Mozel mi neko objasniti ..(vazno )

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
14.03.2013
8
9
3
E ovako mozeli mi neko objasniti ukratko kolko puta smijem obrezivati biljku i da li ce ona rasti u zbun i odprilike kolku ce visinu doseci ?
Jer prosle god sam imao biljku i bila je prevelika tesko je za sakriti pa ako je neko obrezivao svoju biljku da mi objasni kako sta ..Hvala unaprije ..
 

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
kolko puta smijem obrezivati biljku
Ako ima samo jednu cunu onda samo jednom :D




Salim se. :)

Tebi treba vodic za treniranje biljke. Procitaj ovo https://www.vutra.org/topic/6664-treniranje-kanabisa-scrog-sog-fim-lst-hst-by-data-sid/ tu imas tu tehniku obrezivanja (topinga). Ako ti je problem mali prostor mozes da kombinujes LST i toping ili FIM metodu (pise ti sve u temi sa linka).

Ako bi mogao da nabavis neko seme koje je indika dominantno to bi ti bilo super jer indike nisko rastu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname
14.03.2013
8
9
3
ev procitao sam sve i ima fino objasnjeno al o5 pise da sve zavisi od biljke do biljke kako ce koja reagovati na dresiranje.. znaci trebam da biljka izbaci po 3 para listova i da izmedju 2 i 3 na sredini presjecem i da je pustim da se oporavi zatim kad dosegne visinu koja mi odg da je tad pocnem dresirati povijati zicom i vezati ili cim se oporavi nakon 4-5 dana da je pocnem dresirat i da li da je ponovo obrezujem da bi joj smanjio jos visinu ili ne ?
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
a mozhda da pokushash uzeti neku sortu koja neche toliko u visin + ju josh malo lst-irash i tako potpuno izbjegnesh topiranje..
koliko sam shvatila ti uzgajash vani-outdoor...a topiranje se radi u prvih mjesec dana rasta biljke..ovisno kada chesh sijati/saditi..ali, u tih prvih mjesec dana vremenske prilike josh nisu sasvim stabilne i konstantno ljetne...mozhe se dogoditi da padne temp. ili , josh gore kisha..neposredno nakon topiranja..i time biljku ostavljash potpuno podlozhnu i izlozhenu bolestima..+ stres nije zanemariv faktor...zato mislim da bi bilo bolje izbjechi topiranje..pogotovo ako sadish 1-2 biljke i ne mozhesh si priushititi gubitke.
lst je ipak neshto sigurnija metoda...zato.bolje prouchi taj tip treninga..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.