Neka cuda po jednom vrhu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.12.2013
21
40
18
Pozdrav Vutrasi!

U potrazi za kvalitetnim dimom, svoj prvi grow polako privodim kraju.
Pocecu sa informacijama za koje mislim da su relevantne za moj problem. Indoor grow, mazar fem 6 komada u boxu 1,2X1,2m, svi u smartpotovima od 8.5l. Zemlja je Terramagma, zalivam ih svakih par dana, kad olasaju i krenu da opustaju listove. Od djubriva koristim Hesi, sve po njihovoj tabeli uz mala odstupanja u kolicini djubriva jer primetim da im u poslednje vreme prija malo vise. Biljoze su u osmoj nedelji cvetanja, uvek su zalivane sa PH6, do pred kraj destilovanom vodom sa djubrivom. Temperatura u boxu je uvek izmedju 19 i 26 stepeni, a vlaga oko 60%. Lampe su dva HPSa, 400W i 250W. Ukoliko sam nesto propustio, pitajte.

Problem koji sam primetio se vidi na slici



Na jednom vrhu jedne biljke (ima ih sest i svaka po 6-9 vrhova), samo sa jedne strane mi se pojavilo nesto cudno, nalik na jako finu paucinu. Kada dirnem cackalicom, nakupi se na vrhu, ali se slepi i ostane samo smola. ne izgleda mi kao produkt biljke, ali mi je cudno da bi se nesto moglo nastaniti u tim uslovima i da zivi u paucini koja je sva od smole. Nema nikakvih ostecenja listova, nista ih ne jede, sa donjih strana ne primetim nista zivo. Da li je neko imao nesto slicno do sada?

Hvala!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
to jeste to na sta vam lici, samo sam ja napisao budj (plesan). dakle savetujem da se odsece sto pre i sto pazljivije i ne duva. obavezno pratiti ostale biljke do kraja detaljnije nego do sada, to se siri ko kuga. rizik mozes smanjiti ako povecas temp. i smanjis vlagu, i ovako je previsoka za taj period cvetanja, zato i krenula prica
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MadCow
10.12.2013
21
40
18
Nemam sta da se plasim, najmanji mi je problem da skinem tu jednu celu i zavrsim problematiku. Bice ti i vise nego dovoljno da se dimim do mile volje dugo dugo :) Juce sam je odmah podigao 30 cm ka lampama da vidim sta ce biti. Budj deluje kao najlogicnije objasnjenje, ne verujem da bi pauci mogli tu da zive, fizicki je nemoguce da se tako upletu i ostanu zivi.
Hvala puno svima!


Na koliko da stavim temperaturu?
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
ima tu još do kraja... ostavi ispuh i vent za mješanje zraka nek radi non stop,pa će se smanjiti vlaga
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MadCow
10.12.2013
21
40
18
1 1/2 Mazar down, 4 1/2 to go :)

Steta je minimalna za sada, skinuo sam sve na sta sam i malo sumnjao da je zahvaceno ili da bi moglo biti. Celu tu biljku i polovinu druge koja je bila u blizini i sad pratim. Tek kad sam skinuo, iznenadio sam se kolicinom vrlo prijatno. Ima 7 vecih vrhova i nekoliko malih. Jedan vrhic sam prinudno osusio za probu i ima pravi skunky taste, veoma potentna biljka, a verovatno sto je malo ranije skinuta nije tezak couchlocker, nego ima i neki uplifting high. Ukus je skoro identican kao skunk #1, jedino sto nije radjen flush poslednjih nedelju dana, ali se i to za sad minimalno oseti. Videcemo kakvo ce biti kad se lepo osusi i iskjura.

Preostaje samo da ispratim ostale do kraja. Sve sam ih podigao do nekih 40cm do hpsova. Temperatura nocu je 22-23 stepena, a preko dana ce biti verovatno oko trideset u tom nivou. Dimova ce biti i vise nego dovoljno za celu godinu kako god da se zavrsi ovaj grow.

Hvala svima na pomoci!
 
10.12.2013
21
40
18
Najnovije vesti: svi mazari su skinuti pre vremena :/

Vlaga nikako nije htela da sidje, a visoka temperatura je pocela da cini svoje. Lisce je pocelo da zuti, biljoze da izgledaju tuzno... Provetravanje prostorije nije bilo opcija ni pod razno zbog mirisa koji je strahovito intenzivan. U boxu su ostala jos tri klona, koje sam eksperimenta radi pustio odmah u cvetanje. Za sada izgledaju dobro.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
vidis kako sam predvideo da nema puno do kraja :) steta, prerano al imas ti tu stofa dosta, ako nije bilo druge bolje neg da je sve zahvatila plesan
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MadCow