Midi PC Grow - Lemon Skunk Microgrow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.12.2013
31
45
18
Pozdrav vutroljupci !

Eto i mene u uvom djelu foruma :)

Znaci kao sto i sam naslov kaze okusat cu se u svojem ne prvom grow ali se nadam da ce bit prvi koji ce zavrsit uspjesno naravno uz pomoc starosjedioca ovog foruma... :)

Pa krenimo redom
Pc midi box 40x40x20 VxDx§
2xpc vent jedan je za upuh jedan je za mix zraka
1x kupaonski vent 180m3 za ispuh spojen iza hps izvan kucista
1x100w hps
1x30w cfl
1x45w cfl
Gnojivo za period cvjetanja biobloom od biobizza
Sjemenje od greenhousa rasta mix, prva na red je dosla lemonskunkica u casu s vodom 12.12.- 16.12 se rastvorila te je stavljena u zemlju, danas malo izvirila iz zemlje i pocinje :)
Za posudu sam uzeo plastiku iz konzuma od mjesanog mesa :)

Ispd hps je plexi iz bauhausa koji neide kroz cjeli box vec zavrsava nekih 8 centa prije ruba kako bi veliki vent vukao zrak iz cjelog boxa

Eto i par slicica
kRIeRLb.jpg


W4rf2wc.jpg

lOT82bW.jpg
 

Bassman

Aktivan Član
07.10.2013
516
1.403
163
35
Stvarno imas dosta svjetla u pcu.Pazi, moras dobro sredit mikroklimu sa tolko svjetla u tako malom kucistu.

Sretan grow !
 
04.12.2013
31
45
18
cflke se mogu pomicat to je i razlog sto sam ostavio ovaj komadic lima posto vec ima izbusene rupe po sebi pa samo treba micat gore dole i na jedenom seraficu su tako da se mogu micat po kutovima a sto se tice mikro klime temp bez upaljenog velikog venta je oko 30 a sa upaljenim pada na sobnu tepm trenuto jedino sto ce mi stvarat probleme je vlaga posto je definitivno prevelika kolicina izmjene zraka u tako malom prostoru tako da ce morat bit bar 5 casica od jogurta sa vodom unutra, i jos bi vas zamolio za misljeneje o mom hehe reflektoru , ...izrezana limenka od pive ali na jednom djelu dodiruje hpsicu, po mom misljenju to nepi trebao bit problem ili?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
trebao si uzeti 2 cfl ali manje velicine, uz 100w hps dovoljno je 2 x 25w cfl, ovako ti oduzimaju puno mesta u to malo prostora... koji spektar su te cfl, da li si testirao temp. i vlagu kada je sve upaljeno
 
04.12.2013
31
45
18
Na zalost nisam jer sam ostao bez kabla a morao sam spojit vent tako da je hpsica fasovala...al bit ce sutra sve rjeseno jer se mora ic radit, cflke su za cvanje tako da definitivno trebam ic kupit jos dvije a to cu danas...nisam iskreno ni gledao kad sam ih uzimao a to je bilo prije mjesec dana kad jos nisam ni znao kaj je spektar :), znaci 2 x 25 ce bit dovoljno?puno lampi sam nagurao samo iz jednog razloga a to je ovaj forum...nikad dosta svjetla...testirao sam sa philipsove 2 150w eco ceram haloghene kaj griju ko rerna na 300 :) sa malim ventom se digla temp na 40 a veliki kad sam upalio odmah na 25C (sobna temp.) tak da to nebi trebao bit problem posto je hps odvojena plexijem od ostatka a sto se vlage tice sa velikim mi pada na 20...sto je dosta premalo...
 

Gagiba

Aktivan Član
Čuj dosta svetla, ima da blješti kao Las Vegas!!! :D

Biće to biljka i po ali na žalost premalo je prostora (lampe su zauzele gotovo trećinu boksića), nisam siguran ni kako će se rasporediti koren po onakvoj posudi koja je uz to i providna (lično bih je odmah zamračio da se koren ne izlaže svetlu) a sve ostalo obećava.

Da je malo veće kućište razvalila bi diskusiju, mada i ovako mora ostati za dimić-dva!! :icon_wink:

A da, i za foliju nisam siguran da je taktički najbolje rešenje. Nisam je koristio ali primetio sam da često upozoravaju na žižnu refleksiju (ima neki elegantniji naziv al nema veze to sad ;) ) odnosno kažu da ima osobinu da folija pripali biljku. Neko iskusniji će ti već reći koliko je to zaista ozbiljno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pufpuf pass

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
mozes ti to odraditi i sa tih 100w hps, bez da diras foliju ako je mat strana, meni nije pravila problema, radim sa hps70 + 2xcfl25 i isto folijom u midi pc, al ja tu odradim samo vege :) posuda ti nikako ne valja, moras imati bar 15ak cm dubinu, pa rani toping i posle lst, ja bi bar tako kad ne bih mogao drugacije. ako zadrzavas cfl savetujem dve od 23 il 25w i to da fiksiras gore nasuprot hps-a u uglovima, taj lim izvadi, samo smeta
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pufpuf pass

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
obicno ekipa stavi premalo svjetla, kod tebe ima i viska :)
ja bi osobno izbacio te cfl-ke, stotka ce to bez problema odraditi
vidjet ces kasnije koliko ce ti biti dragocjen svaki centimetar prostora

posude su ti preplitke i prozirne, korjen ne voli svjetlost...mjenjaj to

umjesto te alu folije ako imas volje mozes staviti onu reflektirajucu za auto staklo...nije skupa, imas je po bau centrima za euro, dva

taj vent je dobar izbor, mislim da neces imati problema s temeperaturom...ako bude ukradi ideju od početničkog...uzmes tanji pleksi i narolas ga kao cooltube i ucvrstis plasticnim vezicama i navuces ga na zarulju i povezes sa ventilatorom :)
 
04.12.2013
31
45
18
Ljudi samo sam preletil prek vasih odgovora jer sam na poslu pa mi bas nije zgodno
Ugl vidim dosta savjeta pa cim dodem doma procitam sve detaljno pa se javim
ugl fala i do pisanja :)


eto mene nakon detaljnog citanja sa sljedecim zakljucima:

ovo je prvi box te nakon vasih prijedloga sam deeefinitivno odlucio napravit jos jedan box ali za dz veci kak se veli bar metar visine no o tom potom kad i ako se ovaj sretno zavrsi...uglavnom foliju ostavljam posto je mat strana u igri, cflke moram kupit nove i nemogu odustat od njih (bar mislim tako razuvjerite te molim vas)zbog vegetacije... mislim znam da biljke vole vegetirat na visim kelvinima al dali netko iz iskustva mozda zna sto se desava sa vegetacijom na 2700K, znaci ima lumena ali nema spektar...puno bi mi znacilo...bar nekih 150 kn sto definitivno nije mala svota...
posudu rano ujutro omotavam sa selotepom ili izolirkom ovisi kakve cu volje bit da sprijecim svjetlo da se druzi s korjenom :)
a sve ostalo velim ovo je za sad midi pc grow i ima toliko svjetla zbog maximuma kojeg zelim postic sa biljcicom a o kolicini ccemo za 2-3 mjeseca ak bu sve islo po planu :)
 

Gagiba

Aktivan Član
Suštinski, CFL-ke ti u ovoj situaciji nisu potrebne. Da je veći boks uvek bi bile dobrodošle ali ovako ti je važniji prostor. Sa druge strane stotka HPS završava tu posao, nemaš sekiracije.

Pozabavi se malo tom "činijom" u koju si posadio biljčicu. Valjalo bi to da promeniš. Nisam siguran da će se biljka dobro osećati tako plitko. Do tada (ili ako odustaneš od promene) vreće za đubre su odlično rešenje. Lako se seku a gotovo uopšte ne propuštaju svetlost. Obmotaj je malo, zalepi selotejp i to je to. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
pufpuf pass je napisao(la):
... mislim znam da biljke vole vegetirat na visim kelvinima al dali netko iz iskustva mozda zna sto se desava sa vegetacijom na 2700K, znaci ima lumena ali nema spektar...puno bi mi znacilo...bar nekih 150 kn sto definitivno nije mala svota...
pa dnevnici uzgoja su ti puni iskustva na tu temu, vecina odradi ceo grow sa hps tako da ne vidim u cemu je problem, i hps uglavnom ima 2000~2100K a cfl 2500~2700K, ajd jos jednom da ponovim, mozes ceo grow odraditi sa hps-om (prelistaj dnevnike i uveri se), a ako si bas zapatio uzmi za kombinovani spekrat jos dve cfl od max. 25~26w pa ces u sumi imati 2/3 crvenog i 1/3 plavog spektra... no bitnije je da sredis posudu, u tako plitkoj mozes samo pecurke uzgajati :)
 
04.12.2013
31
45
18
eto probudih se ujutro i imam sta za vidjet fakin plexi se izvitoperio od cflki???
nisam nimalo zadovoljan ovim mini boxom i idem trazit druga rjesenja...
dal cu sam sklepat box il nes javim...
 

Rade

Aktivan Član
10.11.2006
445
549
93
Za hps vec receno, ja bih odradio veci box ako u njemu planiras I cvetanje..
Srecno sa uzgojom, nadam se da ces izgurati do kraja!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pufpuf pass
04.12.2013
31
45
18
Dobro jutro radni narode :)

Znaci od pc sam odustao skroz materijal je nabavljen evo bas cekam frenda pa da pocnemo sklapanje,zamislio sam nesto ovako


kaj mislite o tome prije nego pocnem rezat?
a sto se tice biljcice bila je naopako okrenuta u zemlji tako da sam ju danas pravilno okrenuo (korjen prema dole) a korjencic je vec nekih 2 centa pa cemo vidjet kak bu to zavrsilo