Oprema - razmena informacija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
moze sa tom lampom jedna biljka pod uslovom da je adekvatan prostor, i verovatno mislis 2500K, mada mi nije jasno ni kako mislis ljubicasta, al ajd
 

m@l@

Aktivan Član
18.12.2012
186
121
43
49
ovako ljubičasta :)
Evo sa stranice dućana šta kaže: Superplant CFL 125W 25000 K. Kompakt-fluorescentna žarulja ljubičastog spektra - za optimalne rezultate u fazi cvatnje i vegetacije.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
ok sister, ja ne znam za tu lampu, ne pratim bas sve, al mora biti ok, em je super em je plant, sta vise kazati, jednu biljku mora da izgura ;)
 

m@l@

Aktivan Član
18.12.2012
186
121
43
49
I meni se čini da je odlična, jedino ne znam kakvo grlo za nju treba, a sve mi se čini E40, tako da će mi trebat i reflektor.
Hvala na odgovoru ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
koliko ja vidim na fotkama preko gugleta, to je standardno grlo e27, proveri al gotovo sam siguran. ako ima 10.000Lm to je kao hps110, ja sam sa tim furao tri automatika bez problema... ajde, da vidimo dnevnik uskoro
 

m@l@

Aktivan Član
18.12.2012
186
121
43
49
Power: bit će dnevnik uskoro, nadam se, samo da skužim kak se slike postavljaju i da mi biljčica malo ojača. Bila je tjedan dana bez prave rasvjete ali lijepo raste. Danas sam ju presadila u veću posudu i zakopala malo dublje stabljiku jer se izdužila previše. Za sada imam samo CFL40W-2500 lumena-6400K, a to je navodno premalo, pa ću kupit najvjerovatnije tu ljubičastu :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
evo za slike https://forums.vutra.org/svijet-interneta-i-kompjutera/2716-upute-za-postanje-slika.html a 40w jeste premalo, s tim nema sanse, a sa ovom robusnom ces i sama da vidis razliku ;)

@MarcoPolo
MarcoPolo je napisao(la):
... a za tablete pise da ide jedna tableta na 50 l vode (za jednu drugu vrstu pise 100l)...hebote pa kak da doziram to na 1 l :) ...

25r30wi.gif
 
14.01.2013
48
217
0
45
Noord Holland
ivasim je napisao(la):
Danas sam ju presadila u veću posudu i zakopala malo dublje stabljiku jer se izdužila previše. Za sada imam samo CFL40W-2500 lumena-6400K, a to je navodno premalo, pa ću kupit najvjerovatnije tu ljubičastu :)

Izdužila se zbog manjka svijetla.

Što se tiče te ljubičaste..ne znam,skeptičan sam.Vidio sam tu lampu na netu.Ono na što biljka reagira i koristi u smislu svijetla su razne valne dužine svijetla.
Od 430nm("hladno" svijetlo) do nekih 700tinjak nm("toplo" svijetlo).
action spectrum en.jpg

Na ovoj sličici možeš vidjeti da se ljubičasta nalazi na odprilike 400tinjak nm što znači da bi vjerovatno dobro odradila vegetativnu fazu ali ne i cvijetanje.

Ako si gledala tu lampu u growshopu u ilici...košta 350kn!
Za tu paru ili možda zeru više ladno kupiš komplet HPS od 100 ili 150.Svaka čast neonkama,pogotovo za start i ako ih se ima dovoljno,cijelu vege fazu.Al,brate,HPS je HPS...
 

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
bolje da kupi MH,taman dok odradi vegetaciju skupice se i za HPS sijalicu iste jacine,bira se izmedju dobrog i najboljeg a najbolje su hid nema sta.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
saveti, saveti, saveti... sve je to ok, al ajd da pustimo devojku da odradi prvi grow, ako joj je najlakse sa cfl, a cfl je markiran kao superplant, onda mora da uspe, biljka vec raste i nema se puno vremena za experimentisanje sa opremom, to sto je ljubicasta, pa pogledajte kako je izgledao i pod kojm bojom led-grow nature https://forums.vutra.org/razne-igre/10403-*****kontest-150-dana-*********-2012-a.html#post226104
ivasim, samo ti furaj tu superplant, sto pre to bolje, ne bi smelo biti problema po pitanju svetla za jednu biljku
 
14.01.2013
48
217
0
45
Noord Holland
petarpan135 je napisao(la):
bolje da kupi MH,taman dok odradi vegetaciju skupice se i za HPS sijalicu iste jacine,bira se izmedju dobrog i najboljeg a najbolje su hid nema sta.

Sa natrijevom se cijeli grow može odraditi.Vjerovatno bi biljka bila malo štrkljava,imala veće razmake između čvorišta,eventualno nešto više stresa za biljku.To bi bilo zbog manjka "hladnog" svijetla.
Postoje GIB-ove,Phillipsove,Silvaniyine....natrijeve žarulje koje imaju dodani plavi spektar,tako da je i to jedna opcija pri kupovini,Ivasim.
Samo sa MH,nevjerujem da bi baš dobro prošlo..:leafblunt:

Edit:
Yeah Power :) Istina,previše savjeta zbuni čovijeka:icon_lol:
Jbg,ja uvijek kontam ekonomično.
A za ovu ljubičastu,nemam iskustva pa se neću kurčiti previše.Treba vidjeti u kojem je nm rasponu..Osobno bi uvijek prije dao 350 za HID,makar i slabiji od te golijat-cfl...
 
23.07.2012
36
10
0
40
aj sad da uletim sa blesavim pitanjem, a da se uz hps ostavi npr panel-dva hladnih neonki? naime ja svo sjeme (ne mj nego drugih biljaka) startam pod neonkama, 4 kratke od 18w u onom stropnom reflektoru, samo sam ga spojila na obican strujni kabel i drzim ga par cm iznad mladica.imam takvih par komada. onda bi kad konacno nabavim hps ostavila njih kao izvor 6500k svjetla za mj, racunam da bi mogli biti dobri postavljeni na boku biljaka?
 
23.07.2012
36
10
0
40
ok,tnx to mi je jasno da u cvjetanju moraju van.

btw, od svega ovoga samo mi slaganje tih fucking lampi nikak ne ide u glavu, te prigusnice te p*zdarije, sve kuzim sa strane biljaka, nis sa strane elektrotehnike :vb_kez: mi zene smo za plug'n'play :))
 

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
Katsu je napisao(la):
Sa natrijevom se cijeli grow može odraditi.Vjerovatno bi biljka bila malo štrkljava,imala veće razmake između čvorišta,eventualno nešto više stresa za biljku.To bi bilo zbog manjka "hladnog" svijetla.
Postoje GIB-ove,Phillipsove,Silvaniyine....natrijeve žarulje koje imaju dodani plavi spektar,tako da je i to jedna opcija pri kupovini,Ivasim.
Samo sa MH,nevjerujem da bi baš dobro prošlo..:leafblunt:

rekao sam da vegetaciju odradi sa MH,a za 3-4 nedelje(dok vege traje) da kupi HPS iste jacine kao ta mh,samo zameni sijalicu,mada gluposti pricamo o osvetljenju jer se zna sta je najbolje,dnevnici svedoce:)a i biljka vec raste kao sto kaze power
 

m@l@

Aktivan Član
18.12.2012
186
121
43
49
CFL su dobre žarulje jer ne zagrijavaju previše, a za MH ili HPS bi mi trebali ventilatori, upuh, ispuh, pa sređivanje temperature, vlage, bla, bla :) ne kužim se u to i ne bih se ni baktala s tim dok ne budem u svom stanu jednog dana, pre komplicirano za mene trenutno.
Zato mi je CFL za jednu biljozu probnu najbolja opcija za sada. Skupa je ova ljubičasta, da.. jedino da bubnem taj HPS i vent sobni da puše u nju... ne znam, nisam baš pametna, još uvijek kontam koja bi mi bila najbolja solucija.
Uglavnom, malička raste i izgleda mi ok, novi listići polako izlaze. Jučer kad sam ju presađivala, u zemlju sam stavila stiropor i lagano sam dodavala destiliranu vodu ( pola litre ) sa 2 ml plantele list, da zemlja bude fino vlažna. Na kraju sam biljčicu zalila sa ostatkom vode. Vidjet ćemo šta će biti dalje.