moze li murija doci do mene preko foruma

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
14.05.2010
45
5
8
37
nema teorije...ovako kaze moj frend koji radi u t-comu.

1) za pracenje nekoga murija treba nalog od suda
2) sve receno gore u vezi https protokola vrijedi
3) ne objavljivat slike i osobne podatke i gotovo

kao sto je receno vec murija nema vremena ni volje zajebavat se s ljudima koji puse na malo i ne prodaju.

dakle najbolje si lagano growat za sebe i pusit pametno u krugu frendova,i zajebavat se na vutri.org

svi koji su pali su bili dileri, jako malo normalnih smokera pada, a ak padnu onda su sami krivi.
 

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
1.pravilo: nikom ne govori nista
2. pravilo: apsofakinglutno ne govori nikome ama bas nista
3.pravilo: ak ne postujes prva dva sam si si kriv
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

pav1337o

Aktivan Član
14.09.2009
91
16
0
41
Baš sam pričao s nekim ljudima i rekli mi da je masa ljudi pala upravo zbog objavljivanja slika na forumu. ne znam o kojim forumima se radi.

Btw, jeste znali da fotke snimljene s iPhonom zapisuju GPS lokaciju i to se može pročitat s exif readerom?
Znači, prvo u Photoshop, save as i onda online
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
da radi paypall i da ima ljudi koji bi tu i tamo ubacili neki evrić u kasicu prasicu za www.vutra.org, možda bi bilo moguće zakupiti hosting za slike...
npr. www.vutra.org/members_upload_images... i svi sretni i zadovoljni!

@ pavo1337, taj exif je zajebana stvar... mene isto malo trta, ko zna kaj sve piše u exifu, ja nikad nisam to niti gledao!
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Pa vec ima hosting direktno na forumu. Mada manje rezolucije. A ovo za gps i fotke sam cuo ali nisam znao da iphone ubacuje. Znam da real estate radi tako sada jer ti ubacis svoju kucu za prodaju i on ti je pokaze na mapi.
 

pav1337o

Aktivan Član
14.09.2009
91
16
0
41
http://osxdaily.com/2010/07/06/get-iphone-photo-gps-geolocation-data/

Iskreno, nemam original fotke s iPhone-a pa ne mogu pogledat. Skinuo sam slike s imageshack i provjerio njih, one nemaju GPS podatke. Ajd to je bar pozitivno ;)

Inače, exif reader daje čuda podataka o fotki, od fotića, datuma, širine leće i slično.. hrpa podataka.

Još malo o imageshack.

PRIVACY POLICY
All information provided by the user is strictly confidential. However, ImageShack reserves the right to release user information if user has violated the ImageShack Terms of Service, if the user has committed unlawful acts, if the information is subpoenaed, or if ImageShack deems it necessary or appropriate.

iliti

Sve informacije dobivene od usera su povjerljive. Ipak, imageshack ima pravo dati privatne informacije ako je user prekršio terms of service, ako se radi o nezakonitom djelu (fotka vutre?), ako su informacije zatražene pod nalogom ili ako imageshack procjeni da treba.

Vjerujem da smo sigurni ako postamo na imageshack. Uostalom, to ekipa ovdje radi već godinama pa nitko (nadam se) nije pao radi dnevnika uzgoja ili neke aktivnosti na forumu.
Koliko god bih htio s nekim dijeliti informacije o razvoju mojih bebica, a vi ovdje ste mi najsigurniji za to, ipak neću raditi dnevnik. Postat ću samo kraj grow-a, čisto da se pohvalim :))
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
SvojeJa je napisao(la):
zašto mi je ovaj https prekrižen i x preko lokota? jel to znači da neradi il?

vrati se malo natrag... ispada koda prcaš ekipu!
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
Pavao moje slike su ti slikane iphoneom pa ajd provjeri jel se vidi gps lokacija..ako se vidi nemoj je objavljivati :D
 
01.11.2010
3
1
0
32
ako se ja nevaram ip se biljezi na forumu, ovo da je sigurno sam vrijedi ak murja vec ima tvoj ip pa moze nadgledat kaj posjecujes tj. nemoze posto je http secure

I da vasi svi ip-ovi su vidljivi moderatorima i administratorima i vjerujem da postoji nacin da budu vidljivi policiji ako ne prek toga da neki murjak ukrade username i password nekom adminu ili moderatoru onda na neki drugi nacin (neznam kako ali je najvjerojatnije moguce)...nebi znao sad na kojoj je razini nasa policija tj. dal imaju znanje povalit ip ali da mogu najvjerojatnije bi se digla prašina več na forumu da jesu

Jedini nacin da budete sigurni je koristenje proxya ak to neznate uhvatite se za jaja i nadajte se da stereotip policije nije samo stereotip



 
  • Sviđa mi se
Reactions: Yxzzza
09.11.2010
29
1
0
49
Ne moze ti policija doc do IP-a osim da se docepaju baze podataka koja je pretpostavljam u americi. Ako ikakvim cudom mogu legalno doc do toga (dakle neki report abuse hosteru, pa se server blokira i za vlasnika site-a), onda bi bez problema mogli doc do korisnika (za ovo im opet ISP treba dat informaciju tko je u to vrijeme imao taj IP). Iako sumnjam da ista mogu posto se server ne nalazi u hrvatskoj, pitanje je koliko nasi zakoni vrijede u takvim slucajevima.
 

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
Na koje mobitele nove generacije treba pripaziti ( Mislim na smartphone ). Ako je to za Iphone tocno, onda vrijedi i za sve Androide od Sony Ericssona.
Npr. ja imam Xperiu X10, i ona po funkcijama ne zaostaje za Iphoneom cak je u nekim stvarima i bolja a pogotovo u kameri. Uf, moram izvaditi stari digitalac..
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
58
0
38
Ja kad sam bio u muriji jer su mi ikrali novcanik, sam vidio da imaju iglične printere i mislim da rezolucija na njihovim monitorima nebi mogla pokrenuti vutru.org...slabe su im grafičke :)
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
SimasZg je napisao(la):
Ja kad sam bio u muriji jer su mi ikrali novcanik, sam vidio da imaju iglične printere i mislim da rezolucija na njihovim monitorima nebi mogla pokrenuti vutru.org...slabe su im grafičke :)
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
ma znaju oni za ovaj forum sigurno,ali ako je covjek oprezan i ne daje nikakve podatke koji bi mogli dovesti do njega ne vrijedi im nista :2flip:
 

Spawn_of_Uamenti

Aktivan Član
15.03.2010
131
57
28
41
zsis je napisao(la):
ako se ja nevaram ip se biljezi na forumu, ovo da je sigurno sam vrijedi ak murja vec ima tvoj ip pa moze nadgledat kaj posjecujes tj. nemoze posto je http secure

I da vasi svi ip-ovi su vidljivi moderatorima i administratorima i vjerujem da postoji nacin da budu vidljivi policiji ako ne prek toga da neki murjak ukrade username i password nekom adminu ili moderatoru onda na neki drugi nacin (neznam kako ali je najvjerojatnije moguce)...nebi znao sad na kojoj je razini nasa policija tj. dal imaju znanje povalit ip ali da mogu najvjerojatnije bi se digla prašina več na forumu da jesu

Jedini nacin da budete sigurni je koristenje proxya ak to neznate uhvatite se za jaja i nadajte se da stereotip policije nije samo stereotip

Au brate ali si ga ukakao ovdje... da počnemo od prve stvari, forum je pod Secure Socket Layer protokolom... (ako neznaš šta je to...googlaj SSL) ukratko, sve šta se unutar foruma izmjenjuje, šalje i posta je kriptirano... znači izvana jedino šta se može vidit je da si spojen na vutru ali i ne što radiš... da bi shavtio taj princip treba malo informatičkog obrazovanja... drugo, ovo je forum za aktivizam a ne za bilokakva potraživanja i nuđenje biločega po pitanju ilegalnih stvari, što je i navedeno u pravilniku, to šta nam je država u komi je drugi par rukava... po pitanju ip-a, to mogu vidit samo admini, i za info, tvoj ip ako nije regan tj otkupljen (točnije javan), mjenja se svako toliko.... i da idu tražit bilo što po pitanju ip-a itd trebalo bi tu puno posla i puno ljudi čekat, presretat mrežni promet bla bla... brdo posla ukratko kompa, i to samo za jednog usera... zamisli koliko ljudi bi trebalo da se ide svakoga čekirat na tu foru, a da ne kažem vremena , a to košta.... i ne košta malo. po pitanju usera i passworda... jedino izvedivo bruteforce hackingom (opet google ako je nejasno), što je jako duga i mukotrpna procedura. Sva sigurnost je na pojedincu. pamet u glavu i ne radit sra*nja. a ovo da je murija glupa je totlani bullshit, puno su oni pametniji nego šta neki misle.

peace:sun2:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.