Mentor Stipe

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
21.02.2015
18
7
3
30
Ploca ne moze da se makne, veruj mi da sam hteo taj 1 cm :D Tj, moze, ali bih morao da ruiniram kuciste i da kucam nitne opet, a to je mission impossible, onda bolje da sam krenuo od parceta metala :D Floppy cu nalepiti parce plastike cim zavrsim wiring, za vent sam nalepio tu crnu plastiku sto vidis bas da bih mogao da zatvorim od svetla kasnije, a i da bih mogao mozda da napravim koleno od necega sto je nalik na crevo za usisivac pa da opojni mirisi idu gde ja zelim , i na kraju rupa za napajanje isto dobija crnu plastiku cim zavrsim sa ugradnjom grla :) A ta zarulja je za proveru grla tu samo, a i da vidis kakav mi je raspored, toliko je bespotrebno jaka da se ispekoh kao konj vadeci je, a lumena ne proizvodi vise od pojedinacne led diode ja mislim :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
10.03.2015
11
9
3
34
Postovanje i hvala na mentorstvu! Kao sto sam i rekao, prijatelj mi je dao dvije biljcice koje su bile posadene u male posude. Biljke su bile izduzene a sjemenke su iz vrecice. Presadio sam ih u posude od 3.6 litara u zemlju pH vrijednosti 6-6.5 u koju sam izmrvio stiropor. Biljke jos uvijek drzim u "boxu" koji je moj prijatelj "izradio".
20150313_170902.jpg 20150313_170920.jpg 20150313_170940.jpg 20150313_170954.jpg 20150313_171007.jpg
Za rasvjetu mi je dao CFL zarulju. 20150313_134922.jpg
Za ventilaciju sluze probusene rupe, a za refleksiju svjetlosti iskoristio je kuhinjsku foliju...

Namjeravam napraviti novi box, pravi box, dimenzija 35x40x90 (sxdxv) od sperploce te zidove obojiti u mat bijelu boju. Za rasvjetu bih za prvi grow koristio CFL zarulje dok ne nadem HPS od 70w. Ventilaciju bih stavio za ispuh neki vent, upuh pasivan (ne znam koji vent, ako mozes predloziti nesto, da je tiho a efikasno). Box planiram izgraditi unutar 2 tjedna jer se biljke bez potrebe pate u ovoj smijalici od boxa.
Ne planiram kile i bogatstva, ne ocekujem da mi kazes visinu niti nesto, jer je to nemoguce. Zelim samo iskustvo i dobro druzenje! :D
 

Prilozi

  • 20150313_170902.jpg
    20150313_170902.jpg
    202,8 KB · Pregleda: 88

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Pozdrav.
Ok, drago mi je da se gradi novi box. A do tada cemo o postojecem. Zemlju zamijeni podhitno, jer ova ne valja niti ce valjat :)
Znaci, kupis PotgrondH ili Terra Magma-u. Ak nemozes to nac, onda vidi za Compo Sana ili Florabella.
Za ovaj ili novi box ti treba jos CFL-ki, jos 4 takve barem jer sa ovom nece daleko. Okreni zarulju/e vodoravno i spusti na 4-5cm od biljaka.
Za novi box mislim da ce bit dovoljna dva 120mm pc venta. Sto jaca. Ili jedan kupaonski vent cca 150m3/h. Upuh pasivan.
 
10.03.2015
11
9
3
34
Postovanje. Sa svom srecom pronasao sam terra magmu i usput uzeo Plantella gnojivo za list. Biljke sam prebacio u novu zemlju i zalio sa umanjenom dozom od preporucene sa gnojivom cisto da vidim kako ce reagirati. Ubacio sam jos jednu istu CFL lampu i postavio ih vodoravno, a rjesavam ostale 2-3.
20150314_133200.jpg 20150314_133417.jpg 20150314_133551.jpg 20150314_133604.jpg 20150314_133625.jpg
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Pa zasto gnojitit biljku od 2 listica ??? Nemoj to radit jer ces spalit biljke. Ta zemlja ima dovoljno hrane za 3-4 tjedna. Joj joj.
Spusti lampe ili digni biljke da listovi budu nekih 5cm od zarulje,
 
10.03.2015
11
9
3
34
Postovanje.
Jedan mali update:
Novi box je sastavljen. Ubacene su jos 2 zarulje 1 plavog jedna 1 crvenog spektra. Ukupno sada imam 4 zarulje. Temperatura u boxu je oko 29 stupnjeva. Jedna biljka je radi pocetnickih pogresaka sprzena, no jos se drzi (ne ocekujem od nje nista). Druga biljka je ziva i zdrava i odlicno napreduje (po mojoj procjeni). Zanima me kakav mi trening predlazes topiranje ili lst. Da li treba nesto poduzeti u vezi pozutjelih listova na vecoj biljci?
Evo i slike
20150320_163529[1].jpg 20150320_163657[1].jpg 20150320_163707[1].jpg
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Oporavit ce se i druga. Pojacaj malo ventilaciju. 29 je prihvatljivo ali 26-27 bi bilo bolje jer uskoro dolaze jos topliji dani i mogao bi imat problema. Gnojit nemoj sljedecih 20ak dana, vidjet cemo jos kako ce se razvijat. Ne pretjeruj sa zaljevanjem, samo kad bude zemlja skroz suha i posuda lagana. U pravilu LST mozes pocet al ja nebi jos, pusti ih jos koji dan da se oporave pa cemo vidjet sto i kako.
Na kojoj udaljenosti su ti lampe od vrha biljke?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp
10.03.2015
11
9
3
34
Postovanje.
Preko vikenda sam bio izvan grada i ugodno sam se iznenadio kad sam se vratio i pogledao biljkice. :mario::
Ubacio sam jedan ventilator i temp je sada izmedu 27-28, u planu je jos jedan ventilator koji ce puhati u biljke tako da vjerujem da ce to dodatno spustiti temp.
Lampe su na 5 cm udaljenosti od biljaka kao sto si i rekao da spustim.
Ako mogu dobiti tvoje misljenje, da li je bolje topirati ili LST napraviti? Box je 35x40x90, planiram u njemu jednu biljku isfurati do kraja, a ovu "sprzenu" izbaciti u outdoor da ne smeta ovoj.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Temp super. Dodaj taj jos jedan nutarnji i na konju si.
Ako si tako zamislio onda kad se oporavi i naraste jos malo ces topirat pa nakon toga lst. Al cekaj da se pojavi cetvrti kat listova kojeg ces sjecnut :)
Jasno ti je da imas regular i da se moze desit da su obje muske ;) U outdoor se rijetko sade regularke. Ako se i sade onda se ide na vise komada.
 
28.04.2014
46
15
8
Pozdrav Stipe...u indooru još nemam toliko veliko iskustvo što se tiće praktičnog dijela....krenuo jesam,ali po mojoj procjeni mislim da to malo šteka....e sad pitanje je o mentorstvu jel ima kakve šanse da imam tebe za mentora :) :)
 
28.04.2014
46
15
8
Evo da krenemo s čime raspolažem xD
Box: D,120cm , V 120cm ,Š 90cm
rasvjeta:8cfl 270040w ,5 fluo cijevi Philips 40w za rast bilja iz pet shopa
upuh kučni vent veliki, unutarnji isto kučni vent,a ispuh od Pc napajanja 550w sa regulacijom brzine rada....
sjeme: Pyramid seeds AF 3x white widow i 3 NL-a takodjer auto
gnojivo biobizz:fish mix,bio bloom i top max...
zemlja je bože me pomozi( flora-san Ph-5-5, 6.5)...
biljoze su stare 17 dana...bitno da kazem da sam bio svojom greškom uprskao Ph ali smo to jučer izregulirali pošto su bile pokazival da ne uzimaju nutrijente radi povišenog ph...

sad me najviše pati,dali da uzmem kvalitetniju zemlju koja mi je trenutno dostupna a to je Balkonia ili da ih ostavim u ovoj zemlji...i eto to bi ukratko bilo to...ako treba i slike uslikam pa postam :)

EDIT: Nemam digitalni Ph metar,a termometar/vlagomjer idem sad uzeti pošto financijski nisam mogao ranije!
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Nisam siguran da ce ti to biti dosta svijetla za tolki box. U taj box bi islo 400W hps sa nekih 50-55000 lumena. Neznam kolko lumena su ti cfl-ke i fluo al nebi reko da imas vise od 20-25000 lumena.
Ovu ventilaciju si okrenuo. Ispuh ti mora biti najjaci. Upuh ti ne treba, samo smeta, ostavi pasivan/rupu upuh. Daj sliku tog kucnog venta "za upuh". Nisam jos vidio da netko koristi kucni vent za upuh :D
Ja bi to obavezno presadio. Plantella nije najbolja ali funkcionira ;) Prije bi reko da su problemi do zemlje nego do ph.
Automatici trpe vece oscilacije u ph nego fotoperiodne. Probaj se drzat ovog vodica dok ne nabavis ph metar.
https://www.vutra.org/threads/ph-metar-bez-ph-metra.13410/
I ko zna kolko je temperatura u boxu....to si prvo trebao nabavit prije sjemenja.

Slika bi bila super da vidim biljke i box.
 
28.04.2014
46
15
8
30000 lumena....a ovo za upuh mogu stavit i pasivan kao što je i do sada bio pa sam stavio vent xD ...a za ispuh ovaj piri lijepo,ali sam razmisljao o kupovini venta za kupatilo ili ako imaš neku preporuku samo da nije astronomska cijena hh ...a sa problemima do zemlje i ja isto mislim da je...a ph sam regulirao po ovome što si mi sada dao link ...a temperatura je 30 kad je upaljeno i 24-25 kad je ugašeno....a što se tiče zemlje trenutno što sam našao kod sebe do sada je samo plantella... a do HPS-a nemogu jel mi financije nisu jača strana hahaha

EDIT: bacam se na slikanje :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Kupaonski vent bi mogao malo spustit temp, jedino sto su malo bucniji. 30°C nije kriticno ali ako dodju sad vruci dani mogla bi skocit za koji stupanj. Takodjer ovisi dosta toga i o vlazi u boksu. Ak nemres bas nista kupit ni narucit, uzmi Plantella Balkonia i ako mozes stavi 5-10% perlita.
Neznam na koju foru su 8 cflki i 5 fluo sijevi jeftinije od 400w hps-a, ja bi reko da je tu negdje po cijeni, s time da trosis puno vise struje a imas puno manje lumena.
Uglavnom....tipkamo se dalje kad vidim slike :)
 
28.04.2014
46
15
8
Neznam onda,ako imaš neki prijedlog za ispuh da nije previše bučno slobodno savjetuj pa ću ja vidjet jel se mogu uklopit....a sutra idem po vlagomjer danas nisam stigao....a jeftinija varijanta me ispala pošto sam dosta toga imao od prije pa nisam morao kupovat,a o potrošnji struje neznam,ali ako troše više struje onda ću se potrudit nabavit HPS
 
28.04.2014
46
15
8
btw dvije su u fazi cvjetanja,pa je i režim svijetlosti trenutno 12/12! :) pa eto da čujem šta misliš kako to izgleda i što treba popravit konkretno!

EDIT: na ove u malim čašicama se nemoraš obazirat,to sam pokušao kolegi spasit što je uprskao ali ništa od toga....ošle su na drugi svijet hhh
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Ajme kakav je ovo kaos u boksu. Ja tu nis ne kuzim ko koga.
Kak ti je upuh vent gore??? To nemre bit. Upuh je uvijek dole. Ispuh mora bit jak, upuh neka bude pasivan.
Ovaj velki vent opce ne kuzim po slikama di se nalazi i kak opce on funkcionira. Al mislim da to nece radit. Nabavi 2 kupaonska i rijesio si problem temperature. Ili aksijalac....

Biljke ne izgledaju najbolje. Losa zemlja, ph je pitaj boga kakav, temp pre visoka. Joj joj.
Nego sta je to na cvjetanju? Ja nis ne vidim na slikama. Vidim ove bebe male jadne gore sa 3 lista.
Ti frendu spasavas biljke a tvoje tek trebaju spasenje :D
Kolko su lampe od biljaka udaljene? Scim to slikas? Gedorom? Ne vide se dobro biljke.

1. Kupi provjerenu dobru zemlju i presadi cim prije
2. Nabavi ph meter, hygrometar i termometar
3. Nabavi 2 kupaonska venta 100m3/h+ ili neki aksijalni cca 250m3/h
4. Spusti lampe ili digni biljke da budu na nekih 5cm od lampi
 
28.04.2014
46
15
8
Brate moj dragi,upuh je dolje kao što sam ti napisao samo izgleda ne čitaš ono što ti govorim...a ispuh je gore logično jel je i topal zrak gore....a veliki vent je unutra i piri po biljozama...temp kad je upaljeno je 29-30 ali i to sam našao načina kako riješit i riješio sam...kad je ugašeno temp je 24...a na cvjetanju su 2 random biljoze nečeg što sam probao i imam tu sreću da su ženske,termometar sam riješio i to sam ti takodjer napisao,hygrometar sam takodjer riješio....biljoze su od rasvijete udaljene oko 30 cm,ali sam ih približio na najtočnije 7cm ....sutra još kupujem kupaonski vent i ubacujem na ispuh...Samo eto bi ti rekao nešto,,,ne volim ovakav način razgovora tipa čime si slikao GEDOROM!!? slikao sam sa Xperia M2

Ostaje mi samo vent sutra,a Ph metar nemogu uzet jel nisam više pri nikakvoj lovi,a i zemlju ću riješit sutra ili kroz koji dan....

EDIT: Ph sam regulirao po onoj shemi iz linka več prije koji dan i takodjer sam ti i to napisao :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.