Nirvana Afghan sjeme?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
ne vidi se bas lijepo (najvise zbog svijetla ) , ali neki listici kao da su spzeni po rubovima

ili smedi .....

mozda su to samo neki cudni efekti :drink:


probaj bacit koju slikicu ispod normalnog svijetla :p

inace ok...pozz :banana_dred:
 

neko

Aktivan Član
25.01.2008
73
4
0
47
Mislim da bi trebao da ih presadis u velike saksije sto pre. Inace nisu se bas mnogo razvile za 12 dana. Potrazi savet od nekog iskusnijeg, posto ocigledno u necemu gresis.:hippy:
 
27.02.2008
19
0
0
35
agrrrrr...

1. weedman aj mi objasni kak se mogu sprzit listovi ak drzi lampu preko 40 cm od biljaka


2. neko, zasto da presadi, pa tek su mu 12 dana stare, presadi se biljka dok se vidi korjen kroz rupice na casi (barem tak ja radim) ...

3. ok su se razvile, biljka treba prvo korjen razvit da pocme normalno rasti


ajd ak niste bas 100 % sigurni u to sto govorite nemojte slat ni ja nebi trebo postat odgovore jel znam da ima neko pametniji i iskusniji od mene koji ce odgovorit tocnije...

sam polako griva, ok se one razvijaju budi sam strpljiv....
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Ubojica je napisao(la):
agrrrrr...

1. weedman aj mi objasni kak se mogu sprzit listovi ak drzi lampu preko 40 cm od biljaka


2. neko, zasto da presadi, pa tek su mu 12 dana stare, presadi se biljka dok se vidi korjen kroz rupice na casi (barem tak ja radim) ...

3. ok su se razvile, biljka treba prvo korjen razvit da pocme normalno rasti


ajd ak niste bas 100 % sigurni u to sto govorite nemojte slat ni ja nebi trebo postat odgovore jel znam da ima neko pametniji i iskusniji od mene koji ce odgovorit tocnije...

sam polako griva, ok se one razvijaju budi sam strpljiv....

1. osim radi blizine lampe moze se sprzit radi krivog PH, pregnojavanja ili nedostatka vlage u zraku..

2. cini mi se da ima krivi mix zemlje i presadjivanje u "dobru" zemlju je jedino sta moze spasit stvar ovako odokativno mi se cini

3. malene su za 12 dana i biljka u toj fazi nesmije pokazivat znakove "bolesti" jer je pre malena i slaba da bi se iz toga izvukla poput velike biljke cak i ako je greska ispravljena

@ griva na greskama se uci.. probaj iskoristit ovaj forum sto efikasnije kako bas svaka lekcija nebi bila na vlastitoj pogresci.. steta ponavljati tudje zahebe radi lijenosti.
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
Ubojica je napisao(la):
3. ok su se razvile, biljka treba prvo korjen razvit da pocme normalno rasti


....

...pokazat cu ti ja svoju biljku od 12 dana pa ces mi ti reci koliko je ovo

razvijeno, ne kazem da je lose . . .


sta se tice ostaloga mislim da je elphantor vec sve rekao vise manje .

u biti dokazao si ti vec svoje znanje . . :baby:

pozz
 

griva

Aktivan Član
08.05.2005
100
2
0
51
biljcice su zasadjene u 85% humusa i 15 % stiropora
Dali ih presadjivti ovako male ?
da napravio sam par velikih gresaka
1. sedam dana im je svetlo bilo ispod 30 cm
2.zalivao sam ih 2 puta dnevno tako da voda pocne da kaplje iz posude
Moguce da ni taj humus kupovni koji se prodaje na svakoj cvecari nije nekog kvaliteta
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
ako je bas potrebno presadivanje , zbog toga jer su dovoljno razvile za to ili zbog toga jer

im zemlja ili ph ne pase ili imaju bilo kakvih problema, onda presadi . time ih neces

sjebat ukoliko presadis u dobru zemlju sa cim manje stresa i bez kidanja korjenja !

problem kod humusa moze biti da moze imati previse hranjivih tvari i to biljkama u

pocetku moze biti previse , ali ne znam bas njegov sastav pa necu reci 100 % .

i sad da te pitam .... da li stvarno imaju malcice shebane rubove ili mi se samo ucinilo zbog

svijetla ili sta ja znam ?

edit : pa nije lose da svijetlo bude blizu ukoliko ih ne sprzi :)

sretno dalje...pozz
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Nemam iskustva u ovoj situaciji ali mogu ti reci svoje misljenje.

Pogledaj PH i sastav tog humusa.. ako nema nutrijenata u njemu dodaj 1/6 doze gnojiva od preporucene za pocetak da biljke imaju od cega rasti. U tim humusima prakticki nema minerala u tragovima koliko mi je poznato, a bez toga nema ni razvoja stancnih membrana i slicnih mehanizama.. dovoljno je da ti fali cinka npr. i biljka ce se razvijati znatno sporije.

Moguce je da sada kada su greske "ispravljene" biljke nastave normalno sa razvitkom... ali cini mi se da ce to teci malo sporije nego bi islo u originalu.
Takodje provjeri ph vode sa kojom zaljevas i vlagu..
 

griva

Aktivan Član
08.05.2005
100
2
0
51
Ma nisam uspeo da nadjem Ph metar :( ako je neko skoro u Bg kupio nek napise gde
bilo kise par dana pa sam je sakupio i sad ih zalivam kisnicom mada sam uzeo odredjenu koliciu destilovane vode kojom cu zalivati kad nestane kisnice
 
27.02.2008
19
0
0
35
@elephantor kak sam ja procito postove, nije spomenuo griva nikakve znakove bolesti nego samo misli da mu biljke sporo rastu, dalje "neko" je predlozio presadivanje u vecu teglu ne u novu zemlju...I sumnjam da je koristio gnojivo

@weedman biljke mu ne zaostaju u razvoju, meni se cini da vi bolesno preuvelicavate situaciju...

Da nema nutrienta pokazala bi znakove nedostatka nutrienta ne samo sporijim rastom...

al jbg, vidjet cemo...

EDIT: sastav humusa ti pise na ambalazi gdje si kupio, i ph bi trebo pisat

btw ove velike tegle ti nisu dobre za travu ona ti voli s krojenom ici duboko ne u sirinu, trebaju ti biti tegle duboke ne previse siroke...
 

neko

Aktivan Član
25.01.2008
73
4
0
47
@Ubojica
Kako bre ne zaostaju???
Evo moje koja ima 12 dana pa uporedi.



Samo mi reci, molim te, kako mislis da ih presadis u staru zemlju???
Normalno je da ce da ih presadi u novu zemlju. Bar je meni to normalno.
 
27.02.2008
19
0
0
35
tvoja ima 1 kat isto ko vecina njegovih, nevidim u cemu je problem...

ista je zemlja u manjim teglama i vecim, ako je problem u zemlji onda nema potrebe presadivat u istu (vrstu) zemlje (sumnjam da je problem u zemlji)...

pogledaj linkove nemoj gledat ovu jednu sliku vidjet ces kolko imaju katova
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
ubojico htio sam ti samo pokazati sliku moje male od 12 dana , ali nisam nasao ....

imam samo ovu kada je imala 15 dana .

uglavnom, lijepo je znati da je cannabis cak na katove :)) just kiding :p



ajde pozz
 

griva

Aktivan Član
08.05.2005
100
2
0
51
Nisam djubrio do sada jer pise da netreba bar 20 dana
plastice saksije su od 15L mozda sam preterao ima ih 15
u njih sam stavio malo humusa ,kupljene zemlje ,stiropor i pesak i malo djubriva
Pise na kesi
pH u KCL 7,07 u H2O 7,44 CaCO311,73% Humus 15,05 C 33% N 0993 C/N 33,27 AL-P2O3 mg/100 103,5 AL-K2O 219,60
Mada u srbiji pie na Lozovoj rakiji 40% alkohola pa posle 50 mrtvih od te rakije(ko nezna cuvena zozovoca mada je bilo jos takvih ali sa manje mrtvih
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
@griva ..... problem ce biti u tome da je ph samog medija malo previsok od samog starta

.... sada jos ako si kasnije zaljevao sa vodom neprovjerene ph vrijednosti i uz to ga jos

dignuo ph medija , evo ti problema !

obavezno si nabavi ph metar ! ako ne mozes digitalni, nabavi barem lakmus ili nesto slicno

to nek ti bude pod obavezno !

kad sve fino izmjeris onda mozemo pricati o necemu konkretno :)

sretno . peace .