Napad panike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.02.2016
4
1
3
37
Prijatelji molim za pomoc.Pusim travu 15 godina i vec mesec dana imam problem posle pusenja me spuca napad panike znojenje dlanova,lupanje srca,zujanje u usima i tako to. bio sam kod psihijatra dobio sam neki lek zoloft da pijem ali ga ne koristim.Dali je vrem da prestanem da pusim travu? Znam da treba to da ignorisem ali mi slabo ide. Jeli jos neko ima slican problem pa da mi da nei savet?
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Kakvu travu pusis? Svoju ili kupovnu? Koji strain jel znas... probaj da odmoris malo u medjuvremenu,pa posle nekog izvesnog vremena,izadji negde u prirodi,ponesi neko osvezenje... pa zalipa jednu i odkloni negativne misli.... ;) a i nisi morao otvarat ovakvu temu,mslm da ih ima preko 20... koristi malo trazilicu... peace
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Ćao Taster, mislim da nisi prvi koji se ovde obraća sa problemima napada panike posle dugogodišnje konzumacije marihuane. Probaj da koristiš pretragu, možda ti nečije iskustvo pomogne.
Što se tiče psihijatra, uzmi u obzir da ja nisam doktor, ali verujem da svaki čovek koji ode kod njih izađe sa nekim lekićem, čak i da ti nije ništa dali bi ti nešto zato što bi ti rekli da si hipohondar. Ali, kao što rekoh nisam doktor, tako da uzmi ovo mišljenje sa rezervom.

Ja niti konzumiram toliko dugo marihuanu, niti sam ikada imala probleme sa napadima panike.
Ali ako pušiš i onda dobiješ napad panike, mislim da je odgovor jasan, trebaš da prestaneš, ili barem napraviš pauzu.
Da sam na tvom mestu ono što bih ja uradila je sledeće:
1. Prestala bih da konzumiram neko vreme (min 3 meseca) i pratila situaciju.
2. Analizirala bih svoj "život" u poslednje vreme. Da li si se susreo sa nekim stresnim situacijama, nešto što si potisnuo, pokušao da izbegneš, itd.
3. Posle 3 meseca bih promenila dobavljača i način konzumiranja (sa pušenja na vaporizer). Ako uslovi dozvoljavaju probala bih i da gajim.

Srećno.
 

The Man From Utopia

Aktivan Član
06.08.2009
172
129
43
51
Ako ti je za utehu, ja sam već s prvom buksnom u životu iskusio napad panike, ispeglirao ortaku gajbu, izblamirao se do jaja, ma ne mogu ti dočarati doživljaj. I otad je prošlo preko 20 godina da duvam skoro svakodnevno. Jooj kad se samo setim nekih furki:lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000
02.02.2016
4
1
3
37
Kakvu travu pusis? Svoju ili kupovnu? Koji strain jel znas... probaj da odmoris malo u medjuvremenu,pa posle nekog izvesnog vremena,izadji negde u prirodi,ponesi neko osvezenje... pa zalipa jednu i odkloni negativne misli.... ;) a i nisi morao otvarat ovakvu temu,mslm da ih ima preko 20... koristi malo trazilicu... peace
pa mogu da imam svoju ali neznam sta da uznmem ovo ja za mene potresno jer je mnogo volim da je pusim ali neznam sta mi se desava

ako neko zna koja je sorta dobra za taj problem molio bi da mi kaze i idem da je nabavim?

Ako ti je za utehu, ja sam već s prvom buksnom u životu iskusio napad panike, ispeglirao ortaku gajbu, izblamirao se do jaja, ma ne mogu ti dočarati doživljaj. I otad je prošlo preko 20 godina da duvam skoro svakodnevno. Jooj kad se samo setim nekih furki:lol:
ja neznam jeli mi gore kada sam sam ili u drustvu
 
Poslednja izmena od urednika:
19.08.2012
10
27
3
61
moja iskustva..ni slučajno koristiti ulje..ulje pojačava napad 100-tinjak puta..knjiga PANIC AWAY by JOE BARRY..ima je na hr. jeziku i besplatna je objašnjava kako jednostavnim vježbama možeš spriječiti napad..izraelske studije pokazuju da su naj. vrste vutre 50/50 % THC/CBD su odlične za takva sranja ali pušenjem tj. još bolje preko vaporizatora ..sada krečem sa vrstom CRITICAL+..a dok ne sazori održavam stanje sa tim vježbama i uličnom vutrom..ako kome ovo pomogne ja presretan..lp
 
02.02.2016
4
1
3
37
Hvala na savetu javi kako je sa tom sortom CRITICAL+. pa da i ja nabavim to. Koliko cesto imas napade mozda mogu nekako da pomognem,kako ti se ispoljava?
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Licno imao sam slicne napade ali samo dok varim a ne nakon.
Moj jako dobar prijatelj koji konzumira evo vec nekih 2 godine ima slicne napade sledeceg jutra kada se probudi.
Znaci napadi panike, znojenje tela, ruku i uopste malaksalost propraceno nervozom i celokupno stanje se pogorsava u toku dana.
Prosle nedelje dao sam mu po par gr od ovoga sto sam malo uspeo iskjurati za ovih mesec dana i nista od istih simptoma nema ni u naznakama.
Covek bukvalno kaze da je preporodjen i da mu se stanje popravlja svakodnevno na bolje, a varenje opet postalo uzitak.
Mogu dovesti coveka na forum da potvrdi isto mada cenim da nije potrebno.

Moje licno misljenje je da organski uzgoj i koriscenje sto manje hemikalija doprinosi kvalitetu vutre za varenje.
Dim koji imam je veoma drugaciji od onoga sto sam naviknut da varim i skoro da nema mesta za usporedbu.
Ne znam dali je do strainova(Mazar, BB i WW) ili zato sto su dobijali BioBizz gjubriva.
Mogu potvrdno odgovoriti da svi strainovi imaju jako jako dobar ukus i miris.

Jos jedan detalj koji zelim podeliti je i to da u vecinom sela u Albaniji nema fekalne kanalizacije i sve fekalije se skupljaju kako bi se kasnije iskoristili kao djubrivo u uzgoju, a flush je misaona imenica.
Ovaj detalj nisam procitao na forumu ili na wikipediji nego je detalj od coveka koji licno uzgaja nesto vise od 350 kg u toku sezone.
Uzevsi u obzir ovaj detalj i da je veoma tesko bez flusha isprati korenje onda me ne cude neki simptomaticni detalji koji se ponavljaju kod dobrog dela konzumenata.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Żmigi
20.03.2016
2
1
3
27
Pozdrav
evo bas jucer mi se dogodio veliki napad panike nakon sto smo zapalili i to dobra dva bata. Od nas 5 koji smo pusli mene je jedino toliko to uzelo da nisam bila uopce svjesna sto se desava tj. mislila sam da sanjam i da to nije stvarnost bila sam urokana do jaja.. Inace ne pusim cesto ni puno, ali ovaj put je bilo bas previse. Kad sam se kako tako osvjestila i probala si utuvit u glavu da ne sanjam pocela me hvatat uzasna panika, nisam mogla pricat, nisam mogla disat, skoro sam pobjegla van iz stana ni sama neznam zasto ..osjecaj je bio grozan .. jos i sad nakon sto je proslo 20 h od toga se ne osjecam na momente prisutna i pokusacam skuzit sto mi se to dogodilo u roku 2 h. Uzasno me bruka jer nisam znala da mi se to moze dogodit.. toliki napad panike nebi htjela nikome da se desi i za sad ne namjeravam uzimat vutru ... mislim da nisam jedina.. zanimaju me vasa iskustva i je li vama bilo slicno kao mene...ja samo zelim da mi ta zbunjena faza prođe sto prije... imala sam srece sto je samonm bila frendica koja je radila na hitnoj i uspjela me nekako smirit i uvjerit da je to normalno i da cu se smirit ... uzas
 
02.02.2016
4
1
3
37
Pozdrav to se i meni desava samo moras izdrzati to jeste strasno ali kada naucis da kontrolises samo prodje,nekada nebude od trave napad mozda je nesto drugo neki problemi
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
ma to je sve normalno :)
svakome se to dogodi prije ili kasnije,da se tako kockice poslože pa to počme ličiti na frku i paniku ;)
jedared sam svoga prijatelja vozio na hitnu,stalo mu srce :) stojadin od njegovog ćaleta,ja vozim,nemam vozačku i nikad nisam vozio auto
on umire,ja vozim :D
završili na psihijatriji uglavnom :D
čuj,na psihijatriji ...a stalo srce :D
drugi puta manje povuci,hehe
 

publicenemy

Xemurai Billionaire High Till I Die
26.04.2009
278
1.237
143
Los Angeles, California
Meni ima smisla da neki koji doživljavaju napade panike prilikom i nakon konzumacije možda imaju problema i stresova u životu koji im se možda ne čine velikima pa ih potiskuju, ali kada se napuše ti problemi im se podsvjesno vrate u obliku napada panike...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kickboxacica

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Najčešće dolazi do tih napada kod ljudi koji još nemaju dovoljno duvačkog staža ili ne duvaju svakodnevno. U biti ljudi koji nisu dovoljno upoznati sa načinom na koji trava dijeluje. I onda se takvi navare, uglavnom preVare, zavalja ih, nađu se u dosad nepoznatoj situacji, neznaju kako odreagirati, psiha im viče "loše ti je, loše ti je" i to je to, bude ti loše. Onda sljedi i panika zbog novonastale situacije, ubrzani otkucaji srca, otežano dizanje, hladan znoj, treskavica...itd.. Ja se sjećam svojih početaka, to je bilo u prvom srednje, sa 15-tak godina. Pušio sam redovito vikendom, mjesecima i mislio sam, aha baš je fino to, ono neki laganini ugođaj, smijuljenje i to je to. Sve dok nisam otišao u Amsterdam na maturalac, e onda sam tek skužio šta je vutra. Imao sam takav napad panike, preznojavanje, noge mi se odsjekle i rekao sam nikad više u životu. I to nikad je bilo do sutra navečer, al sam sam sebi rekao, neću biti alav, sisati ću samo malo, i malo pomalo sišem ja tako već skoro dva desetljeća. Je, zajebani su ti šatro napadi panike, većinom satepu početnike jer su u "nepoznatoj zoni", ali s vremenom se navikneš i da vidiš čuda. U zmaja sam se pretvorio, nema rupe iz koje mi se nedimi i sve pet.
Rekao bih da napadaji panike kod onih koji i nisu nešt iskusni i svakodnevni pušači, većinom su početnici, nije zapravo ništa čudno, vjerovatno je svatko to doživio bar jednom u početcima, ali napad panike kod nekog tko duva svakodnevno godinama, pa ga tak nešt sašije, e to je već problem psihičke naravi izazvan krivim načinom života ili poimanja istog.
 

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Slažem se s kolegom gore u potpunosti. Mene nikada nije uhvatio napadaj panike, jedino mi se dogodilo jednom ili dvaput u samim počecima s nekih 15ak godina da me oduzme ali ništa kaj jedna čokoladica ili nešto drugo slatko ne popravi u svega par minuta.

Napadaj panike nisam nikad vidio ni kod ljudi s kojima pušim evo već cijelo desetljeće nego samo jednom u slučaju jedne gospođice ali to je više bilo uzrokovano time da smo pušili na krovu (ravnom) frendove vikse kad smo bili mlađi, znači nju je uhvatila panika jer smo pušili na cca 4m visine od poda, a trava je to samo dodatno naglasila i pojačala joj strah :)

Meni je iskreno skroz čudno čitat da toliko ljudi ima napadaje panike, a evo u ovih 2 i pol godine kaj sam na Vutra.org, ovakvih tema je bilo barem 50 komada. Čisto iz razloga jer ja jednostavno to nikad nisam vidio, a pušio sam sa 100+ ljudi u svom pušačkom stažu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: form

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Ja sam nekoć glasio kao netko tko nema kraja u pušenju, a sada nakon 15+ sam na teškim sportivo dozama. Smiješan sam pušačima kako dođem i samo seriju-dvi povučem, a kao dugogodišnji stoner-gurman. :razvaljen::

Vjerovatno spadam u drugu skupini @No Joke. Možda sam prerano sve to počeo u velikoj mjeri, a život je bio daleko od sređenog. Stres je bio na dnevnoj bazi cijeli dan sa svih strana, od škole, do kuće, do doma, iznutra tjelesni problemi, jako stresno.

Puno sam razmišljao o tome i čak sam i primjetio na jednom prijatelju mlađem. On je uzeo kao i dosta puta do tad halucigenu supstancu i njega i prijatelja je okrenilo na loše. Onaj osječaj kada pokušavaš vratit kontrolu, a ne možeš i istraumatizirao se tu večer. I nakon toga više mu nije svejedno ni zapalit. I baš kaže "stari sad znam kako je tebi".Do tad se meni smijao... a imao sam i ja jako traumatskih iskustava, tako da je moguće da se bojim izgubit kontrolu, a šta je više pokušavam zadržat to se veća napetost javlja i raste u paniku i paranoju...

Na ljeto prošlo sam se našao sa jednim starim društvom, a nismo se dugo vidili jer svi žive na raznim stranama svijeta sad već i bilo je nešto halucigeno u điru. Uzeo sam zanemarivu dozu koja je bila doslovno ništa čisto bezveze za stare dane. Ali plan je bio da me niti ne takne. Znači zanemarivo... tu večer me prijatelj čuvao u stanu, dok sam ja ležao, a s mene potoci curili. Hvala bogu na prijateljima, ali ja sam se susreo sa svojim vragom. Može se reći jedno od najgorih iskustava. Pakao... nema kraja, nema natrag, strah za goli život u najpunijem obliku. Takav jedan osječaj nesigurnosti, tjeskobe do samih granica izdržljivosti. Povrača sam samo od napetosti organa unutra... i takva iskustva ostave trag i pozitivni i negativni. :D. Nako toga sam postao jako jednostavniji čovjek i puno zadovoljniji, ali cijena je bez popusta;).

Baš sam postao kako kažu non-tolerant ekstremno ali zato ja znam svoju dozu i šta je najgore ja se dobro napušim sa količinom na koju bi se večina smijala. Moj savjet je pušit taman svoju dozu i pušit u situaciji gdje se osječaš ugodno...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Żmigi

form

... .. .
Prijatelj Foruma
23.03.2015
703
3.744
163
Nekako i moje iskustvo govori da ako ti se to dogodi u nekom trenutku, u većem ili manjem obimu, treba si dopustiti izgubiti kontrolu u potpunosti jer u suprotnom biva proporcionalno gore.
Zamislite da van curi znoj i frka je sa svih strana, čak bi se i nasmijali ali kao da nešto koči, e pa baš onda treba se dobro ismijati, priznati sebi da je "to" sad tu i da će nakon nekog vremena opet sve biti po starom.
Tijekom vremena pronaći svoju dozu kao blader i neki/e strain koji najviše odgovara situaciji i ne dozvoliti si pretjerivanja.