Oprema - razmena informacija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
22.12.2013
20
4
3
pozdrav,zna li iko da mi kaze,kako da spojim trafo
kazu izvaden iz ulicnih lampi iz parka
trafo okrugli sa postoljem i lim izduzen20tak cm iznad na vrhu pricvrsceno grlo standardno presjecene zice iz grla,i iz trafoa samo vire dvije zice obadvije bijele sve davno izolirano ili prefarbano nema oznaka nikakvih
 

Ivana_zg

Aktivan Član
18.08.2012
96
138
0
44
Dragi kolege/ice,
naišla sam na odličan websajt (udopea.de) na kojem se prilično povoljno prodaje sva oprema (cijena bez poštarine)...

Na primjer:

Homebox Light, 120cm x 120cm x 200cm
cijena: 580 kuna * 8,800 dinara * 148 konv.maraka

Homebox Light, 80cm x 80cm x 160cm
cijena: 380 kuna * 5,800 dinara * 98 konv.maraka


PS
nadam se da sam pogodila rubriku

(nemam baš nikakvog osobnog benefita od ovog infa,
samo informacijom želim pomoći nekome :)
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
"The difference between the "normal" Homebox and the Homebox Light is, that this one isn't 100% opaque. So better use it in dark places or places with low light."

Izgleda da ovaj "Light" propušta svijetlo, ali opet nije loša stvar, pogotovo za nekog tko nije vješt sa alatom,
 

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
Jel mi može netko reći jel valja išta dremel iz Lidla?
Izgleda OK, 179kn, ali ne bih uzimao na slijepo...

U biti me zanima vrijedi li tih novaca ili da ipak uštedim još toliko i uzmem nešto konkretnije?

hvala unaprijed!
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Analogne svakako zaobiđi a ostale nisam ni vidio kineske. U našem interesu je da PH metar bude kvalitetan i točan.
 

MasahikoKimura

Aktivan Član
16.07.2013
63
23
0
hmm...nekako su mi skupi digitalni...a kontao sam ako uzmem ovaj kineski na njemu ima i higrometar,nebi trebao onda kupovati posebno...sad neznam koliko su točni :/ ima netko da koristi takav socijalni ph metar?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ma to je drek od PH metra radije potroši pare na nešto drugo, neku žarulju, ili se najedi i napij. Točnije ti je kad ne koristiš taj analogni, to nitko pametan ne koristi.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
koja snaga je tog trafoa, koju lampu planiras da kacis... po pravilu fazna zica treba da "udje" u trafo, pa iz njega da izadje i ide na starter ili pak direktno na grlo. koja je funkcija tog linka sto si stavio, to je oglas za zivin 125w balast na koji mozes da kacis zamenski hps 110w (koji obicno ima integrisan starter u lampi). ako je sve prefarbano i ne znas za koju lampu je balast... ne znam sta da ti savetujem
 
22.12.2013
20
4
3
hvala,
ovaj link je samo primjer jer losa mi kamera ova na komp i losa slika bude
a ja imam dva totalno ista sa tim postoljem i grlom,
planirao sam hps staviti ali nemam bas para za taj set rasvjete,
a nesto sam citao i cuo da te zivine sijalice mogu se koristiti ne kao zamjena,
vec kao jeftinijei slabije rijesenje,pa da to spojim nekako,ili ako ima koristi platiti
znam elektricara dobrog ako se moze ista spojit on ce mi to spojit jeftino
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
ne znam da li me razumes, ako je balast prefarban kako ces znati koja lampa ide na njega, koji je izlaz u watima... i sta ti je okruglo na tom sa slike, uopste te ne kontam, ako je taj sa slike spajanje je jednostavno, rekog da iz utikaca ide fazna zica u balast, a iz balasta izlazi i ide u starter ili grlo, znaci kao na ovoj fotki

dakle, kabl s leva iz utkaca se presece (fazna zica) i poveze u tvom slucaju sa prvom zicom iz balasta, iz druge zice kabl nastavlja ka starteru/ili grlu, zavisi koja je lampa u pitanju. il zovi tog elektricara da se ne smaramo ovde, mozda on moze prepoznati za kakvu lampu je balast i sta ti sve treba. ulicna rasveta nije svugde ista, nekada su bile zivine sijalice, sada su uglavnom hps ili mh... kako neko od nas da zna da li je taj balast predvidjen za zivine lampe od 125w, ili za hps od 150w ili za mh od 250w... sve to moze da se nadje kao "ulicna" rasveta.

edit:
i cemu u ovoj temi o spajanju, imas temu o spajanju lampi, obrati paznju ubuduce
 

MasahikoKimura

Aktivan Član
16.07.2013
63
23
0
imam problem....trebam HPS žarulju s kojom mogu odraditi vegetaciju i cvijetanje,i sad sam htio naručiti preko grow shopa i ima dvije vrste,s plavim spektrom za vegetaciju,i crvenim spektrom za cvijetanje...sad sam zbunjen,zar nije to univerzalna žarulja s kojom mogu odraditi vege i cvijetanje,radi se o 150 W...
???
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
ne komplikuj previse, uzmi hps i odradi grow, znaci hps sa crvenim spekrtom, sa plavim je mh lampa (druga stvar je hps dual spectrum, ako si na to mislio, ali ako to nema moze i standardni hps)