Ne radi na prvu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
nakon 5 minuta dosla lagana vrtoglavica, lagana mucnina, crnjenje pred ocima i iskrivljavanje vremena, sto znaci malo si svijestan svega pa nakon toga se samo zablejis u nesto. cudan osjecaj.

u isto vrijeme dosla napetost u glavi i snazno zujanje u usima. ubrzo me pocelo snazno peci u prsima, iako ja mislim da je to imaginarno znaci da mi se cinilo ali ipak jak osjecaj.
Ovo sve ti je definitivno od tlaka, malo ti je tlak skocija ... ali nema frke
 
14.10.2009
17
0
0
33
Greenpower1 je napisao(la):
Dalje je bolje,vjeruj mi,ovisi na šta misliš,samo dobro odluči želiš li nastaviti :)
cuj, vjerujem da ce bit trenutaka kada ce se zelit nastavak :)

He-Man je napisao(la):
Ovo sve ti je definitivno od tlaka, malo ti je tlak skocija ... ali nema frke
ne kuzim, zbog cega...? jel to normalno i hocel se ponavljati? pitam, jer neugodan je :D
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
To ti se nekada desava dok se tijelo ne navikne, jer ti se poveca broj otkucaja srca pa se pumpa vise krvi a krvne zile se suze = Visok krvni tlak = simptomi koje si naveo.

Nekada se moze i desiti "hipotenzija" = pad krvnog tlaka, slicno kao kada se nakon duzeg lezanja naglo dignes u stojeci polozaj.

Ali kao sto rekoh to je dok se tijelo ne navikne malo ... i za zdravu osobu nema brige.
Jedino ako osoba ima problema s srcem i opcenito dosta visokim krvnim tlakom onda mi se cini da i nije bas preporucljivo pusiti, barem ne jace Sative.
 
14.10.2009
17
0
0
33
a tako. ma zdrav sam ja i reko bi cak da po prirodi imam nizi tlak malo, ali ovo mi je prvi put da sam uze uopce bilo kakvo "smirujuce sredstvo" pa mozda zato, dok kako kazes se ne naviknem.

zbog cega uopce zapravo dolazi do visokog tlaka uslijed pusenja te jel ga se moze kako u buducnosti izbjeci..?
 

CIKABAJA75

Banned
Banovan
12.04.2009
87
41
18
31
Ma nemože se...jel ti je sad čovjek lijepo reko da ćeš se naviknut na to!!!
Jel ti se zna desit da kad se naglo digneš,zavrti ti se i bude ti mrak malo...tak će ti i to bit neko vrijem dok se ne navikneš..
 

krasta-zg

Aktivan Član
03.07.2008
335
43
28
35
CIKABAJA75 je napisao(la):
Ma nemože se...jel ti je sad čovjek lijepo reko da ćeš se naviknut na to!!!
Jel ti se zna desit da kad se naglo digneš,zavrti ti se i bude ti mrak malo...tak će ti i to bit neko vrijem dok se ne navikneš..
To sto ti kazes kad ti se zamraci kad se dignes,nemozes se na to naviknut,to je tlak,ja imam nizak tlak i u 90%slucaja kad pusim i dignem se naglo to se dogodi,a pusim dosta dugo,a i kad ne pusim cesto se dogodi
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Okanite se savjeta za nešto šta niste sigurni. Konzumiranje trave (THC) NE povisuje krvni tlak niti sužava krvne žile već baš suprotno - blago snižava krvni tlak i to može biti razlog vrtoglavice kod ljudi koji već imaju prirodno snižen krvni tlak. O srčanom i moždanom udaru nema govora jer se ništa ne napreže. Ubrzani otkucaji srca ne povlače sa sobom viši krvni tlak. Uglavnom se događa samo blaga konjuktivalna hiperemija (crvenilo očiju) i blago ubrzan srčani ritam.
Meni se isto nekad događa blago grčenje mišića, vjerojatno ima veze s tim relaksacijskim djelovanjem na napete mišiće.
 
14.10.2009
17
0
0
33
kod mene je vise bila napetost u glavi, zujanje i lagana tjeskoba, sto je rekao bih za visoki tlak. no moglo je biti bilo sta, ne mogu govoriti na temelju jednog pusenja, mozda sljedeci puta bude potpuno drugacije
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
@Weedran

U tom slucaju stojim ispravljen :icon_wink:

Eto nisam proucio dovoljno o tome prije nego sam odgovorio, tako da sam tek sada vidio da hipertenzija i hipotenzija imaju slicne simptome.
Ovako na prvi pogled sam bio siguran da je zbog povisenog jer nisam znao da niski tlak ima druge posljedice osim vrtoglavice i zamracivanja.

U svakom slucaju Marbun nemas straha nikakvog.
Jedino mozda da se ubuduce dok si high ne dizes naglo iz sjedeceg/lezeceg polozaja u stojeci :vb_kez:
 
14.10.2009
27
0
0
33
krasta-zg je napisao(la):
To sto ti kazes kad ti se zamraci kad se dignes,nemozes se na to naviknut,to je tlak,ja imam nizak tlak i u 90%slucaja kad pusim i dignem se naglo to se dogodi,a pusim dosta dugo,a i kad ne pusim cesto se dogodi

ja mislim da to nije od marihuane vec od nikotina..posto ga pusis bez filtera pa je mnogo jaci :vb_whip:
 
06.09.2009
13
0
0
33
Pozz svima : ) imam 17 godina, nisam pusio cigare, niti nameravam da ih pusim... a vutru sam voleo da probam ima vec 2-3 godine, naidje mi taj period.. i nisam mogao da skupim hrabrosti za to, mislio sam da je nesto WOW.
Skupim ja drugove koji hoce da probaju, i uzmemo preko neke osobe, prvi put nas cetvorica, 2 jointa ispusimo.. uhvati nas smeh sve.. posle jedan je bio non stop zamisljen, drugi ne znam nije ga uhvatilo, znam da sam se smejao sat vremena bez razloga.. mislili su da foliram :D probao sam jos pet puta posle tog i nista .. nece da me uhvati kao prvi put, kazu mi da lose uvlacim sve mi izlazi dim.. a poslednji put sam probao da uvlacim kako treba jedva progutam dim, ne zbog ukusa , vec sto ne mogu :D moracu malo eksperimentisati sa cigarama, sutra treba da probamo jos jednom, nabavljac kaze da je prava, domacica bez semena.. sad ne znam sta je sa time mislio : ) ali nadam se da je nesto dobro.. sad za sad marihuana, nameravam da probam jos smejalicu i skank..
Cuo sam da hashish stvara zavistnost, zato to necu :) hvala svima.
 
14.10.2009
27
0
0
33
B3l1 je napisao(la):
Pozz svima : ) imam 17 godina, nisam pusio cigare, niti nameravam da ih pusim... a vutru sam voleo da probam ima vec 2-3 godine, naidje mi taj period.. i nisam mogao da skupim hrabrosti za to, mislio sam da je nesto WOW.
Skupim ja drugove koji hoce da probaju, i uzmemo preko neke osobe, prvi put nas cetvorica, 2 jointa ispusimo.. uhvati nas smeh sve.. posle jedan je bio non stop zamisljen, drugi ne znam nije ga uhvatilo, znam da sam se smejao sat vremena bez razloga.. mislili su da foliram :D probao sam jos pet puta posle tog i nista .. nece da me uhvati kao prvi put, kazu mi da lose uvlacim sve mi izlazi dim.. a poslednji put sam probao da uvlacim kako treba jedva progutam dim, ne zbog ukusa , vec sto ne mogu :D moracu malo eksperimentisati sa cigarama, sutra treba da probamo jos jednom, nabavljac kaze da je prava, domacica bez semena.. sad ne znam sta je sa time mislio : ) ali nadam se da je nesto dobro.. sad za sad marihuana, nameravam da probam jos smejalicu i skank..
Cuo sam da hashish stvara zavistnost, zato to necu :) hvala svima.

hehe..taj lik sto vam valja moze samo tako da se poigra sa vama xD
moze da vam uvali neko sranje za velike pare i vi necete biti svesni..koliko placate to sto uzimate?
a u vezi sa pusenjem, reci cu ti samo da ne treba nista da se cuje dok cimas..znaci kao da ces da posisas dzoint, ne sme vazduh da ti ulazi sa strane..i drzi bar 10 sekundi!
i nemoj da dozvolis da ti se dim iz pluca vrati u usta, moras da se koncentrises :)
toliko od mene, javi kad se navaris :smoke18:
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
I ovo drzi 10sec, drzi 30sec, drzi dok ne poplavis su gluposti.

Dovoljno je da dobro udahnes u pluca, mozes eventualno zadrzati par sec.
Duzim drzanjem se ne apsorbiraju toliko vece kolicine da bi bilo isplativo.
Jedino se moze desiti da zbog pomanjkanja kisika vam se zamanta u glavi != veci high.
 
14.10.2009
27
0
0
33
He-Man je napisao(la):
I ovo drzi 10sec, drzi 30sec, drzi dok ne poplavis su gluposti.

Dovoljno je da dobro udahnes u pluca, mozes eventualno zadrzati par sec.
Duzim drzanjem se ne apsorbiraju toliko vece kolicine da bi bilo isplativo.
Jedino se moze desiti da zbog pomanjkanja kisika vam se zamanta u glavi != veci high.

ne znam batice, ali ja drzim 10 sec jer sam tako navikao i do jaja mi je.
 
06.09.2009
13
0
0
33
Nisam jos dugo maloletan : ) ma juce sam, posto nisam pusac bio nikada, uzeo obicnu cigaru i uspraksao se, posle sam probao tu domacu sa dva druga i mogu rec da je prevazislo moja ocekivanja.. znaci wow. Nije mi izlazio dim, sve je ekstra teklo, imao sam osecaj da cu da povratim ali nisam.. prvo mi se mantalo u glavi, malo izgubio ravnotezu posle su poceli tripovi.. i skontao sam kako otprilike deluje, sve je fora da se opustis i da nista ne razmisljas.. prvo se utripujem u nesto, znam da je furka, a posle mi se cini kao da je ta furka stvarnost.. jedno vreme su mi kapci bili toliko teski i topli da sam ih jedva otvarao, sve mi je bilo nesto maglovito kao na kameri kad stavite focus.. nasmejan :D dodje mi da zagrlim svakoga.. da ga poljubim;D a kad sam se vracao kuci imao sam osecaj da me prati neki kamen .. par puta stanem pogledam iza sebe nema nista, prodje 2-3 sekunde i opet tako.. a sto se tice cene 500 dinara 2 jointa. A da zaboravi i ovo da napomenem, kad sam dosao kuci pustim mrak 5 bez subtittle .. gledam nista ne kontam.. jel se desavalo ovo nekom?