Neki kul boksić ! 40x40x70 - LED E27

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.04.2017
364
1.060
143
jer na LEDU distancu moram drzati 30cm
Ne moras drzati distancu na 30 cm.. mozes i puno blize... Od toga ti zavisi koja je sorta. Neke sorte mogu podnjet i vole puno vise svjetla a neke puno manje. Za to bi ti bilo dobro napravit da mozes pomicati panel, da ti nije fixiran...

Znaci usporedba led naspram cfl je ogromna. Cfl ima duplo manje luxa, truduplo ili cetveroduplo manji PAR (zavisi kolko wati) i led ima puno bolji spectrum. :thumb: Tako da ja bi ti radije preporucio nemoj cfl, uzmi led neces se pokajati i dobit ces 3x vise sa manjom watazom leda nego 3x vecom cfl.
Sad, ti kako zelis.. Sretno!
 

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
Ne moras drzati distancu na 30 cm.. mozes i puno blize... Od toga ti zavisi koja je sorta. Neke sorte mogu podnjet i vole puno vise svjetla a neke puno manje. Za to bi ti bilo dobro napravit da mozes pomicati panel, da ti nije fixiran...


Znaci usporedba led naspram cfl je ogromna. Cfl ima duplo manje luxa, truduplo ili cetveroduplo manji PAR (zavisi kolko wati) i led ima puno bolji spectrum. :thumb: Tako da ja bi ti radije preporucio nemoj cfl, uzmi led neces se pokajati i dobit ces 3x vise sa manjom watazom leda nego 3x vecom cfl.
Sad, ti kako zelis.. Sretno!

Napravio sam doslovno ležište u koje ide panel, dakle izvadim CFL ubacim taj panel :D Da znam da je LED puno bolji, al par njih mi je savjetovalo da to ne radim jer...75cm visina...oduzmem od toga pot nekih 10cm i gore jos oduzmem sa reflektorom i udaljenosti jedno 20-30 cm...ostane mi malo prostora za grow....zato sam ovako mislio mada imam varijantu u cvjetu da lupim jedan cob 50W full spectrum

hehe, boks je proces, uzgojiš prvu pa vidiš što bi moglo bolje. I striko pljuga, fina familija, moja generacija:thumb:
Mali če vam biti taj boksić, haha

Jedna završena u pc boxu, zato mi treba malo veci prostor :D ma ne pljuga ni jedan ni drugi, stricu sam reko da cu limunove u tome saditi :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
Update boxa :D

Zadnji put sam se igrao oko filtera i svjetla pa da napravimo rezime sta sam napravio

1. Namontirao filter i testirao protok zraka ( Radi ko bombona na ovom 120 CFM ventu )
2. Probušio rupe za kablove
3. Probušio rupu i postavio prekidač
4. Napravio Panel sa 6 grla
5. Namontirao jos 2 grla sa strane

Danas moram finiširat "pod" i reduktor ventilatora

Sada se sastoji od 8 grla e27... Dakle 184 W i nekih 12.000 lumena

IMG_1491.JPG IMG_1493.JPG IMG_1494.JPG IMG_1495.JPG IMG_1496.JPG IMG_1497.JPG IMG_1498.JPG
 
Poslednja izmena:

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.860
358
Lose skroz postavljene zarulje, em rasprsuju bezveze em ne zaboravi da ces biljozu morat drzat blizu cfl-ki da bi iskoristile to svjetlo, a onda jos ako dodas jedan cob uz to sve zbog njega ces morat povecat razmak neznam kako ce to igrati ali najbolje testiraj pa vidi.
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Sva grla si trebao namontirat na krov boxa i da sve žarulje stoje horizontalno na vrhove odnosno na biljku, ovako se previše lumena gubi.. :crazyd::drull::vozdra:
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Napravi Scrog,tako ces najlakše i najbolje iskoristit prostor,kontrolirat visinu i sl., a najvažinije što ces jedino tako najbolje iskoristit lumene od Clf koji ima slabu penetraciju svjetla
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
....a prije svih ovih savijeta od kolega iznad odi kod onih "led,maloboksic ludaka":respect:u njihov kutak pa ces najbolje vidjeti i nauciti kako to treba biti:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
Lose skroz postavljene zarulje, em rasprsuju bezveze em ne zaboravi da ces biljozu morat drzat blizu cfl-ki da bi iskoristile to svjetlo, a onda jos ako dodas jedan cob uz to sve zbog njega ces morat povecat razmak neznam kako ce to igrati ali najbolje testiraj pa vidi.

Ma samo ce ic CFL....sijalice mogu ispremjestat.... gledao sam da mi stoji sto vodoravnije, malo je prostora na vrhu da bih ovoliko grla stravio...a ove sa strane njih mogu pomjerati gje zelim, mogu ih i izbaciti
....a prije svih ovih savijeta od kolega iznad odi kod onih "led,maloboksic ludaka":respect:u njihov kutak pa ces najbolje vidjeti i nauciti kako to treba biti:thumb:

Bas i gledam, procitao sam knjigu jucer o CFL uzgoju i kako najbolje iskorisitit pa sam skontao da panel nije najbolje napravljen...j**** me prostor haha sad sam pozalio sto nisam malo viši box napravio :(
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman and hazeri

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam