Mentor FatOne

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
NIsam sam si pribiljezio koju zemlju koristis?
Najbolje rjesenje bi bilo odraditi flush, pa zadnjih 5L namjestis PH.
 
04.11.2021
121
197
43
Koristim Home Garden Substratica (compact mix) zemlju. S njom sam od samog pocetaka imo problema. Jel je peckala mladu biljku. Iskreno vjerujem da je u njoj problem. Odradit cu flush. Kako se to tocno radi? Mogu li to izvest u tuskabini? Koliko vode se koristi?
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
tudkabini? Koliko vode se koristi?
Tako je tus kabina. Lagani mlaz vode 10-tak min. pustis je 5 min da se ocjedi malo i opet lagani mlaz vode 10 min i tako u krug. Radis ga toliko dugo dok ne krene cista voda iz pota van. Nakon toga svaku zalij s 4L vode PH 6.8-7. I aj izmjeri PH prvog runoff dok krene bas me zanima sto se desilo u zemlji.
Za ubuduce uzimaj provjerenu zemlju jer to je pola uspjesnog growa, a i peporucam ti organski uzgoj bit ces zadovoljniji :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SlusamCitamUcim
04.11.2021
121
197
43
Ne znam dali je pametno sacekat jos jedan dan. Cini mi se da se pocela fobivat polako, mozda je samo bila jako gladna.. Ali i to mi je cudno jel je boju promijenila u gotovo 3 dana.. Uzmite u obzir da je pod zutim spektrom, nije tako u zivo zuta image.jpg
 
  • Angry
Reactions: Сјај

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Upadaj. Predstavi plan i program ;)
 
04.11.2021
121
197
43
Danas sam odradio flush. Ph obje biljke bio je dobar. Vidio sam da se pogledali objavu u dnevniku. Sto se tice objave @Infinity mislim da je u pravu sa previse vode. Svaki put bi mi procurilo gotovo litra vode po boxu. Ali nije mi jasno kako je mlada biljka nenormalno ogladnila u 3 dana kada sam ju redovno hranio i zalijevao VRT-om i to samo kad je pod bio gotovo suh. Znaci svaki 3/4 dan.
 

Koprivko

Aktivan Član
21.05.2019
176
295
63
78
bok mentore! danas mi ide zalijevanje, ostajemo na 2,5l/b + root zyme svit ili krecemo sa dohranom za cvet? pustile su pistilice
 
  • Sviđa mi se
Reactions: LATICA

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Kakav ph metar koristis? Ja bih rekao da su lockane obe biljke. Ako je neispravan ili los ph metar moguce da obaras ph previse i da si zapravo u skroz krivom podrucju ph i biljka ne uzima nista. Nemoguce da biljka pokazuje da je bolje gladna 24h nakon hranjena osim ako nije lock u pitanju. Jer dok je biljka u nutriant lockout dok je nahranis zapravo joj jos vise zacepis korijen solima koje se skupljaju kod mineralnih gnojiva.
Svakako flush ce pomoc. Nakon sto se zemlja osusi mozes nahraniti sa 3ml/l vecu manju sa 2ml/l. Critical je ionako na kraju i nakon ovog hranjenja samo mu vodu sibas. A kod veceg cemo vidjet reakciju.
Svaki put bi mi procurilo gotovo litra vode po boxu.
Pretjerano zaljevanje se ne odnosi na kolicinu vode nego na razmak između zaljevanja. Ako se biljci ne dozvoli da dode do zraka između zaljevanja onda pocne pokazivat znakove pretjeranog zaljevanja. Runoff (to sto ti iscuri) je pozeljan, jer ispere malo soli s korijena i on se baca, tj vecina growera ga bacaju. Neki puste da biljku popiju nazad koliko zele pa bace nakon pola sata. Dobar dio nas ima napravljenje sisteme da cim pocne curiti iz pota voda da odlazi iz tanjurica. 10-20% je pozeljan runoff. A tebi ako iscuri litra od 2.5L sto nalijes znaci da si debelo u lock jer biljke zapravo ne piju skoro nista. Meni od 5L iscuri svega pola litre na potu od 20L
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SlusamCitamUcim

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
ostajemo na 2,5l/b + root zyme svit ili krecemo sa dohranom za cvet? pustile su pistilice
Pozdrav.
To je odlicno.
3L + 2.5ml/l (7.5ml Bloom) + 2ml/L (6ml Boost)
S ovime cemo ih pogurnuti u cvijetanje. Stavi koju sliku da vidim kako izgledaju sada.
Sljedece zaljevanje:
3L + Root, pzyme, SuperVit
Iza toga
3.5L + Bloom 3ml/l + boost 1ml/l
Samo mi se javi slikama dan prije zaljevanja da ti potvrdim dali ide tako.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Koprivko
14.06.2020
48
94
18
26
box: 120x120x200
lampa: optic 8
koristi se plagron light mix
i plagron aqua komplet znaci aqua bloom roots green sensation vita race imam jos hesi bloom conplex potovi 25l neznam tacno
Plan je 5 komada automatov
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Cini se da imas sve sto ti treba za start.
Sto se mene tice kad si spreman mozes staviti na klijanje.
Automate je najbolje u finalni pot odmah. 5 kom taman za taj prostor bude ako sve prode kako treba :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hazeworldpeace

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Mozes slobodno prvih 15 dana drzati na 20/4 pa prebaciti na 18/6. Hesijev bloom necemo korisiti plagronov set ima sve potrebno. Pitaj sto god nisi siguran tako cemo najlakse izbjeci pogreske
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Zvuci mi malo 20%, ali ajde. ako se krenu izduzivati pojacaj na 40%
 
04.11.2021
121
197
43
Koristim T.A ph Test kit. Kad se zemlja osusi misli te na 3/4 dana? Vjerujem da ste pod Critical mislili na Gorillu. Kako mislite 2.5l. Ja sam cijelo vrijeme zalijevo sa 4L vode na potu od 11L (15) kako ste rekli. Svakako hvala na informacijama. Sada sam shvatio dosta stvari sto se tice lock-a biljke. Hvala vam na vremenu i trudu. Nadam se najboljem. I stvarno mi nije jasno kako je doslo do ovoga.. Pazio sam u svakom zaljevanju na ph i kolicinu hrane ili VRT-a. Cak sam i tablicu sa danima napravio kako nebi zaboravio sa zaljevanjem. Naravno ucim se, bilo je dosta pogresaka.. Nadam se da je ovo zadnja:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.