Novi član traži pomoć iskusnijih

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.07.2013
3
5
0
Pozdrav svim članovima foruma te bih trebao vašu pomoć kako bi pomogao drugome.

Prije 6 dana, članu obitelji je dijagnosticiran rak na crijevu i već je podosta raširen. Podvrgnuta je operaciji, te su se i sami doktori čudili kako je osoba izdržavala toliko bolove, ne bih htio previše u detalje. Već nekoliko godina pije po 15-20 različitih tableta dnevno, i kada smo sada saznali prije 6 dana za ovu situaciju, šok nas je pogodio. Kako i sam nekad znam zapalit, htio bih osobi preporučiti nešto drugo osim tih svih silnih tableta, jer joj je sve gore i gore od toga, a bez njih još gore. Radila je 40 godina u ljekarni, i zna da joj je sve gore i gore od toga, ali opet ima i bolove od puno drugih problema koje ima te su neizdrživi.

Htio bih joj preporučiti nešto drugo, danas sam tek počeo više istraživati i čitati po forumu o konopljinom ulju i drugim medicinskim sredstvima. Što mi je bilo na pamet je da ako netko zna neki filmić, dokumentarac ili nešto da mi da i da pogledam zajedno sa tom osobom te da porazgovaram i možda da nađemo neko alternativno rješenje.

Mislio sam pogledati jedan filmić sa tom osobom te da porazgovaramo o tome i bi li pristala da napravimo konopljino ulje i da probamo sa tom metodom.

Nisam previše čitao o uzgoju, već sam najviše čitao podforum medicine, pa bi me zanimalo koliko bi trajao cijeli taj proces proizvodnje ulja?

Koliko bih morao često uzgajati i koliko količinski, kako bi osoba uvijek imala ulje "pri ruci", da se ne dogodi da je vrijeme za uzet, a berba je tek za 2 mjeseca.

Inače imam 20 godina i želim pomoći ali nekako slabo vjerujem da će ta osoba pristati na ovaj oblik lječenja, zato bih joj za početak htio pustiti neki dokumentarac, bilo bi jako dobro kad bi se što više vezalo za medicinu i oporavak nego na proizvodnju materijalnih stvari.

Hvala puno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mare17 and grga77

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
Uzgoj ti traje oko 3 mjeseca. Nije baš ni kratko, a bolest se nažalost rapidno širi obično.
Pročitaj postove od Mazara, onu uzgaja z7, koji se nabavlja na Mr Nice , auctions, googlaj, dođe oko 50 eura sjemenke.
Treba ti kvalitetno gnojivo tipa Advanced nutrients i treba ti oprema.
Imaš Ricka Simpsona a i na youtube-u ima filmića o učincima cbd-a, samo upiši u tražilicu cbd cancer.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mare17 and mazar
12.04.2013
30
13
0
Čitajući ovaj tvoj post sjetio sam se jednog članka kojeg sam našao na netu, nije baš vezano za tvoja pitanja al nekako mislim da bi ti moglo biti od koristi pa preporučam svakako da pročitaš, evo link ispod:

http://www.znamo.ba/kiselost-organizma-je-uzrocnik-raka-i-ostalih-bolesti/

A na forumu sam prije par dana naletio i na temu u kojoj se spominju mnoge druge biljke koje se mogu upotrijebiti kao alternativa za konopljino ulje ili nešto u tom smislu je bio članak, nažalost sad ne mogu da ga nađem,nadam se da će netko od starijih članova viditi ovaj post i prepoznati o čemu govorim i pronaći članak.

EDIT: Evo uspio sam da nađem temu, malo su mi sepojmovi pobrkali pa je zato nisam mogao odmap ronaći. Evo link:

https://www.vutra.org/topic/10711-jednostavni-ljekovi-u-obliku-hrane-protiv-raka/#entry244970
 
01.07.2013
3
5
0
The boss, hvala puno. Čitao sam sada o uzgoju, kako indoor, kako outdoor i informirao se o sortama, i pročitao neke od dnevnika. Shvatio sam ove glavne stvari na koje treba paziti prilikom uzgoja. Pogledat ću sada filmić na youtube, vjerojatno si mislio na ovaj pa da ostavim link ako će još netko htjeti pogledati.
http://www.youtube.com/watch?v=4yxlCDtOlSM

Potražit ću još neki filmić i pogledati po forumu pa vidjeti sutra šta će i kako biti.

Stuporovski, hvala na oba članka, pročitao sam oba, prvi me posebno zanimao, pročitat ću još o tome na internetu pa ako nađem još koji članak ću postaviti. Reći ću i za sodu bikarbonu, izgleda jako jednostavan način da se alkalizira dio gdje raste rak, jer svatko danas ima sodu bikarbonu kod kuće.

Hvala na pomoći
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mare17

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
pitaocc je napisao(la):
Inače imam 20 godina i želim pomoći ali nekako slabo vjerujem da će ta osoba pristati na ovaj oblik lječenja,
očito toj osobi više nije do života jer ja bih jeo govna svaki dan ako bi mi to na bilo koji način pomoglo a ne jeo ulje cannabisa....želim ti sreću
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mare17 and grga77

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
74
pitaocc je napisao(la):
The boss, hvala puno. Čitao sam sada o uzgoju, kako indoor, kako outdoor i informirao se o sortama, i pročitao neke od dnevnika. Shvatio sam ove glavne stvari na koje treba paziti prilikom uzgoja. Pogledat ću sada filmić na youtube, vjerojatno si mislio na ovaj pa da ostavim link ako će još netko htjeti pogledati.
http://www.youtube.com/watch?v=4yxlCDtOlSM

Potražit ću još neki filmić i pogledati po forumu pa vidjeti sutra šta će i kako biti.

Stuporovski, hvala na oba članka, pročitao sam oba, prvi me posebno zanimao, pročitat ću još o tome na internetu pa ako nađem još koji članak ću postaviti. Reći ću i za sodu bikarbonu, izgleda jako jednostavan način da se alkalizira dio gdje raste rak, jer svatko danas ima sodu bikarbonu kod kuće.

Hvala na pomoći
ovaj ti je sa prevodom na HR filmic od pocetka do kraja sto se tice vutre:
http://www.youtube.com/watch?v=qJYuNiq9b80
a uz sve to jos najbitnija stvar je da promjeni prehranu i nacin zivota za 100% ako to ona oce ili bilo koja druga osoba, samo sto tu dolazi do problema sto je osoba radila cijeli zivot sa kemijskim, umjetnim ljekovima pa je izgubila osjecaj za prirodu i takjav nacin ljecenja pa ce to i da bude najveci problem, ali malim koracima samo napred da te odma ne ubijemo u pojam sa svime, iz iskustva znam jer i meni mati radi u medicini i nevjeruje prirodi jer ima takav mentalni sklop tako su je ucili i cijeli zivot tako zivi i guta i truje organizam i nimalo mu neolaksava. Tako da smao polako malim koracima do velike promjene cemo stici do cilja svi mi kad tad. Da odma napomenem i u vezi jos nekih alternativnih pomoci a koji nisu receni u postovima a da pomazu organizmu u izljecenju(dalje googlajte) a to su: kombucha gljiva, dr.Myko San(www.zdravljeizgljiva.hr), beta glukan, borna kiselina, trave i razni zacini i cajevi islim sve je to priroda) jos da i napomenem da treba iz okoline izbaciti sve kemijeke preparate i elemente koji se nalaze u kuci i blizini takve bolesne osobe... Ima jos toga a za pocetak uz vutru ce biti dobro i ovo sve sto sam naveo dok se ne dojde do dobre vutre za ulje...pozdrav i sretno!!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mare17
01.07.2013
3
5
0
Hvala na pomoći. Nisam još stigao pogledati ovaj zadnji filmić koji si mi ti grga postavio, nego ću vjerojatno taj i gore navedeni koji sam postavio pogledati zajedno danas na laptopu. Dobro je što ima prijevod. Kada vidim kako će ovo danas proći, ako se osoba odluči za ovaj način liječenja, meni će biti drago. Grga, mislim da je isti problem ovdje, ne vjeruje prirodi i tako živi dok ja ni tabletu protiv glavobolje ne bi popio, jednostavno ne vjerujem i ne volim tablete već prirodi. Istina, to je sve kako si cijeli život učio i kako su tebe učili, a tu je bio i posao u ljekarni 40 godina, što je vjerojatno dovelo do toga da više vjeruje ljekovima nego prirodi. Pročitat ću više o gljivama, točnije onima koje ste naveli i onima iz tema i članaka koje ste mi dali.

Hvala svima na odgovorima.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mare17 and grga77