Oprema - razmena informacija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Jesi probao? Ja si mislim da to nebi bilo dobro u kombinaciji sa HID sijalicom...

@MarcoPolo
Pa napiši ime trgovine, nije bad. Ko želi naći, nek gugla za adresu i ostale detalje.
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
@zlo
ajd malo pojasni jer uprav sam u procesu izrade CFL reflektora za germinaciju i ranu vege pa sam namjeravao zaljepiti mylar sa unutarnje strane.
mislio sam da je to ok iako znam da alu boja najbolje reflektira tu vrstu svjetla, al osim mylara ili eventualno mat strane alu folije nemam nekog izbora.
poz
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Radi ljepila nisam siguran dal valja. MH i HPS griju jako, pa mislim da bi se mogla odljepiti folija.
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
zlo&oʞɐdoɐu je napisao(la):
Jesi probao? Ja si mislim da to nebi bilo dobro u kombinaciji sa HID sijalicom...

@MarcoPolo
Pa napiši ime trgovine, nije bad. Ko želi naći, nek gugla za adresu i ostale detalje.
moze...nije problem...radi se o zaruljoteki
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
zlo&oʞɐdoɐu je napisao(la):
Radi ljepila nisam siguran dal valja. MH i HPS griju jako, pa mislim da bi se mogla odljepiti folija.

aha, ok. kuzim sta si mislio, al onda za CFL nebi trebalo bit problema obzirom da nebi trebali grijat AFAIK.

a kad bi zaljepio super attakom? mislim da on ide do dosta visokih temp, al neznam koliku temp. MH/HPS mogu proizvest na toj maloj udaljenosti.
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.078
163
Trebao bih pomoć s odabirom šatora.Kupujem šator 120*120 i naišao sam na sljedeće šatore

HortiLab 120
Silver Box Evolution XL
Mammoth Pro
Secret Jardin XL
Pirate Box 120

Cijene su od 1100-1370.Da li se koji od navedenih istiće kvalitetom ili je to više sve manje isto?
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Ljudi moji jeste vi dizali kredite za grow box ili postoji mjesto gdje to ima razumniju cijenu? Stvarno su pretjerale neke firme, cca 1000kn za 60x60 mylar folije na pvc cijevima je klasična cijena. To mi je van pameti a opet NIGDJE ne vidim jeftinije. Ni ebay ni oglasnici, nula bodova. Jeste vi svi stvarno toliko dali za taj plastikfantastik ili postoji nesto sto ja neznam?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
a gle...ja sam dao 1300 za 120x120. Isto sam mislio da je to komad nicega. ali nije. to cudo je fakat odlicno napravljeno. ful debeli materijal, debeli shavovi i zipovi.
moj nema pvc cijevi nego zeljezne. unutra mylar je debel i cvrst. spojevi odlicni itd itd. dobro izolira buku, unutra moze bit 50 stupnjeva a ne osjeti se na stranicama uopce. hrpa dodatnih rupa sa vezicama, prozori na cicak.
treba netko napravit taj materijal i taj box :)
slazem se da je pre skupo ali opet.... nije tolko lose kak se cini na slikama :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Možda nije toliko plastično, ali treba malo iskarikirati :D šalu na stranu, iako vjerujem da je sve tip top (ma jok ti si za te pare) svejedno je jako puno. Iako kvalitetno osmišljeno realnost je da je napravljeno od tankih pvc cijevi (ili željeznih), folije, patenta, malo konca i mrežice. Ulazna cijena ovih stvari nema šanse više od 300kn. Još ako je iz kine puno sam rekao. NEMA ŠANSE. A opet toliko košta i amen. o_O wierd as fuck
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Jednom kad imaš šator, više ne razmišljaš koliko si dao para za njega ;)
Da se razumijemo, meni je gušt pravit box, ali šator je doslovno u roku 20 min. složen i u pogonu, a održavanje i rad oko biljaka je turbo jednostavan.
Sve ima svoje prednosti i mane. Šatoru je najveća mana cijena.
 
04.11.2014
9
15
3
Što se tiče šatora najpovoljnije sam pronašao na eBayu pod imenom Budda Room. Prodavač je iz UKa i cijene za šatore su sljedeće:

100x100x200 - 55£ + 20£ shipping sto je sve skupa oko 730 kn

120x120x200 - 60£+20£ cca780 kn

Postoji još nekoliko dimenzija šatora, a takodjer i prodaje lik komplete gdje npr šator 1x1x2, 400w hpsa plus vent od 200njak kubika/h, dodje cca 1700 kn sa prijevozom Ovako se najviše isplati jer je prijevoz i dalje 20 funti za cijeli komplet.
Ja sam nažalost odustao od šatora radi financija i radi prostora pa ću uskoro sklapati box od OSB ploča za sitnu lovu. Vent i HPS cu definitivno uzeti sa ebaya od tog lika.

Nego, pitanje za znalce, box će mi biti dimenzija 110x60x160, znam da je za ovu veličinu dosta 250 W hpsa, ali volio bi možda staviti 400w, s time da je ispuh 175 cm/h a upuh pc vent od 80ak cm/h. Hoće li mi to previše grijati prostor, da li ću ga uspjeti ohladiti sa ovim ventovima i naravno još jednim za mješanje? Namjera mi je držati dvije do tri biljoze..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZdravaTrava
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Pa naravno da ne razmišljaš koliko si ga platio, di ćeš, bolje da zaboraviš. Ali kužim šta oćete reć. Mene ustvari interesira priča iza tih cijena, što se moralo desit da konkurencije nema. Sve cijene su otprilike jednako precijenjene. Ko da je tip to proizveo i bubnuo cijenu a ono prošlo. E to je sreća. Samo što je u tom slučaju sve dalje pohlepa. Mislim da će uskoro osvanut nekakav DIY za šatore, j*bo korporacije u ovakve nacije. "Mali, stavi rabat 150%, šta PA PRODAJE SE!" o_O
Stari moj za to odvedeš dragu najmanje 3 puta na beefsteak sa predjelima, desertom i dobrim vinom. 5 ispravnih karburatora, dva redovna servisa automobila, namirnice za 3 mjeseca, NOVI frižider. Ili možeš pogletati i ofarbati prostoriju, kupiti tepih, police, stol i stolice, bor i ukrase za njega i imat božićnu prostoriju ovako iz zajebancije. !!!!!!!!!!
Oprostite na izljevu, isfrustriralo me ovo.
Malo mi je bolje sad :D
 
Poslednja izmena:
09.11.2014
134
80
43
Skontali ljudi šta se najčešće uzgaja u tome, možda zato. ;) Neće niko normalan kupiti šator da bi uzgajao krastavčiće u stanu, za te pare može kupiti malo parče zemlje i uživati. :)

Ja bih slatko napušio one iz hidroponike...stavili komplet box koji tako sklopljen košta čak i više nego kad bih delove uzimao zasebno, a trebalo bi da bude barem neki popust, al' prc! Box koji kod njih košta 32.500 din. u zla šopu košta samo 20.000! Strašno...
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: RoyalPixel
04.11.2014
9
15
3
Može mala pomoc: box mi je 100x60x180. Ispuh će biti oko 175 kubika, a upuh pc vent. Imam mogućnost uzeti ili 250 W HPS ili 400 W. Da li će mi biti dosta 250 W, ili bi bilo bolje 400 W zbog prinosa ali nisam siguran da li bi uspio ohladiti 400 W u tom prostoru? Hvala