Oprema - razmena informacija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.06.2014
17
1
3
Ne bih da dajem link od kompleta 400w jer ne znam da li je zabranjeno. Komplet sadrzi sledece : 400W HPS/MH Prigušnicu + Starter + Six-Fold Reflektor, 2m kabla od reflektora do prigušnice, kabl sa utikačem, izbor sijalice: HPS, MH, Sylvania, Philips, GE, Osram. Moje pitanje je koju sijalicu uzeti?Mogucnosti su MH400W,Super Bloom HPS 400W, MH&Super Bloom HPS 400W(traze doplatu 1500din)?
 
28.11.2011
2
0
1
37
Poštovanje


Zanima me jel netko ima Dab opremu, i gdje se može naručiti.
Dakle sve od stakla, Naila i ostalih sitnica potrebnih za spaljivanje wax-a :)

Hvala i pozdrav
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Malo si fulo temu :icon_lol: tu se o opremi za uzgoj piše ;)

A ovo spomenuto jedino na ebayu i sl. Nisam vidio da ima negdje na našim prostorima.
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
pozdrav svima.
moze koji savjet jer sam u nedoumici oko opreme.
daklem box ce najvjerovantije bit 1.5x1.5x2.5m. homemade od letvi i lesonita. neznma dal cu ga oblozit unutra sa mylar-om ili cu pustit lesonit bjeli.
neznam dali ici na obicni reflektor ili uzimat CT. neznam dali ce bit potrebno a nije da mi se baca lova.

mislio sam uzet a-wing reflektor, al vidim da ima dobra ponuda za uzet u kojoj je:
almeco SON-t hammered reflector (reflektira 86%)
HPS silvanya SHP-TS grolux (600w)
Pro Gear prigusnica (600w)

sa ovom ponudom nije mi reflektor po volji bas jer neznam koliko je taj reflektor "losiji" od a-winga u real life-u za navedenu velicinu box-a.
koja su vasa razmisljanja, hocu li pogerijesiti ako uzmem ovaj set pa poslje vidim dali mi treba CT?

---
druga nedoumica je koji vent uzeti jer u ventilacijskom kompletu (XL) koji mi je cjenovno jako primamljiv je:
filter PK XL (360-480m3h)
fan Vents VK125 (355m3h)
alu cjev 2m

,a ja sam razmisljao uzeti VK125un koji ima kontrolu brzine i senzor temp.

dali je kontrola/senzor velika prednost po vasem iskustvu. ne samo zbog buke, jer koliko sam vidio na njihovm sajtu neide preko 46dcB sto bi trebalo bit ok obzirom da ne boravim u toj sobi, ali spavam u sobi prekoputa.

dali je dosta smao jedan vent za usis ili bi bilo bolje 2 komada?

za usis bih uzeo mozda jedan vents 125VKO aksijalni, ako mislite da je potrebno ili mogu staviti neki 140/150mm PC fan (ili 2 ako treba)?

temp u sobi tokom zime ide do 5C, a ljeti do 29C.
za zimu ako treba regulirat dodatno temp imam radijator (centralno), a ljeti klimu, al nekako pokusavam slozit opremu da izliveliram ljeto/zimu, ako moze bez koristenja barem klime ljeti zbog dodatnog troska.

i samo da napomenem,cilj mi je dobiti ~500g materijala za izradu ulja po simpsonu i zato idem toliko u detalje jer mi ovaj grow mora uspjeti.

hvala.
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
decki, dajte neki savjet/misljenje pliz. lud sam vec. danima proucavam i nikako se odlucit sta uzet (ballast i reflektor).

odlucio sam def uzet digitalni ballast i spreman sam roknut soma kn na to, al neznam koji uzet. ne nalazim nikakve dobre review-e na netu.
jel ima ko iskustava sa nanolux-om od 600w?

sto se tice reflektora, nikak se odlucit dali ic na non CT (jer nisam siguran dali moze box podjet temp bez CT-a; box je 1.5x1.5x2.5m).
ako uzimam CT, isao bi na reflector sputnik ili na Bat CT? nalazim negativne/pozitivne strane jednog i drugog i nikak odlucit.

drugu opremu sam odabrao i samo cekam da ovo odlucim i krecem u kupovinu.
ovaj tjedan pocinjem gradit box-a i nadam se da cu to brzo zavrsit i pocet krcat u njega :).

poz
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Necu di dat puno savjeta, to ostavljam iskusnijima, iako sam puno toga naucio citajuci vutru i ostalu literaturu.
Definitivno ti je bolje oblozit box mylar folijom nego pofarbat u bijelo ili bijeli lesonit. Isto tako vrijedi i za reflektor, bolji je CT jer manje grije i mozes biljke priblizit vise svjetlu nego bez cooltuba.
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
baobab je napisao(la):
Necu di dat puno savjeta, to ostavljam iskusnijima, iako sam puno toga naucio citajuci vutru i ostalu literaturu.
Definitivno ti je bolje oblozit box mylar folijom nego pofarbat u bijelo ili bijeli lesonit. Isto tako vrijedi i za reflektor, bolji je CT jer manje grije i mozes biljke priblizit vise svjetlu nego bez cooltuba.

hvala za savjet.
da, odlucio sam se za CT. uzet cu reflektor tipa sputnik.
za dig balast cu uz et najvjerovatnije nanolux 600w
a box sam poceo graditi sa lesonitom bijelim (iznutra), al ako mi preporucate oblozit cu ga jos mylarom naknadno iznutra. neznma samo koliko je to cudo osjetljivo. ocu ga moc zakucat na lesonit?

i ako moze potvrda iskusnih, odlucio sam uzeti crijeva fi125 za unutar boxa od PVC-a, ona bijela, jer mi se cine puno bolja za manevriranje. jel to ok? pretpostavljam da nebi trebalo bit problema sa temp (topljenje) ako se ne nasloni bas na CT?
vani od box-a do prozora cu stavit alu cijev onu soundproof i napravit cu custom muffler po jednom dobrom DIY-u.

poz
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Moci ces zakucat na lesonit bez problema, ili zaljepit dvoljepljivom trakom. Uzmi najbolje onu diamond mylar ona reflektira 97% svijetlosti i cini mi se da je malo deblja od ovih ostalih pa je lakse i box sa njom oblozit. Ako zelis proci povoljnije mozes box oblozit i onom srebrnom folijom sta se stavlja na vjetrobransko staklo u autu protiv sunca.
 

Stokula

Aktivan Član
06.06.2014
105
71
0
Ljudi jel zna tko di ima u zagrebu za nabavit lampa hps 70 ili 150 w komplet,a da nije sad nes pretjerano skupo
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
pozdrav svima.
imam jednu nedoumicu.
daklem u procesu sam slaganja box-a i opreme i skuzio sam da sam pazio na exaust stranu price, znaci vent/carbon filter itd, ali za intake mi nije do sad palo na pamet da bi isto bilo dobro napravit filter i to po meni slozit HEPA filter jer ja namjeravam usisavat zrak izvana kroz prozor/ d125mm cevku.
pokusavam negdje naci te famozne filtere HEPA u obliku ploce pa bi napravio drvenu kutiju u kojoj bi to stajalo iza cega bi bio jedan Vents VKO125 190m³/h koji bi usisavao zrak i slao u box. nesto ovako:

https://www.youtube.com/watch?v=xRRaUgEHxLA
https://www.youtube.com/watch?v=kH5APw_SLUU

ovo je najeftinije sto sam uspio naci sto se tice filtera:

http://www.amazon.it/Homedics-AR-1FL-EU-Ersatzfilter-f%C3%BCr-AR-10A-EU/dp/B008O4FO14/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1408366991&sr=8-2&keywords=homedics+ar10

koja su vasa razmisljanja?

BTW exaust vent mi je Vents VK125un snage do 355m³/h i isao sam na onaj sistem da mi je u boxu filter (360-480m³/h) - PVC rastezljiva cevka - CT - rastezljiva PVC cevka i onda u krovu box-a cevka ulazi u exaust vent iz kojeg onda ide zvucno izolirana alu cevka d125mm prema prozoru/okviru drvenom sa rupom d125mm i bit ce duga oko 2m.
ono sto me buni je da sam sinoc u dokumentarcu od cervantesa vidio da preporuca vent stavit na sami kraj ispuha, daklem kod mene bi to bilo na samom prozoru onda?

poz
 
15.04.2012
26
16
3
110
Postovanje svim starim clanovima.....a i novim :)
Htio bih sa rodjendanskim poklonom obradovati prijatelja koji zivi u Mostaru :)
Moze li mi neko preporuciti koji box i koju opremu da kupim za uzgoj dvije biljke.....
Vazna je kvaliteta kompletne opreme....a ne cijena!!!!
Sjeme koje ce uzgajati je: Super Nova fem. kupljeno u NL.
 
04.09.2014
22
4
0
Pudlzdrav , dali bi bilo ovo svijetlo dobro?
Model : OP-PG196
LED : 196 LEDs
Watts : 9 Watts
Color : RED 164 & BLUE 32
Base Type : AC Socket
Input Voltage : 85-265V AC/DC
Dimensions : 195 X 195mm (Length & Diameter)
Body temperature: 40,000hours
Wavelength : Red : 630nm , Blue : 470nm
Low heat, no UV or IR light radiation
Low power consumption
Mercury Free
CE and RoHS



Greenhouse Lighting
InDoor Plant grow
Aqua Tank lighting
Blue Wavelength : The blue light wavelength encourages the production of chlorophyll more than any other wavelength. This makes it essential for the production of strong, thick leaves and stems.
Red Wavelength : When combined with the blue wavelength, the red wavelength stimulates flowering and fruiting and also plays a part in seed germination, as well as root, tuber and bulb development.
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    149,4 KB · Pregleda: 6
04.09.2014
22
4
0
Stipe je napisao(la):
NE!
da ne objasnjavam zasto.......to je igracka
Ok , ma gledam buduci da nisam nesto pri novcima pa 20 dolara nije puno a cinilo mi se ok buduci da ima 196 lampica , a i bila bi u posebnoj prostoriji gdje drzim dosta ostalih biljki na takvim lampama ( iako traju po 1 dan ) a u zadnje vrijeme mi zna glavica za lampu nakon 10 min bit uzasno ugrijana pa vise se ne usudim staviti gore zarulju :/