moj mix grow :-)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
To što se tiče HPS-ke, mislim da si navikao na nju, jer takodje (a i svi) prvi put kad je ugledaju, sto kažeš, oslijepiš, dok nakon mjesec se naviknes i nije toliko strasno kao prvi put (HPS ima dug vjek trajanja, 22 ili 24 000sati zavisi od proizvođača).... Jer npr: kod mene (ja navikao...) al' kad dodje mi rodjak, on se shebe... bas oslijepi... i nakon par minuta, kad ode u WC, obično svjetlo mu je ljubičasto i skroooz slabo (isto kao i meni na pocetku...) s tim daa sam ja navikao na nju...
Mislim da ti nije uzrok HPS....
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
evo mali apdejt....

preselio sam box i tako to,stavit cu slike za nekih tjedan dana kad ga skroz dovrsim...

sto se tice cura....pojavili su mi se prije 5 dana mali problemi(gojivo,jbg napusen zaboravio da sam ih zalio ujutro i navecer ponovno zalio pa su se malo "skurile")....ispro sam ih tad i tek jucer zalio ponovno....
vodu sad prokuhavam i ph mi je na nekih 6.6 kad dodam sve nutriente....

temperatura mi je sad preko dana oko 28*C a preko noci oko 20*C....

evo i par slikica....

ovo je fruti...





u prvom planu nlx....ljevo iza je fruti sa slike iznad,a desno iza jos jedan nlx.....


u prvom planu 4way i iza jos jedan 4way....


to je taj drugi 4way...u prvom planu se vidi vrhic od onog 4way-a iznad.... :)

komentari??? :watchplant:

pozzzz
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
stari moj super ti to ide! pogleč moj grow u potpisu... a gdje je tvoj hashberry? :p
ovaj fruti tvoj ima super cvjetove, velike bijele vlasi i izgleda čupavo i smiješno. lol to još nisam vidio. polako s gnojivom, ne treba pretjerivati... peace , :spliff: boz
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
elephant0r je napisao(la):
Pa nije valjda da ih gnojis sa svakim zaljevanjem???

gnojim sa svakim drugim zaljevanjem....
gledo sam neki filmic u kojem lik koristi hesi i smixa sve odma u neku veliku bacvu i zaljeva svaki put sa time,tak da brijem da svaki drugi put nije puno....a i prije sam koristio hesi i zaljevo sam tada svaki put...i bilo je dobro....

a hashberry je u boxu samo sto me imageshack jebe i nece mi upload-at neke slike,al probat cu ponovo slikat pa ubacit....

pozzz :respect:
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Po meni to je stvarno pretjerano gnojenje.. Vjerovatno koristis nesto organsko pa biljka ne absorbira odmah i tako ostaje na zivotu.. ali ti joj gusis korjen.. neiskoristena gnojiva pretvaraju se u soli i remete PH zemlje, pa biljka nemoze upijati nutriente..

To zutilo po listovima ukazuje na poremeceni PH zemlje.
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
znaci banana je ovak...a izgledaju dosta dobro....

no nema veze,poslusast cu savjet(trebo sam i prije:icon_lol:)...
sad jednom tjedno gnojenje....jel to ok? s istom dozom ili?

pozzzzz:vb_wave:
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Nisam neki veliki ekspert ali ono sta sam naucio do sada je da biljka mora imat "predah" od gnojenja.. tako da tjedan dana razmaka se cini razumno.. i onda gnojis sa dozom koja je preporucena na uputama od gnojiva..

Naravno postoje razno razna gnojiva, pa mozda i poneka iznimka.. ZATO upute sa kupljenih gnojiva morate citat i primjenjivat.. to je po meni naj sigurnija varijanta.. visak gnojenja moze uciniti puno vise stete nego manjak u slucaju da poremeti PH.

Nek se javi balcan il netko drugi iskusniji pa rascisti ovo do kraja.. :signs046:
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
mislim ako koristiš gnojiva na kemijskoj bazi (Hesi, Plantela Polyfeed ...) onda nebi trebao gnojiti sa svakim zaljevanjem a ako koristiš bio gnojiva poput Biobizz ili Biocanna ili neko. opet drugo. Supstrat koji kupuješ već ima u sebi dovoljno gnojiva i sad kad ti taj supstrat još pognojiš to nikako nemože biti dobro. Kao prvo onaj film koji si gledao tamo se koristi soilless mix koji u sebi ne sadrži nikakve soli a bome ni gnojiva jako rijetko i malo ako. Tek tada biljka bi se mogla agresivnije prihranjivati no i tada bi bio potreban tu i tamo flush kako nebi spržio biljku . moj savjet ti je nemoj pretjerivat jer ti neće više narast može se ostat retardnog rasta u boljem slučaju a u gorem smrt . ako je kemija ne koristi ju ni svaki drugi dan nego svakih tjedan dva tri sve ovisi a ako je bio možeš sa svakim zaljevanjem makar zdravo ga je nekad i preskočit .
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
sklepo sam neki aircooled hood...lol



radi osrednje...sad mi je lampa na 40ak cm od biljkica (kako koje,neke i manje) a temp je max 26*C....
s tim da mi jos veliki vent puse pola po lampi pola po biljkicama...

sad zaljevam samo sa vodom kojoj je pH oko 6.9...

evo i njih...ovo je mali HB... :vb_kez:



ovo je 4Way..


ovo je NLX....


i ovo je cupavi fruti....



kak vam se cini? neki konstruktivni savjet za aircooled hood? :eyebrows:

pozzzzz:vb_wave:
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
mislim da je taj air cooled hood bas onaj pravi home made :)

ali puno bi bilo bolje samo da kad skupis malo para kupis jedan zatvoreni reflektor ! dvije rupe na njemu ... jedna na extractor kao i sad (ali da extractor puse u njega , a ne izvlaci toplinu ...opet ne znam kako je sad => da li izvlaci ili puse ) a druga preko hosa van iz boxa ! pravi home made CT .

biljke dobro izgledaju....nam sta :))

pozz
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
526
560
113
balkan
Bas su ti lijepe cure.
Nemas brige ,ide to sad sigurno na dobro pa nebi smjelo s puta skrenut... :)
Mene malo brinu one sitne musice ko vinske, letaju mi oko njih...
Al nevidjeh nista da su grickale...pa ajde nek lete ako bas hocu...

Brojimo mi jos sitno do prvog dima... ;)

Eh da zaboravih se pohvalit da su pocele posteno prditi, smrde ko prave seljanke.
Zamisli tek sad.A dosad nista.

Tvoje se negdje sigurno osjete kroz zidove... :D
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
evo ponovno problema!!!

pocelo je prije 4 dana,ponovno sam flush-ao,ovaj put obilnije,al nije se nis poboljsalo,vec nasuprot,prosirlo se....po cjeloj biljci osm na samom vrhu....
u zadnnjih 12 dana zaljevam samo sa vodom...ph oko 6.6...



meni lici na pomanjkanje fosfora (P)...

sta vi mislite??
iscimo sam se sa gnojivom i nebi htio zagnojit s necim sto ce mi samo odmoc...ako me se razumije?

pozzzz:wave:
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Gledajući zadnju sliku i nakon usporedbe sa onom famoznom koja je već bila
sto puta stavljena na forum po meni je to nedostatak Zn. Blijedi listovi i
list odumire od rubova prema središtu.
Svatko biljkama želi dobro i onda ukenja sav trud
samo tako..

A nekad se to i nemože izbjeći, jbg

Ako si je ispirao, pusti je da se oporavi koliko može (tjedan dana da se zemlja prosuši) i onda baci neko gnojivo
za cvjetanje koje po mogućnosti ima i mikroelemente.

:maryjane:
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Ej likić, ovaj 4way izgleda brutalische!!! Super ti je to. Nego, pazi s hranjenjem. Manje je više!
Vodu filtriraj, pokaži im ljubaf i onda na kraju sve ispadne dobro. Wurd.
Lijepo, nema kaj.. Apdejdal sam i ja... Peace! :sun2:
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
526
560
113
balkan
Ma missice !

Gledam i cudim se koliko ti smola curi preko vrhova,bolesno!
Vec sam posumnjo da si sipao neki secer po njima :)
Auuu ovo puca u vugla ko ludo negdje.