new box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.09.2006
34
4
0
Kao prvo zeleo bih da pohvalim inicijativu vlasnika foruma da sajt prebaci sa http na https sto znaci da je njuskanje pandurima otezano. Kao drugo nisam siguran da li sam na pravom forumu.

Jedan moj drugar je napravio novi grow box. Ulozeno je dosta para ali je zbog tehnickih kapaciteta krova na kome se box nalazi visok je samo metar i dvadeset. Da opisem:

150cm sirok 60cm dubok i 120cm visok
jedan ventilator 220 volti privezan na filter sa aktivnim ugljem
hps sijalica od 250 w. crevo izduvnog ventilatora je naslonjeno na samu sijalicu tako da je temperatura unutra sasvim ok i nema pregrevanja (testirano)

Moje pitanje u ime mog druga:
Da li je moguce posaditi biljke u saksije od 3 litra i konstantno im obrezivati vrh tako da ne prerastu jedan metar sa sve saksijom a da se pritom oblikuju da rastu u sirinu. Vidjao sam slicne experimente u spoljasnjim uslovima i biljke su bile male ali jako razgranate i prilocno dobre... Hteo bih da pitam nekog uspesnog grovera koliko biljaka ovako tretiranih moze da stane u taj box i da li je takovo tretiranje uspesno?
 

pc.grower

Aktivan Član
15.10.2010
87
4
0
34
ako imaš feminizirane biljke napravi SCROG - to ti je način uzgoja da se stavi mreža i onda biljke motaš oko te mreže... odlična tehnika ako ide dosta u širinu box .. a visina ti je ok! mislin možeš i LST-rat -- pronađi po forumu imaš dosta materijala
 
03.09.2006
34
4
0
pc.grower je napisao(la):
ako imaš feminizirane biljke napravi SCROG - to ti je način uzgoja da se stavi mreža i onda biljke motaš oko te mreže... odlična tehnika ako ide dosta u širinu box .. a visina ti je ok! mislin možeš i LST-rat -- pronađi po forumu imaš dosta materijala

Cool i hvala, pravo da ti kazem, i meni i drugaru se vise smucilo da cimamo razne propalitete od dilera za malo trice... Cisto nam treba za licne potrebe. Prosli put kad sam zavrsavao presekao sam se. Dodjem jedan dan i sve ok. Dodjem sutra kad ono murija na sve strane. Sva sreca te sam bio pribran i izvukao se ...