Nize lisce zuti ...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
08.09.2010
28
1
3
37
Nastavljaju da me prate problemi od prosle godine. Ne znam u cemu je problem, ali kako mi biljka raste tako stariji listovi pocinju da mi zute. Prosle godine mi se to desavalo kad sam presadio biljcicu, pa sam kidao te pozutjele listove i na kraju sam dobio oko 30cm stabla, pa tek onda nesto malo malo gore razlistale biljke. Ove godine mi se desava dok je jos u casi. Sad sam je nekad mislio presaditi, ali ne znam koliko je to dobro s'obzirom da je vec rano pocela zutjeti. Naglasavam, samo donji listovi pocinju da zute, ostali su super. Trazio sam po forumu neke slicne probleme, ali nisam mogao naci pa sam zato otvorio novu temu. Ako ima vec neka slicna tema da me je zaobisla, ja se unapred izvinjavam i molim da me uputite na pravu adresu. Hvala unapred:vb_wave:
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
jesi li ti posvetio imalo vremena pažljivom čitanju ovog foruma?

kreni od unutarnjeg uzgajanja prema niže, nemoj ništa preskakati (možeš jedino opremu za indoor) i sve ćeš saznati...

evo sad da ne ispadnem seronja, lišće ti žuti zato jer biljke pod hitno trebaju presađivanje u veće posude (puno veće, barem 5x).
ako ni presađivanje ne zaustavi širenje žutila (a sigurno hoće), onda ih možeš lagano pognojiti gnojivom za vegetaciju...
 

Canna

Aktivan Član
11.06.2012
90
11
0
43
lišće ti žuti kako je i kolega rekao zbog manjka hrane,presadi biljke u duplo veče saksije,Terra magma ili compo sanna zemlju obavezno,još jedan faktor zbog kojeg bi moglo lošće žutit je nepravilan PH vode sa kojom zaljevaš pa ti pokvarila s vremenom ph zemlje tako da korigiraj to svakako,na litru vode stavljaj oko 3 kapljice čiste octene kiseline,ne one za salatu razrjeđene pa bi trebalo ispravit sve što nevalja,i ubuduće naravno isto snižavaj ph vode na 6,5!Prelistaj forum kako ti je kolega rekao i nači češ sve upute!
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Goranmaster je napisao(la):
Nastavljaju da me prate problemi od prosle godine. Ne znam u cemu je problem....

Problem je u tome što se ne trudiš naučiti ono osnovno. Sorry na brutalnosti, ali tako je...
Goranmaster je napisao(la):
Trazio sam po forumu neke slicne probleme, ali nisam mogao naci pa sam zato otvorio novu temu. Ako ima vec neka slicna tema da me je zaobisla, ja se unapred izvinjavam i molim da me uputite na pravu adresu. Hvala unapred:vb_wave:
Kad imaš problem, valjda odeš u pdf. problemi tokom uzgoja.

Da bi izbjegao problem, pripremiš zemlju, kako za klijanje-rast u čaši/saksiji, tako i na sajtu, odnosno ako radiš oudoor u saksijama, onda je ista priprema kao i za klijanje. Predpostavljam da je outdoor u pitanju, pošto si otvorio temu u pdf-u Vanjsko uzgajanje.

Poslušaj savjete koje si dobio i molim te da ne lažeš da si tražio odgovor, jer da jesi, našao bi ga u vrlo kratkom roku :icon_lol:
 
08.09.2010
28
1
3
37
U sunce ti, koji napadi :ridinghorse:. Al isplatilo se posto sam dobio odgovore :D . Ne znam ni ja sto, ali sam trazio odgovore u vanjskom uzgajanju. Jbg, usro sam znam. Izvinite zbog teme i hvala na odgovoru . I "zlo&naopako
" zapamti, ja nikad ne lazem
:dada
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.