Old School Trim Hash Oil [bez kuvanja] + Hedovacha (vutra rakija)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
:D a ni ja valahi, al onako nastrugano lici.... boja hedovace ti je zaista zaista vrhunska,kao sljivovica iz hrastovog bureta. Ja sam u moju nedje 10og dana dodao i nekih grana sto sam iz ne znam kojeg razloga ostavio..... Rezultat,moja hedovaca se sada ne providi,toliko je potamnjela....ne znam sta ce biti od nje,ali za par dana cijedim pa ce vidimo,i probamo naravno ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
a uvek mozes razrediti ako imas iste radze :) ja razmisljam o dodavanju meda, cana-meda brandy :) inace, ova tura je u jabukovaci, a vec ide nova tura u lozi pa cu imati neke tri varijante od po pola litre za goste, a mozda i ja probam oko uskrsa ;) poslednji stadijum ce biti kad nabavim pelina, pa onda pravim verovatno neko ludilo koje sumnjam da cu probati, al dobrovoljaca se uvek nadje :)
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.426
1.098
za upotrebu katrana, sacuvajte vecu kolicinu lisca i nakon isparavanja samo ga dodajte smesi, bice lakse drobiv i srolati sa duvanom, a ako ste nepusac...
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Hed 1.jpg

Prva slika koju ubacih na ovaj nacin :D napredujem ;) Pola litra jabukovace od 62 stepena, 13 solidnih hedova i 6 grana biljke!!! Rezultat,ovakav izgled radze,i po tvojoj preporuci razblazena sa jos pola litre istovrsne rakije. Boja je zestoka,miris takodje,kad pomirisem cio se stresem....Sada ne pusim nista,solidan broj dana,pa necu ni probati ovo...jos koji dan :) Inace valja da se sve slegne , kada se procijedi rakija,da se arome slegnu i da sve sazri.... Javljam kakav je rad cim padne prvi dzoint Pozdrav, i hvala na ideji :)
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
U rakiji je lezala od 21 februara do prekjuce,tada sam je procijedio. Veci dio vremena rakija je bila zelena,sa primjesama kafenkaste....pretpostavljam zbog pistila koje su skroz braon boje. Nekog 30-og dana recimo,dodao sam ovih 6 grana,koje sam usitnio na velicinu čačkalice. Od tada boja konstantno pojačava,a rezultat vidite,skoro potpuno neprovidna rakija,braon boje. I još sam je razblažio,sa još pola litra rakije. Ili su grane "zakuvale" ovu boju,ili je razlog malo duži period držanja, pa su se pistile skroz raspale i ovako je obojile. Ono što mi je super interensantno je jačina rakije, jer na dimidžani piše 60 stepeni, a ja sam po cijedjenju gradirao i izmjerio 62 stepena :D Možda je deda loše izmjerio prvi put,mada malo vjerovatno znajući njega,il je vutra ojačala rakiju!!! Neke travke ojačavaju rakiju,kao recimo hajdučka trava... Kao što sam već rekao,mirisi su vrlo intezivni,zaista da se naježiš. Ne znam sa čime bih ga uporedio,neka kombinacija kleke,jabuke i borovine,brrrr :) Još uvijek prebivam u Dnevniku Nekonzumacije,pa neću probati još koji dan,barem do Vaskrsa za 7 dana. Taman da se arome,mirisi i jačina konsoliduju,da se sve harmonizuje....onda ubacujem DRINK REPORT ;)
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Pao je knjaz,i to dva puta :) Posječen u velikom stilu,od dva vrla i glasovita junaka. Jedan je moj komšija i učitelj Božo,star 74 godine, a drugi je moja malenkost. Došao do sela,do dede, i sa sobom donio pola litra hedovače. Trebao mi je saborac za ovaj okršaj,i izbor je pao na starog porodičnog prijatelja.... mojeg učitelja i pametara Boža :) Nije ga bilo teško ubijediti,pošto i on sam spravlja razne travarice i druge meleme za dušu....
- Od čega ti je ta mučenica rode ??
- Jabukovača,sa dvije ili tri vrste trava,rekoh ja :D Dominira korijen koprive!!!
- Može,sipaj.
I tako,riječ po riječ,kap po kap....čašica po časica,ode cijelih pola litra. Pade knjaz dva puta!!! Ovaj izvještaj će biti predat vama iz perspektive starog uče....
Božo je čovjek enciklopedija,u svojoj glavi čuva kompletnu epsku poeziju. Moćan govornik i recitator, sa brkovima ala Marko Kraljević, Božo je vrlo upečatljiva pojava. Sa njime čovjek može pričati o svemu....osim o politici i o drugim ljudima,nikada ga nijesam čuo da ogovara nekoga! Kada Vam se obraća,gleda vas pravo u oči,a kada ćuti,a to radi dosta često,gleda u jednu tačku na podu. Danas,poslije prvoga knjaza,počeo je šou :D Božo je pričao dvesta na sat,a rukama je granao kao lud. I pričao je svašta nešto,što sam vjerovao da je za njega nemoguće.... " Ovaj je lopov,i stric mu je bio lopov, a djed špijun,sve splačina do splačine :D A ova mala već ima je*ača,al nije čudo,kud će kruška no pod krušku.... i majka,i majčine sestre,sve kurve.... a i baba se je ala ko koza :D A ti sine,kako ti je na poslu.... vala nijesam od tebe očekivao da ćeš završiti za Dr, ti si totalna budala bio :) " KRAJ CITATA
I tako,riječ poriječ,pade i drugi knjaz,ostade samo jedan prst na dnu. Božo povika u jedan vakat da ga vozim kući,jer ga nesto noge ne slušaju,a i oči otkazuju poslušnost. Vjerujem da će spavati do podneva. Ova hedovača definitivno djeluje kao serum istine,što na um to na drum. Ja lično sam niti pijan,niti naduvan,ali sam nešto bre....... brrrrrrrrrr vrrrrrrrr mrrrrrrr....cio vibriram i treperim :D Muvao bih sada J Lo,i smuvao bih je ;) tako sam coky! Ako na ovaj način zelite da se naduvate,kao pljugom,nećete moći! Al da ćete biti žestoki,pričljivi,bez ikakvih inhibicija,samouvjereni i prilično bistre glave,hoćete! Može da naleti i talas smijanja,ne kao kad ste naduvani,ali baš je prijatan smijeh,zdrav. I da,dobio sam proliv :D Ništa strašno,i očekivano... čak je i dobro leglo!
Ko ima dosta marihuane,isplati se spravljati ovakve napitke. Ko ima dovoljno i za dim i ovakvo rekreiranje, taj ima zaokružen krug zabave. Toplo preporučujem svakome ko ispunjava ove uslove,pogotovu ko ima djuture i nema kada da vodi dnevnike. Dostojna je Olimpa ;) Živjeli CAM00340.jpg
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
:) xexex,poz ekipa. Evo sam se dovukao kući,i osjećam se kao preparirana sova...... legao u krevet,izbečio očima,mozak ne prestaje da bruji od misli,a da mrdnem ne mogu. Moš mi sad nogu otkinut,pomaknut se neću :D Editovaću post da javim šta je sa Bokijem :) Proliv stao,konobarica je baba,a klijentela muški,prava gay parada..... tako da ništa od Dzej Lo i stava napaljeni jarac :) Stej kuuuull Vuutro

EDIT : :D Božo je i više od živ :) Cio dan cupka u mjestu,skakuće,savija se u koljenima i mlatara rukama kao lud. O rakiji nije riječ rekao,ponašao se kao da se 10 god nijesmo vidjeli.... a pričao je kao navijen..... I izrecitovao mi omiljene djelove Gorskog Vijenca od Njegoša....i Agovanje i Noćnik iz spjeva Smrt Smail age Čengića,od Mažuranića. Ovo pola litra što je ostalo ostavljam za sledeći Božić ;) Živjeli
 
Poslednja izmena:
08.01.2014
25
286
48
moram priznati da sam ipak podcenio ovu turu, to je to samo rad malo manje sedativan :) odlezalo je jos malo, prosusilo se i sad treba strugati :)
Pogledajte prilog 9782

Necisce ulje = "tvoj shit" da si ovo jos kroz filter provukao prije dok je alkohola jos bilo u njemu da ostanu dodatne necistoce i da si to so kraja iskuva,odradio dekarboksilaciju = top ulje i udaralo bi i kad bi jeo i pusio ovako samo prilikom izgaranja udara :)

Al mozda to nije tvoj cilj bio vec pravljenje necega slicnom hasu nisam citao cutavi post, pa sori ako sam fulao skroz.
pozz :)
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Ma ne vjerujem da ovo tek sad čitam @Dzparanoja :respect:veliki od mene i za hedovaču i za pričicu ili ti report.Ne pijem rakiju ali toliko si to sve dobro ukomponirao,kao da sam bila tamo i probala :)

Edit: evo povukla me pričica pa sam i zaboravila po šta sam došla u ovu temu :D
Jedno pitanje imam za @PowerSeed -a
Jel se isplati raditi trim hash oil od trima samo jedne biljke?
Sviđa mi se receptura i voljela bih probati ali da mi trud ne ode za niš :)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Dzparanoja

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
evo ako smijem ja umjesto Powera odgovoriti :) isplati se jer ćeš na kraju dobiti bar nešto za pušiti i jedno iskustvo više. ;) samo pripazi na odnos količina trima:alkohol,da ne bude previše razvodnjena smjesa...jedino što možeš izgubiti je malo vremena i tepsija u koju ćeš izliti otopinu. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara and CilI