Oprema - razmena informacija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PinkFrojd

Aktivan Član
16.01.2013
143
48
28
48
To bi moglo da odradi jednu biljku ako optimalno postavis rasvetu i ogradis nekako da ti se svetlo ne rasipa, sretno.
 

MrLaki

Aktivan Član
25.08.2010
139
9
0
40
Power sta mislis o ovoj sijalici Philips Powertone son pia hg free 150 w,isto je kruskasta sto znaci da ako je uzmem samo mi fali prigusnica? da ne znas koja je realna cena za ovu sijalicu?
 

MrLaki

Aktivan Član
25.08.2010
139
9
0
40
Aham ok mislio sam da mi se ovo isplati posto imam ponudu od 23e za set ali sad vidim da i nije nesto jeftino.Ipak cu da idem na regular hps 150w da se ne zezam za par e :)
 

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
power ovo je pitanjce za tebe,kupio sam ovu sijalici ge lucalox 400w,e sad,imam utisak da manje greje od recimo philips-a 430w,moj drugar kaze da pod ovim lucaloxom cak bolje rastu,kazi kakva su ti iskustva,da li je to tacno ako jeste da menjam jer mi je ionako temperatura problem,promenio sam bax da ne davim, sad gajim u manjem box-u pa me j..e temp?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
ja nemam zamerki na tu ge lucalox 400 lampu, al iskreno sa drugim lampama nisam ni radio tako da tesko mogu porediti, zapravo radim sa philipsom, al od 250 tako da opet ne mogu porediti grejanje te dve lampe
 
03.02.2013
8
0
0
38
Postovani forumasi :)

Evo imam jedno pitanje za vas, naime planiram kupiti ovaj ventilacijski komplet i reflektor:

PrimaKlima

Ventilacijski komplet se sastoj od ventilatora, filtera i alu-flex cijevi.
Filter PK L/XL (360-480m³/h, 125/400mm), Ventilator PK L/XL (420m³/h, 125mm), Alu-flex cijev (2m, 127mm)

PrimaKlima Spudnik Air Cooled reflektor (125mm)

PrimaKlima AirCooled reflektor s 97% refleksije, 4mm debljine stakla.




Zanima me sto vi mislite o ovoj opremi tj. kakva su vasa iskustva ako netko koristi nesto od gore navedenog, hvala na pomoci! :)
 
03.02.2013
8
0
0
38
Zanima me dali netko od vas koristi
Xtracooltube 125 mm cool tube?

i ako koristi da mi kaze nesto o kvaliteti ovog modela i proizvodjaca
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
silvijo, ako je oprema nova obicno ima i neku garanciju, nema sta mnogo tu da se misli, uzmi sta ti najvise odgovara shodno parama koje imas, kako da ti neko nesto i kaze kada ne zna za kakav box prikupljas opremu, sta se toliko natezes, ja nemam nista od toga a ipak growam ;)
 

Bijela Rupa

Aktivan Član
13.11.2012
112
210
0
44
4th Internode
Jedno pitanjce.
MH lampa mi je spojena na produžni direkt u struju, bez prekidača.
Sve dobro radi, ali kada nestane struje neće da se restartuje sama.
Moram da je iskljčim, sačekam 10 min. pa onda uključim.
Jasno mi je da je to standardno za ovaj tip lampe, da se nakon isključivanja ne pali odmah.
Nije mi to problem kada sam budan, ali s obzirom da se može desiti da nestane struje noću pitam se da li je opasno jer vidim da prilikom ponovnog dolaska struje ima napona u njoj, svijetli jedva vidljivo.
Ima li kakvo rješenje za ovo i da li je ovo svojstveno i HPS-u?
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
imaš li ti starter tu spojen,dali je ispravan,ne radim s njima ali lampa bi se morala upalit kad nestane struje pa dođe,to je kao da si napravio on off pa on i ona neće nešto je tu fault.......bar mislim....
 

Bijela Rupa

Aktivan Član
13.11.2012
112
210
0
44
4th Internode
Naravno. Ako nestane struje i za pola sata dođe lampa će se upaliti sama, ali ako nestane i dođe u roku od minut neće jer kako sam pročitao u informacijama u vezi nje, nakon isključivanja treba joj desetak minuta prije ponovnog uključivanja.
To me interesuje.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
zanimljivo pitanje al nisam te struke a iskustveno nisam probao, moras biti strpljiv da dodje neko iz te (elekrto) struke ;) ja nesto mislim da ce se sama upali kad prodje ta fabricka blokada, al voleo bih cuti odgovor iz prve ruke ;)
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
pa onda jednostavno napravi kao da je nestalo struje i odmah ukljući nazad i čekaj 10 min da vidiš oće li upalit......al što veli Power pričekaj nekog.....

edit: ustvari ako se lampa ne upali nakon što kao izazoveš nestanak struje te je odmah ponovno uključiš,te nakon čekanja od 10 min a ona se ne pali,onda joj je potrebno 10 min off-a da bi se ona ponovno upalila onda imaš problem...
 

Bijela Rupa

Aktivan Član
13.11.2012
112
210
0
44
4th Internode
Vidi ovo:
Metal halide (MH) lamps do not achieve their full light output
immediately after starting. Rather, they require a period of time-1 to
15 minutes-to reach 90% of their full light output. This period is
called the warm-up
(or run-up) time. After a lamp has been on for a period of time and
then extinguished, it cannot be immediately turned back on. Before the
lamp can be turned back on, the arc tube must have a chance to cool down or the lamp will not restart. This period of time is called the restrike time.

Restrike times for traditional probe-start MH lamps can take 15 minutes
or longer, but restrike times for pulse-start MH lamps are generally
much shorter (see Figure 4). According to manufacturers' literature,
restrike times for pulse-start MH lamps can be more than twice as fast
as for probe-start MH lamps.

Ovo podebljano je poenta. Kad nestrane struje i odmah dođe a ova se ne ohladi, struja fila lampu i ona jedva vidljivo svijetli, dakle ne hladi se, nema vremena da se ohladi.
 

iprezime

Aktivan Član
26.08.2012
154
73
28
12
dali netko koristi lampu marke stellar hpsl (navodno hps), ima je u ponudi u jednoj trgovini a ja nemogu naci nista o njoj, ako tko ima kakvu informaciju