Moj prvi GROW, pomoć-ko ima vremena

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.03.2013
2
0
0
Pozdrav ljudovi.
Čitao sam mnoge sajtove o uzgoju marihuane :read: , i puna mi je glava informacija :eek:hno: . Prečešljao sam ovaj sajt i uzduz i popreko i prepun je informacija a boli me glava od računara :crash: i silnih tekstova a i nemam živaca :blink:
Znači ovako, imam:
  • 20 sjemenki ekstra dobre domaćice
  • prostoriju u podrumu 300X280 sa visinom od 2 metra
  • pare za ostale zajebancije(ali da se prodje jeftinije)
  • vremena za što duzi vegetacijski rast biljke
Planiram svoj prvi GROW, a koliko vidim ovde na sajtu ima puno iskusnih i normalnih ljudi za razliku od mene. E sad kada bi neko ukratko, kao malom djetetu :baby: , napisao sve od A do Ž, šta sada i kako, bez da razmišljam puno, samo da odradim po uputstvu... koju zemlju, kolike saksije, koje djubrivo, koliko i kada djubriti, koja rasvjeta, koji režim svjetla, koja udaljenost sijalica od vrhova, koliko sijalica, kako obrezivati, do kada traje cvjetanje... pa da se proba nešto. A poslije ćemo vidjeti kako dalje :banana_rasta:
Ako neko bude imao vremena za mene biću mu monogo zahvalan.
Odo sad negdje na pivo pa ću sutra zaviriti da vidim imali mi pomoći.
Pozdrav :drink: :drink: :drink: :gband:
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
majstore, morat ces procesljati forum jos par puta uzduz i popreko... nitko nije nista naucio tako da je samo jednom procitao nesto o uzgoju ili tako sto je jedan grow odradio pa sve zna... tu treba jako puno strpljenja, volje i ljubavi... kad te 3 stvari skupis, baci se u akciju... power ti je vec dovoljno pomogao , samo pocni citat i kasnije gledaj tudje dnevnike kako ljudi rade svoj grow, a hvala k**** ima ih koliko oces xD
sretno s growom :))

peace out !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
75
a cuj druze u ovom poslu ili ljubavi nema nista na brzaka kao sto su ti vec moderatori rekli naoruzaj se zivcima strpljen spasen da nebi poslje bilo kukanja nije ovo nije ono il ovaj je reko ovako a onaj onako......bez muke nema nauke!!!
 
01.03.2013
16
8
0
43
Austria
E cao raja :)
Da se pridruzim ovdje,da bezze ne otvaram novi post...prvi uzgoj,kao i ovom tipu sto je otvorio temu (e druze najbolje ti je sad kad si malo procesljao po tekstovima da odes u hanf shop ,tamo ti i nacrtaju,usput sve potrebno prodaju...i nabavi si obavezno knjigu )
Ovako smo i mi kupili sator,lampe,ventilator ,zemlju,narucili opasne sjemenke :D ,sve potrebne prahove za rast,za gljivice i stetocine.....ma ima tog koliko hoces...sjemenke nikle 16.3 ,sad su vec dobro porasle ali problem je sto stavili u neke posude po dvije sjemenke,i obje su nikle,i odvojili smo ih,i povukle su ali su ostale malo "zakrzljale" ,manje su nego li ostale i nalaze se po nesereci u sredini
Posto je ovo osjetljiva biljka ,smiju li se pomjerat?Mislili smo da ih pomjerimo,da ove jace u sredinu stavimo a ove naokolo da bi imale mjesta i dovoljno svjetlosti ,jer ce ih ove okolo uskoro "pojest" pravo.Vec smo jednom na odvajanju dobro ispomjerali sve,i sad opet ...je li to bas ok ???
Znam od mame da neke njene biljke (cvijece) ne vole to pomjeranje,pa jadna sva u brigu zada kad pomjeri neku ,hoce li nastaviti dobro rasti,cvjetove davat i sl

Svima puno pozdrava i unaprijed zahvalna
Volim vas :* :* :*
 
04.06.2013
3
2
0
kad vec imas dobar prostor uzmi 5 komada dobre genetike ( nirvana ili vec ko ) obavezno zenske jest da su skuplje ali nema zajebancije sa jel sin il cerka ,kloniranje ti nije nesto tesko samo uci i lagano za licne potrebe.svaka cast domacici ili nemoze se porediti sa amsterdamom ljudi su to izmislili kad vec radis radi najbolje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ljubica-Zubica
10.11.2009
18
12
3
nikada nisam vidio box osim na slikama sto vise citam o gbox-u to mi se vise svidja i razmisljam da se ostavim sadnje jednom godisnje i sadim po potrebi...uglavnom je super objasmjeno jedino sto nigdje nisam vidio a bitno je bar tako mislim zaljevanje kada je vrijeme zaljevanja dok je ugasena lampa ili kada je upaljena...hvala
 
10.11.2009
18
12
3
e to me je j..... cijelo vrijeme hvala drug


kada posude stavis u box jel bi se smijelo nakon nekog vremena izmijenjati mijesta npr onu iz kuta staviti na sredinu a onu iz sredine u kut znas sta mislim



PS. ne pisi post za postom imas opciju EDIT !!
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
pa sad ti je to pitala gloria iznad tebe....citaj malo frend ,to se odnosi i na gazdu teme .....samo osnovne teme procitajte i sve ce vam biti jasno :)