OG Kush & Tutankhamon [250W]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
draga moja forumska populacijo, došao je i taj čas da ja krenem sa prvim indoor pokušajem...

za početak da vam opišem setup:

box (ŠxDxV)= 70x55x140 (efektivna visina, kad se oduzme prostor do HPS-a onda 110)
pasivni upuh
ispuh 2x super silent 120mm PC vent, protok oko 100 m^3/h
rasvjeta: Sun Master Dual spectrum 250W HPS
zemlja: Compo Sana Universal
posude: 14 litara

sjeme: Royal Queen Seeds OG Kush i Pyramid seeds Tutankhamon.

biljke su svjetlo HPS-a prvi puta ugledale 23.02.2013. znači trenutno su stare točno 20 dana...

režim svjetla je 18/6 i tako će biti još 10-14 dana, a onda idu na 12/12

pošto nemam CT, temperature su danju oko 29 a noću 17-19 stupnjeva, vlaga je relativno niska, oko 30% a bila je i niža (10%) dok nisam u boks postavio teglice pune vode koja polako isparava

upravo su zalivene svaka sa 1.5L vode pH 6.4 i 1.5 ml hidrogena po litri, voda koja ostaje u podmetaču nakon zalijevanja ima pH 5.5

da ne dužim, evo današnje slike, znači biljke su stare 20 dana, lijevo je OG Kush a desno faraon, koji je upravo topiran, kroz par dana ću napraviti LST na obje biljke... (slike su užas jer je slikano mobitelom i to dok HPS radi, nemam digitalac pri ruci trenutno)



 

mr.mrkvan

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2012
51
86
18
fin izbor sorti,box ko apoteka :)

happy growing :vb_kez:
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
RQseeds su medju najjeftinijim poivodjachima sjemena a moje iskustvo sa njihovom genetikom je bolje od nekih puuuno razvikanijih i skupljih...
tako da ..vjerjem u dobre rezultate i ovog og kusha.

ngo..samo jedno pitanje - napisao si da su posude od 14 litara...pa me zanima samo jesu li to ove posude na fotografijama?? -posude izgledaju dosta duboke-visoke...to mi se svidja..pa me malo vishe zanima to o posudama-gdje si ih nabavio itd...
hvala.
+ ako su 14 lit.a biljke su vech shiroke skoro kao posuda....odlichno..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Bilo mi je žao što je onaj outdoor onako završio i baš mi je drago zbog tebe i izleta u indoor, ajde mnogo sreće
http://www.youtube.com/watch?v=Aht9hcDFyVw
go MM :notnice:
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
creative, u planu je staklo između lampe i biljaka, i još jedan vent koji će miješati zrak u box-u, svakako ću to nabaviti prije cvjetanja...

vještice, to su te posude na slikama... na vrhu su promjera oko 30 cm, isto toliko su i visoke, možda koji cm više. kupljene su u Bauhausu isto kao i zemlja....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
biljke nakon 30 dana vegetacije prebačene na 12/12, imao sam malih problema sa temperaturom i velikih problema sa vlagom (10-15%) pa su neki vrhovi spaljeni, pogotovo na OG-u zbog ogromne površine listova... sada je ubačeno staklo ispod lampe i jedan vent koji puše u lampu pa temperatura ne prelazi 21 stupanj.

obje biljke su LST-irane, a jučer sam i topirao OG jer je previše išao u vis...

kako to mi na forumu kažemo, sad samo čekam da počne čarolija...

p.s.

slike na žalost nemam jer nemam čime slikati, bit će tek kroz nekih 10 dana....
 
16.12.2011
28
28
13
34
Pun ti je inbox pa ti u temi moram postaviti pitanje. Vidim sam da si stavio staklo između svjetla i biljaka. Zanimalo bi me imaš li ikakva saznanja kako ono utječe na svjetlo koje dopire do biljaka? Pitam jer sam isto učinio, uzgoj je pri kraju, a ne mogu reći dojmove jer sam imao problema. Jedino što sam pročitao je u vezi blokiranja uvb zraka.Unaprijed zahvalan te sretno sa uzgojem..
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
@ Sargus: mislim da je količina lumena koja se gubi na staklu zanemariva, biljke svejedno rastu kao čarobni grah...



evo, obećao sam da će ovaj tjedan biti update i došao je i taj čas...

biljke su stare točno 40 dana, 22.03. prebačene na cvjetanje, 1.4 pojavile su se pistile, znači na cvjetanju su točno 2 dana i skinuti ću ih između 1.6. i 5.6.

prema specifikacijama, OG-u treba 8 tjedana da završi, tutankhamonu oko 65 dana. takvim tajmingom ću dobiti upravo ono što želim, OG da bude malo dulje, da kristali budu većinom amber, a tutankhamon da bude kombinacija milky i amber, sa malo više milky kristala...

slike nisu nešto jer je digitalac star oko 9-10 godina ali vidi se ono bitno...


lijevo je OG a desno Tutan



OG, visina biljke je oko 55-60 cm



čisto da dobijete dojam koliko je tutankhamon nevjerojatno gust, zasad ima 12 "glavnih" vrhova tj. grana koje su iste visine, a još rastu i novi (otkako je prebačen na 12/12 gotovo se udvostručio)



loše su slike pa se ne vidi da su na nekim vrhovima spaljeni listovi, malo zbog niske vlage a malo zbog preniskog pH pa biljci fali kalija (ali uskoro krećem sa hesi P+)

temperatura u boksu je 17-19 preko dana a noću oko 13-15, vlažnost je 35-55%

zalijevam svakih 5 dana sa 1.5 litara vode, prije je pH bio 6.5 a zadnjih 2 puta sam zalio sa pH 6.8 i tako će i dalje biti ako im bude odgovaralo...
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
koliko ja vidim ne smeta im ni najmanje (a RH je dosta veća), a ionako uskoro stiže toplije vrijeme pa će i temperature razmjerno porasti (prozor u prostoriji je stalno otvoren)...
 

ChasedByDevil

Aktivan Član
16.05.2011
121
37
0
Heh, pustio bi ja te OGijeve kristale da se poambere do totalke :icon_biggrin: , samo što bi tada :kauch preuzeo funkciju, a mene bi vjerojatno opet :abducted:
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
danas je točno 2 tjedna od pojave prvih pistila, znači još nekih 7 tjedana do kraja...

biljke su danas dobile jedan dobar flush i nakon toga su prvi puta dobile gnojivo. dajem im Hesi P+ i malo melase i to je to, mislim da neću ništa drugo koristiti osim toga...

melasa mi je zadala glavobolje zbog PH. na početku je pH vode bio 8.0, nakon što sam stavio pola žličice melase pao je na 6.9 i još kad sam dodao P+ pao je na 6.2 a ja želim 6.8 tako da sam morao kombinirati da ga dignem barem na 6.5
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.