Mentor FatOne

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Koprivko

Aktivan Član
21.05.2019
176
295
63
78
Pozdrav. U četvrtak mi ide zalijevanje za koje si napisao "3.5L + Bloom 3ml/l + boost 1ml/l". Isto, napisao si da za vikend krecem sa lollipopom, dal im veze da radim lolipop prije/poslje zlijevanja ili nema. I jos nesto, prpa me to raditi pa bi me trebalo bolje uputiti kolko kako zasto.. Jesam proucavao al svejedno nisam najsigurniji kak to tocno odraditi.
Evo i njih na danasnji dan
IMG_20220322_200518.jpg IMG_20220322_200506.jpg IMG_20220322_200459.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: LATICA

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Mozes odmah lolipop odraditi, cistis biljku odozdo prema gore od grancica koje ne dobivaju svijetlost, te koje nemaju mogucnosti razviti se kako treba. Znaci one zavuce grancice koje vidis da se nece razvijati uklonis tako da nebi vukli energiju koju biljka moze usmjeriti u punjenje vrhova.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Ne ne, odozdola u krosnji unutra. Odozgo je ne diras nista, a ovo na drugoj slici je masakar.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo
04.11.2021
121
197
43
Pozdrav mentore. Vrijeme je zalijevanja. Rekli smo da stariju ne hranim vise,samo voda. Znaci da ne ide ni vrt? Mladu cu zalit sa 7.5ml\L vrt.
 

Koprivko

Aktivan Član
21.05.2019
176
295
63
78
Sefe imam powdery mildew posvuda.. primjetio sam cudne tockice prije vec no mislio sam da su to ostaci kapljica nakon zalijevanja..eto sad je po cijelom satoru... kak da se najefikasnije rijesim toga? Nisam uspio odraditi lolipop jos, ne gine mi petak, jednostavno nije bilo vremena..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: LATICA
21.02.2022
18
8
3
25
Pozdrav mentore,
evo nas u 7. tjednu, malena je imala samo 2 suha lista na dnu koja sam uklonio, druge dvije par listova vise pa kad pozute/osuse se ih skinem, isto prije gasenja svjetla.
Zadnje zalijevanje 3L i slavol.
 

Prilozi

  • 20220325_024846.jpg
    20220325_024846.jpg
    865,5 KB · Pregleda: 20
23.02.2022
42
110
33
38
Pozdrav mentore, danas su zalite 1.5l vode + 3ml Rhizotonic, prije zaljevanja IMG_20220325_123940.jpg IMG_20220325_124023.jpg IMG_20220325_124049.jpg i pola sata poslje zaljevanja IMG_20220325_170004.jpg , 7 dana od topiranja i 26 dana stare! Biljka A na najvecim listovima vrhovi su malo pozutjeli. ostali listovi su normalni! Biljka B se jako brzo oporavila i prerasla je biljke A i C, C biljka ide po svom! Dopunio potove sa zemljom...
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
@Koprivko Znao sam da ce nesto izbiti :D Biljke ko za izlozbu, mora nesto doci uvjek je tako vise manje. Znas engleski?
Ako ne znas, reci pa cu prevest bitne djelove. Nisam se osobno susreo s njome pa ti ne mogu iz prve ruke. Ali sreca lako je se rjesiti ako si na vrijeme otkrio, usput i lolipop odradis.
Ali valjalo bi pronaci uzrok tome. Kakva je ventilacija? Dali provjetravas sobu? Dok sve uklonis upalis vent nazad i okreni neka puse u biljke nece se buniti zbog vjetra, zapravo vole jak vjetar od prilicno ranih dana, jer se bolje deblo razvija dok se mora boriti s vjetrom.
Mozes i svijetlo ako nismo na 75% staviti na 75%.


@Maxx I dalje je svijetlo pali, nista smanjuj na 40%. Naceo si je prejakim svijetlo dok joj nije trebalo i sad ne moze podnjeti. Ali ajde ljepo se puni nije strasno. Fali visine ovom boxu za ovakvu rasvjetu, to je odlicno svijetlo u 1x1m, a u 80x80 je i 80% snage maximum i to jedino uz co2.. Moja preporuka pogledaj po forumu dnevnike s micro uzgojem, i kako rade LST. ako u buducnost ne mislis mjenjat sator za veci moras poradit na LST-u da bi ih zadrzao sto nize je moguce.

Znaci svijetlo smanji, a sljedece zaljevanje sve po tablici full doze.
Reci dal je turbina i filter u boxu? ako da vadi ih van i radi kontra sistem. Da ispuhuje kroz filter. Znaci usisno crijevo turbine ida na vrh boxa, a filter na izlaz turbine.

@Zlajoo Biljke su odlicne sve, hrane ne fali ni najmanje. Cak govore da je zemlja izrazito bogata, a i rhizotonic je hranjiv pa ga je dobro na preskokce davati.
Sljedece samo voda (podigni vodu na 2L, 2 zaljevanja pa dizi na 2.5L) i dan nakon odradi kvalitetan LST. Sad je pravo vrijeme da ih ukrotis i rasiris po svome i da napune box ljepo.
Samo prati udaljenost lampe i drzi je na dogovorenoj udaljenosti. Jer mi izgleda da su vrhovi najnovijih listica malo dobili po nosu.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Koprivko and Zlajoo

Koprivko

Aktivan Član
21.05.2019
176
295
63
78
ovo da koristim?
  • Milk – Mix 1 part milk to 3 parts water and spray liberally while your grow lights are on. The type of milk (skim, 2%, whole, etc.) doesn’t matter. Wet both sides of leaves if possible.
Odradio sam lolipop jucer tako da sam usput i poskidao vecinu zarazenih listova i nakon toga zalio. Danas se vracam tretirati ih sa ovim mixom mlijeka i vode pa cu ti ih poslikati, nadam se da nisam previse poskidao.
Ventilacija je vjerovatno problem. Soba je zadihtana bez prozora no ugradio sam zidni rekuperator koji dise, svakih 10min mijenja smijer vrtnje pa bi on trebao odraditi provjetravanje sobe. Unutar tenta je jedan stojeci ventilator (njega si vidio na slikama) koji je okrenut u kut da ne tuce direkt u biljke mislio sam da to tako mora biti, danas cu dodati jedan podni ventilator, mislio sam ga vezicama pricvrstiti za stropne sipke da puse direktno u biljke odozgora. Btw. Pise da se ovaj tretman wpm mora odraditi pod svijetlom a posto se radi folijarno, nece li to spaliti biljke?
Da, na 75% smo peti dan
 
  • Sviđa mi se
Reactions: LATICA

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
MOzes bilo koji od nacina, samo budi oprezan. nebi bilo lose dezinficirat box nekim alkoholom ili necim za dezinfekciju. Nemoj da vent puse po njima dok nisi otklonio sve. vrlo je vazno da sve maknes i da budes oprezan jer se spore vrlo lagano sire.
cu dodati jedan podni ventilator,
Probaj ga namjestiti da puse po sredini između krosnji, da se i tu potakne cirkulacija. Isto tako nebi bilo lose jos ventova. Ja sam u 150x150 imao 4 cirkulirajuca u svakom kutu jedan, i stupni dolje po krosnjama. Dobra cirkulacija zraka je jako bitna u sprecavanju pljesni, a pljesanj je jedan on po meni najgorih stvari u growu, jer moze u zadnjih tjedan dana odnesti cjelu berbu. Zato molim te da skrenes malo vise paznje od sada na to da nam ne pobjegne.
A sobu jednom dnevno barem 20min otvori vrata i provjetri dobro, Biljke odlicno idu a ici ce jos bolje sa svjezim zrakom.
Pise da se ovaj tretman wpm mora odraditi pod svijetlom a posto se radi folijarno, nece li to spaliti biljke?
Panel na 20% i stavi ga nekih metar i pola od biljaka ako imas mogucnosti. I vidis dok se osuse onda vracas na normalnu snagu i visinu.

Sad do kraja growa prati biljke, ako vidis da negdje krece opet, kidaj dolje taj dio, ako krece na vrhu kidaj cjeli vrh i u smeđe
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Koprivko

Koprivko

Aktivan Član
21.05.2019
176
295
63
78
Znaci da poskidam sve lisce na kojem ima tragova.. pise da se moze i rucno obrisati sa listova al neznam, mislim da bih tako riskirao da ih prosirim jos vise osim ako to ne odradim doktorski..
Sa cime i kako da dezinficiram.. imam nesto malo 70% alkohola, da izvadim cure pa sve prebrisem ili kako
 
  • Sviđa mi se
Reactions: LATICA

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
Znaci da poskidam sve lisce na kojem ima tragova..
Tako bi bilo najbolje. I samo pratiti dalje. Ja bi ih prskao dok jos nije kasno, taman su pocele formirati vrhove i tu je zadnji voz ako se nesto bas mora folijarno. Iako nemoj vrhove kupat previse.
Mozes u taj 70% nesto malo vode pa ces imati vise malo slabijeg. Mozes cak i vlaznim maramicama ako ih imas samo dobro preprisati sve, jer vise manje sve sadrze alkohol, a o moci ciscenja da ne pricamo, Izvadis biljke da ti je lakse.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Koprivko

Koprivko

Aktivan Član
21.05.2019
176
295
63
78
20220326_194349.jpg 20220326_194358.jpg 20220326_195204.jpg 20220325_201328.jpg 20220326_193501.jpg 20220326_193513.jpg
Evo ih... jesu ove kuglice ono sto mislim da jesu? -.- dal mogu sloziti mix u kojoj je i mlijeko i soda i sopun ili se treba drzati striktno recepta?
Neke grane su dosta teske pune cvijetova pa se objesile a neke lagane pa se izdigle iznad svih, kako da to izniveliram?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: LATICA

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.507
258
To je muski spolni organ nazalost, on se pojavio ili genetski ili od stresa. U vecini slucajeva to bude svijetlosni stres kod pocetnika, ili se otvara box dok je period mraka, ili kroz pasivni otvor ulazi svijetlo, pa cak do pogreske kod nastimavanja tajmera pa se upali lampa usred noci. Kod tebe je isto igrao ulogu stres tako da bi bilo dobro ustanoviti kako je doslo do ovog da se u buducim growevima ne desi isto. Osim ako klonovi nisu iz upitnog podrijetla, onda je moguca i genetika.
A nista kidaj dole sva jaja koja mozes naci, ali budi temeljit, jer jedno jaje napravi skoro pa dozivotnu zalihu sjemena :D Obavezno pazi da ne pucaju i da se polen ne prosipe. Ako su jaja samo na jednoj biljci bilo bi je najbolje bacit.
dal mogu sloziti mix u kojoj je i mlijeko i soda i sopun ili se treba drzati striktno recepta?
Ja bi se drzao recepta, kako sam rekao nisam se susretao s pepelnicom. Upisi gore u forum trazilicu "pepelnica" bilo je par slucajeva pavidi kako su uspjesno rijeseni.
kako da to izniveliram?
Lagane vezi za sipke na stropu boxa, a prevelike ovaj trening odradi. (Post od Mario339)
Sto je islo zadnje zaljevanje? Kada je sljedece?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Koprivko

Koprivko

Aktivan Član
21.05.2019
176
295
63
78
Onda je pocetnicka greska u pitanju.. u dva navrata sam usao u sobu i upalio svijetlo u sobi (ne panel) pa je moglo kroz pasivni otvor uci, nisam mislio da to moze tako utjecati..
Odradio sam ovo sa mlijekom, neznam kako bi to trebalo odraditi a da se pazi na budove, mislim to leti bokte po cijelom satoru, neznam na koji nacin se to mlijeko nece ukiseliti i razviti jos vise sranja, al ajde, valjda ljudi znaju...
Ne mogu otvoriti ovaj link sa treningom od mario339..
U utorak imamo zalijevanje, sto stavljam?

Otvorio, sve 5.. "3.5L + Bloom 3ml/l + boost 1ml/l" je islo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: LATICA

Koprivko

Aktivan Član
21.05.2019
176
295
63
78
20220327_220326.jpg 20220327_221058.jpg
Ovakve su sad nakon tog mlijeka, po svim listovima ima te prozirne zasusene korice.. al ne vidim da bi imalo pudera gdje, budem pratio.. samo neznam sto sa tom prljavstinom koja je ostala nakon tretmana mlijekom..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: LATICA
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.