Opadanje kvaliteta foruma

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Prijedlog:
Postaviti moderatora za svaki od pod-foruma... Znaci objaviti konkurs, ili po licnom izboru administracije.
Obavezno otvoriti pod-forum koji mogu vidjeti samo administratori i moderatori (ako vec niste, posto ne vidim). :D
Napraviti nekakvo urednistvo, 5-6 ljudi, koji ce uredjivati prvu stranu. Redovne vijesti, textovi, zanimljivosti, clanci, opisi and stuff. Ako ne znate kako odraditi dinamicku prvu stranu, to je lako rijesiti sa npr. Jooml-om. Ako i dalje ne znate nista o tome, nudim svoje sposobnosti programiranja i dizajna (koje nisu za zanemarit) za dobrobit komune.
Vec sam napomenuo negdje ali niko nije prokomentarisao, da se novajlijama onemoguci upad u forum "Uzgajanje" koji sadrzi:

Unutrašnje Uzgajanje

Oprema za Unutrasnji uzgoj

Vanjsko Uzgajanje

Dnevnik uzgoja

FAQ

A ostali "Administracija" (prije sam navodio i administraciju kao dio koji treba sakriti od nojalija, ali sam razmislio i mislim da im ipak treba omoguciti prikaz ovog dijela), "Marihuana" i "Ostalo", da su vidljivi.
Na prvoj strani sajta istaci da ne podrzavamo koristenje trave ispod 18, tj. da je ovo sajt samo za 18+. Pri registraciji na forumima jos jednom podsjetiti drustvo na to i objasniti da ce vidjeti forum o uzgajanju nakon sto se dokazu kao dovoljno zreli (da tako kazem). :D
Mada treba dopustiti da se vidi makar nesto u vezi uzgajanje, kada bolje razmislim. O tome se treba jos razmisljati.

Eto ja sam direktor jedne NVO i Crne Gore. :D Bavimo se uzdizanjem kulture i umjetnosti na visi nivo nego sto je trenutno u nasoj zemlji. Djelujemo od 2004. i imam dosta iskustva tu. Sada smo malo pauzirali jer smo se (osim organizovanja raznih svirki, zurki, izlozbi i okupljanja) u proteklih nekoliko godina cimali sa e-zine-om (elektro-magazin) i forumima. Imali smo isti problem, na pocetku je bilo opste odusevljenje, odlicni postovi, mnogo posjetioca. Na kraju forum je poceo da bude steciste dosadnih adolescenata koji ne zele da mrdnu guzicu nego cekaju da im mi serviramo sve gotovo. Na kraju smo ugasili sajt i forum u citavom razocarenju. Hocu da kazem da sam bio dugo godina i administrator i da se dosta razumijem u vodjenje foruma. Ako vam je potreban neko sa iskustvom... eto me, pomoci cu. I jos nesto, jos nije kasno da se spasi situacija, samo treba da se ljudi koji vole ovo mjesto potrude da im neki mamlazi ne upropaste to iz gluposti.

Kako sam ga oduzio, a? :D
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Postaviti moderatora za svaki od pod-foruma... Znaci objaviti konkurs, ili po licnom izboru administracije.
). :D

Ne moze se bas objaviti konkurs... ali slazem se da treba biti svuda moderatora.

Vec sam napomenuo negdje ali niko nije prokomentarisao, da se novajlijama onemoguci upad u forum "Uzgajanje" koji sadrzi:

Unutrašnje Uzgajanje

Oprema za Unutrasnji uzgoj

Vanjsko Uzgajanje

Dnevnik uzgoja

FAQ

ne slazem se. tu ima mnogo informacija koje dovode nove ljude pa zato treba da vide to.

Obavezno otvoriti pod-forum koji mogu vidjeti samo administratori i moderatori (ako vec niste, posto ne vidim

To sam i ja rekao... :)
 

BrkZorba

Aktivan Član
06.07.2006
81
2
0
Evo mene nije dugo bilo na forumu pa koristim priliku
da pohvalim sve odgovorne na ucinjenom poslu.

Osobno ne mislim da opada kvaliteta foruma nego
da je to posljedica vece popularnosti istoga sto znaci
da je ovdje vise ljudi a time i vise posla za admine.

Puno pozdrava!
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
INQ nabavi naocare tako nesto vec postoji...

Ja ne vidim nista... buljim i listam forum 20min. ali nema... pitam jos jednog moderatora... nema... Izgleda da samo admini vide to i imaju pristup.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Šta bi to trebali vidjeti? Meni je sve standard kao prije, osim šta imam moderatorske ovlasti na Sve i svašta...
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Bilo bi jaaako dobro da se složi taj forum koji vide samo admini i moderi pa da se možemo putem njega dogovarati što treba obrisati, editirati i sl. da poboljšamo kvalitetu foruma i maknemo na temama tekstove od ljudi koji su uvjereni da šit i hašiš nije isto :) ili da je skunk neznam šta... i takve postove koje nove ljude mogu zbuniti...
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Stvarno je forum postao beda. treba da stavite mali upitnik ili test IQ prilikom registracije jer ovo ne vodi nicemu. Odkad je uveden chat postova je manje ali nisu nista bolji.
Evo tipicnog posta prosecnog novog clana:
Pozz ljudi...evo i ja Vas nadjoh ovdje i imam neka pitanja...u principu sam manje vise upoznat sa uzgojem i slicno..medjutim ,zanima me sta znate o skanku..naime..imam dosta cesto priliku da ga pusim,takodje mogu da dodjem i do njegovih sjemenki (za koje imam informaciju da jedna kosta oko 100 EUR) a ja ih nabavljam dzabe..tj..mogu da ih nabavim..samo mi u stvari nije jasno sta je taj skank..da li se necim posebnim prska....da li je to neka genetski modifikovana vutra..ili sta je (meni je bitno da dobro sljaka)..znaci svaka informacija o skanku je dobrodosla...pozz
Jebe se njemu sta je ko pisao po forumu on hoce da neko razjasni njegove konfuzne misli i to po mogucstvu na mail.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Da taj post je totalna glupost... Dobio je 2 odgovora da cita forum i zakljucana je tema... stajace koji dan i bice obrisana... toliko o tome.

Ima jos takvih postova ali brzo se pobrisu ili sklone negde...