Nas prvi indoor grow (podrum)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

terrible

Aktivan Član
31.12.2007
67
11
8
38
koliko vam je još mjesta u visinu ostalo slobodno (ako se uzme u obzir i obavezna udaljenost od lampe zbog topline)?
 
19.01.2008
44
7
8
Pa sad smo LSTirali dvije najvise biljke, tako da mislim da smo dobili nekih 15 cm, imamo otpr. nekih 20 cm u visinu. Upload sljedi uskoro :D
 

GizmoBlaze

Aktivan Član
26.11.2007
96
1
0
33
Imamo za sad jedan problem.Radi se o ovoj biljci sto smo na njoj radili LST.Veci listovi su poceli da zute a neki (oni donji) da se sushe i opadaju.I to samo na toj biljci.Vodu i gnojivo dobija kao i ostale biljke a one se drze dosta dobro i nema kod njih ovih listova sto se sushe.Do cega bi to moglo biti??Jeli to nedostatak azota i kako da rijesimo problem??
hvala
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
To je normalno kad se bliži pretkraj cvjetanja...
Ma da bi mogo probat stavit gnojivo s više azota,kakvo ti je sad gnojivo?
Uglavnom,nemaš se šta brinit,i kad procjeniš otprilike da je
ostalo još otprilike 2-3 tjedna do kraja,prekini gnojit...

Sretju ti želim...:prof10:
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
da, ali ove biljke su dvadesetak dana u cvjetanju ....

koliko je vidljivo ne jednoj slici problem je poceo od nasjtarijih donjih listova i napredovao

po biljci sve vise prema vrhu .

po tome bi se dalo zakljuciti da je rijec o nekom od mobilnih nutrienta .

posto ih je gnojio , ne mogu tocno znat sta je u pitanju . ja sam imao slican problem ,

rjesio sam ga sa dodavanjem magnezija , ali samo magnezija s tim da ne kazem da je i u

ovom slucaju jer neki problemi su jako slicni .

ja bi najprije provjerio ph .
 

GizmoBlaze

Aktivan Član
26.11.2007
96
1
0
33
Problem se i dalje nije zaustavio.Listovi prvo polako izblijede pa pozute i suse se.Vec su se osusile cetri internode najstarijih listova i napreduje dalje.Vrh biljke je potpuno zdrav i budovi bujaju nenormalno alii ovo s listovima ne znam kako da rijesim.Ph nisam nikako do sad mjerio i mislim da Ph nije problem jer ima iste uslove kao i ostale biljke.Gnojivo koje koristim je Plantela-univerzalno gnojivo N-P-K 7-5-6.Zalijevam ih jednom sedmicno s pola doze.Slike postam veceras da bude jasnije...
 

Splitsko dite

Aktivan Član
25.01.2007
179
7
0
36
Poz ja u boxu imam Super skunk olitiga Super Haze,i kažem da bi ti to moglo bit to,prve internode pokazuju osobine indice ali kasnije je sve tanja i tanja,prava sativa...

Probaj LST primjenit,dobro reagiraju na njega..
P.S.

odlično ide,samo hrabro :)
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
Vidim da niko nema konkretnog odgovora...
Ako želiš,registriraj se na icmag.com,predstavi se na forumu i pokaži svoj problem,možda će ti pomoć neko nekako...ajd sretno do kraja....:common028:
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Mislim da možeš i cijelu dozu gnojiva staviti jer očito im nečega nedostaje.
Nemaš previše za izgubiti, ako nastaviš sa pola doze umrijet će od gladi, a ako je
slučajno pregnojiš, izgorjet će :D
Probaj punu dozu 2x u razmaku od 5 dana, očito je sorta koja voli jaču prihranu.

EDIT: tek sam sad skužio flašu pive kojom ste izveli LST xD

:maryjane:
 

3ananasa2

Aktivan Član
05.06.2007
213
9
0
38
mogli bi i koju sliku šibnit da vidimo kak to napreduje ;)
mislim ne morate
a i mogli bi ste :D , pošto je sad ta zanimljiva faza debljanja!
 

GizmoBlaze

Aktivan Član
26.11.2007
96
1
0
33
Heheh flasa od pive je glavna.Nista jbg...problem se nastavio ali sada se nekako sporije odvija.Stariji listovi na onim sporednim granama su dobili kao neke pjegice po sebi.Nije mi bio tu digitalac,sutra 100% stavljam slike.Zadnji put sam gnojio u subotu tako da cu slijedecu subotu ovu biljku gnojiti punom dozom pa sta bude..Hvala na pohvalama i respect sto nam zelite srecu.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
U kojem tjednu su cvjetanja? Ako su pri samome kraju normalno je da listovi zute jer biljka za kraj svog ciklusa pumpa sve nutrijente iz lisca u budove nebi li stvorila vise "masti" i time eventualno ulovila polen u zadnji cas.

Ne zabrinjavaj se time imas li do kraja jos samo 20ak dana.. inace moze bit da ti je PH sj. pa ne dobija neki nutrijent biljka.. u tom slucaju cisto sumnjam da ce ti pojacavanje prihrane pomoci.. dapace nastat ce jos gori problem..


Nemam pojma koju metodu zalijevanja koristis, ali moguce da ti se nakupila sol u tlu od gnojiva koje biljka nije konzumirala pa pokusaj biljku ispirati sa velikom kolicinom vode u 2-3 navrata.. naravno dopusti da se tlo susi izmedju toga.


Tako bi barem ja napravio prije gnojenja.
 

GizmoBlaze

Aktivan Član
26.11.2007
96
1
0
33
Racunam da su otprilike 30 dana ucvjetanju i razmisljam ih pustiti jos 4-5 sedmica.Jucer sam je zalio sa malo vise vode,pustio da izadje na one rupice dole.Hajd valjda ce joj biti bolje.A to za nametnike...ne vjerujem da su oni jer samo na ovoj biljci ima takav problem.Budovi su joj slipavi i lijepi se po prstima kada se dira...zaudara ono bas puno..Idem danas traziti lakmus da provjerim ph
..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.