[ NL-auto ][ Jack Herer ][ K2 ][ 2014 ]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ImbraGrabarić

Aktivan Član
02.03.2013
543
2.855
93
No Joke je napisao(la):
Što se tiče sajtova, imam ih par, biljke će biti razbacane uokolo i ne više od dvije na jednom mjestu, tako ako me klepe na jednoj strani da se ima šta ubrati na drugoj strani.
:hippy: .
em nije puno na hrpi em ima još
majstorski zamišljeno a u izvedbu ne sumnjam uopče
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
automatike si trebao staviti u 7-11 L . posude i po noci drito podrum i sl. a po danu na vani,cak iako nema sunca.
ovako ce slabo ili nikako napredovati dok se vrijeme ne proljepsa.
edit: sretno i puno sunca.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: XsmokemashineX

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Evo kao što sam obećao fotka ovi 5 NL-a iz boxa. Jučer ujutro su sve izašle osim jedne, nije je bilo na vidiku niti danas pa sam prodžagao zemlju da vidim di je zapelo. Na površini iznad sjemenke je bio busen treseta koji joj nije dao van pa je tražila alternativni prolaz, to sam maknuo da joj olakšam pa budem vidio hoće li joj to pomoći.

23k2h5d.jpg


208k0lx.jpg


...i evo slika mikro boxa, ispravak, nije od ps2 nego od ps1, pravi antikvitet (prerastao ja igrarije kad je ps2 izašla :) )

14wqgrc.jpg


Eto, toliko za sada, pozzz ;)
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Šteta sto imaš loncke od jogurta/2dl/. Kod autosa pici klica brzo dole
do dna i onda se petlja. Zbog toga gubis 20-30% donosa po biljci.
Drukčije, dobro si se snašao.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Da, ova tura je išla u jogurte, prošla je išla u veće posude. Planirao sam ih preseliti vjerovatno u petak ili subotu van tako da sumnjam da će im škoditi svega 5-6 dana u tome.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Di smo di smo, aha tu smo :rasta1: .
Eo konačno malo vrijeme krenulo na bolje, obavio sam danas veliki dio posla selidbom dijela bilja u prirodu, pa reko da opalim neki update.
Prvo počinjem sa ovim dvorišnim.

NL-a (21-dan vege) - vrijeme ovih dana loše, jako jako puno kiše, one bile poklopljene bocama i unatoč nedostatku sunca napredak je vidljiv:

prva:
aAiYVPb.jpg


druga:
TTZE6GT.jpg


treća:
EDmnvkn.jpg


sve skupa:
OgtXZi9.jpg



Evo lagano pogled na ostatak NL-a (6-ti dan vege) iz boxa prije presađivanja:
JiWj7z1.jpg


...možda ste primjetili da jedna fali. Jeste, jedna je izašla u obliku udice, nisam znao di joj je glava a di rep, nije bilo pomaka dva dana pa je uklonjena. Na žalost glava zapela pod zemljom i istrula. No šta je tu je. Od ukupno 8 Northerna ostalo je 7 živih i zdravih. Pa pogledajmo kako su se ljepotice snašle u divljini svoj prvi dan:

Znači ostatak NL-a (6-ti dan vege) ko što rekoh:

prva:
p5XGwrN.jpg


...isto ona iz malo dalje perspektive (sajt je žešći bush, jedva probojan i za mene, nalik na gnijezdo):
fhFhP9k.jpg



druga (sajt numero 2, dugogodišnji i prošlogodišnji sajt):
nGAvCMs.jpg



treća (također dugogodišnji i prošlogodišnji sajt br. 3):
LH0cpXx.jpg


...ta je na šemu da nema pogodno tlo pa sam iskoristio blokove, crijep, cigle i složio pitar uza zid koji je napunjen sa 20 liara Tera Brilla ;) .

četvrta (ona je na novom sajtu, numero 4):
Nemaaa slike četvrte, iz razloga što je presađena prije par sati i pošto sajt ima pogled na par dvorišta udaljenih 150 metara nisam htio riskirati i bljeskati blicom nebi li privlačio nepotrebnu pažnju i izlagao se riziku. Budu slike i te malene narednih dana.


Evo i jedan bitan detalj što se tiče koliko koja dobiva direktnog sunca:

Dvorišne 3 - 8,5 sati
Prvi sajt - 12+ sati
Drugi sajt - 9 sati
Treći sajt - 10 sati
Četvrti sajt - 12+ sati

Nova tura od 4 sjembe na klijanju 3x JH i jedna Russian nešto :icon_rolleyes: .
Jedan info za kolegu [member='Chill']a jest da korijen nakon 6 dana u jogurticama nije dospio do dna, i mene je to iznenadilo. Detaljno sam pogledao svaku pri presađivanju i niti na jednoj se nije naziralo da je korijen došao do dole.

Kiša ponovo žamori :signs051: , ja se odjavljujem.
Peace out do sljedećeg pisanja :hippy: .
 
22.04.2014
1
0
0
pozdrav svima inace novi sam od danas zanima me jacky boy najvise ;) ija gajim moga jackija samo mojih je 5 i mrvu su vece .. sretan grown
:smoke18: :respect:
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
PowerSeed je napisao(la):
jel planiras one k2 raditi 12/12 do cveta

Pa razmišljao sam tako pa da mi se što prije pokažu. A druga mi je opcija direkt sjeme vanka u zemlju bez predhodnog klijanja i prepustiti ih majci prirodi i čekati. One dolaze na red negdje za 15-tak dana, a bit će lijepo vrijeme u to doba tako da budem još odlučio kak ću.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.