Old School Trim Hash Oil [bez kuvanja] + Hedovacha (vutra rakija)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
pozdrav ,pa da i ja podjelim iskustvo u pravljanju hedovače.na kilu trima mokrog od lista i vrhova koje sam imao namjeru bacit sam napravio rakiju od kanabisa,ali trim koji sam upotrijebio je bio potpuno suh i promjenio mi je boju u zelenkasto smeđu, što i treba bit takav jel izgubi klofil koji je gorak.Kada sam prvu rakiju pravio bio mi je mokar trim i sve mi je propalo jel nije bilo ni za degustaciju.Koristio sam alkohol 96% ,uzeo gradomjer i sa destiliranom vodom spuštao postotak alkohola do 20%i dodao 3 deci meda na litru rakije,i ispalo je super samo ako stoji u frižideru svorimi se talog o 2 prsta debljine.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
procjedio talog ,ali neznam dali je med ili je thc jel je dosta masno i slatko. ali za sljedeći puta ću znat kojim redosljedom radit,jel mi je to 2 puta da sam zeznio stvar,3 puta sigurno neću.ali nemoš ni znat dok ne isprobaš tako da na greškama se ući.

12438-e1db77b441238dfa8e9cfeb548f596dd.jpg
12439-1d793c95d84146cbe1f016d955959580.jpg
 

Prilozi

  • 206.JPG
    206.JPG
    159,8 KB · Pregleda: 91
  • 207.JPG
    207.JPG
    143,8 KB · Pregleda: 90

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Koristio sam alkohol 96% ,uzeo gradomjer i sa destiliranom vodom spuštao postotak alkohola do 20%

What the fuck!!!! Govoriš o medicinskom alkoholu???? To ćeš da piješ???? Talog izgleda dobro,stavi ga u friz da se smrzne.... pa poslije ga nekako sprovedi u cigaretu ili šta god :) A ono tvoje čudo ne bi popio za spas života,iako ima boju perfektnu,ali to je zbog meda. Ovo tvoje je medohateceovača :)

EDIT Ali si mi dao perfektnu ideju ,kad spomenu razblaživanje sa destilatom....Radi se o tome da je,kao što svi znamo, za adekvatnu ekstrakciju THC-a potreban što veći procenat alkohola. Šta planiram da uradim??? Prvo sledeće pečenje neke ljute rakije (kruška,jabuka,dunja) planiram da skupim barem 3 litra od preko 72 stepena... U ta 3 litra bih dodao adekvatnu količinu hedova prije svega,a zatim i nešto trim lišća,i ostavio sve to u mraku neka 33 dana. Zatim slijedi cijedjenje,tj odvajanje rakije od marihuane.Procijedjenu rakiju zatim spuštam sa destilatom do željenog nivoa,recimo 48 stepeni,a to radim onako kako struka i nauka nalaže....oboriš 2 stepena pa 5 dana pauze,ili 5 stepeni dolje a 10 dana pauze! Tako dok ne dodjem do željenih 48 stepeni,a zatim opet slijedi odlaganje,nekih barem 3-4 mjeseca,da se sve slegne i harmonizuje. Em meka pa fina za popit,em puna THC-a...zamislite onda Boža,i šta će se tek onda dešavati :) Ako Bog da,pečenje radže ide u oktobru,a ako odradim dobar grow,sa dosta dobre vutre,sjajni rezultati ne mogu da izostanu. Dakle u oktobru se pravi ZAISTA PRAVA HEDOVAČA!!! Jedva čekam,a sve će biti ovdje uredno dokumentovano,obećajem :) Đoksone, još jednom hvala ti na ideji:respect:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: meznarac

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
ma no medicinski,etilni alkohol u srbiji sam ga kupio,dobar je, pio sam ga i svi moji frendovi, i nije žut od meda nego je više zelenkasto žućkast,samo na slici nije dobro ispo.
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Ma kakav etilni rodjače,esi li lud.... tehnički standardi pri proizvodnji rakije nalažu da se iz iste odstrane svi "loši"alkoholi,a medju njima i etilni..... U povećanoj koncetraciji su odgovorni za razna ludila,slepila i ostale alkoholne boljke.... zdravlje prije svega
 

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
ma druže metilni je opasan i njega se izbacuje,a od etilnog alkohola se prave likeri itd. isprobano i ok je. Samo neka ti se osuši dobro taj trim jel ćeš se zeznut ajme ako ga staviš mokrog ili polu suhog,bit će gorko da nećeš moć pit,moj savjet.
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
My bad Đoksone,u pravu si...obrukah se sad :) al sam pogubljen ovih dana.... i sam extraktujem metil alkohol cio život sa starom forom....menzura puna vodom,a alkohol kao lakši preliva preko....metil pada na dno,i smrdi kao djavo...i nemačega nema u njemu,od arsenika do cijjanida!!! A pogubljen sam,da obznanim svima....DOBIO SAM ULTIMATUM od moje dame,ili brak ili razlaz :( Ko će se mlad ženit,huhhhh
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
da, litra etilnog razblazena sa litrom i po vode i dobijes nesto poput votke, kazu da je manje stetno za organizam od bilo koje rakije

probaj litru ove kombinacije, aromatizuj po zelji, i oma ces se ozeniti
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Kao što znaš,neki standard nalaže 21 dan u mraku....ja sam Xrišćanin,Gospod je raspet u 33 godini,a ja uzimam taj broj kao proslavljanje Njegove žrtve,a i da Mu se malo umilim :) Možda sve ovo nekom zvuči nenormalno i patetično,baš me briga.... nijesam savršen,ali radim kako mislim da treba.... čak sam i biljke zakrštavao kada sam ih sadio....i uspjeo sam :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Ne znam šta da ti kažem Otto.... ovakvo poredjenje je u najmanju ruku uvredljivo,a vjerujem da nijesam jedini čovjek na forumu koji je pobožan. Prije par godina sam preživio kliničku smrt....izvukao sam živu glavu iz situacije u kojoj nijesam imao niti jednu povoljnu okolnost na mojoj strani! Šanse da preživim u tom trenutku i tim okolnostima su bile 1 naspram 100 xiljada! Ovo mi je rekao ljekar koji me je liječio,a koji sada radi u Dubajiu...pa sam zaključi da li zna šta govori! Srce mi je prestalo sa radom preko 3 min...a i bilo se nadulo od opterećenja,uvećalo 10 puta i umalo eksplodiralo!!! Prešao sam bio liniju izmedju života i smrti,ali sam i Vaskrsnuo......
Kasnije su prognoze bile krajnje obeshrabrujuće,trebalo je da budem poprilično nesposoban za većinu stvari.....molio sam se Bogu ne samo da preživim,već i da potpuno ozdravim. To se i desilo,uprkos opravdano lošim prognozama....ponovo sam u poziciji da mogu "konju rep iščupati",kako kaže naš narod. Vjeruj ili ne vjeruj,ali ne moraš da vrijedjaš...niti da se valjaš po podu od smijeha....jer ovo može svakom da se desi,pa i tebi......
I šta misliš....suočen sa končinom,na ivici života....okružen tamom na samrtnoj postelji....čije bi ime tada prizivao??? Da li bi ti na usnama bilo ime Božije,ili neke kvočke???!!!?
 

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
dobro je nemoj da se vrijeđaš druže,polako i pozitivno moraju se ljudi šalit malo,i meni su suze od smijeha krenule kad sam proćito vidiš da je to stari član koji voli zafrkanciju.Samo ti radi kako osijećaš i umiješ i što te ćini lakšim.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran and Bizzzo

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Sa nekim stvarima se ne valja šaliti....nije fer!!! A da čoek umije da se našali,umije.... to mu ne osporavam ;) Od male velika biva....ja sam od bezazlene sportske povrede u početku zaradio punu venu trombovima....koji su se onda pokrenuli i većina ih je završila u mom srcu!!! Jedan ubija,a ja sam samo kapitalaca imao 2....i to tamo gdje najmanje smiju biti,u lijevoj komori. Treba poštovati sve što je ljudima sveto.....mislite da mi je žao one gnjide iz Šarlija koje su pobili extremisti jer su se rugali proroku Muhamedu....naravno da nije!!!
Ne brini Oto,ne planiram da te roknem :p
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
hehe, opet ga je malo ponelo i sad ce se osecati lose jer je rekao da ce biti primeran i nece spamati... pobrisacu ja spam al stvarno ste daleko otisli od moje zamisli kada sam pokretao temu.
nego to sto sam ti napisao za 33 dana, mislio sam da znas da biljke potopljene u alkohol, pogotovo jaci, togom duzeg stajanja pustaju razlicite gorke tvari i ne bas preterano pozeljne elemente, smanji dane pa nece biti ni dijareje i problema sa stomakom. uz to smanji malo i kolicinu u odnosu na spomenutu pa nece biti proliva, svaka travarica u vecoj kolicini to potakne, a moze doci i do trovanja ozbiljnijeg. s druge strane za ekstrakciju thc-a u jacem alkoholu nije potrebno toliko dana, pogledaj koliko potapaju i drze ljudi koji prave ulje ;)
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Oprostite braćo,žestoko sam skrenuo sa puta,čim sam doživio da me brat Venlo upozorava :( Oprostite što pominjem rokanje,uvijek sam imao problem sa viškom iskrenosti! Vjerovatno ću jednog dana popiti neki ban :p al ne zamjeram,sigurno ću ga zaslužiti ;) kad kontrole nemam! A u medjuvremenu,hajde da napravimo adekvatan on topic,tj povratak na temu. Jednom se povela rasprava šta bi ko radio da se marihuana legalizuje....ja bih definitivno spravljao hedovaču,jer sam ubijedjen da bih radio dobar posao. A propo tvoje sugestije Powere, da može doći do negativnih pojava u rakiji zbog dugotrajnog držanja,razradio bih par detalja.....malo radi iskupljenja zbog prethodnog klizanja,a malo više radi doprinosa forumu;) Do oktobra ima vremena za daljne razrade,i još po koju finesu...ali suma sumarum,ovako bi sve trebalo da izgleda....
Domaće tradicionalne rakije koje važe za najzdravije su kajsija i jabuka!!!
Domaće tradicionalne rakije sa prefinjenom aromom i mirisom su rakija od krušaka i od dunja!!! Idealna opcija bi bila organik uzgojena vutra,a ako ne onda svakako DOBRO ISKJURANA vutra,jer sam mišljenja da višku hlorofila apsolutno nema mjesta u rakiji!!! Uzmimo dunju ili krušku recimo,rakije sjajnog mirisa i ukusa,vrlo pitke i lako spravljive.... Odvoje se nekih 3 litra od preko 72 stepena,što bi bila njena početna snaga prilikom destilacije,ako ste proces skladištenja i fermentacije kljuka odradili kako valja i trebuje! Rakiju naliti u staklenu flašu ( od 5 l) i ostaviti je da dozri. Važno je naglasiti da čep ne treba potpuno zatvarati,već ostaviti dovoljno lufta,da bi vazduh mogao ulaziti. Dakle, nasuti 3 l rakije u flašu od 5 l,i dozvoliti vazduhu da polagano ulazi i odpočne proces esterifikacije ! To je spor proces vezivanja acetal-dehida (daje neugodan ukus i miris) sa etil-alkoholom,što za rezultat ima dobijanje prijatnih aroma i mirisa. Ovaj proces treba da traje barem 4 sedmice. Potom slijedi dodavanje potpuno umrvljene mase,od najboljih cvjetova marihuane. Kome je žao da stavlja hedove u rakiju neka doda osušeno i iskjurano trim lišće,ili pola pola!!! Količinu marihuane neka svako odredi prema sopstvenom osjećaju i nahodjenju .... Vrijeme koje će vutra provesti u rakiji odredite sami,ali budite sigurni da nećete pogriješiti ako to bude izmedju 15-21 dana! Ni 33 dana ne zvuči loše :) ali ovu odluku prepuštam vama,i vašem osjećaju! Rakija treba da bude dobro zatvorena,uskladištena u mraku,a kompletnu smješu treba redovno dobro promućkati. Kada prodje željeno vrijeme držanja vutre u rakiji,valja pristupiti cijedjenju iste. Najbolji način je kroz cjediljku za čaj,u kombinaciji sa gazom. Rakija je čista,i sada je valja razblažiti sa destilovanom vodom....to se radi na način koji sam opisao nekoliko postova prije! Power je ispravno primijetio kada je rekao da može doći doći do neželjenih nusproizvoda u rakiji,koje marihuana eventualno može ispustiti! Tu prije svega mislim na neugodan miris,kisjelkast ukus,i odredjeni nedefinisani šmek. Sve ovo bi tretman sa destilovanom vodom trebao da otkloni,jer to mu je i primarna namjena.....osim spuštanja jačine rakije na željeni nivo,dest voda treba da harmonizuje odnose unutar rakije,dodatno ukloni tzv "više" alkohole koji su eventualno ostali poslije procesa esterifikacije. Valja napomenuti da voda za pegle i sl nije baš najsrećnija opcija,pa bi svakako najbolja opcija bila da po svršetku pečenja rakije sami destilujete vodu,jer je ova voda poprilično "meka", tj ima nizak nivo kalcijumovih i magnezijumovih soli koje samo dodatno zamućuju rakiju. Ukoliko dest voda ne ukloni svaki negativni nusproizvod (eventualni), onda možete uraditi sledeće :
1. Radi otklanjanja neprijatnog mirisa,otvarati flašu zbog provjetravanja
2. Male količine aktivnog uglja,ili čistog kalcijumovog karbonata uklanjaju kako neprijatne mirise tako i kisjelkast ukus!!! Ali ovo su prije svega tretmani koji se primijenjuju na "čistoj" rakiji,ne hedovači. Ako ste spravili dobar kljuk,i dobro ga destilirali,za ovim nećete imati potrebe! I čistu rakiju,i hedovaču ćete najlakše detoksirati sa jednom JABUKOM!!! Domaća i neprskana jabuka svakako je najlakši,najdostupniji i najefikasniji način za ovaj proces za kojim ćete možda morati da posegnete! NAČIN PRIMJENE : Jabuku isjeći na četvrtine,oguliti,ukloniti spice....zatim ih dobro oprati i nanizati na konac. Staviti ovo sve u rakiju na par dana,i promijeniti nekoliko jabuka u procesu detoxa. Iznenadićete se količinom smrada koju će jabuka emitovati kad je izvadite iz radže/hedovače! Ovo bi trebalo da riješi sve vaše probleme........
Eto,nadam se da smo se adekvatno vratili na temu. Još jednom izvinjenje zbog kršenja pravilnika,kojeg nikako da naučim.... vjerujem da sam se bar malo iskupio,a pred Bogom...to tek predstoji,i dug put je preda mnom,nadam se :)