Nepoznato seme 400w mh-hps

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.04.2012
22
0
0
47
POZDRAV drugari-ce vratih se ponovo posle duze pauze.Prosli grow
blago receno neuspeh(pri kraju visoke temp.,ranije ubrano,puno hermica,
sve oprasene...) i kao rezultat svega toga bese jedno 2 meseca pusenja
uglavnom lose robe svojom krivicom i nestrpljenjem.Ali idemo dalje.Imam
jednu lepu vest! STIGO INTERNET!!!STIGO!! :dada Pa nadam se da vam necu biti
dosadan.Hvala svima jer verovatno ne bih naucio da uzivam u ovom
prelepom hobiju da nije bilo vas, vaseg vremena i truda posvecenog
ovoj cudnoj i lepoj biljci.
Treci grow i nadam se treca sreca:
BOX-v:190 š:60 d:90
SEME: nepoznato iz paketa:sve od iste vrste:eek:dlicna
ZEMLJA:i moj najveci problem CAROBNA ZEMLJA nisam bio u mogucnosti za drugu
Mada za sada kako mi se cini nije lose
PREHRANA-GROGREEN BALANCE razmer n:p:k, 20-20-20
za cvetanje videcu jos
VENTILACIJA-2 ventilatora jedan za ubacivanje 120mm jedan za izvlacenje vazduha150mm.
SAKSIJE-2l 14 biljaka u boxu.
Danas im je otprilike mesec dana od stavljanja semenki da klijaju.
Prvih petnaestak dana su jako slabo napredovale.Zalivao sam ih prvo sa destilovanom vodom
pa onda sa cesmovacom sto je doprinelo pretpostavljam do pojave prvih zutih listova.Onda je pala
kisa i do sad sam ih zalivao sa kisnicom.Juce sam ih zalio sa mesavinom kisele tj mineralne i destlovane
vode.Poceo sam da im dajem prihranu posle otprilike dvadesetak dana.Po pola doze svaki drugi put.
U pocetku sam imao malih problema sa temperaturom ali se to sredilo tako da je sada temperatura preko dana oko
28
a nocu oko 21 °C.
Probacu da okacim slike.Svaki savet je dobrodosao.Pozdrav!!!
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
savet prvi-nigde ne pises o PH.....
brze-bolje nadji sera ph tester kapi,ako nemas za digitalan merac,da ne bi posle dosao u nezgodnu situaciju....
jos,posto menjas sa cesmovace na destilovanu pa na kisnicu,tu se menja PH zemlje verovato svakim zalivanjem...
drugim recima,tu treba traziti uzrok 'sporog napretka' tih prvih mesec dana-flush te ceka...

2l saksije?
pa one su to do sad ispunile korenom buraz' ja vec njusim 'rootbound'...presadjuj cim pre...
sve ostalo ok
sretno,pratim!



slike!
da ne pricamo napamet..
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
potpisujem loop-a, ako ne mozes naci ph kapi kupi bar lakmus(evro i kusur), mineralnu ako koristis za 14 biljaka
ti treba dosta para a kise nema uvek, prija im i cesmovaca. Zamerka je da si stavio mnogo biljaka, samim tim
i vise problema a vidim da si popunio boks pa ne mozes da presadis sem ako pola ne odstranis. Ne vidi se dobro na slikama
al kao da donji listovi pokazuju nedostatak N, jesi djubrio ti to?
AJde zelim ti srecu da ovaj grow ne prodje kao prethodni.
poz
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
fasuju ti donji listovi, preduzmi nesto dok je vreme, trebalo bi smanjiti broj biljaka i povecati litrazu posuda, u 2L neces mnogo dobiti
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
stavljaj ti na cvetanje u tolikom boxu poginuce jadne od guzve.i sa takvom zemljom nek ti bog pomogne nije istina da nisi mmogao kupiti kvalitetnu nije to skupo mucices se samo i ti i one

i nemesaj kombinacije voda sve ces sjebati kupi onu od 5l i spusti joj malo ph sa limuntusom ja sm skontao da ta kupovna vod je extra diljke mi zdrave do bola , a prosli grov sam i ja tako mesao vode i haos ispao

sto kazu kolege presaduj to odma premale su im saksije pravis nepotrebne probleme
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
da,da...prebacuj na cvetanje odmah,i ako bi nekako mogao da ih odrzavas 'u zivotu' i u normalnim uslovima bar prvih 7 dana,da se pokazu zenke
pa tek onda da presadis,to bi bilo super....posto nece ti stati sve nazad ako ih sad prebacis u vece potove,a svakako ce biti neki jajan...
ne znam...
za'ebana situacija..
jos jedna stvar-vent za mesanje vazduha po boxu(dakle,oscilirajuci vent)- pod OBAVEZNO.ne stize svez vazduh podjednako kod svih,a svakako nece stizati u cvetanju kad se razgoropade i rasire.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Poslusaj ti mene i izvuci 700g za 3mj.

Ostavi ih u posudama koje jesu, te posude SU ODLICNE. Ja sam imao biljozu od 2m u njoj, bila je veca od svih ostalih. Ne treba ti veca posuda od te, ja sam vuko preko 70g iz njih na mjesec dana vege. Dobre su kad ti kazem, najbolje od svih tih malih, su se meni pokazale.

Drzi ih jos mjesec dana u vegi a onda na cvijetanje. Za 3mj imat ces prasumu i neces znati di ces s njima.


Problem ti je zemlja. Zato moras znati pH. Ako hoces izvuci najmanje pol kile a ne 200g uzmi pH mjerac i uzmi si onaj analogni mjerac ako mozes, sto mjeri i kolicinu gnojiva u zemlji, makar ti ne treba za te "male" posude posto ih lako flushas ako zaebes.


Samo ti vjeruj meni, dobro ces proci. I reci mi di da kupim te posude. Ja ih nigdje ne mogu naci. Ne znam od cega su napravljene ali biljke uzivaju u njima.
 
08.04.2012
22
0
0
47
Mislio sam sutra da ih stavim na cvetanje i kad pokazu pol razredice se to.
donji listovi jesu ppoceli da zute pretpostavljam da im ph nije bio dobar.Tako sam mislio.Sad ne znam sta da
mislim.Meni je bitno da izguram ovaj grow bez nekih vecih finansijskih ulaganja jer ih nemam.Najiiskrenije.
A da se za sledeci pripremom malo bolje.Dobio sam 8 semenki lik rece da je seme dobro.Nije mi rekao koje,doduse
nisam ga ni pitao.A i da jesam ne bi znao.Iz moga prethodnog iskustva mislim da bi mogle da izguraju ovo u
ovim posudama da imam bar za nekih 3,4 meseca a,da taj sledeci uradim malo ozbiljnije.Sad imam net pa imam
i sa kim da se posavetujem hvala Bogu.Imam u boxu jednu cudnu biljku kao da ima 2 vrha tj. stabla.Od pocetka
je cudno rasla.Cim budem mogao saljem slike.Zalivam ih sa oko 2,3dl na svakih 3 dan dodavao sam im i hidrogen peroksid 3%
par puta i mislim da im je to najvise prijalo.Ako prebacim na cvetanje da li odmah da im uzmem prehranu za cvetanje ili da
im dam ovaj balance jos 2,3 puta.Da listovi zute od vrha lista pa dalje po listu.Slikam danas.Posude pretpostavljam da su
od plastike a ja sam ih kupio u lokalnoj radnji koja je malo bolje snabdevena.Hvala jos jednom svima na savetima.Ako neko prepozna
neku vrstu voleo bih da mi kaze svoje misljenje.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
Napušena Vjeverica;236109 je napisao(la):
Sjeme je odlicno, biljke se super razvijaju, bas onako kako bi trebale.

i onda ce ovim tempom da dobije ono sto si i ti trenutno prikazao u dnevniku, pa ok ako mu stima, deluje da nije zahtevan, samo ako moze vec da ispravi tvoje greske, zasto to da ne uradi
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Blade je upravu ...ja bi se pogubio da sam na tvom mjestu .Imas niz gresaka ....budi mudar,gore ima par savjeta koji bi ti mogli jako pomoci...pozz
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.619
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
slazem se sa bladeom i powerom deffo & sretno sa growanjem,malo vishe slika i cesci update nece skoditi nikome od nas ;)

EDIT

BTW reci mi zasto ne stavish neki INLINE ventilator na cooltube i sta ti predstavlja alu flex cijev spojena na CT ? ..
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
PowerSeed je napisao(la):
i onda ce ovim tempom da dobije ono sto si i ti trenutno prikazao u dnevniku, pa ok ako mu stima, deluje da nije zahtevan, samo ako moze vec da ispravi tvoje greske, zasto to da ne uradi

Pa zar nisam to i ja rekao?
Jedino se ne slazemo oko kaljeva, sve ostalo smo usuglasili.
 
08.04.2012
22
0
0
47
Evo me opet.Jbg nocu radim danju spavam pa se javlajm kad mogu.Alu crevo je spojeno jednim krajem
na ct, a drugim na ulaz za ventilaciju koji se nalazi u samom boxu.Na vrhu se nalazi vent koji izbacuje vazduh iz boxa.
Na taj vent ide jos jedno alu crevo cijidrugi kraj spojen sa otvorom za odzak,tako da se vazduh ne zadrzava u sobi:


evo biljcica,ona cudna sa 2 stabla:




Sta da radim ljudi?Nisam previse zahtevan bitno mi je da dobijem kolicinu za jedno 3,4 meseca dok se ne zavrsi
sledeci grow koji cu da spremim mnogo ozbiljnije.Sad su mi uslovi bili takvi dzidzu mi je sve teze naci a i
skupa je pa bi ja to pustio na cvetanje.Da li mogu da dobijem nesto ako bih sad pustiio na cvetanje.poz.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
mozes da dobijes nesto ako bi ih sad pustio na cvetanje, samo njima nesto fali ili ti je ph los, poceli su ti zutiti donji listovi
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.619
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
Thx na odgovoru ventilacija ti je nikakva ,jer ne mozes sa kupaonskim ventom hladiti CT i previse te cijevi imas tako da cisto sumnjam da ima dovoljno snage taj vent uopce ista izbaci + fali ti UPUH i Osiclator bar jedan da napravi simulaciju vjetra cisto da ih njise ,biljke su ti sve zuće uzmi fino potove od 5l minimalno i presadi u kvalitetnu zemlju "Terra magma ili composana" kada presadis nemoj gnojiti nista vec posalji slike pa ti kazemo sta i kako dalje sretno !
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
bilbo baggins je napisao(la):
SEME: nepoznato iz paketa:sve od iste vrste:eek:dlicna
ZEMLJA:i moj najveci problem CAROBNA ZEMLJA nisam bio u mogucnosti za drugu
SAKSIJE-2l 14 biljaka u boxu.
Danas im je otprilike mesec dana od stavljanja semenki da klijaju.
Poslušaj savjete što ti ekipa govori. Šteta se opremiti prostorom, rasvjetom i onda neprovjerena zemlja. Biljke od mjesec dana bi trebale bit veće i zdravije. S obzirom na uvjete i situaciju ja bi ih još danas frknio na 12/12 u tim teglama, muški će se prije pokazat, a dotad za cure nađeš što bolju zemlju (pored composane i TM, po mom iskustvu prihvatljiva je i Terra Brill) i naravno veće tegle (5-10-15L). Udomiš cure fino i da vidiš kako će procvjetat od sreće! :)