moj prvi put :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Gewind

Aktivan Član
23.04.2012
125
26
0
39
Pozz :)
Pročitah ti dnevnik, i vidim da ti super ide. Samo nastavi :) Imaš super osobinu,a to je da voliš učiti i nemaš problema s egom (što je problem po forumima :D )
A ja ću samo da kažem svoje mišljenje za koprivu. Ne znam koliko si ti čitao, ali ono što sam ja našao (i radio) ide tako da se kopriva drži u vodi dok se 'vrenje' ne završi tj. kopriva skroz ne raspadne. A to je cca 2 tjedna. I tad brate dragi ima jaako gadan miris :D
Evo ovde imaš ukratko. Kako napraviti gnojivo od koprive lat. Urtica dioica L. - Savjeti
Onda to gnojivo [ako si stavljao 20-25gr na 10 L vode ~ U tekstu iznad piše 15gr, ali tim se gnojivom prskaju manje biljke, dok ove naše narastu mnoogo veće kasnije, pa je zbog toga govorim da može ići i 20-25gr koprive] razblažiš:
1 : 10 - gnojivo / voda - primjena natapanjem tla - gnojivo
1 : 50 - gnojivo / voda - primjena folijarno (po listovima, ali ne ispod) radi insekata raznih - insekticid.

Eto stari... Puno sreće dalje... I ne sekiraj se previše oko tih proždrljivaca biljke, to je sasvim normalno u vanjskom uzgoju. A ono što ne ubije biljku, ojača je :D
 

JaSiniša

Aktivan Član
02.05.2012
73
1
0
46
zdravo
treći dan klijanja
38 uličarki, nadam se da će barem neke saživjeti
svakako sutra sve idu u novi dom gdje će im biti lijepo,sunčano i gdje će moći nesmetano rasti i pokazati se u punom sjaju.
moje cure :)

befunkydsc01794.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

pozz
 

JaSiniša

Aktivan Član
02.05.2012
73
1
0
46
metalmaniac je napisao(la):
posijao si ih gusto kao pšenicu za božić...

sutra buraz sutra idu svaka svojoj kući
znaš kak se kaže : "di kuća nije tijesna , trava je jeb*no dobra" xD

aj sretno ti sa tvojim growom, sutra ću ti ga pregledat u detalje ;)

pozzz

@Gewind - hvala na savjetu brate, al kloniću se kopriva neko vrijeme hehe
 

JaSiniša

Aktivan Član
02.05.2012
73
1
0
46
zdravo drugari i drugarice xD

došlo je vrijeme da se malo piše dnevnik, jer naučio sam ponešto novo pa da podijelim sa vama dragi prijatelji.
uglavnom, jučer sam rekao da će danas početi presadnja malih, pa sam na taj način i započeo dan.
potrpo sam malce u auto i zapičio se u X šumu, hvala bogu da da živim ispod duge, i nakupio si pre(hebeno)dobre zemlje, vratio se kući i piredio sve kaj će mi trebati za uspješno i ugodno presađivanje ; kuglice stiropora, friška šumska zemlja, plastične teglice i gnojivo.

befunkydsc01426.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

ono kaj sam naučio jest da koliko ljubavi uložite u ovaj pothvat, toliko će te dobiti i natrag.
nije lako, zahtjeva dosta vremena i ako se sijanje,sadnja ili presađivanje želi napraviti dobro onda se treba i malo potruditi.
potrebno je i znati da se tijekom svakog postupka nailazi na brojne prepreke koje se mogu lako riješiti ali samo ako imate volje,vremena i malo malo pameti :D
nakraju krajeva, biljka uzvraća onoliko ljubavi koliko joj se pružilo tijekom razvoja a ja želim svojima dati maksimum.

kao i svaki puta, zemlja je friško (svježe) izvađena pa je tako i puna svega i svačega.
čini mi se i da je zemlja bogatija što više kukaca i svakojakih spodoba nađem u njoj.
ali zato ide pažljivo i dugotrajno pročiščavanje, to stvarno traje i treba imat dovoljno slobodnog vremena za to ali još uvijek sam ipak za šumsku zemlju prije one sterile kupovne...od koje su mi btw.,biljke najčešće umirale.
zemlju koju donesem iz šume dobro protrljam dlanovima, pa još jednom prstima, povadim sve što se miče,gmiže i hoda i tek kad sam 95% ziher da je zemlja okej ,ide presađivanje. normalno, nema šanse zemlju očistiti 100%.

ovo sam našao
befunkydsc01798.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

ak nevidite gusjernice,crviće i sve te sitne nametnike, označit ću ih, al brijem da se dobro vide :D osim onih najsitnijih koje nema šanse uslikat, al vjerujte mi , tu su.
uglavnom, sve je to prisutno u zemlji i sve to treba ić van. Inače će bit gozbe od korijena do lista a to no way da budem dozvolio hehe
nakon svega zemlja treba izgledat ovak

befunkydsc01800.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

ko bi reko da je to ista ona zemlja puna korijenčića, kore, truleži i životinjica, al eto, je i stiropor je već dodan tak da se ne pitate kaj su ova bela g*vna hehe
i možemo počet, jedna biljka jedna teglica, tako da svaka biljčica ima svoj dom narednih dana dok ne ojača za novo presađivanje.
gnojivo koje stavljam je stvarno razblaženo prirodno gnojivo od komposta i stavim ga svakoj biljčici skroz malo malo, obzirom da je sama ova zemlja prebogata gnojivom a biljka ionako premala da bi imalo veću količinu gnojiva mogla uopće apsorbirati pa netreba pretjerivati jer bi to čak moglo imati i negativan učinak na biljku odnosno mogla bi uginuti a to također no way on my watch!

produkt je sljedeći

befunkydsc01427.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

befunkydsc01803.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

...i još samo 27 puta tako :bananica
sve nakraju završavaju pod ugodnim umjetnim svjetlom, na finoj temperaturici i povjetarcu sa puno ljubavi.
mislim da sam riješio onaj važniji dio dnevnog izvješća, pa sad ako sam nešto zaboravio, kažite, vičite, pitajte ili štogod već

vidimo se, pozzz ljudovi :vb_wave:
 

JaSiniša

Aktivan Član
02.05.2012
73
1
0
46
neznam čemu ovakva grubost?
mislim da imam i red i sadržaj, oni koji trebaju i znaju nać ono kaj ih zanima ti će to i naći, kaj se tiče detalja, uvijek se može pitat sve kaj koga zanima, ja sam tu da odgovorim.
razumijem da svako ima svoje mišljenje ali
ova tema sigurno nije otvorena za opaske ovakvog tipa, mislim da si za to mogao poslat i privat poruku, ovo mogu samo gledat kao čisti spam.

lp
 

JaSiniša

Aktivan Član
02.05.2012
73
1
0
46
makisplit je napisao(la):
ja misli samo da je to sve skupa puno...inace ok!

nekome puno, nekome bez detalja...a nemre se svakom ugodit ali nekako mi se ipak čini da sam ovo radio najviše zbog sebe, okej, dalo bi se to ispravit al brijem da nema potrebe :D

pozzz
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
JaSiniša;218220 je napisao(la):
nekome puno, nekome bez detalja...a nemre se svakom ugodit ali nekako mi se ipak čini da sam ovo radio najviše zbog sebe, okej, dalo bi se to ispravit al brijem da nema potrebe :D

pozzz

pod "puno" mislio sam na broj biljaka ne na dnevnik....35-40 biljaka je za predmet zvan: kuci duvam-vani prodajem....no za to nisam nadležan.
Ništa ne kažem za tebe...samo onako prvi utisak....
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Nista to nije previse. Kud je sjeme regular, kud ti je prvi grow, samo pici i sretno :vb_wave:
I odmah cu reci da nisam pobornik "domace" zemlje, jest da sam se sad probudio ali cini mi se da nisi napisao sto si tocno mijesao u zemlju?
 

JaSiniša

Aktivan Član
02.05.2012
73
1
0
46
@ makisplit : hehe, makakvi to, malo sam zabrijo jer sam mislio da će ih niknut 4-5 i da će od tih 4-5 barem 3 ispast mudonje, makar ionak ne mislim da će sve preživjet jer nemam ni mjesta ni opreme za groe 40 xD

@ vjeverica : frende, zemlja je mješana samo sa stiroporom i domaćim gnojivom, ništa drugo. baš kako je i opisano gore.
nije bed, samo pitaj kaj će te zanimat...makar sam odlučio malo popustit u dnevniku.

pozzz drštvo
 

skabo357

Aktivan Član
20.06.2012
85
6
0
35
Uglavnom si se potrudio....jeste da je vreme vec odmaklo za outdoor.Ali sto da ne sadis,ako te to ispunjava naravno,a i sve ce to doci kao dobra vezba za sledecu sezonu.Nece izostati ni urod ako sve prodje kako treba,a ne sumljam da hoce.

Samo gruvaj i srecno!!!
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Žao mi ako je ispalo grubo,nije mi bio cilj....eto dnevnik se sastoji od 4 stranice na više od pola dnevnika ispoćetka isti grow...zbunjuje..samo to...još jednom isprika ako je ispalo negativno i grubo...ništa negativno u smislu uzgajanja nisam mislio al da povezanost između postova,zbunjuje,zbunjuje,vrijeđao se ti na to ili ne,nema potrebe da ti to šaljem na privat,zato se i vodi dnevnik da drugi ćlanovi napišu svoje mišljenje....ovo je forum....razumijem da si ga ti otvorio zbog sebe....međutim i mi ostali smo tu....

Sretno
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Tko prati dnevnik u cjelosti mu nece biti zbrka. Onaj koji samo preleti bi se mogao zbuniti. U svakom slucaju pratim te i svidjas mi se. Nisam gej nego volim kad ljudi hoce citati. Jedina stvar na koju bi se nadovezao su koprive. Inace mi je praksa ostaviti minimalno 6 ili 7 dana da odstoje ali obavezno poklopljene. Znao sam doci i kad otklopim pred riganje mi bude. Smrdi ko truplo. Tu tekucinu sipas. Odnosno ja sam tako radio i nikad problema s nicim. Dovoljno jednom eventualno tokom ako se pojavi nesto. Pratim i sretno
 

JaSiniša

Aktivan Član
02.05.2012
73
1
0
46
Bizzarius je napisao(la):
Tko prati dnevnik u cjelosti mu nece biti zbrka. Onaj koji samo preleti bi se mogao zbuniti. U svakom slucaju pratim te i svidjas mi se. Nisam gej nego volim kad ljudi hoce citati. Jedina stvar na koju bi se nadovezao su koprive. Inace mi je praksa ostaviti minimalno 6 ili 7 dana da odstoje ali obavezno poklopljene. Znao sam doci i kad otklopim pred riganje mi bude. Smrdi ko truplo. Tu tekucinu sipas. Odnosno ja sam tako radio i nikad problema s nicim. Dovoljno jednom eventualno tokom ako se pojavi nesto. Pratim i sretno

hvala za podršku
drago mi je da ima više ljudi kaj baš pročita dnevnik, ja to radim pa uvijek mislim da to rade i drugi. Drugačije ni nevidim da se može naučiti nešto osim ići stranicu po stranicu onoga što je zanimljivo,poučno ili u svakom slučaju korisno. kaj se gej ili ne gej tiče, meni je svejedno.

kopriva, da, ta biljka me muči više neg ove moje biljčice hehe
probaću sa tvojom kemijom, već su mi gore ranije govorili o tome, vjerujem da je smrad žasu ali brijem i da je gnojivo dobro,možda bolje od kemijskih (umjetnih) gnojiva.

hvala ti i pozz
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Nista, samo sam se htio osvrnuti na to da je meni bilo sve jasno, odnosno da nema neke ekstra zbrke :) Pratim te i samo peglaj bitno je da se trudis a rezultat ce doci ;)
 

JaSiniša

Aktivan Član
02.05.2012
73
1
0
46
POZDRAV

obzirom da je ovo dnevnik otvoren za moj prvi grow, onaj prvi pravi i da sam nekolicinu ljudi zbunio svojim dodacima hehe vratit ću se na taj prvi pa da ga pokušam isfurat dokraja

za sad sam vam samo htio pokazat napredak one prve biljke koju sam dobio na dar i koja me zapravo i dovela ovdje na forum.
biljke koja me zavela i opčinila svojim izgledom, zbog koje sam poželio sam uzgojiti još pokoju (i uspio).

uglavnom,eto je

befunkyusporedba.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

pozz