Mentor Stipe

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
21.02.2015
18
7
3
30
Dobro je, posto sam i sam malo uplasen velicinom kucice, ali to je bila bas budget opcija, jedino solidne velicine koje sam mogao da nabavim za ovako kratko vreme :D Pribavio sam i neki osnovni termometar, analogni je ali sluzi dobro vec godinama za svakakave potrebe po kuci, pa verujem da ce posluziti za prvo vreme barem, hidrometar cu od drugara pribaviti danas popodne :) E sad, kad si video velicinu boxa, jel i dalje stojis pri 6 cflki? :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Bilo kakav termometar je bolji od nikakvog(ako je ispravan) :) Ak mozes probaj i ph metar nabavit. Da ja to idem radit ja bi stavio ili 8 komada ili bi ostao na 6 ali bi kombinirao 6400Kx6 u vegi i 2700Kx6 u cvjetanju tj imao bi 2 seta zarulja. Vec sam napisao, vege nije problem sa cfl-kama, cvjetanje je sporije!
 
21.02.2015
18
7
3
30
jasno jasno, nisam mislio da ponavljam pitanje, nego me ovako neiskusnog toplota koju bi tih 6 ili 8 moglo izdavati na biljoze zabrinjava :D
 
21.02.2015
18
7
3
30
UPDATE
Ovo je cfl, ali neka kineska od 17 sto sam imao po kuci cisto probe radi :)
Jebes mene ako ja znam kako ce tu da stane 6 kom a kamoli 8 :D
 

Prilozi

  • IMAG0207.jpg
    IMAG0207.jpg
    173 KB · Pregleda: 117
  • IMAG0208.jpg
    IMAG0208.jpg
    180,6 KB · Pregleda: 126

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Ma ja sam se zaletio sa 8 komada. Neznam ni ja kak bi stalo.
Ovak sam ja zamislio 6 komada.
http://i.imgur.com/c02Zcl.jpg

Ak ti se da probaj zgurat ovak kak si krenuo. Znaci 2 desno kaj je sad, jos 2 lijevo isto tak orjenitrano, i 2 u sredinu kao na "mojoj" slici.
Ak nejde, nejde....nemas kaj. Probaj malo igrat tetris pa slozi da stane :D Ak nejde 6, stavi 5. Sto jace to bolje.
 
21.02.2015
18
7
3
30
Tako sam nesto i mislio, jos 2 mogu minimalno na drugu stranu, i u sredinu bih stavio barem 1, ako ne nadjem 2 nekog manjeg promera fizicki, posto ova sto sam je nasao je golijat, al mislim da je to pre do brace kineza, ne mora ta plastika pred grlo biti tolika, bar ne po mom vidjenju :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
21.02.2015
18
7
3
30
Bio sam do lokalnih cvecara svih koje sam mogao da obidjem po kisnom danu bez auta (jedno 5 komada) i u 4 sam naisao na odgovor tek od marta nabavljamo zemlju iz nekog meni vrhunski nepoznatih razloga, za florabelu su me gledali bledo kad sam pitao, uspeo sam da nadjem jedino neki lokalni brend nejm, al nije bila skupa pa cu ti sad okaciti vrednosti da vidis sta kontas ako mozes da uporedis sa florabelom ili necim slicnim, a ako ne valja, letece, bar nije bila skupa :D

Kaze ovako:

Ph oko 5,7%
Mineralne materije oko 66%
organske materije oko 33%
Azon N oko 0,85%
Fosfor p2o5 2,5% lakopristupacnog 390mg/100gr
Kalijum K2O 15% lakopristupacnog 839mg/100gr
Olovo Pv oko 22 ppm
Nikl oko 15 ppm
Hrom oko 20 ppm
sadrzaj vlage oko 32%
Sadrzaj pepela oko 65%
Gvozdje oko 9097ppm
Mangan 329 ppm
cink 67ppm
bakar 19 ppm

Ne znam dobro sta je bitno sta nije pa evo celu etiketu ti prepisah vidi, ne mrzelo te pa daj komentar :D
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Meni se iskreno ova zemlja ne svidja. Ne razumijem se u sve te zemlje pa mi je tesko rec. Obicno su sve te kupovne zemlje pre jake. Ph je dosta nizak. Ne pise sastav u smislu sto je sve u zemlji. Humus, treset, glistenjak, perlit, kora drveta, glina itd itd.
Ono sto znam iz iskustva je da ces tesko u cvjecarni nac ono sto tebi treba. Cannabis ne voli jaku zemlju, ni tvrdu zemlju, ni glinu...itd.
Savjetovao bi ti da pitas nekog iz Srbije(pretpostavljam) da ti kaze gdje kupiti zemlju. Kod nas najcesce u vecim centrima tipa Bauhaus, pevec. I u vrtnim centrima. *********** kod vas ima svasta nesto lijepo :) Odi u merkur pa vidi, mislim da se vec pricalo da tamo ima svasta. Nemoj se sa zemljom zurit i nabrzaka kupovat, to je recept za propast :)
 
21.02.2015
18
7
3
30
Treset je u pitanju i to litvanski kako pise u nastavku etikete, sta god to znacilo :D Ne bitno, mali je izdatak, ne zurim se, bilo mi usput pa reko ajde da probam, cifra je bila stvarno smesna tako da ne zalim, uvalicu nekom za cvece :D Merkur mi je distanca vec tako da cu skoknuti kad budem obezbedio prevoz, al u drugu ruku blizu mi je veleprodaja svetla tamo tako da se moze obaviti o jednom trosku, frapirao sam se neznanjem radnika u cvecari doduse :S Problem s tim da pitam nekog mi je sto nemam ovdasnjeg mentora nazalost, ti si mi trenutno najpouzdaniji izvor informacija, jedini ljudi koje ovde znam po pitanju ovog hobija su radili large scale outdoor grow :S
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Stavi sliku ambalaze ovdije https://vutra.org/threads/zemlja.9972/ ili cak otvori vrecu pa mozes i sliku same zemlje, mozda je netko koristio. Treset kao takav nije los, nesterilni treset je kisel i zato valjda ta zemlja i je malo kiselija. Ne tvrdim da ta zemlja ne valja, mozda je super....ak ti se da testirat, mozes....al ja to nebi radio. Ak je problem nabavit ili narucit zemlju, posadi u tu. Radi se o domacem sjemenu pa nije steta ako propadne.
edit: evo @perqo mi javlja da iz hidroponike stigne postom za 1 dan. ;) tnx perqo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: LaKush750
21.02.2015
18
7
3
30
Sad sam prvi put cuo za *********** i mogu ti reci, da sam znao da imam pristup takvoj radnji sa takvom opremom, do sad bih mozda i sam bio mentor :D Salim se naravno i dalje sam zelen iza uveta ali u svakom slucaju ondak necu eksperimentisati sada sa ovim radije, ne gori nigde, popodne cu se s ortakom provozati pa se javljam malo pametniji i douceniji :D

Edit
A postavicu slike na thread pa cu videti sta masa kaze, samo se nadam da me power seed nece lincovati sto masim temu, jer jesam probao search, nema nista s imenom ove moje nesrecnice :D
P.S. Nadjoh sad na thread nekog mog sunarodnika koji je postavio sliku neke koju on koristi cini mi se pa cu se i o njoj obrazovati i potraziti
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
21.02.2015
18
7
3
30
Nasao sam potground H :skot::!!!! Bio po rasvetu, kaze mi tip kineska nova godina show tamo, uvoz usporen maksimalno (eh srece moje), ali nema veze kaze dobija do kraja ned, a i ok je cena, ocekivao sam goru, tako da we are in business vrlo uskoro ^^ Osim toga, bio si upravu za germinaciju, poranio sam, tako da sam zabo jednu od sunjica u ovu moju nesrecnu zemlju, pa sad sta joj bog i priroda daju, i to ce biti poucno svakako :D Jedina stvar za koju STVARNO nisam pametan je PH meter :(
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
Cestitam na mentorstvu , citam vec dugo forum i pratio sam tvoje dnevnike , mislim da si sa svojim radom i savjetima to i zasluzio !!! Nadam se da ubrzo ide i moj grow za potrebe ulja ali sam prije dosta vremena zamolio Cilla za mentorstvo pa cu ostati vjeran tvome kolegi :) Pozdrav i zelim ti svu srecu u mentorstvu i u pomaganju nama neznalicama
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
@LaKush750 To je to :) Odlicna zemlja. Ne brini za sjeme...ak prezivi ok, ak ne budes nove stavio klijat. To je malo zeznuto u pc boxu imat regular sjeme. Kaj ak te posere muska? Mozda par komada u male posudice pa od starta 12/12 terat da pokazu spol i eliminiras muske. Ak imas love naruci ph metar sa kalibracijskim prahovima, ak ne.... mos riskirat pa odokativno regulirat ph. Vidi sa nekime u tvojoj okolici ako ima na forumu pa da zna kolki je ph pipushe tamo :)

@MedicalProof Hvala ti :) Samo slucaj Cilija i bit ce ulja ;)
 
21.02.2015
18
7
3
30
I mislio sam ih u pocetku par komada ubaciti, necu biti lud da se nadam da ce me ubosti zenkica, bolje da uplatim loto :D Nego mi je jedna proklijala sad pa sam je eto zabacio cisto jer mi bi zao da bacim klicu :D Sto se tice gospodjice kutije, manje vise je tu, sad mi stizu jos 2 grla da povezem, posle toga samo ventilacija i spreman je, rasporedio sam grla kao sto smo pricali, mada ce na kraju biti 5 cini mi se, gore je guzva dosta :)

Evo koja slicica napredka, cisto da se pohvalim umecem, a i da cujem dok jos nije kasno ako primecujes nesto lose :)
IMAG0211.jpg IMAG0210.jpg
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Ok ce ti bit. Jos malo usminkavanja i to je to.
Ova floppy rupa ce morat bit zatvorena, iza rupa za napajanje nakodjer. Moras cijeli box zatvorit da ti svijetlo ne ulazi unutra dok su lampe ugasene. Morat ces nekak skemijat light-trapove. Tamo di je vent ili stavi najlonku ili 90° koljeno za vodu Ili oboje. To ces vidjet kad upalis lampe. Gdje god "curi" svijetlo van, moras rijesit nekako i zatvorit to.
Ploca ova gdje ti je termometar sad, mozes maknut da dobijes 1cm prostora :)....ako oces. Ova zarulja lijevo....nadam se da je to samo ovako, provizorno jer ne sluzi nicemu :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.