Moždani udar

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Stari mi je imao mozdani udar prije 2 mjeseca i karotidna vena mu je zacepljena 100% te nema sanse za operaciju. Nekako ga povratismo uz dosta muke opet je prohodao i sve ok samo da moze sam u WC i obavljat druge normalne zivotne radnje. Onda su ga poslali u banju i tamo mu jos bolje bilo....ma sve super naravno nije kao prije ali setao je polako i svi su se iznenadili oporavkom. Medjutim dan prije nego sto ce izaci iz banje (da dodje doma) dobije neku infekciju pa ga posalju u bolnicu na infektikvnu. Nadju mu neki tezi oblik esherihije koja ga je toliko dotukla da je sad apsolutno paralizovan osjeca samo malo ruke i glavu...ostalo paralizovano. Evo vec desetak dana patimo se sa njime nije nam jasno kako sve to opet. Svi nalazi su mu super nikakvih ostecenja nema na mozgu, krv i sve ostalo ne moze biti bolje i infekcija je sanirana medjutim nema govora ni da mrdne prstic na nozi. Pored svega on je osoba koja se nikad nije zalila a sad odjednom postao je velika zalopoljka svakih pet minuta trazi nesto i nenormalno izvoljeva. Zanima me da li je neko ima iskustva i da li nasa biljka moze pomoci u ovakvim slucajevima. hvala na pomoci :(

ah da doktori su rekli da je sve na njemu i da mu samo kucna njega moze pomoci. Ja ga cimam da proba malo da pokrene nesto makar jedan prstic na nozi....nasta on totalno izludi i dobije napad nervoze.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Nervozu potpuno razumijem,...jadan stari.Nemože to zdrav čovjek sebi dočarati u toj mjeri kao on sam:(
Podrška vaša,njegova velika volja i nadanje u oporavak....
Možda da je ikada konzumirao bilo kakav oblik kanabisa...olakšalo bi mu muku.Nemogu reći ništa više jer nemam iskustva niti sam imao kontakt sa osobama koji su preživjeli kap...
Držim fige da se digne iz kreveta, Genjo.
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
genjo mnogo mi je zao, ne mogu da verujem, da vam se sve to tako brzo izdesavalo.
i sta se promenilo ili desilo, da je paralizovan, ako nema ostecenja mozga i infekcija je ugasena? sta kazu doktori na to??
promena u ponasanju moze isto biti simptom, a ni ne mora, ipak je on onaj koji je paralizovan i ko zna sta prozivljava, uh
nista mi nije jasno ustvari i nemam dovoljno znanja da pomognem, ali cu guglam svakako na tu temu
drzi se i ti i nesto mora da se uradi, samo treba dobro razmisliti, a do njega nadji nekako put da normalno razgovarate o bilo cemu
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Zao mi je kada s ovako nesto dogodi...ali zivot je takav.Sutra mozda ja ,tko zna....imao sam slicnu situaciju s tim da je mog oca jos mucila pusacka asma ...nakraju je zavrsilo sa rakom pluca,Boze sacuvaj...Bio glava obitalji, 5 m visok,sve ono sto glava treba biti.aA onda krevet ,ovisnost o tudoj pomoci,nemoc,potpuna mislim da je i kod tvog oca u pitanju ponos, kao i kod moga ...nemoze shvatiti da je nemocan .......i sta ces ti meni govoriti da pomaknem prst. A vutra kao vutra u svakom slucaju bolja od onoga sto mu nude.Sada kada razmislim zao mi je sto nisam probao s njom, ako nista drugo ...navukao bi mu osmijeh na lice.sretno Vutragenjo i drzim fige Starom
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Iskreno mi je zao genjo...prošao sam moždani udar sa bakom...baka je bila žena koja je ostala udovica sa nekih 40 godina...imala je 5 kcerki...iducih godina je sve sama i uspjela je...u 68 godini je dozivila težak moždani udar...žena koja je bila ponosna i jaka (bosanka) je preko noci postala ovisna o svemu...da prostiš morala je cekati da joj neko guzicu obriše...sve to utjece na psihu ljudi pa sam shvatio da nakon nekog vremena nece nece uraditi ni ono sto može nego zove drugogada joj to uradi...izgubila volju za zivotom..i opcenito volju za sve...potonula je psihicki toliko jako da jedino sto je zeljela je smrt...6 mjeseci poslje toga doživila je moždani opet..pala u komu i umrla kroz 24 sata...nažalost...eto ljudska psiha može i da izljeci covijeka ali ida ga ubije....najiiskrenije genjo tebi i tvojoj obitelji zelim sve najbolje i mislim da bi dobar psihijatar možda mogao pomoci tvom ocu...sto se tice naše biljke..mislim da toliko carobna svejedno nije...ako je otac psihicki loše i stoji na rubu..može da ga gurne preko...još jednom genjo svako dobro tebi i tvojoj obitelji...
 

Casper Hero

Banned
Banovan
20.01.2012
171
37
0
46
U procesu realizacije trenutno i kliničko istraživanje u koje je uključeno 200 pacijenata, a cilj je pronaći lek kojim će moći da se leče pacijenti oboleli od "metaboličkog sindroma", u kojem kombinacija dijabetesa, visokog krvnog pritiska i gojaznosti povećava rizik od bolesti srca i moždanog udara (klik).


 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
natura je napisao(la):
i sta se promenilo ili desilo, da je paralizovan, ako nema ostecenja mozga i infekcija je ugasena? sta kazu doktori na to??

Ne znaju niko svi nagovjestavaju psihicki pad. Bas je bila velika koincidencija da je noc pred odlazak iz banje dobio tu infekciju. Htio je ostat u banji medjutim nije vise mogao jer je bio ok nije bilo potrebe svakako je ostao predugo u banji. Odjednom mu je pao imunitet i sve ga napalo.
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Budi mu podrska ...pati to njega vise nego tebe ...kad se malo smiri ako je borac dici ce se sam...ako neide olaksaj mu preostale dane jel puno vise od toga ionako nemozes...znam da je uzasno hebeno,majka mi je umrla od raka...nije isto znam ali bilo je uzasnih trenutaka kad je jaukala i molila da joj se skrate muke a ti mozes samo gledati i moliti se ...3 puta je lezala po par tjedana i digla se nije se dala ,4 put nazalost nije islo...to je sirova stvarnost...glavu gore direktore i nedaj se :tuzan
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
Vutragenjo je napisao(la):
Ne znaju niko svi nagovjestavaju psihicki pad. Bas je bila velika koincidencija da je noc pred odlazak iz banje dobio tu infekciju. Htio je ostat u banji medjutim nije vise mogao jer je bio ok nije bilo potrebe svakako je ostao predugo u banji. Odjednom mu je pao imunitet i sve ga napalo.

obicno se ne slazem sam docama, ali to je i meni prvo palo na pamet. skupi snage i trazi put do njega, znam da umes i mozes, ti si jedan jako kvalitetan covek. izdrzi genjo i javi nam sta se desava, ako ti treba neko za razgovor, mislim da smo ti ovde svi na usluzi. feniks bi mu svkakako dobro dosao sto se tice kardiovaskularnih tegoba, ali u ovoj fazi morate prvo razgovorom da mu pomognete. sve najbolje tebi, njemu i ostalim bliznjima, srecno svima.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
otac je bio prohodao nakon mozhdanog..zatim neka infekcija..koja ga je vratila u stanje u kakvom je bio neposredno nakon mozhdanog??i..sada ne postoji nikakav med.fizichki razlog za tu njegovu nepokretljivost..hmm
recimo da sam imala slichnu situaciju u obitelji tj. tumor na mozgu-operacija-nepokretno-rehabilitacija-oporavak-neka sasvim 10.boleshtina -opet krevet i totalna apatija..
i nema shanse da ishta pokushava-vjezhbat ili bilo shto sa nama-obitelji...
ali..to smo mi sami bili krivi..previshe si emotivno vezan za tu osobu i ne mozhesh se prisiliti biti grub i agresivan za njezino bolje.mislim grub i agresivan u smislu vjezhbanja i rehabilitacije.
ja bi ti preporuchila da uzmete fizioterapeuta koji bi radio sa njim 1 sat dnevno..to i ne koshta puno..dobro se raspitati tj. nachi dobro terapeuta i da vidish kako se sve mozhe kada se....mora.+ti ljudi su shkolovani i obucheni za te i takve situacije..znaju svaku foru i foricu i nema popushtanja kod njih..a chim otac vidi i najmanji napredak...odmah che i sam dobiti volju za vjezhbanje..pa che biti i vama lakshe raditi sa njim..

summa summarum:
NADJI MU DOBROG FIZIOTERAPEUTA!!!
 
09.12.2012
15
5
0
37
upravo je jedan moj poznanik zavrsio na hitnoj jbm a sat vremena prije toga se dapusio i sad je on tamo na hitnoj jer sve ukazuje na mozdani udar,a lik ima 29g!!!ne zelim ni povjerovati da je marihuana kriva za mozdani,jer je bio u jednoj hitnoj pa su ga poslali na detaljne preglede u glavnu bolnicu,a ima jake simptome,lijevu nogu i ruku jedva mice i u trncima je i oci mu nekrontrolirano se micu,samo suti i u jebadi je teskoj,morala sam ovo sad tu napisati jer mi je stvarno zao lika,a ima visok kolesterol otprije pa mislim da mu je to glavni uzrok,nisam doktor i ne znam sve ali sad se brinem jer je situacija tako s*ebana...
 

viner

Aktivan Član
13.03.2013
168
228
43
odmah iz ugla
Užas ,danas jesi, sutra gljiva ,i di si bio šta si radio ,,,ništa samo odjednom nisi više ti ..koma je to,,baas sam da nas bio na sprovodu od moždanaog udara,od frendice mama nije izdržala...rip...