Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
15.09.2018
144
224
43
29
slavol nije gnojivo bogati,edukujes li se ti sta ili sve cekas mentora svog da ti objasni,slavol su bakterije koje oplemenjuju supstrat i cine zdravu okolinu oko korena i jacaju imunitet biljke tako reci,sto znaci da ti treba plantela jer je ona NPK prehrana,vraticu te u zadnju klupu:),slavol mozes da dajes svako drugo zalivanje od pocetka do kraja growa 10ml na 1l vode,inace odlican preparat a jeftin,znaci nabavljaj i plantelu.
Bigi jel 10 ili 20 ml na litar ? Nisam bas siguran
 
12.10.2015
161
174
43
sledece zalivanje onda idi cista voda 1,5l
kada da zalijem? nemam ph korektor, pise u uputi biotabs da ne treba raditi ph i ec korekciju-nisam ni prosli grow i cinilo mi se da su usvajale hranu.
fullsizeoutput_d42.jpeg
 

Prilozi

  • fullsizeoutput_d42.jpeg
    fullsizeoutput_d42.jpeg
    672,1 KB · Pregleda: 10
18.04.2020
50
17
8
27
Mali update, druge dvije jos nista :\
 

Prilozi

  • 15890092099802938831016284313249.jpg
    15890092099802938831016284313249.jpg
    347,7 KB · Pregleda: 16
  • 15890092446705647420435031296404.jpg
    15890092446705647420435031296404.jpg
    319 KB · Pregleda: 16
  • 15890092850521489704702463934225.jpg
    15890092850521489704702463934225.jpg
    553,9 KB · Pregleda: 10

bubinho

vulgaris
16.10.2017
250
631
93
izgleda da si me preskocio,

dosao mi je hesi i imam bunar sa kisnicom. mogu li s tim zalijevati?
napravio drugi panel, danas cu i box i staviti cu klijati amneziu.
baci oko
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Evo Bigi da te uputim samo odradio sam update na dnevniku: Blueberry Cookies & Gorilla Breath (New Therapy)
Problema nikakvih ventovi stigli i postavljeni, za sada koristim 4 komada i bas ljepo ljuljaju biljke, lagano onako, ni priblizno jako ko oni prije sto sam koristio. Napravio sam box za fast growove i vegetaciju prvih 3 tjedna sljedecih growova. Panel cu vjerovatno sutra popraviti, koristit cemo onaj isti koji je cura koristila prosli grow, također fast growovi su njezini, ima zelju i volju pa se necu mjesat, a i dobro ce mi doci pomoc dok je naucim growat.
Evo slika kako to trenutno izgleda. Dimenzije 42šx52dx167v.
20200509_162954.jpg
Moram jos napraviti da vuce zrak iz vrha boxa (spojen je na glavni box kao i prije jer tako s jednom turbinom tjeram 2 boxa.), napraviti pasivni ulaz u taj box, popraviti panel (nekih 110-120w ce biti), i smisliti sistem da se vrata ne otvaraju sama. I naravno cekat da posiljka s linde stigne pa moze box u funkciju.

Pitanja:
Hoce li lagani vjetric biti dovoljan za cjeli grow ili moram smisliti nesto jace?
Pogledaj kotidolone na biljcicama, nekako su cjeli povijani i strse u zrak. Vlaga niska, a panel na 40+cm. Nista zabrinjavajuce po meni.
Rezim svijetla sam na svoju ruku stavio, zanima me tvoje misljenje. 21.5h dan / 2.5h Noc. Nisam htio 20/4 djeluje mi puno mraka, a opet zelim im dat malo odmora za koren.
 
Poslednja izmena:

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
983
3.782
163
42
Stigao i Slavol ,voda je na cekanju da ispari hlor. Dal moze Slavol da ide uz djubrivo ili samo sa cistom vodom? Pitam da bi znao za u buduce.
Gorka so, to je magnezijum sulfat. Sta mislis dal da probam da je nabavim? Kako je dozirati? Nasao sam na netu da se rastvara 2 kafene kasike na 2,8L .,to je preporucena doza za paradajz. Takodje me zanima dal ona moze da ide sa djubrivom? IMG_20200509_194937.jpg IMG_20200509_195013.jpg IMG_20200509_195024.jpg . Boja je na obe biljke lepa i tamna. Pozdrav...
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
kada da zalijem
pa kad bude pot lagan ko perce,tada zalivas.
nemam ph korektor, pise u uputi biotabs da ne treba raditi ph i ec korekciju
dobro onda,ali neces ici svaki put prehranu u zalivanju,ali ok moze proci,ako bude neki problem ja ti kazem za sada je ok,znaci sledeci put das ona samo vodu pola sata ostajalu i zalijes lagano.
izgleda da si me preskocio,

dosao mi je hesi i imam bunar sa kisnicom. mogu li s tim zalijevati?
moze da bude da sam te preskocio,evo sad nisam.
evo bacio sam,a sta ti je problem ovde da postavis po koju sliku,video sam panel ok si to napravio,sta je sa biljkama konkretno ti meni reci.
sta ti je doslo od hesija cela paleta start paket,mora da izmeris koji je ph vode te iz bunara i te kisnce,ne znam sto komplikujes stavari,zalivaj sa normalnom vodom sa cesme pola sata odstojalom,prakticnost i jednostavnost growa je najbitnije.
 
25.09.2017
62
56
18
31
Opet Ja Big ✌️Dali mogu iskoristit sta od ovog u uzgoju pored slavol-a ??
 

Prilozi

  • IMG-8ff53fb59d80312127eb3cdb21c75816-V.jpg
    IMG-8ff53fb59d80312127eb3cdb21c75816-V.jpg
    221,6 KB · Pregleda: 23

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Hoce li lagani vjetric biti dovoljan za cjeli grow ili moram smisliti nesto jace?
hoce naravno,ne mora uvek da bude tornado,malo da ljulja grane a vise da mesa zrak i to je to,nistas jace ti ne treba na te gabarite boxa.
Pogledaj kotidolone na biljcicama, nekako su cjeli povijani i strse u zrak.
dobro jure svetlo,sasvim normalno,kako da se ponasaju drukcije,rade fotosintezu,panel ti je na 40+cm ok je to.
21.5h dan / 2.5h Noc. Nisam htio 20/4 djeluje mi puno mraka, a opet zelim im dat malo odmora za koren.
20-4 definitivno,odmora mora postojati a to je neki minimum bas,pusti malo da udje u proces,4h odmora biljci mnogo znaci a ima dovoljno 20h da radi i razvijase bar za sada u ovom stadijumu.
Dal moze Slavol da ide uz djubrivo ili samo sa cistom vodom
moze da naravno,on ide 10ml na 1l vode svako drugo zalivanje od pocetka do kraja growa da znas.
Gorka so, to je magnezijum sulfat. Sta mislis dal da probam da je nabavim? Kako je dozirati?
ne radi posao odmah da ti kazem,kolega Bob Marakovic koji je ovde do skoro postao pa nestao misteriozno cim je obrao biljku sto obicno i bude da se ode bez pozdrava cim se dodjepaju ganjde,on je koristio so magnezijum sulfat da ispegla biozu i nista nije napravio samu je usro motku jos vise i ako sam mu rekao da je ne koristi ali naravno on je navalio jer je to negde procitao da ekstra radi stvar pa sjebo stvari,tako da brate mani se te price i razmisli logicno,so kad se istopi jos vise se nalageruje i uhvati na koren i dodje do blagog locka jer ta so nije prilagodjena za biljni unos,znaci ako ces da koristis lepo brate uzmi preparat na bazi cal-maga i mani se svega sto procitas jer nije brate zlato sve sto sija sto bi rekli ljudi,eno AN ima savrsen preparat na bazi cal-maga 9e je 250ml a to imas za tri growa. sensi-cal-mag-xtra-1200x630.jpg
. Takodje me zanima dal ona moze da ide sa djubrivom?
nemam pojima evo sad ti bas pisem,nikad u zivotu nisam radi sa tim niti cu,pradajz i cannabis nije isto.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Dali mogu iskoristit sta od ovog u uzgoju pored slavol-a ??
foligal super,njegov npk je 8-8-6 cinimise ,to je za period vegetacije,pocetna doza je 2ml na 1l vode,ovo ostalo nemam pojima sta je prvi put vidim i ne preporucujem ti,jer ako ne posznajes npk onda ne treba da radis sa takvom vrstom prehrane,foligal super je ok ali samo za vegetaciju i sa njim moras pazljivo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
20-4 definitivno,odmora mora postojati a to je neki minimum bas
Uredu, korigiram rezim onda, neccu eksperimentirat ipak moramo izvuc maximum iz njih da napravim ono sto smo pricali. Nasao sam 3 nova sajta nisu toliko jedan od drugom, nadam se da ce bit treca sreca i uspjeti barem automati, a foto i nemora ako nece.
malo da ljulja grane a vise da mesa zrak i to je to,
To me je zanimalo, jer stvarno nisu jaki ali ugasi mi upaljac na pola metra udaljenosti.
Jedva sam uspio osposobit te ventove. Jbt ispao sam iz tematike sa strujom, morao sam guglat fiziku za 8 razred da se prisjetim. Paralelni i serijski spojevi zajedno. Ali uspio sam iskobinirat oba spoja i napravit da rade na optimali bez zamaranja iceg. I prezadovoljan sam, moram naslonit uho na box da bi cuo da rade.
sto obicno i bude da se ode bez pozdrava cim se dodjepaju ganjde
E to ne volim
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bubinho

vulgaris
16.10.2017
250
631
93
...evo bacio sam,a sta ti je problem ovde da postavis po koju sliku,video sam panel ok si to napravio,sta je sa biljkama konkretno ti meni reci.
sta ti je doslo od hesija cela paleta start paket,mora da izmeris koji je ph vode te iz bunara i te kisnce,ne znam sto komplikujes stavari,zalivaj sa normalnom vodom sa cesme pola sata odstojalom,prakticnost i jednostavnost growa je najbitnije.
biljka meni izgleda odlicno, napreduje naocigled, cijeli paket hesija je dosao, 3velike i jedna mala boca. ok voda iz spine it is. kolikoi ph treba biti? zemlja je jos mokra. stane li jos koja biljka u ovaj box?
sta da radim s biljkom? neki treninig? htio bih nesto jednostavno i neinvazivno, ali moze i nesto drugo. naglasak na prinos.

napravio sam jos jedan box od e27, 200w 800x500x1500. stavio sam amneziu klijati i ide u njega.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
edan od drugom, nadam se da ce bit treca sreca i uspjeti barem automati, a foto i nemora ako nece.
dobro sad pametno samo,sve znas.
brate nije ni prvi ni poslednji,sigurno 50% clanova od davden koji su postali su zapalili ko dobar dan,ja sam vec navikao na to,bitno je da ja odradim ljudcki svoj dio i pomognem koliko je do mene a njima je na cast njihov obraz,uopste se ne trzam vise,znam samo da nece postati ovde sigurno vise.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
cijeli paket hesija je dosao, 3velike i jedna mala boca
onda nemas root jeli,imas tnt,bloom,p+ i malu bocu boostera jel tako.
k voda iz spine it is. kolikoi ph treba biti?
6,5
stane li jos koja biljka u ovaj box?
uslikaj mi da vidim ceo box pa da razmilsim malo,mada ne velja ni pretrpavati box.
sta da radim s biljkom? neki treninig?
pa zato ti kazem ,ovde postavljaj slike,nisam pregledavo dnevnik jer nemam kad znas,mnogo posla imam a ovde kad mi ostanu slike ja onda mogu da proucavam situaciju svakodnevno i unapred mogu da spremim plan growa,druga stvar poceo sam da radim po smenama kasno dolazim kuci,vidis kad tek odgovaram totalno full sam zauzet ali uspevam svakodnevno da ulazim na blic,i onda kad ja imam slike ovde ja to polako proucavam sa mob na poslu a kad dodjem kuci odgovaram sa kompa jer lakse pisem.
neki treninig? htio bih nesto jednostavno i neinvazivno, ali moze i nesto drugo. naglasak na prinos.
nije sve u prinosu,moze se napraviti monstrumi ali za to treba prakse malo i zavisi od strajnova da su radodajke,druga stvar mnogo ti je bitno da je biljka zdrava pre svega jer treba terati 90 dana druze to nije lako bas i sve induvidualno,postavi mi slike zamolio bih te biljke i kazem ti sve ,sto se tice treninga i pocetak prvog potencijanog prehranjivanja,obicno ide g/w ako se ubodu uslovi dobri,ja licno ne isteram svaki put g/w a i nejurim kolicinu,ovo je hobi pre svega,ako hoces kolicinu onda brate opalis 1x1 box i 600w hyd rasvete i da vidis onda prinosa.
napravio sam jos jedan box od e27, 200w 800x500x1500. stavio sam amneziu klijati i ide u njega.
a de mi reci ta amnezija je foto jel da,i koliki finisni pot planiras za nju.
 
  • Love
Reactions: Сјај

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
dobro sad pametno samo,sve znas.
Sve jasno ko dan, ali necu se ni trzzati na njih toliko, cisto da potrosim gnojivam da ne propadnu bezveze. Jedino cu morat vodu teglit, ali nabavit cu si onakvo nesto kao sto ti imas, ili cu to sam nekako napraviti, I zadnje vreme gledam pse sad mogu imat ljubimce pa cu uzet neki sigurno.
brate nije ni prvi ni poslednji,sigurno 50% clanova od davden koji su postali su zapalili ko dobar dan,ja sam vec navikao na to,bitno je da ja odradim ljudcki svoj dio
Puno je ovdje suvise mladih ljudi, a rijetko koja mlada osoba je odgovorna i vecinom ne znaju cjenit necije vrijeme i trud. Covjek mora proc određene stvari u zivotu da bi se opametio, nekom to dođe i prije reda ko meni, a nekom tek poslje 30-tih pa mozda ni onda :D

Skinuo sam zadnje svijetice sa revegetiranom ni ne susim ih posim tako mokre :D

Eh da ovdje je PH vode vrlo visok, nadam se da nece uticat na razvoj biljaka. Jer 3 puta vise kiseline sam danas morao stavit na litru vode nego na proslom stanu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Eh da ovdje je PH vode vrlo visok, nadam se da nece uticat na razvoj biljaka.
ma nece sta ti je oboris koliko tebi treba,jedni sto takva voda ima nedostake magnezijuma da znas samo,kad je tvrdja voda onda ranije pocnes davati cal-mag.
a rijetko koja mlada osoba je odgovorna i vecinom ne znaju cjenit necije vrijeme i trud.
ma naravno,ne zameram nista,cisto sam ovako prokometarisao,eto cisto da se zna da ima i takvih likova ovde.
zato ti pises za trojcu:):respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Veštac

bubinho

vulgaris
16.10.2017
250
631
93
onda nemas root jeli,imas tnt,bloom,p+ i malu bocu boostera jel tako.

6,5

uslikaj mi da vidim ceo box pa da razmilsim malo,mada ne velja ni pretrpavati box.

pa zato ti kazem ,ovde postavljaj slike,nisam pregledavo dnevnik jer nemam kad znas,mnogo posla imam a ovde kad mi ostanu slike ja onda mogu da proucavam situaciju svakodnevno i unapred mogu da spremim plan growa,druga stvar poceo sam da radim po smenama kasno dolazim kuci,vidis kad tek odgovaram totalno full sam zauzet ali uspevam svakodnevno da ulazim na blic,i onda kad ja imam slike ovde ja to polako proucavam sa mob na poslu a kad dodjem kuci odgovaram sa kompa jer lakse pisem.

nije sve u prinosu,moze se napraviti monstrumi ali za to treba prakse malo i zavisi od strajnova da su radodajke,druga stvar mnogo ti je bitno da je biljka zdrava pre svega jer treba terati 90 dana druze to nije lako bas i sve induvidualno,postavi mi slike zamolio bih te biljke i kazem ti sve ,sto se tice treninga i pocetak prvog potencijanog prehranjivanja,obicno ide g/w ako se ubodu uslovi dobri,ja licno ne isteram svaki put g/w a i nejurim kolicinu,ovo je hobi pre svega,ako hoces kolicinu onda brate opalis 1x1 box i 600w hyd rasvete i da vidis onda prinosa.

a de mi reci ta amnezija je foto jel da,i koliki finisni pot planiras za nju.
da sve to od hesija, root nemam.
slikam sve osd sad i stavljam tu.
amnezia je auto.
udovica.jpg
ww auto, u koliko pot da je presadim kad dodje vrijeme?

IMG_20200509_231322.jpg
cijeli box

IMG_20200509_000740.jpg
novi panel, ide u box 800x500x1500. amneziu auto mislim unutra. za pot ne znam, isto ko i za ww. reci ti meni.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
da sve to od hesija, root nemam.
slikam sve osd sad i stavljam tu.
amnezia je auto.
e ovako,ovde ce podici malo rasvetu za 10cm,da ih izduzimo da bi poceli opasan lst da radimo,koji cemo odmah krenuti sa blagim na ovaj nacin IMG_20190520_101410.jpg gle sliku,znaci vezes jednu zicu dole da ti drzi glavni vod a ti je savijes kontra stranu,dalje kad to uradis u sledecem zlaivanju vodu dizi na 1,5l i daj 4ml tnt
sto se tice ww auto sto bi je presadjivao ukolikom je ona putu zapremine ako je pot preko 10+ niosta nediraj ,takodje i nju savijaj i rokni joj 1,5l vode +4ml tnt ali znaci prvo savijes pa zalijes,svi listovi koji ti budu dodirivali zemlju podbaci neke kartotncice ili plasticne vizit kartice da listovi ne leze na mokar susptrat.odlicno si sve skockao ko u apoteci
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bubinho

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
kad je tvrdja voda onda ranije pocnes davati cal-mag.
Kao sto sam i ranije rekao, svakim danom covek nesto nauci ovdje.
Nema za mene vise napustanja foruma i tvog kutka ;)
zato ti pises za trojcu:):respect:
A znam sto ces zamerat, nemas nista od toga. Dovoljno imas svojih briga da bi se jos i time teretio..
Mora netko oziviti kutak, Jos dok zapalim pljugu mogo bi pisat do prekosutra :razvaljen::
Danas sam se cuo sa starim lerdijom, jbt dok mi je rekao kakvo je stanje nisam vjerovao. Sreca pa sam rekao da vise ne kupujem, jer to je stvarno previse (on je rođeni albanac odna i sam znas kakav je, reko mi da mu kile sada ide prek 4k€). MOram ic u krevet prije nego ti zaspamam cjeli kutak :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.