Mentor Stipe

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Squerlz

F'ing squles greasy bastards
06.07.2011
534
856
113
Cao Stipe,
Bacio sam na klijanje semenke u maramicu.Jedna mui je bacila klicu i piknuo sam je u zemlju.Nemaj je vec 3 dana da izviri,zaboravio sam koliko im treba da izniknu (ne secam se negde sam porcitao) Pa reko da te pitam ?
Narucio sam i ovo danas da mi hladi box umesto onog venta .
https://www.arctic.ac/eu_en/arctic-f12-tc.html

Kazu da ima pomera 140 m3 isto je mu je osovina u ulju ili hidraulici (pa se cuje kao 25 Db) Sta mislis ?
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.819
2.698
Weed California USA
Morao bi bit ok vent ;)

Ovisi kolka ti je temp. i kolko duboko si zabio sjemenku. Ugrij prostor na nekih 25 pa ces ubrzat. Uglavnom, ovih dana bi morala.
 

Squerlz

F'ing squles greasy bastards
06.07.2011
534
856
113
I ja se nadam mada praksa i teorija 2 razlicite stvari ;)
Ocu ja al brate znas kakvo je vreme napolju -15 sad ce valjda malo otopi ;)
 
19.12.2015
25
5
3
Pozdrav
Nakon nekih mjesec dana priprema odlučila sam krenuti u svoj prvi grow. Zanima me dali bi mi bio mentor u mom projektu?
U startu evo par pitanja: box mi je veličine 0,5x1x1,8 i u njemu bi imala 2 biljke. Cijeli projekt je započet zbog mog medicinskog problema pa mi je glavni razlog toga izrada ulja te sam se odlučila za 2 vrste: channel+ i royal medicine. Vidjela sam da su slične biljke pa me zanima dali je bolje za početak krenuti sa dvije iste vrste ili da krenem sa različitim kako sam namjeravala?
Preporuka za gnojivo mi je Plagron alga grow i alga bloom, tu valjda ne treba flush i prirodnije je pa me zanima koliki bi mi prinos bio manji (Ili nebi) i koliko je teži uzgoj na taj način?
Ventilator sam mislila uzeti Blauberg ventilator industrijski BB TURBO-E 125 IND. CIJEVNI (230-345 m3/h), dali je to ok? Box bi mi bio u kuhinji pa mi je buku potrebno smanjiti na minimum, naravno stavila bi i neki filter da ukloni miris u što večoj mjeri.
Od lampi sam namjeravala uzeti SunMaster HPS dual spectrum žarulju od 400w, 55000 lumena, je to ok za oba dvije faze ili ima neka bolja? Dali i prigušnice buče koja bi bila bolja (tiša) ili je sve to isto?
Od ventilatora bi još uzela jedan koji upuhuje i jedan unutrašnji, ako znaš neki koji je tiši slobodno mi preporuči.
Vaze bi uzela od 20l, čitala sam da plastične nisu dobre, koje bi mi preporučio?
Još sam u fazi istraživanja gdje kupiti druge stvari (zemlja te oprema za mjerenje) u hrvatskoj jer mi je box u dolasku kao i sjeme pa nemam vremena čekati da mi stigne sve iz Kine. Cijena mi i nije veliki prioritet jer bi htjela kupiti u startu kvalitetnije stvari pošto je to nešto šta će mi trajati za dulje vremensko razdoblje, a ulje se pokazalo kao odlična stvar za ublažavanje simptoma moje bolesti tako da ako imaš neku drugu preporuku za nešto slobodno reci.
To je to za sada, nadam se da te nisam previše zagnjavila i nadam se lijepoj i dugoj suradnji :)
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.819
2.698
Weed California USA
Pozdrav :)
Manje vise sve zvuci super. Moze obje sorte. Royal Medic za preko dana a CH+ za navece.
Nisam koristio Plagron gnojiva, ali kolko vidim ok je gnojivo. Imaju oni i jos neke dodatke tipa root i pure zyme(i jos neki) i nebi bilo lose i to koristit onako kako pise po njihovoj tablici. Nije obavezno, ali npr ja kod Hesija koristim cijeli paket i ima rezultata...iako nije neophodno.
Žarulja je ok za cijeli grow, ali MH je bolja za fazu vegetacije. Ja koristim 250w mh za vegu i 600w hps za cvjetanje.
Vent koji upuhuje ti ne treba. Dovoljna je rupa tzv. pasivan upuh. Unutra stavi 2 clip fan-a ili neki kucni. Pogledaj moj dnevnik pa ces vidjet kako sam ja rijesio to. (sobni okomiti vent sam stavio vodoravno da pokrije cijelu krosnju)
Plasticne tegle su cisto ok, ne znam tko i zasto ti je rekao da ne valjaju. 20L je takodjer ok.
Prigusnice ne proizvode zvuk osim nekih digitalnih koje imaju ventilator u sebi (tipa Nanolux prigusnice)
BB turbo 125 imam i ja i odlican je vent. Tise od toga tesko da ces uspjet nac.
Zemlja: Potgrond H sa 10% perlita kojeg dodas je odlicno rjesenje. Ne znam odakle si, u Zagrebu je imas u Eurovrtu. Poljo ducan u sklopu Pevecove zgrade na Zitnjaku. Ako ne nadjes to, probaj nac Terra Magmu(substral)..... S time da te zemlje nisu skroz organic nego imaju dodanih mineralnih gnojiva. Ako bas zelis ic full organic onda kupi BioBizz All Mix.

Nadam se da sam sve odgovorio :) Pitaj ako nisam.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: kaylanilana
19.12.2015
25
5
3
Znači suradnja je dogovorena :banana123:
Gnojivo mi je definitvno nedoumica između mineralnog i prirodnog. Neznaš koliko je manji prinos sa prirodnim? Definitivno bi uzela i te dodatke za gnojiva, sve najbolje za biljčice.
Znači dovoljna je zemlja i perlit, ne treba i stiropor?
Iz Istre sam blizu mene ima Bauhaus i Pevec pa ću vidjeti ako imaju potground H, ako ne onda terra magmu.
Uzela bi onda i MH lampu, šta da uzmem isto od 400W? Dali imaju i ulogu i koji je proizvođač (Sunmaster, maxlumens...) po kvaliteti?
Znači da uzmem plastične tegle? Koliko rupa da izbušim na dnu (koje veličine)?
Dali za sušenje treba ulazni vent ili je pasivni upuh isto dovoljan?
Čitala sam da bi zadnjih par dana biljka morala biti u potpunom mraku pa me zato bilo strah dali da krenem sa 2 različite ili sa istima.
Hvala na brzom odgovoru :thumb:
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.819
2.698
Weed California USA
Dogovorena :)
Sa organicom ne trebas provjeravat ph i teze je pregnojit. Navodno sve ide nesto sporije nego sa mineralnim ali nebi smjelo biti pre velike razlike u prinosu. Ne growam organic pa ti ne mogu tocno rec detalje. Ja koristim hesi paket i potH zemlju i sve funkcionira savrseno. Dobar flush 10ak dana prije berbe i nema problema. E sad, dal je bolji okus i miris na organicu i pogotvo iz razloga sto ti treba iskljucivo za ulje je diskutabilno. Odluci po svojoj volji, prihvacam oboje :)

Nisam siguran dal ces naci PotH tamo, ali probaj. Terra magma ili florabella bi trebala bit. Cak i Substral Compo Sana.
Mozes narucit i iz Hempatia-e sve sto ti treba. U Portorožu su i stigne ti doma za 2 dana. Mislim da nemaju PotH ali imaju BioBizz allmix.

Nikakav stiropor :) Perlit i/ili kokos.
Moze i slabija Mh lampa ali onda ti treba i jos jedna prigusnica. Mislim da nema potrebe nista jer ionako imas dosta jaku lampu za taj prostor. 400w hps ce biti sasvim dovoljno za sve. Sunmaster koristim i ja i za te novce je odlicna. Mislim da je maxlumens i lumatek nesto kvalitetniji ali stvarno nisam siguran.
Rupe...npr. 2x 10cm promjera ili mozda malo vece, pa napravis neki "lighttrap" da ti svjetlo ne ulazi i izlazi. Mozes sa pvc koljenom ili sa onim resetkicama za ventilacije u kupaoni.....ima nacina pa ce poigras sa time.
Za susenje samo ispuh i to je to, ovisno kolko brzo ili sporo ce se susit mozes pojacat ili smanjit ventilaicju.
Taj mrak nije pre bitan. Ja to ne radim. Jos uvijek se diskutira da li taj stres prouzrocuje vise thc-a ili ne. Iako cujem da da....ali nije obavezno. Dobar flush je po meni puno bitniji.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: kaylanilana

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
Ok izgleda. Rokni ful dozu i p+ i prati nakon cca 2-3-4 dana kako ce se ponasat.
i nije se najbolje ponasala...:p izleda da je osetljiva, primetio sam da ju je opet pecnulo djubrivo...valdja ne previse, i nisam je flushao, samo sam je jednom zalio sa 5 l vode, i sad je opet doslo vreme za hesi...prvo sam mislio da je zalijem opet samo vodom, ali mislim da cu opet da je flusham, i u poslednjih nekoliko litara 3/4 doze bloom,p+,boost...vec sam je flushao pre 2 ipo nedelje, pa jel to vec moze da smeta, ili je cak i dobro kako sam video neki da tvrde?mislim da joj sutra pocinje 5. nedelja cveta...
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.819
2.698
Weed California USA
ma ne moze jedna ful doza nakon flusha toliko nastetiti. ako si dao zadnji put vodu, sad daj pola doze.
prije ce bit da nesto drugo ne stima nego da je do pregnojvanja....osim ako je stvarno sorta toliko osjetljiva.
 

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
bio je flush pa za dva dana pola doze, pa onda sledece nedeje full doza u 4,5l vode (pot 20)...oskacicu fotke ujutru, jer jako mi lose fotke pravi telefon, pa moram svaki put devojci da "kradem" fon... :) verovatno cu onda dati pola doze, ali ako treba mogu i da je flusham da budem siguran, nije mi tesko...
 

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
Evo je...i da znas da na fotkama Izgleda malo bolje nego uzivo.xD mnogi listovi su ovakvi, i malo mi je tesko da ocenim sta je od tih "fleka" izaslo ove nedelje, a sta jos ranije kad sam je predjubrio...sta mislis, oce izgurati to do kraja?:D da dam pola doze hesi paketa danas?
 

Prilozi

  • 20160126_090249.jpg
    20160126_090249.jpg
    191,7 KB · Pregleda: 32
  • 20160126_085908.jpg
    20160126_085908.jpg
    188,7 KB · Pregleda: 32
  • 20160126_091113.jpg
    20160126_091113.jpg
    441,1 KB · Pregleda: 30
  • 20160126_090042.jpg
    20160126_090042.jpg
    319,8 KB · Pregleda: 30
  • 20160126_090127.jpg
    20160126_090127.jpg
    374,7 KB · Pregleda: 30
  • 20160126_085718.jpg
    20160126_085718.jpg
    405,8 KB · Pregleda: 29
  • 20160126_085847.jpg
    20160126_085847.jpg
    272,6 KB · Pregleda: 30

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.819
2.698
Weed California USA
Nije biljka pregnojena. Ovo je nesto drugo ali nisam siguran sto. Djeluje na Ca deficit, vjerovatno zbog ph fluktacija.
Gledaj novo lisce na budovima, ako je ono zdravo nebi smjelo bit problema. I da, izgurat ces do kraja, zasto nebi :)
Moze pola doze.
Stavi u sliku u probleme tokom uzgoja pa se mozda ko javi ako je imao te pikice po listovima.....ako te zanima
 

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
A cudno mi je bilo,jer nisam preterivao sa hesijem,a pojavilo se prvi put bas 2 dana nakon doze...plus bi bloom trebao da mi koriguje ph...
Inace, drugar Koji zivi relativno blizu kupio je ph metar i kaze da nam je voda ph 7,5 a ja regulisem po onom bizovom receptu..Da li da pozajmim ph metar,pa da merim vodu iz cesme,i ovu sto procuri dole na saksiji,pa da vidim sta se dogadja,ili jednostavno da ne obracam paznju,i pichim po starom do kraja?
 
26.01.2016
57
38
18
42
Kako da znam da li je sjeme autoflowering? Kupio sam sjeme u amsterdam genetics, međutim nisam se puno raspitivao kod kupnje. U pitanju je lemon haze
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.819
2.698
Weed California USA
Sto pise na deklaraciji? Ako pise samo lemon haze onda je fotoperiodna.
...Drzi na 18/6 pa ces vidjet.....ako procvjeta onda je auto...ako ne, onda nije :D
 
26.01.2016
57
38
18
42
Ambalazu i deklaraciju sam ostavio u Amsterdamu. Prenjeo sam samo tri potencijalne ljepotice... Da, lemon haze je
 

napalm

Aktivan Član
11.08.2015
278
717
93
Apsurdistan
give-me-more-thc.com
Tražim mentora koji se razumije u hidraponiku ;)

Ovo mi je prvi grow unutra, koristim 4×35W CFL 6400 u box-u 40 × 76 × 130 cm (box je samo privremeno do završetka hidroponike).

Napravio sam prostoriju od knaufa (panic room) ;) 1,8cm širina × 3m dužina × 2m visina, prostorija je obložena climapor pločama. Zidovi su izolirani sa 5cm staklene vune. S vanjske strane je obiveno sa ivericom.

Hidroponički sistem mislim složiti sa PVC cijevima, početno bi bile pumpe zrak i voda (analogno)
a kasnije ću prebaciti na arduino hydroponic system ;)
U boxove sam stavio simens sx763(openwrt) sa web kamerama, koji se vežu na kučni wifi (nema kablova) ;)

arduino - climapor ploče -
Sjemenke nisu kupljene iz web shopa ... testiram prvo na starom sjemenju ;)
Evo par sliki iz privremenog boxa:
 

Prilozi

  • x1_pot_1day_box.jpg
    x1_pot_1day_box.jpg
    43,2 KB · Pregleda: 8
  • x1_pot_4day_box.jpg
    x1_pot_4day_box.jpg
    47,1 KB · Pregleda: 9
  • x1_pot_8day_box.jpg
    x1_pot_8day_box.jpg
    56,8 KB · Pregleda: 10

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.819
2.698
Weed California USA
E prijatelju, ne mogu ti puno pomoc :)
Sto se tice kamera, arduina i ostalih gadgeta, savjetuj se sa @nerp . On ti je majstor automatizacije.
https://www.vutra.org/threads/automatizacija-boxa-pomocu-tellstick-net-uredjaja.14148/
Sto se pak tice hydra, pitaj @mario339 ako ce ti zapeti nesto. Samo ga nemoj puno gnjavit jer je on prakticki jedini vodenjak tu :) Iako ima jos neki dnevik sa RDWC i jos jedan drugi al ih ne mogu tocno nac. Mozda mario prati pa ti moze rec koji je to.
...ako ces uzgajat u zemlji, javi se. Indoor/outdoor.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.