moj mix grow :-)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
sorry ljudi znam da sam jucer reko da cu napravit apdejt al eto jbg ispraznile mi se baterje na foticu....

evo napisat cu malo pa poslje pokacim slike.....

danas im je 15. dan cvjetanja....:sun2:
zaljevam ih sa mixom:
2ml pk13-14,kap supervit-a,5ml peroksida i jos,tek tolko,malo tnt complexa(oko 0.5ml) da dobe i jos malo N i 2 kapi limuna da mi malo smanji pH
sve to u 2L vode...
zaljevam sa tim mixom svaki drugi put znaci odprilike svakih 5-6 dana sa 1.5-2 dcl...
mozda se cini malo jak ali meni biljcice izgledaju kao da im tak pase.....
ostalo zaljevam obicnom vodom...

temperatura je po svjetlu oko 23-25 *C a kad je mrak spusti se nekad i do 10 *C al uglavnom oko 15 *C.....

dodao sam u box jedan home made co2 ekstraktor....
tj u 1L vode sam stavio 200g secera i 1g kvasca(germe)
i stavio to smixano u bocu od 2L...
to sam tu negdje na sajtu procito....pa reko nemre skodit idem probat.... :icon_lol:

lampa je udaljena 50-60cm od vrhova...kako od koje....

sve sam ih sad podvrgno lst-u i bas mi ljepo izgledaju....nisu sad neznam kaj al meni su ok.... :icon_lol:

od njih 20 na pocetku,5 ih je odma dobilo izgon iz boxa..... moodonje...

od ostalih 15,njih 5 (hashberry) neznam jos sta su....mozda im malo vise treba ili je to zato sto su tako lose...neznam ,mozda ce mi znat neko rec....

znaci za sad ih brojim 10 zenskih....a meni je to extra...
3 fruti-a,3 4way-a i 4 nlx-a....
jos da budu 2 od hashberrya i niko sretniji od mene...:rofl:


da ne duljim pitajte ak vas jos kaj zanima i sugerirajte mi malo oko svega...svaki savjet je uvjek dobrodosao....

tolko od mene za sada....
slike popodne stizu....

peace :sun2:
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
da, tocno si rekao .

svakih 5-6 dana po 2 deca .... to je stvarno jako, jako, malo pa mi je cudno da im se svida jer to prvi put cujem !

u floweringu ...inace... ide zaljevanj svaki drugi dan po 200 ml, ali svakih 5 dana ... a ma.. jedva cekam slike :)

cannabis bas ne voli tolike promjene temperature , nije to bas malo . ja bih malcice pripazio na tome ali ako im do sada nije skodilo nece ni dalje .
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
ma mozda sam malo previse reko 2dcl....od oka tocim....oko 1-1.5-2 dcl...to svaki 5-6 dan...ali i izmedju zaljevam,ali samo s vodom.....

je jak mix...al sam i s jacima radio.....prije...i bile su boooom extra.....


evo da ubacim sliku venta koj koristim za filter....

brain reci jel bi ovaj bio dobar za ct,a da smislim za filter neki drugi....

slike biljaka predvecer stavljam....
pozzz
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
sorry zaboravio sam... :icon_smile:

RVK d:100mm usis je 160m3 po satu valjda.....

reko sam i slike neke...al sam ove za sad...

4way topan....



nlx..



fruti...



hashberry jadan...




poslje cu slike cjelog boxa
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
evo ostalih slika...

da se ispravim iz proslog posta..

imam 2 fruti-a, 3 4way-a i 5 nlx-a od sigurnih zenskih...:b_woot:








daj recite ljudi kak vam se cine???


pozz:wave:
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
526
563
113
balkan
Odlicno izgledaju...zdravo,sretno i zadovoljno.
Nigdje ni jedne zute fleke,ma predobro.
Moje su divljakuse su okej,malo zute al se popravljaju...
al nemogu se mjerit s ovim ljepoticama...jako lijepo!

Vidi se da ih dobro tretiras i brines o njima.

Svaka cast, good work!

Daj reci jesu pocele prditi i smrditi?

Moje su jos pristojne,neosjetim neki prejak intenzivni miris...ono skoro nista...
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
ooooo prde prde...vec dosta...poceo je smrad laganini probijat iz boxa nakon 30 dana od kad sam ih posadio...sad 16.dana cvjetaju i prde ohoho....

nisam jos postavio karbonski filter...
mislim da ni necu,zimi puno slabije probija miris(bar kod mene) pa mi ni nece bit tolko potrebno....al ko zna,mozda pocnu i previse prdit pa cu morat stavit.....



btw thx na pohvalama,iako ja nisam toliko uvjeren da su bas takve ljepotice....
ali thx svejedno.... :b_woot:


pozz
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Znaš i sam, da slike često "daju lažan uvid" u biljku... Mnogo puta mi se desilo, ono na slici biljka extra, ma onooo super, al ovako kad je pogledas, ono normala, nije ništa extra, dok ta ista na slici "razvaljuje"....
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
e al ja nisam narucio fem sjemenke....

barem nije nigdje pisalo da su fem,mozda su se zajeb pa mi dali(to su mi djabe poslali) neki fem NLX pa ih zato imam 5 zenskih od 6 zasadjenih....:rofl: al naj vjerojatnije je da sam imo gro srece....
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Pa kao prvo i najvažnije je da su zdrave (to se uvijek može vidjeti na slikama :icon_lol:), ovako izgledaju dobro, mada imam osjecaj da ih je malo previše na taj prostor, (al' opet slika moze da zavara), al' su na dobrom putu... :icon_lol:
Opet kazem, mozda zbog slika, pa izgleda da je guzva (na jednoj slici udara ti list u zid, on će na kraju požutiti 100%, prvo vrh pa onda komplet, al nemoj to da te sjebe nista) namjesti nekako da ne udaraju u zid...
Imam osjecaj da nisu imale dovoljno svjetlosti (ravnomjerno sve biljke) u vegetaciji i da su jos mogle malo vegetirati, tj. da nisu se sve fino razvile (zbog guzve i manjka svjetlosti), al' posto ih razvlačiš, ne mora znacit.... tek su u ranoj fazi cvjetanja, mislim da ce biti dobre, samo polako i strpljenja... bolje i izbaciti (ako je previse) jednu, da bi ostale imale dovoljno prostora i svjetlosti.
Rekoh, na dobrom su putu, sad cvjetanje ce pokazati... samo strpljenja, znaju iznenaditi pravo u fazi cvjetanja :) Mislim da ce dobro to biti, sad tek treba da se "pokažu" :icon_lol:
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
evo mali apdejt...

sada sam im smanjio dozu hrane...
sad stavljam po 1ml pk 13/14, 2ml peroksida 3% i kap supervit-a...u 2L vode...
zaljevam sa po 1dcl svakih 2 dana....
ph listice sam kupio i pokazuju mi od 6,8-7,2...e sad jbg...tocnije nemogu...
uglavnom ok im je...ne zale se.... :)

jedino me malo temp muci,spusta se po noci pre nisko...do 14-15 *C...za razliku od dnevne 25-26*C....zato su mi internodovi tak velki,al jbg neznam kak da povisim nocnu temp....

evo i slikice...

od 5 hb ostale 2 zenske i sad ih je ukupan broj 12....


ovo su 5 nlx-a skupa...

nesto me poco jbt imagesack pa cu sutra stavit ostale slike....

pozz :wave:
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
evo jos ova 2 hb-a...



4way....ljepo se vide vrhici... :thumb:



evo i malo box sa boka da se vidi,nisu bas velike...uz lst oko 45cm.....


komentari? savjeti? sve je dobrodoslo.....

pozz :sun2:
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Kupi jedan mali kalorifer sa termostatom i namesti da se pali na 21-22 stepena ako ti je dnevna 26 stepeni! Tako ces to resiti!:b_woot:
Znaci pelice ti se samo nocu kada sijalica neradi tj kada padne temp ispod 21-22 stepena!
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Mislim da ti to nije problem, donja neka granica je do 10C...preko noci,... to nije uzrok, nego pretrpanost.... Pa koliko si ih imao moj hashboju hehheeh.... ako sad (kad si odstranio muzjake) imas 12!!!???? jel to na m2? 15 biljaka???? koju ono rasvjetu imaš???
Ako je tako situacija, onda ovo ti je pre pre predobro, kako je moglo biti... Pa skontaj samo na 1m2 (kažem ako je takva situacija, da me ne shvati neko pogresno) koliko stane saksija (neke normalnih dimenzija....), ok može al' da su manje, al' onda od njih neće biti bog zna šta.... A baška gdje će se one, njih 15 razgranati, ili da se odradi jadna neka vegtacija, i odmah na cvjetanje, opet će biti "onako"... a o urodu da ne govorim.... šteta sjemena!!!
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
ovak...imam ti 400W hps kojem je ovo 4 grow....ja sam ga kupio polovnog....

brijem da je i u hps-u veliki problem jer kad se sjetim prije nisam smio pogledat opce u smjeru lampe(osljepis) a sad mogu prakticki gledat u lampu kad radi....

a i pretrpanost-znam....
al imo sam ih prvi put 11 u tom prostoru s tim da su bile od 1 do 1.75m i bio je zesci lst u igri i prepletene jedna kroz drugu,preko druge vamo tamo kosmar zivi al ispale su boooom....
e sad....
kroz 2 tjedna bi trebo neke pare dobit pa bi kupio hps 600W za cvjetanje a ovu koju sad imam od 400W bi ostavio (+dodo bi jos 4 ili 6 stedne sa plavim spektrom) za vegetaciju...

razmisljam o preradi box-a jer sam uspio dobit neki veci prostor...sad mi je u igri prostor od 3.2m visine 0.9m sirine i 0.8m dubine....
to bi na pola...znaci 1.6m visine,dolje bi stavio veg(hps 400W+4 ili 6 stednih) a gore cvjetanje(hps 600W)...

za taj veg box...
nebi iso na vise od 8 biljaka sa full(ili skoro full) veg....s tim da bi ih na pocetku bilo naravno 15ak... lol ....pa bi za mj dana stavio u pred cvjetanje da vidim spol odvojio 8 najacih zenki pa onda opet jos mj dana u veg....

jel ima neko iskustva s tim predcvjetanjem? jel velik stres biljci?

aa ovaj grow sto je sad bi samo pukno pod 600W pa kak bude,bude....a onda bi sa ovom novom turom iso kak treba....

kaj ko kaze na tu shemu? jel mi se isplati? kaj vi mislite da je najbolje da napravim? jel ima ko kakav savjet za iskoristavanje tog prostora? da nekak drugacije slozim???

hvala unapred...

pozzz:wave: