Najcesca Pitanja kod Unutrasnjeg Uzgajanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

BossGrow

Aktivan Član
04.12.2006
110
21
18
41
Tako da bi BossGrow mozda mogao i nesto da naucis i ovih postova pre nego zakljucis sta je ispravno i logicno ili ti se opet "javi" sta je ispravno raditi.[/quote]

nisam vutra expert niti pucam da to i budem, prehranjujem sebe i obitelj uzgajanje ukrasnog cvijeca u staklenicima, a mislim da mozemo nac koju zajednicku tocku s ovim ovdje

evo nesto sto sam naucio sa cvijecem
ako sadis u smjesi koja ima mali postotak zemlje, bubam 30,40,50% onda koristi malo veci postotak djubriva i zalijevaj kad svane sunce

ako koristis smjesu sa vecim postotkom zemlje zaljevaj 3 do 4 sata prije sunca i koristi manji postotak djubriva
osobno, sa travom, guram vegetaciju 24-0 pa ne mogu zalijevati po mraku, a zalijevam kad mi to biljka rece, kad se malo objesi

nisam postao da pokusam dokazat da neznalica s pravom nosi svoje ime, iskreno citam postove i rasprave i vidim da imas znanje i mislim da imas visoko misljenje o svom znanju o uzgoju kad si das nick Neznalica, sto cijenim
ovdje smo da iznosimo svoja iskustva i time pomognemo raji, ili ne?
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Nije bas nick Neznalica zbog toga ali sam ga uzeo zbog slicne situacije....

Tacno,korisnije bi bilo da se na forumu iznose svoji dozivljaji u gajenju pa bili oni dobri ili losi ali moramo shvatiti da ono sto neki misle da je dobro ustvari nije jer postoji jos bolji i napredniji nacin ophodjenja i unapredjenja iste stvari.Iz ovog razloga bi se trebalo oslusnuti kada se prica o biljkama.
Kanabis je samo jedna vrsta biljka i prvenstveno u gajenju se treba tako ophoditi prema njoj a ne kao prema neznam ni ja kako "svetoj" biljci.

Mene u rastu ona iteresuje kao biljka i sama ta biljka u odnosu sa prirodom.
Pokusavam da svako moje objasnjenje izgleda bas kao objasnjenje sa uzrokom i posledicom a ne da kazem coveku "uradi tako" a on ko ovca da radi neznajuci zasto.Mada ima i toga kad je bas bas noob u gajenju.

Ako si mislio o prici sa zalivanjem nemoze se reci "treba nocu da se zaliva" ako neko pita zasto? A ja sam pitao.
Ako se iznese tako nesto onda budi sprenam da to objasnis sa strane biologije ,sta se desava u biljci ako zalivas nocu a sta ako to radis danju.

Kao sto sam se slozio sa tobom da prvenstveno treba da se pisu iskustva ne znaci da je to iskustvo dobro iako donekle funkcionise.

nadam se da si me razumeo posle ovolikog texta ? :D
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
neznalica je napisao(la):
Ako si mislio o prici sa zalivanjem nemoze se reci "treba nocu da se zaliva" ako neko pita zasto? A ja sam pitao.
Ako se iznese tako nesto onda budi sprenam da to objasnis sa strane biologije ,sta se desava u biljci ako zalivas nocu a sta ako to radis danju
Ovo bi se koliko vidim trebalo odnositi na mene,a stvarno nema razloga.

Jer ja nisam rekao"treba noæu da se zaliva",veæ da ja zalivam noæu i objasnio zašto tako radim.
Takoðe sam objasnio po èemu se da zakljuèiti da je biljka aktivna i po mraku.

Vjerojatno da neko može objasniti i sa strane biologije malo struènijim izrazima,dali i koliko je aktivna,pa bi bilo uvjerljivije.
Ja ne mogu jer ne želim da lupam bezveze.

Ja samo iznosim èinjenice i zapažanja iz vlastitog iskustva i donosim neke svoje zakljuèke.
A na ljudima je naravno da prosude šta i kako da rade.

Meni ni iz džepa ni u džep kako æe ko da zaliva.Niti patim od toga da budem neki autoritet,kako ovdje tako i u životu.A kad nešto neznam onda radije kažem neznam,a ne lupam.
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Biljka raste i razvija se i nocu samo sto nocu trosi zalihe secera koje je sintetizovala danju i pri tom dise kiseonik i ispusta CO2 kao i svi aerobni organizmi. I danju dise kiseonik ali je njegova produkcija usled fotosinteze veca nego potrosnja.
Opste poznata stvar je da se zaliva kad svetlo nije previse jako znaci u periodu od sumraka do svitanja.
Posto u indooru nema svitanja vec odjednom zenit pretpostavljam da je najbolje par sati pre paljenja svetla ali ne znam tacno i valjda zavisi od vrste biljke, zemlje i ko zna cega jos.
 

BossGrow

Aktivan Član
04.12.2006
110
21
18
41
pa gje bi bila ova org da su svi clanovi biolozi. stvar je u tome da malo tko ovdje moze rec., e ja sam doktorirani biolog i to vam je ljudi zato i zato,drugog razloga nema

vecina smo ovdje samo groweri koji su probali ovako i onako, vidili sta je bolje i podjelili to sa ostatkom

opet se vracam, mozda je "mato" kad je poceo zaljevat navecer istovremeno promijenio gnojivo, zamijenio koju sijalicu, uzeo koji put kisnicu umjesto vode iz pipe itd i ono trava bolje raste!
i kaze mato, ljudi trava bolje raste kad se zaljeva uvecer
ja samo kazem ljudi probajte drugacije, ako ne valja i nije kasno, prekinite
sigurno je netko promislio, aha hidrogen peroksid sadrzi kisik, idem probat zalit biljku da vidim hoce li sad sto kisika u zemlji pomoc rastu biljke...
a ja mu sad zbog toga :bravo: skidam kapu

pozdrav i ispricavam se zbog :eek:fftopic_ljut:
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Kad se vec ovako prepirete oko sitnica da vam ispricam nesto poucno.
Uputstvo za odrzavanje na lewis farmerkama: Za idealne rezultate prati u mlakoj vodi bez deterdzenta susiti na promaji prevrnute natraske. Za ne tako idealne rezultate vezati za branik auta i vuci kroz bare susiti okacene na antenu.
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
OK ne zelim dalje jer ne ide a nemam snage svaki dan da se objasnjavam sa nekim ko je odgajio 2 biljke.... poceo pre godinu ili dve i iz toga zna nesto o gajenju.Skidam kapu clanovima koji stvarno znaju sta rade a verujte mi ima ih i manje vise nisu aktivni u pisanju.

Svi koji su ucestvovali u ovoj temi i prici o zalivanju (jer sve ovo smatram dobronamerno izneto na ovaj ili onaj nacin).

Dakle ,mozete li u jednoj jedinoj temi da pitate sta se misi o nekom postupku a ne da stajete u gard i barnite da je iznesen nacin extra ?

Ajmo malo da ucimo, svi zajedno, pre nego pocemo da pisemo sta treba i kako treba ?
Moze li tako?
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
@Neznalica - U pravu si drug, ovaj forum i sve se promjenilo za 360 stepeni. Hoæu reæi da nije kao prije, vidim da sam mnooogo toga propustio u ovih mjesec - dva kako nisam na forumu bio.
Ovo je (koliko znam) najbolji forum gdje se raja ne svadjaju, nego uèe jedni od drugih. Sad ispade svi sve znaju... (a evo poèelo je lagano i prepucavanje, kasnije æe poèeti i prièa na nacionalnoj osnovi pa æe se i biljke podijeliti kao YU)...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Hehehhee, jes' vala, vidi se da sam tipkao našiljen :lol:, onda 180 :)
Evo recimo i ovakve poruke, imamo ljudi "CHAT", pa tamo da pricamo, i lupamo.... ovdje bi trebale ostajati poruke i raji kasnije koja dolaze, kako bi se informisali i nasli sve sto im treba... Ne kazam da sam ja prav, :), evo prvo od mene, i ja znam fakat (još kad se našiljim, roman napisati.) I siguran sam da èim neko vidi toliki tekst, nema šanse da ga èita ... itd itd
Koliko vidim, malo raje koristi chat fakat. A to je extra mjesto za èavrljanje...
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Ma Bezze_Sa znas da se pisalo kao se stiglo,sada je bolje ali moram se svi komplet potuditi da bude bolje i bolje i bolje....

Nema ovde niko da nas sluzi i da nam udovoljava ,sami sebi moramo red da napravimo i promenimo lose navike postovanja ma koliko god bilo tesko promeniti naviku.

Neka poneka tema za zvrljanje jer je bolje na jednom mestu nego gde se stigne.A sto se tice promene nadam se da si mislio na pozitivne promene :D
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Opa sada sam procitao tvoj text sa strane #2...

Nema nacionalne osnove i ne bi zeleo da je bude....kada bude pocelo o tome i tako da se delimo mene nece biti ovde tako da me i nece nesto previse zanimati sta se dogadja.

Mislim da svako od nas ima obavezu ako zeli dobro ovom sajtu i samom sebi sto se tice znanja o kanabisu da odma poklopi onoga ko bude poceo na tu temu.

Niko ovde nikoga ne tera da bude deo zajednice.Dobar dan i dovidjenja. :wink:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Eh, upravo to... u pravu si, naravno da sam mislio na promjene ka boljem... Al' što i ti reèe, neka jedna tema za èavrljanje (ali bojim se da u skoro svakoj temi ima ne samo OT-a, nego i prepucavanja koje-kakvih), što stvarno mislim da ovom sajtu to ne treba. Prije je mngo bolje bilo, bili smo kao mala cyber-family.
Sad samo neko èeka da nešto kaže i da ga drugi bomb. svakakvim postovima.... Mislim ipak da prije nego bilo ko sjedne za komp sa namjerama pogledati forum, da prvo smota sebi jedan fin :joint: i manje bi bilo tenzija na forumu... :)

Pozz
Koki
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
neznalica je napisao(la):
Opa sada sam procitao tvoj text sa strane #2...

Nema nacionalne osnove i ne bi zeleo da je bude....kada bude pocelo o tome i tako da se delimo mene nece biti ovde tako da me i nece nesto previse zanimati sta se dogadja.

Mislim da svako od nas ima obavezu ako zeli dobro ovom sajtu i samom sebi sto se tice znanja o kanabisu da odma poklopi onoga ko bude poceo na tu temu.

Niko ovde nikoga ne tera da bude deo zajednice.Dobar dan i dovidjenja. :wink:

Potpisujem ! :bravo:
 
21.09.2006
12
17
0
BossGrow je napisao(la):
dali i ako da, cime prskate biljke?
prihranjujete li ih preko lisca?

Ja prskam sa LSDem jer uzgajam Skunk!

(xexexexe sorry ali morao sam :ludaci_lol:)

Salu na stranu, ja ih prskam folijarnim gnojivima jednom-dvaput u vegetaciji, jednom sa bloom boosterom na pocetku cvjetanja i jednom-dvaput na sredini cvjetanja.
 
01.12.2007
7
1
0
38
Vanzemaljac je napisao(la):
Radimo isto s tim što ja zalivam neposredno prije gašenja svjetla.

Evo zašto.Svako zalivanje mu doðe kao blagi trenutni šok za biljku i treba joj sat dva da ponovo doðe sebi,uspravi lišæe i nastavi rast.
Jednostavno da bih uštedio tih 1-2 sata zalijem uveèe tako da èim se ujutro upali svjetlo ona veæ uspravna pièi."Odbolovala" je tih 1-2 sata mraku i ne gubi se vreme pod svjetlom.

Schlomo je napisao(la):
3. Kad i koliko da zalijevam?

Mislim da ne postoji odreðen odgovor na ovo pitanje jer je previše faktora koji utjeèu na to.
npr. Velièina tegle
Sastav zemlje
Temperatura i vlažnost zraka
itd.

--- KAD?

Mislim da ju je najbolje zaliti kada se svjetla upale, tako da dio vode stigne ispariti zbog topline, ali ako nemožeš tada, zalijevaj kad možeš ;)

----KOLIKO?

Èekaj da ti biljka sama pokaže.

____dan 1

Zali biljku sa odreðenom kolièinom vode,toliko da malo iscuri na dnu tegle, zapamti ( izmjeri unaprijed ) koja je to kolièina vode.

____dan 2

Nemoj zalijevat

____ostali dani

Èekaj da ti biljka pokaže znak da je žedna, a pokazat æe tako da spusti malo listove dolje,tj objesi se.
Pažljivo ju promatraj tih dana i èekaj prvi znak na donjim listovima.
E tada reagiraj i zali je sa malo veèom kolièinom vode.
Sad imaš vremenski razmak od prvog dana i dana kada je ona ožednila i kolièinu vode koju je popila u tom razdoblju.
...nemože biti lakše :))
naravno što biljka postaje veæa, poveèavat kolièinu vode i svi sretni zadovoljni.




Konachno!
Hvala chovek puno na objashnjenju,svaka chast!

Bezze hvala i tebi za smirivanje rasplamsanih strasti!
Ostali...samo ste me zbunili!

Koliko sam shvatio bolje zalivati uveche tj par sati pre paljenja svetla...valjda sam dobro ukapirao,verujte bilo je prilichno teshko :vb_wave: