Mentor Stipe

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
01.06.2016
185
160
43
33
Ej stipe iman jednu biljku vani mislio sam prvo da je musko ali ipak jos ne pokaziva spol ,
Prvo sta mislis ako do sad nije pokazala spol da li je veca sansa da je zensko ?
A drugo da li je mogu sad super cropat je li kasno za to pretpostavljajuci da je ovo kasna vege faza s tim da bi vise grana polomio jer je ima i u sirinu i u visinu pa mi je uocljiva previse, bi li je poremetio previse sad prije cvijetanja ? Ili da radim LST koliko mogu?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.819
2.698
Weed California USA
1. Moguce, ali nije pravilo.
2. Dok god nije pocelo cvjetanje, mozes cropat. Moze se i u cvjetanju al se ne preporuca zbog stresa.
 
13.12.2015
96
146
33
32
Pozz Stipe... Hoces li da mi budes mentor ? :) za koji dan planiram da krenem svoj prvi grow , pa za neku pomoc , savet... :)
 
04.07.2016
9
0
1
35
Poz... Hteo sam da pitam ako mozes da mi budes mentor, dosta bi mi znacilo kad bi neko mogao malo da me posavetuje malo?
 
04.07.2016
9
0
1
35
Hvala ti unapred buraz za sve : D.... imam curice stare oko dva i po meseca i polako nailazim na probleme... danas mi je stiglo hesi djubre, hesi bloom complex i hesi pk 13/14... djubrim ih vec mesec dana sa bloomom i mislim sam sledeci put kad odem da ubacim ovaj pk 13/14... hteo sam da uzmem hesi phosphorus + ali lik mi je prodao neku pricu da je ovaj hesi pk 13/14 isto sranje samo bolje i to mi je vec stiglo i ne mogu da vratim, sad me buni posto pise da je za hydro i coco a ne za soil i malo je jaci sastav pa ne znam da li da furam to i da li ce to biti ok?... Imam 12 biljaka pod 600 w, uploadovacu slike neke pa baci pogled ako ti nije frka... : D Sve su bile ok i sve su radile kako treba, cvetaju sve u fullu,ali kad sam bio predprosli put video sam da su cini se 2 hermici, ali imaju mnogo dobre cvetove i zao mi je je da ih diram. Poskidao sam im sva muska sranaj sto su imale, one bananice, i ostavio ih da rade pos'o... uploadovacu neke slike za par minuta
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.819
2.698
Weed California USA
Nije bas praksa da mentoriram na kraju growa kad je sve vec obavljeno na ovaj ili onaj nacin ;)
Dva i po mjeseca je dovoljno da grow vec bude gotov, pogotovo kod 12 biljaka gdje prakticki nema vegetacije.
12 biljaka je previse za taj box. 4-5 je idealno.
Gnojivo ti treba za soil, i treba ti cijeli paket. Root, Power zyme, tnt, supervit, bloom, p+ i boost.

Ajde daj sliku pa da vidimo sto se tu desava ;)
 
04.07.2016
9
0
1
35
Opusteno jbg, kasnim malo, nisam ni znao da postoji ovo na forumu... Sta mislis za ove hermice, da im skinem bananice i da ih ostavim, nista nece valjda da fali, jel cvetovi su ogromni zenski naravno... Cimam se ne znam gde da uploadujem slike posto su vece od 3 mb-a... mislio sam samo da bacis pogled, i da postavim par pitanja i necu mnogo da smaram...

Ja sam ih upoadovao na pCloud al' ne znam sad kako da ti ih posaljem : (
 
04.07.2016
9
0
1
35
Imam hesi bloom i sad ovaj hesi pk 13/14 sto je za hydro i coco cu da ubacim i to je to, vise nemam... Samo ne znam koliko da sipam ovaj pk 13/14 na 10 L vode... Stavljao sam skoro svaki put bloom complex, jednom ili dva puta sam ih zalio samo sa vodom od kad cvetaju i zalivam 12 biljaka sa 10 L vode, to je u svaku po 4 case vode od 2 decilitra mozda malo vise, na oko 4 dana, nekad i na 3 dana ali im onda sipam manje.... po tebi ovo tanko izgleda mnogo a? imaju da pumpaju one jos mesec dana po meni ja mislim jer nisu auto, i vegetirale su malo vise od mesec dana, napunice valjda za to vreme jos dosta, tako bi trebalo... : D a ovu budj samo da skinem sa cveta i to je to, da ne prskam nista od nekih preparata ili takvi neki fazoni?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.819
2.698
Weed California USA
Hesi tablicu i doziranja imas tu
http://www.gothamproductsinc.com/catalog/nutrients/hydroponicschedule.jpg
Necu ti nista govorit jer ne zelim biti odgovorat za eventualne probleme koristenja hydro gnojiva u zemlji.

Nacin na koji zaljevas nije dobar. Svaku posudu zalijes sa onoliko vode koliko treba da procuri u tanjuric. Posude od 20L i sa 20L zemlje zaljevas od 4 do 6L vode. Kakve 4 case vode...... 4L vode ce prije bit po posudi.
Nece se to jos puno napunit. Mjesec dana vegetacije je puno pre vise. Ja sa 4 biljke imam mjesec dana vege.

Teraj dalje pa ces vidjet kad ce zavrsit. Zaljevaj kako sam ti napisao, gnoji svako drguo zaljevanje i drzi temperaturu oko 27 i lampu drzi sto nize a da ne spalis vrhove.
Za drugi grow se pripremi i prouci vodice uzgoja.
Previse biljaka, preveliki prostor, losa refleksija, lose zaljevanje.....itd itd itd.
 
06.07.2016
37
39
18
40
Evo da se i ja javim...na moju zalost biljka je oprasena.pcela vetar,pojma nemam,a nije ni bitno sad...biljka je leeepa i zdrava al semenki fffffffff...i da,non stop fali kao neke memorije za objavu slike,a manja je od mb...eto tuge!Pozzz mentoru i ekipi.

Uspeo...al nece da edituje. 20160807_155823.jpg 20160807_155644.jpg Slikana 07. 08.
 
Poslednja izmena od urednika:
06.07.2016
37
39
18
40
Hocu :) Idem da je sad uslikam pa da kazes kako ti se cini...evo,Kao neki automatik pored puta :D 20160826_140301.jpg 20160826_140315.jpg
 
Poslednja izmena:

Rasta Man

Aktivan Član
11.05.2010
127
148
43
Lijep pozdrav Stipe, volio bih da me mentorirate, na pola growa sam, znam da to tako ne ide, međutim, svaka dobra je dobrodošla :)
 

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
Pozdrav stipe, molio bih tvoju pomoc i ovu indoor sezonu :D
Mozda si vec video da ove god pokusavam da izgrovam nesto pod kosim krovom u potkrovlju, na jako maloj visini...
https://www.vutra.org/threads/tajna-sobica-u-potkorvlju.16266/
U prvom postu imas fotku prostora...lampa mi je 400w Mh/hps,"boks" je zatvoren sa reflektivnom folijom sa dve strane,a kasnije kad zahladni ce biti bar sa 3,metar sa metar...sad su temperature u potkorvlju ogromne,kad je ugasena lampa 25-27,a kad je upaljena mh sa dva ventilatora budu 31-34, ali ja sam nestrpljiv da krenem makar eksperimentalno sa jednom biljcicom skunk xl-a...mogao bih mh da zamenim sa 200w cfl,ako bi bilo malo bolje....sorta izdrljiva,pa te pitam Jel moguce odraditi grow u ovim uslovima, sa realnom nadom da ce uskoro biti bolji?
Koliku saksiju da uzmem?koliko vegetacije otprilike da joj dăm? Od treninga cu morati topirati i surovi lst svakako,ako treba i cropovati vrhove jer od poda do lampe imam manje od metra...
Prostor i uslovi nisu bas najbolji,ali moram da radim sa cim raspolazem...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.