da uradicemo sledece;prvo ces da mi izmeris koja ti je temp.na dnu boha to pod obavezno da mi ispratis a pogotovo dok spava bioza,jel hladnoca u dnu saksije odnosno korena zna da blokira uzimanje kiseonika pa ces mi to obavezno uraditi sto pre,znaci treba mi temp.na dnu boxa dok radi rasveta i temp.dok spava bioza na dnu takodje meris,tako da sobzirom da si je zalio pre tri dana ne verujem da joj je suv supstrat tako da u sledecem zalivanju ides 2,2l vode 14ml canna flores i ako imas PK 13-14 njega stavi malu dozu od 6ml svega bez boostera sad.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: BOBanMARLijanovic

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Iznikle 28.3 led e27 rasvjetla bila na 30 sada je na 50 cm temperatura 25 vlaga 40
Zalivena zadnji put 8.4 zemlja flora gard.
ok,koje je pitanje,e 27 od koje jacine je panel,temp i vlaga je ok,biljke su ok,jesi izbusio rupe na tim vrecama dole na dnu,scim si zalivao jel samo vodu solu jel tako ili si dodavao,zemlja mi je inace nepoznata odnosno supstrat.
 
04.05.2019
14
0
1
39
ok,koje je pitanje,e 27 od koje jacine je panel,temp i vlaga je ok,biljke su ok,jesi izbusio rupe na tim vrecama dole na dnu,scim si zalivao jel samo vodu solu jel tako ili si dodavao,zemlja mi je inace nepoznata odnosno supstrat.
200w rupe su izbušene po čitavom dnu zaljevao sam samo vodom dok nije procurilo na dnu.Znači biljke su ok nema veze što su im listovi malo svijetlo zeleni kao na slici 1
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
.Znači biljke su ok nema veze što su im listovi malo svijetlo zeleni
ma nema veze,to si je sprzio svetlom,ove druge su ok vidim,a cek sta ti radis out ili indoor,nemoj samo da ih prezalivas to zna da bude kobno dok su male,lagano sa vodom,sa koliko ih zalivas i koji je razmak izmedju zalivanja u danima.
 
04.05.2019
14
0
1
39
ma nema veze,to si je sprzio svetlom,ove druge su ok vidim,a cek sta ti radis out ili indoor,nemoj samo da ih prezalivas to zna da bude kobno dok su male,lagano sa vodom,sa koliko ih zalivas i koji je razmak izmedju zalivanja u danima.
Zaljevo sam ih prvi put kad sam ih stavio u zemlju 25 ili26.3 i zadnji put 8.4 sa 2 litra vode one su posađene u oko 30,32 litra zemlje radim indoor
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Pardon 4 litra vode
4l vode na jednu biljku ili sve njih ukupno,jer to ti je puno vode za ovaj period,supstrat nema sanse da se osusi tako brzo na ledu,ne znam dali dogrejavas box koja ti je temp.dok spavaju bioze,sta radis fotoperiodne biljke ili automate,skrt si brate sa informacija moram kljestima da izvlacim iz tebe,kako mislis da funkcionisemo,ili se sva pomoc odnosila samo to jedno pitanje ako je tako onda je ok.
 
04.05.2019
14
0
1
39
4l vode na jednu biljku ili sve njih ukupno,jer to ti je puno vode za ovaj period,supstrat nema sanse da se osusi tako brzo na ledu,ne znam dali dogrejavas box koja ti je temp.dok spavaju bioze,sta radis fotoperiodne biljke ili automate,skrt si brate sa informacija moram kljestima da izvlacim iz tebe,kako mislis da funkcionisemo,ili se sva pomoc odnosila samo to jedno pitanje ako je tako onda je ok.
4 litra vode po biljci, ne grijem box po danu 25 po noći 15 sjeme sam skupljo od trave koje sam konzumiro. Zanimalo me to što su listovi tako svjetlo zeleni,a valjalo bi kad bi mi mogao pomoći i dalje u growu. I kad bi trebao davati gnjojivo. Od gnjojiva imam plantelu list, plantelu cvijet i plantelu universal
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
plantelu universal
plantela univerzal ti ne treba da znas,ono sto bih te posavetovao da uzmes neke bakterije tipa slavol 5a689f8aacbe5_03586.jpg on je odlican preparat,to su bakterije koje podpomazu zdravom imunitetu biljke i odrzava zdrav koren pre svega,i nije skup sto je bitno,takodje odlican a jeftin ukorenjivac je od fitoferta aminoflex aminoflex-250ml.png 250ml bocica isto smesne neke pare a radi dobar posaoi jako dobro ukorenjiva biljku a sto bolje i razvijeniji koren do zdravija i veca biljka.
4 litra vode po biljci,
pod hitno smanji vodu na 2l po biljci,sa velikom kolicinom vode ugusis koren jako brzo a biljka mala,bolje da postepeno povecavas vodu na svakih 10 dana dodas o,5l i na taj nacin polako navikavas biljku na vecu kolicinu vode,jer koren je sad jos mali u svakom slucaju a ti treba da se potrudis da zalivas sve do ivice pota da bi podstakao biljku odnosno koren da se siri ka bokovima pota,i kad zalivas zalivaj polako sa pauzama,voda obavezno da odstoji pola sata i onda zalivas,dali meris ph vode,
po danu 25 po noći 15 sjeme sam skupljo od trave koje sam konzumiro
nocnu temp moras da povecas na 18-20 stepeni,znaci ti imas random semena,sto znaci da neznas pol jel tako,sta tu planiras,one ce ti pokaziti pol tek kad smanjis dan odnosno rasvetu promenis na 12-12.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Bigi danas treba da zalijem pa eto da ti javim da imam u planu dat full dozu prihrane iz cvetanja.Sta ti mislis evo Tabele.
cekaj,aj daj sliku power kusha da vidim i dok ti postavljas sliku ja cu kombinovati prehranu,koliko tacno broji na 12-12,i koliko je vode prosli put iscurilo u tanjiric dali si ispratio to,jer mozda bi i dizali vodu malo.
 

The Krle

□Stress Control■
20.11.2019
1.200
8.851
258
44
Timboqtu
Voda nije iscurela na zadnje zalivanje ni malo.Sad mislim da povecam na 5 l neznam.Zemlja suha ceo prst sam gurnuo samo na vrhu prsta malo kao vlazno. 20200411_231004.jpg 20200411_230927.jpg 20200411_230956.jpg 20200411_230945.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tom7
04.05.2019
14
0
1
39
plantela univerzal ti ne treba da znas,ono sto bih te posavetovao da uzmes neke bakterije tipa slavol Pogledajte prilog 329861 on je odlican preparat,to su bakterije koje podpomazu zdravom imunitetu biljke i odrzava zdrav koren pre svega,i nije skup sto je bitno,takodje odlican a jeftin ukorenjivac je od fitoferta aminoflexPogledajte prilog 329862250ml bocica isto smesne neke pare a radi dobar posaoi jako dobro ukorenjiva biljku a sto bolje i razvijeniji koren do zdravija i veca biljka.

pod hitno smanji vodu na 2l po biljci,sa velikom kolicinom vode ugusis koren jako brzo a biljka mala,bolje da postepeno povecavas vodu na svakih 10 dana dodas o,5l i na taj nacin polako navikavas biljku na vecu kolicinu vode,jer koren je sad jos mali u svakom slucaju a ti treba da se potrudis da zalivas sve do ivice pota da bi podstakao biljku odnosno koren da se siri ka bokovima pota,i kad zalivas zalivaj polako sa pauzama,voda obavezno da odstoji pola sata i onda zalivas,dali meris ph vode,

nocnu temp moras da povecas na 18-20 stepeni,znaci ti imas random semena,sto znaci da neznas pol jel tako,sta tu planiras,one ce ti pokaziti pol tek kad smanjis dan odnosno rasvetu promenis na 12-12.
plantela univerzal ti ne treba da znas,ono sto bih te posavetovao da uzmes neke bakterije tipa slavol Pogledajte prilog 329861 on je odlican preparat,to su bakterije koje podpomazu zdravom imunitetu biljke i odrzava zdrav koren pre svega,i nije skup sto je bitno,takodje odlican a jeftin ukorenjivac je od fitoferta aminoflexPogledajte prilog 329862250ml bocica isto smesne neke pare a radi dobar posaoi jako dobro ukorenjiva biljku a sto bolje i razvijeniji koren do zdravija i veca biljka.

pod hitno smanji vodu na 2l po biljci,sa velikom kolicinom vode ugusis koren jako brzo a biljka mala,bolje da postepeno povecavas vodu na svakih 10 dana dodas o,5l i na taj nacin polako navikavas biljku na vecu kolicinu vode,jer koren je sad jos mali u svakom slucaju a ti treba da se potrudis da zalivas sve do ivice pota da bi podstakao biljku odnosno koren da se siri ka bokovima pota,i kad zalivas zalivaj polako sa pauzama,voda obavezno da odstoji pola sata i onda zalivas,dali meris ph vode,

nocnu temp moras da povecas na 18-20 stepeni,znaci ti imas random semena,sto znaci da neznas pol jel tako,sta tu planiras,one ce ti pokaziti pol tek kad smanjis dan odnosno rasvetu promenis na 12-12.
Ph vode ne mjerim, ali sam naručio ph metar kad će doći neznam radi ove situacije s virusom, a što se tiče spola biljaka koji bude mužijak leti vani. Do kojeg tjedna vegetacije mogu koristiti slavol i ovaj drugi preparat. Hoče li biti kasno za 5 dana pošto je uskrs nemam gdje kupit
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.