Moji losi tripovi od vutre

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blackworld

Banned
Banovan
10.05.2017
1
3
3
28
Zdravo svima duvam vec skoro 2 godine sa drustvom.A poceo sam sa 19 kad sam zavrsio srednju i stalno imam problema kad duvam.Ne znam sta da radim treba mi vasa pomoc.

Kad sam poceo da duvam imao sam one klasicne lose tripove.Naprimer kad udjem tipa u radnju nzm kako da pricam i sta da radim ili kad prelazim ulicu i krenu kola i onda ja krenem napred pa unazad dok ne prodju i onda pocnem da dramim jer razmisljam kako sam ispao cudan i kako su me skontali.

Sad sam navikao i nemam vise te tripove,normalno funckionisem i znam da se kontrolisem. Ali imam jedan problem a to je da imam psihicki poremecaj nesto kao anksioznost od 6-7 razreda sekao sam sebi vene i razmisljao suicidalno jer ne mogu da budem u drustvu nisam socijalan i smeta mi puno ljudi.

Dovoljno je reci da iz osnovne skole kao i iz srednje nisam ostao u kontaktu bukvalno ni sa kim.Samo cao-cao-sta ima, na ulici.


Sa 19 god postao sam bas dobar sa jednim drugom kog sam znao od 16-te god.On me spojio sa celim tim drustvom i poceli smo zajedno da duvamo.

Da objasnim moj problem.Ova vutra mi izaziva lose tripove koje sam imao kad sam poceo da pusim tipa stojimo iza u mraku ja razmisljam sta ako smo se derali ko cudaci sta ako je sve ovo neko cuo, sta ako se ove devojke sa klupa nama smeju? I drugo kad sednemo u sobu svi se smeju,zezaju se a meni je lose zato sto sam u drustvu od mnogo judi,njih 10-15 znamo se svi par meseci sa nekima se znam par god ponekad dodje i neko nov i kad tako blejimo osecam da mi srce jako lupa pogotovo ako ima devojaka i osecam kao da sam uplasen da ne mogu vise da uzivam,nemam vazduha kao da ne disem.

I nedavno smo nabavili novu vutru iz Beograda i drugacija je od nase nismo navikli jace nas radi.Fora je sto meni izaziva anksioznost i jos vise je povecava. Kada hocu da smanjim taj strah onda pricam o sebi glupiram se da me svi slusaju i onda se osecam nekako lepo kao da su svi uz mene.

Glupo mi je da stalno zapricavam nekog da ga teram da prica ili da ja stalno pricam o sebi samo zato sto ce to smanjiti moj strah ,da pricam neku nevezanu temu samo da ne bi bila tisina.Na kraju moje teme bi svi rekli "Mora da otvori dusu". To dodje kao da sam ja neki cirkus da me ostali slusaju i da se smeju.Obicno me nateraju da pricam viceve pa onda da kazem nesto moje pa neki moj smesan trip i tako u krug.Jednostavno to je pogresno, na kraju posle svog tog smejanja postanem jos vise anksiozan zato i ne mogu da spavam celu noc.Msm da sam sinoc spavao poluotvorenih ociju.

Ne zelim da mi se ovo desava,zelim da mogu da uzivam kao i drugi da se smejem da slusam razgovore i dodam nesto svoje,bojim se tisine i toga da neko pocne da prica kako se meni davno desio neki blam i slicno tada bukvalno u svojoj glavi opet prozivljavam tu situaciju...Zeleo bi da sve bude bar malo drugacije. Pored toga sto sam anksiozan ja sam rodjen sa visokim emocijama osecam vise i snaznije nego ostali,znao sam kao mali u sekundi da zaplacem ako mi postane krivo zbog necega,talas emocija me odnese sa sobom.Zamislite tek kad duvamo i kako se osecam kad te emocije postanu deset puta vece.


Sta da radim?








 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Prvo se fokusiraj na moć sadašnjeg trenutka, čemu razmišljanje o tome šta će tko misliti, hoće li te tko skužiti, dali ti se tko smije. Ne smaraj um nebitnim stvarima, ajmo reći negativnim stvarima jel samim time sebi dovučeš tu nelagodu i napadaje panike. Samo pozitivno razmišljati, i to o ovom trenu i u ovom trenu, ništa šta bi bilo kad bi bilo i šta tko misli o tebi, ne živi se od tuđeg mišljenja, ebe ti se. Vidi se iz napisanog da si mlad, dođe to sve s godinama ;) .
Treba i imati granicu u svemu, pa tako i u duvki, sve je dobro ako je umjereno i u nekim razumnim granicama, a pretjerivanje kod nekih osoba može dovesti do nelagode, panike i anksioznosti. Svi smo mi ljudi, ali opet ne podnosimo i ne reagiramo svi isto na određene supstance, meni recimo ne odgovara alkohol, i ja ga ne pijem, problem riješen. Ako želiš duvati onda duvaj kvalitetno, ne ta ulična sranja za koja neznaš šta su, čim su tretirana i u kakvim uvjetima su uzgojena. Ti bi definitivno trebao ako konzumiraš već vutru onda da duvaš sorte sa većim udijelom sative, koje sam uzgojiš i vjeruj mi bio bi izlječen, vesel i uživao bih.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
@Blackworld
Na osnovu svega sto si napisao moze se zakljuciti da imas veliki psiholoski problem, koji vuces iz ranog djetinjstva.
Da bi dobio pomoc u prevazilazenju tog problema, moras mnogo toga napisati o sebi, pocevsi od najranijih sjecanja. Problemi takve prirode se rjesavaju otvorenim razgovorom sa dobrim psihologom, koji ce kroz razgovor doci do uzroka problema. Kad je uzrok poznat, onda se pristupa potencijalnim rjesenjima.
Ovo sto pise drug @No Joke je sasvim na mjestu i, nazalost, jedino sto bi ti bilo ko mogao posavjetovati na osnovu sturih informacija koje si do sada iznio, ali je to, bez obzira koliko jednostavno zvucalo, veoma tesko primijeniti u praksi.

Sama cinjenica, kako si naveo da si u nekom zivotnom dobu sjekao vene, govori o ozbiljnosti problema koji imas. Pitanje se postavlja, sa kolikom ozbiljnoscu trazis pomoc putem ove teme?

Ako se odlucis problem rjesavati na ovaj nacin, onda moras biti svjestan da ces morati mnogo teksta ovde napisati, sa sto vise informacija vezanih za tvoje psihicko stanje.
Moras pisati o sebi na nacin da sebe prihvatas takvim kakav jesi, unikatan, bas kao sto je to svako od nas.
Mozemo se mi poistovjecivati sa drugima, vuci neke paralele, ako dijelimo zajednicke ideje i ciljeve, ali nikako se ne mozemo projektovati kroz druge.
Ako, kroz druzenje, paznju posvecujemo ponasanju drugih, to nas navodi na misljenje da i drugi mnogo paznje posvecuju nasem ponasanju. Analiziramo druge i zamaramo se pitanjima, kako drugi analiziraju nas. Javlja nam se zelja da se svima dopadnemo, da svima budemo najcool lik, da niko nema ni jednu jedinu ruznu misao prema nama.
Posmatrano iz takve perspektive, javlja se potreba da stvorimo "glumca" lika u svom umu, koji ce se truditi da se svima dopadne. Analiziracemo svoje emocionalno stanje na osnovu tudjih reakcija i svaki put kada se nekom, taj "glumac" ne dopadne, u nama ce izazivati frustraciju i osjecaj manje vrijednosti. Sve nas to dovodi u situaciju da budemo onakvi, kakvi sami smatramo da bi se drugima dopali.
Kako se to kod nas kaze "sto ljudi - sto cudi" pa shodno tome i nas "glumac" mora igrati stotinu razlicitih uloga. Rezultat svega toga je da izgubimo sebe. Onog koji je najbitniji za nasu licnu srecu i psihicko zdravlje.

Naravno, sve ovo sto pisem je pretpostavka jednog od mnogih uzrocnika, koji dovode do takvog stanja. Nezadovoljstvo trenutnim zivotom, problem sa ljubavnom sferom zivota, ponizavanja i nedostatak podrske od strane roditelja u ranom djetinjstvu, traume i stresovi.., mnogo je toga sto prouzrokuje psihicke probleme, a ti moras otkriti svoj uzrok.

Svi mi imamo neke "bugove" koji nam se poigraju s emocijama i psiholoskim stanjem, ali neko nazalost pokupi malo ozbiljniji virus.
Trava u ovom slucaju moze predstavljati antivirus, samo pod jednim uslovom - da nas restartuje na "fabricka" podesavanja. Da budemo onakvi kakvi jesmo, jedinstveni i nezamjenjivi, da uzivamo u zivotu po licnim ubjedjenjima i da se ne zamaramo beskonacnim analizama tipa "kako on/ona to mene vidi" i brigom "da li cu im se dopasti"

Ako u drustvu uzivas cutanjem, onda se ne opterecuj sta ce drugi misliti, jer to misljenje je njihovo pravo, a tebi je jedina opcija da cutis i budes sretan.

P.S. ako se lose osjecas samo kad zapalis travu, onda je rjesenje ocigledno!
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Ova vutra mi izaziva lose tripove
nabavili novu vutru
Fora je sto meni izaziva anksioznost i jos vise je povecava
Batali vutru i to drustvo,nadi neku sportsku aktivnost ili curu vrijednu paznje.Ako znas sta ti stvara problem cemu se vracati;)
Pored toga sto sam anksiozan ja sam rodjen sa visokim emocijama osecam vise i snaznije nego ostali,znao sam kao mali u sekundi da zaplacem ako mi postane krivo zbog necega,talas emocija me odnese sa sobom
Nisi jedini i to nije slabost vec vrlina.Oni koji se smiju tvojoj vrlinu nisu vrijedni spomena niti drustva.
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.861
358
Za pocetak odmori od vutre i poradi na sebi i problemima, pa to kad rjesis onda pomalo nazad!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA. and hazeri

nexus777

Aktivan Član
01.09.2016
170
714
93
Nadi nest sta volis,sex,trening,filmovi,opustanje,hrana,ugodno drustvo,biti sam, ma sto god te usrecuje i onda zapali i sve to sta volis bit ce ti 10x slade i bolje.
Nemoj pusit ako mislis da ces sa pljugom rijesit probleme, da bis nekog nasmio, da bi bio glavni u drustvu.Ako radi toga pusis prestani pusit.
Zapali radi sebe da se osjecas kraljevski u svom tjelu:thumb:
A te fore tko ce sta mislit,tko ce sta rec,kani se tih negativnih misli,zatrpavas glavu glupostima i nemas od toga koristi.Nitko od nas ti nece moci rijesiti probleme, ali barem ti mozemo pomoć da gledas na takve stvari drugcije i onda ces sam pomalo svladat te prepreke.
Stay open minded. Things arent always what they seem to be...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Weedlover28

Aktivan Član
03.06.2014
126
956
93
I ja sam imao slican problem,bilo je ispocetka kao u tebe.Kad bi zapalio nisam mogao funkcionirat u javnosti,vazda bi me neke paranoje prale da me svatko gleda i takve slicne stvari,i to bi svaki put ignorirao dok nije vise maha uzelo,onda me pocelo prat da ce nesto lose dogodit da me netko prati i da me hoce ubit..To se sve pocelo dogadjat nakon 2 ipo godine svakodnevnog pusenja prosječno 5 jointa,nekad fine trave a vecinu vremena ulicnog skarta sto ni na sta nije licilo,a i eksperimentirao sam pokoji put s nekim derivatima sto je vjerojatno i to utjecalo.Dok nisam odlucio da se prestanem druzit s nekim osobama i prestanem pusit sva ta sranja od trave.Malo sam citao po netu i skontao u cemu je problem,a i na forumu ima dosta tema o anksioznosti i opsesivnim mislima sto je mene mucilo..i nisam zapalio dok nisam svoje uzgojio,to je bilo nekih 3 mjeseca stanke,a u medjuvremenu sam nasao razne zanimacije da crne misli nestanu,ili da im uopce ne pridodajem neki znacaj.Ispocetka je bilo tesko ali sve se moze kad se bas hoce...i sad zapalim maksimalno jednu dnevno 4-5 puta tjedno i to sam,i mogu rec da me nikad ljepse trava nije radila..I sad mi nekad dodje period na dan dva kad ne budem bas dobar,al se s tim veoma lako nosim..Uglavnom zelim rec da ohladis malo od trave,a ako ti drustvo ne pase i ako im se ne svidjas onakav kakav jesi,promjeni ga..Poslozi stvari u glavi i ako si u mogucnosti uzgoji nesto svoje i vidit ces ljepote.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Blackworld

Banned
Banovan
10.05.2017
1
3
3
28
zdravo svima evo mene opet :)

Malo sam preterao jer ja nemam anksioznost a ono sto osecam,kad mi nesto smeta kad pusim to je zato sto su mi sva osecanja pojacana i emocije i onda mi ta odredjena stvar smeta jos vise.

Npr dodje par novih ljudi u drustvo i samo cute ili ako mi se svidi neka devojka iz drustva a kazem nesto cudno i smesno dok je tu i obrukam se. Ako pusim smetace mi jos vise sve te stvari jer su mi emocije i osecanja povecana.

Sto se tice suicidalnih misli i skole,tu mi se svidjala neka devojka i nebitno da ne objasnjavam sad,drugar je bio sa njom a mi smo se druzili skoro 2 godine a sa njim se smuvala posle 7 dana. I posle toga sam trebao da budem sa njenom sestrom i tu opet nije bilo nista.

Sa drustvom ne pricam jer jednostavno je svako otisao na svoju stranu a ne zbog neke anksioznosti. I lepo mi je kad pricam dok nas ima puno,a smeta mi kad svi krenu kuci odjednom ILI kad svi cute i ja moram non stop da pricam jer mi je dosadno i pricam toliko da i sam sebe smorim.

Ja sam nasao drustvo koje mi odgovara a ovo staro drustvo, nikad me nisu zvali na zurku na Sony na pivo i slicno kada bismo se sreli u gradu samo neka tema i kratak razgovor i gotovo. Zivim svoj zivot,ne trcim za drugima i lepo mi je. Zao mi je sto sam pisao sve ovo pogresno, vise necu pusiti toliko vutre odjednom,bar ne kada sam lose raspolozen.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.808
2.698
Weed California USA
kad pusim to je zato sto su mi sva osecanja pojacana i emocije i onda mi ta odredjena stvar smeta jos vise
svima je tako, i thc je zasluzan za to.
svi mi znamo krivo zabrijat i misli odlutaju na sve strane i hvatas fokus na gluposti u nedogled. poradi na tome da se odmah prebacis na nesto pozitivno i uhvatis fokus na to. tipa neki hobi, yt filmic, razgovor.....
moras prepoznat to i prebacit se u neki pozitivniji film
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA. and -BäR-

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Da ti vidiš mene kakve brije ja tek imam :D
Poklonio mi kolega sa Vutra foruma majicu ;)
img_20170813_083825-jpg.163714
Zapalim :joint:,obučem majicu i odem u šoping centar :let:... među masu :p
Imam osjećaj da dosta ljudi pomisli,dok zujim uokoloo_O vidi ga kako je naduvan :grrr:
A ja znam da jesam :D
I gle' sad scenu :crazyd:
Zujim i u susret mi ide zgodna ženska.
120612-celebs-word-naomi-campbell.jpg

Čim nam se pogledi susretnu,mičem oči... jer će vidit po očima da sam se ugruv'o.
Oči mi ko' u Drakule a para za Visine Classic nemam smiley9934
Šta je tu je :lol:
Izgubim pizzu usput. Jeste li bili 'danas' u kinu?

Opušteno samo.
Trava znade 'odvući ustranu' ponekad :p pa uleti ponekad i crnjak.
No i crnjak je rad :respect:
Čuvaj se samo :murija:
Ostalo će sve doći na svoje :djede:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.