Mephisto Genetics 3x3 grow by MMSplit

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

21 gram

Aktivan Član
08.04.2008
146
666
93
In the magic forest
Ju ju ju! Kakav dnevnik! Kakve automat mrcine na kraju uzgojene!:respect: Kapa dole!

Ne mož' čovek, pročitati sve dnevnike, pa to ti je... Još onomad kad sam video da su automatici, odmah sam zaobišao, jureći neke dnevnike sa sličnim setupom poput mog. I kako se prevarih!:crazyd:

Sad sam lepo krenuo od kraja, od 9. strane, pa do 5. pa onda k'o čovek od 1. do 5. I tako, eto pročitah ceo dnevnik. Puno korisnih informacija i puno lepih slika. Treba li reći da sam zabalavio na kraju?!:drull:

Ovo će mi definitivno biti podsticaj da se jednog dana (a možda več i u sledećem growu) upoznam sa autosima. Pratim i Barbarossine dnevnike pomalo, ali više zbog defolijacije nego zbog autosa, ali ovo što si ti napravio na kraju...:clap::

Vidim i da je oprema full. Mogu se samo nadati da ću jednog dana besramno uzeti i iskopirati ceo ovaj proces od početka do kraja trudeći se da apsolutno ništa ne promenim.:D
Uživaj u plodovima svoga rada i ne zaboravi nam dati smoke report za svaku vrstu!

Sve u svemu 10/10 od mene!:thumb:
 

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Kako su lijepo debele one dvije na kraju...:):clap:::respect:

što se preciznosti i obilja podataka od day one isto ko u star -treku, brodski kompjuter voyagera :)

Stvarno daješ volju čovjeku da sadi brate....nek su debele, od debelih se gudana najbolja panceta radi hehe:thumb:

Drago mi da ti je sve bez beda prošlo, uživaj u plodovim kao što si rekao u prvom postu, par puta godišnje odvojiš malo više vremena i Amen...:vutra:

Mes sinceres felicitations Monsiuer MM's (čestitke, čestitke....):let::makaze:


peace...


S.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MMSplit

MMSplit

Tata Splico :D
Poznanik Foruma
21.03.2014
255
1.673
143
DAN............ ponedjeljak (jbg izgubio pojam o vremenu) :)

Mislim da je napokon doslo vrijeme da se zahvalim svima sto su pratili moj prvi dnevnik. Malo sam ga zapustio od pocetka harvesta. U meduvremenu je pala i selidba, svasta se izdogadalo, tako da ni nisam stigao staviti slike harvesta zadnje 3 HBSS koje sam skinuo. Sad bi nastojao napisati kratak osvrt na grow, a smoke reportovi ce ici za par dana tamo gdje im je (po meni) mjesto - u https://www.vutra.org/threads/smoke-report-brendiranog-sjemenja.775/ .

nadam se da ga nisi omasio
Mislim da cu, s obzirom na dobivenu kolicinu, morati pricekati sljedeci Black Friday... :)

Mogu se samo nadati da ću jednog dana besramno uzeti i iskopirati ceo ovaj proces od početka do kraja trudeći se da apsolutno ništa ne promenim.:D
Thanks na pohvalama, bila bi mi cast i zadovoljstvo kad bi netko iskoristio ovaj dnevnik kao inspiraciju za svoj grow. Ako ti bude trebala pomoc oko setupa, tu sam.

Dakle, sta mogu reci o svom prvom auto growu... Volio bih kad bi svaki bio ovakav. Dobro je krenulo, proslo bez vecih problema i ekspresno zavrsilo... Mislim da sam tokom growa redovito stavljao slike, objasnjavao neke postupke (iako ih i nije bilo previse jer je princip bio plug and play bez puno prckanja) tako da je sve bilo dovoljno razumljivo i lako za pratiti.

O sortama mogu reci samo sve najbolje - momci u Mephistu stvarno znaju sta rade. Nasao sam interview s Mitchem iz Mephista, koji objasnjava svoje metode i filozofiju oko autosa, zbog cega mislim (usprkos nedostatku iskustva) da trenutno imaju neke od najboljih i najuzbudljivijih sorti na trzistu.

Interview: Mephisto Genetics
How did you start of breeding and producing cannabis seeds and why?
We started experimenting and breeding with autos when they were new to the market, autos amazed us with the speed of their development - so fun to grow and stealthy. The problem was the lack of quality and the limited varieties available. And so began the journey to create high quality autos from our favorite photoperiod strains.

This continued until 2011 when the idea of Mephisto genetics was born and we made the decision to move countries to further develop our unique world first autos in a larger more professional environment.

Do you have any special cultivation tips for our readers?
Autos require a different mindset and way of growing to extrapolate the best results from them. But once you learn and get a feel for them they're so fast and easy. The best tip would be to join: autoflower.net it's a wealth of information about autoflowering cannabis, read through people's journals there, see what products they are using and replicate.

How do you think about the medical cannabis movement?
Here at Mephisto we are all for medicinal cannabis, many of our customers are medicinal users and it provides us great joy to know our varieties are helping people to be well and grow their own. We hope the movement continues its momentum and reaches every corner of the globe.

What kind of new developments are going on in your company ?
Here at Mephisto we are continually developing our brand and our strains. In 2016 we are launching our best auto strains yet, our artisanal line. These strains were created using our current lines of Mephisto autos which were out crossed again to high quality photoperiod strains and re-worked into automatics over 4 generations. We will start by releasing 4 strains which include auto versions of skywalker og, grape stomper og, the livers and more.

Whats your favorite strain?
It's very hard to pick a favourite strain of all time, after all variety is the spice of life. But if we have to choose one it would be 'the livers' or blues as it's known to some. It's a clone only early 90's strain that we grew up with in the north of the UK, and are in the process of developing an automatic version.

How do you see the future of cannabis?
We see the future of cannabis as huge, the more people growing, the more research, the more the old negative propaganda can be forgotten. We would like it to be everyone's personal choice and for people not to suffer or be penalized for its use.

Walteri su se pokazali kao najbrzi i najzahvalniji za uzgoj - iako nisu razvili side branching. Mislio sam da sam napravio neku gresku u koracima s njima, ali izgleda da i inace imaju istih problema kao i moji i zbog toga su povuceni s trzista do nove runde testiranja (polovica sljedece godine). Ipak, uspio sam dobiti vise od 50g po biljci...

Ripley's OG-evi su se pokazali kao brza i pouzdana sorta - tri razlicita fenotipa (1 izduzen u obliku bozicnog drva, 1 mali i nabijen, 1 je imao 3 glavne grane - prosjek oko 90g po biljci)...

HBSS su se pokazale kao prave zvijeri - sve su bile istog fenotipa - nakon drugog tjedna krenule ludovat (najbrzi rast u visinu i sirinu koji sam vidio) - sto je rezultiralo najvecim prinosom po biljci (vise od 110g u prosjeku nakon samo 80-ak dana)...

O izgledu i kvaliteti cu nastojati sve napisati u smoke reportovima... Mene su osobno autosi odusevili! Ne znam zasto neki clanovi jos imaju averziju prema njima, ovi zasluzuju da ih se bar proba prije nego im se presudi kao jos jednoj "ajme evo opet autosi" sorti. Dovoljno su brzo gotovi da bi ih svi trebali nekad ubacit u raspored. :)

Hvala svima jos jednom, bio je gust growati s vama, sad mi preostaje pratit sve vas i skupljat inspiraciju za novi grow.
 
Poslednja izmena od urednika:

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
odlican dnevnik, nadam se da nemas nista protiv spram FEM-FOTO varijanti i da cemo uskoro pratiti dnevnik o njima.
dimna ti bila badnja noc
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MMSplit

MMSplit

Tata Splico :D
Poznanik Foruma
21.03.2014
255
1.673
143
Ovaj dnevnik mozete stavit u zavrsene, mozete ga i brisat... Kako hocete. Zao mi je sto sam ga i vodio. Ne da mi se ni pisat ostale smoke reportove. Bilo mi je drago.
 

MMSplit

Tata Splico :D
Poznanik Foruma
21.03.2014
255
1.673
143
Stvarno ne zelim ispast nezahvalni idiot, bilo mi je drago vodit dnevnik i hvala svima koji su ga pratili...

Medutim, to sto me iskreno zasmetalo je nevezano za dnevnik. Glupo mi je sad objasnjavat razloge mog razocaranja, jer boli koga neka stvar za mene i moje povrijedene osjecaje. :) Ipak, mislim da sam, kao clan koji ima sve skupa postova koliko netko drugi skupi u mjesec dana, i koji iskreno nastoji svakim svojim postom unaprijediti forum ili barem biti zanimljiv, zasluzuje malo vise postovanja nekih (ne znam tko je) koji mu obrisu (saljivi, ne uvredljivi) post bez ikakvog objasnjenja i upozorenja kao da sam neki mulac koji ide okolo po forumu i spama dnevnike.

Budite mi svi zdravi i veseli i zelim vam sretne blagdane. :wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: funky weed and L0oD

21 gram

Aktivan Član
08.04.2008
146
666
93
In the magic forest
Što je nekome šala, nekom drugom može biti uvredljivo. Ne znam o čemu se radi, samo kažem ono šta mislim o šalama generalno. Viđao sam po forumu šale koje drugi nisu lepo prihvatali, tako da treba biti pažljiv kada se čovek šali, ako ne želi da uvredi nekoga.

Slažem se da moderatori trebaju dati objašnjenje za brisanje postova. Da se ja pitam to bi trebala biti i njihova obaveza. Ali ja se ne pitam, a čini mi se da i u Pravilniku foruma stoji da oni to mogu raditi bez ikakvog objašnjenja (ne samo brisanje postova već i mnogo ozbiljnije sankcije) tako da samim tim što smo ovde, prihvatili smo ta pravila.

Sa druge strane, valjda postoji dobar razlog zašto su baš ti ljudi moderatori i valjda oni znaju šta rade i zašto to rade. Ne verujem da neko zloupotrebljava tu svoju funkciju. Ako su procenili da taj post nije pogodan, verovatno postoji razlog.

U svakom slučaju, ti si druže jedan izvanredan grower i to niko ne može osporiti i niko ti to ne može oduzeti. I svi mi koji te pratimo ovde po forumu (ja tek od skora) znamo to. Ovaj tvoj dnevnik je obavezno štivo za gajenje automatika. Šteta bi bilo da se sad ljutiš zbog neke stvari poput brisanja posta. Takve stvari se dešavaju po forumima. Nismo deca i ne treba se duriti zbog toga. I ovaj moj post može biti obrisan zbog offtopica ili čega god.

Srećni praznici i tebi i nastavi da nam unapređuješ ovaj forum! Peace!:rasta:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
koji mu obrisu (saljivi, ne uvredljivi) post bez ikakvog objasnjenja i upozorenja kao da sam neki mulac koji ide okolo po forumu i spama dnevnike.
ako je neko sredjivao neku temu pa obrisao i neki tvoj post koji nije imao veze sa temom, zasto mora dnevnik da trpi. ja sam brisem svoje postove kad nekog opomenem pa birsem sve iz teme sto nema veze sa temom, ti se naljuti sto ti neko negde uklonio post. i verujem s razlogom ako je sredjivana tema. ako je neko obisao nesto sto je imalo veze sa temom onda mozes prijaviti da vidimo o cemu se radi. a ne slati goluba pismonosu kao da si u koreji ;) i koliko ja vidim postovi nisu obrisani nego sklonjeni uz jos neke jer je sredjena tema koja nije na yardu a pocelo se spamati gore neg na yardu
edit:
kao sto se ostale teme sredjuju i ovu mozemo srediti, samo javi broj postova kroz dnevnik koji su za skloniti i da prebacimo u zavrsene. eventualno jos neki post za kraj
 
Poslednja izmena:

MMSplit

Tata Splico :D
Poznanik Foruma
21.03.2014
255
1.673
143
Hvala na objasnjenju, samo sam to htio cuti... Golub je bio travonosa i zvao se Sivko, goddamnit! Prokleti plavci ga dohvatise. :)

Meni osobno niti jedan post ne smeta... Svatko o sebi na forumu stvara sliku kakvu zeli, ljudi ce shvatit sto je htio rec, je li glup ili pametan, spama li ili zeli dobro nekom, i zele li na kraju s njim ulazit u komunikaciju... Steta mi je micat bilo koji post. Svi moraju bit odgovorni za svoje postupke i napisano.

Ne trebas nista skidat odavde, kakav je da je, moj je i ponosan sam! :)
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Ajde frend,nemoj biti tako osetljiv.. nego zapocni jos neki grow :D ne obracaj paznju na nebitne stvari,svi smo mi ovde virtuelno,mene su i vredjali i svakvim imenom nazivali za ovo vreme dok sam ovde,pa sta... mos mislit,nzna me,nznm ga... prodje to,ima ovde dosta dobrih ljudi i growera,a i zena da ne zaboravim :D nego kreni novi dnevnik i peace
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp and MMSplit

Paranoja Man

Banned
Banovan
17.11.2015
210
615
93
kao da sam neki mulac koji ide okolo po forumu i spama dnevnike
Ti si gospodin čoek, jedan od onih, "pravih" članova, od kojih cijeli forum ima samo koristi :respect: Smoke reportove slučajno da nijesi izostavio :joint2: jer ih pišeš bate bolje no ovi iz GHSeed-a, recimo ;) Onaj koji već stoji u "Smoke reportu brendiranog sjemena" je remek djelo.... primjer kako isti treba da se piše :thumb: !!! Aj uzdravlje
 

MMSplit

Tata Splico :D
Poznanik Foruma
21.03.2014
255
1.673
143
Hvala svima, nisam ovo ocekivao. Sorry na cjelodnevnom placipizdenju, zivcan sam za poludit radi raspleta politicke situacije u HR, i sve manje nade da cemo u dogledno vrijeme prec u legalu... :)

Ajde pliz netko, stavi ovo u zavrsene pod kljuc, umislit cu se.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Splićo barabo treba ti opet jedna menka,saka zemlje i kap vode da te usreci...koja politika ;)
A gdje je smoke-report :( ha ?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Prebacen u zavrsene. Zakljucamo ga kad neki smoke report natipkas :)
Samo polako MM....svi smo ljuti i isfrustrirani, ali ipak se mora malo stisnut da nam forum nebi licio na politicku scenu ;)
Cestitke na growu :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MMSplit

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Ma kolega druže svaka čast na grovu i na prenesenom znanju!:respect:
A u politiku se ne vjeruje isto kao što se u prostitutke ne zaljubljuje!:D
Politika je k...a! Živjela dubioza!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MMSplit