Orman grow stajl

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.02.2010
19
0
0
33
Posto sam bio nabavio neke sjemenke od druga, kofol amnesia, zasadio pre nekoliko dana, cisto ono da vidim ocel sta nikant, i proklijale, i zasadim lijepo to vaznice neke, i stojalo 1-2 dana na prozoru kod grijana, i pocelo lijepo rasti, jedna biljka se veoma oduzila, dok druge dve od 6 sjemenkih zasijanih, su jos skroz male..
Kako god, evo kako izgleda to kod mene sve:
3444921.png


1. Ventilator od racunara - 14 wati
2. rola od toilet papira spojena na ventilator
3. dugacka cijev od papira za upakivanje, i probusene rupice po njoj, tako da zrak moze izlazit sa svih strana

To mi sluzit za zracenje u ormaru, i dobro je do sad, u planu imam jos nabavit malo veci ventilator koji ce ici sa strane ormara

u Orman pase nesto oko 2 biljke, i dugacak je nesto oko 2 metra, sirina prostora je msm oko 60-80cm, meni dovoljno!

Zasadio sam sinoc jos neke sjemenke od prosle marice koju sam duvao, cinila mi se savim okay, pa cemo vidimo sta ce da bude.

Svijetla jos nisam sredio kako treba, imam 2 lampe po 200w, 16h na dan rade.
Imam jednu od 1000w, ali bojim se ako je upalim, da ce bit sta biljkama
Ormar je izlijepit aluminijem, zbog svijetla i laksog odrzavanja...
Ovo je sve low budget grow, znaci ako ispane, ispane, ako ne, nema veze
Nemam sad kinte da ulozim u pravi box ili u neke druge stvari, a i da imam, nebi ni zelio izdvojit puno para za growing, jer znam da mogu proci i bez tolike "tehnike", jer pre par tisuca godina nije bilo ph metra i ventilatora ;)
No, salu na stranu, uskoro cu postat slike, da vidite kako to sve izgleda, ako imate kakvih prijedloga ili kritika, slobodno pucajte!
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Slike
o kojim lampama pričaš? mh/hps
u takvom ormaru možeš više od 2 biljke
prošetaj se po forumu da vidiš o ventilaciji-upuh, ispuh ovo ono... za 1000w(bzvz hps ili mh) ti je potrebna izvrsna ventilacija u ormaru(bez cooltuba ne mogu zamislit)
bolje koristi te dve žarulje što imaš. ak nisi skroz pri parama za opremu kako ćeš plaćat račun od 1000w?
imaš jeftine ventove za kupatilo- s njim + 2x 200w su stvari sasvim moguće
Slike!
 
03.02.2010
19
0
0
33
Kupia sam novu zemlju, kvaliteta je prva klasa, inace za pocetne biljke, tj razvijanje korijena
Sto se tice djubriva, kupio sam 2 flase, jedna za cvijtenja, druga za ojacavanje stabiljke, listova i nekvi cudni vitamini su unutra..
Usput da se zahvalim HazeSeekeru, koji me je malo "Prosvijetlio" sa tutorijalima o svijetlu i slicno, kupia sam 2 reflektor lampe po 150W, imam jos 2 "plave" lampe po 300W, nzm dal ih je dobro koristit, i usput reflektor lampu od 1000W

Sve to me je izaslo:
10kg zemlje - 25 eura
2 reflektor lampe - 2x20€
Djubrivo - 22 eura - 2 flase

Uskoro jos namjeravam kupit bolji ventilator, vidijet cemo kako se sa parama stoji..

Ovo mi je totalno prvi grow, tako da bi mi svaka kritika dobro dosla, a i prijedlog naravno.
Slike slijede uskoro, nemam sad sta slikat, biljke tek proklijale, mozda svega 5cm visoke.
Za jedno par dana slijede slike!

Poz

P.S
Ovo sam danas sve nabavio, iz razloga jer su mi osiguraci iskocili, i crkle lampe, pa kad sam bio u kupovini, tak da sam onda pola onog nabavio sto mi treba.. :D
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Ako su to oni halogeni ili kako se vec zovu reflektori,onda mogu za vegetaciju da posluze eventualno a tu od 1000w onda batali,potrosices suvise struje i generisati dosta toplote...Za cvetanje ce ti ipak trebati nesto drugo
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Biljcice ti se izduzuju,slabo ti to svetlo. Ako su to sijalice sa zarnom niti,bacaj ih... Bolje zabodi neku stednu i dokupljuj ih kako budes imao kinte...
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ti nama naprica da imas ko zna sta ,, znao sam ja da ce ovako to da bude na kraj nemas nista ,, al nisam hteo da pricam cekao sam sliku..

ovako procitaj ti jos malo dnevnike svetlo ti je slabo ,,, od toga nema nista ,,, kupi hps od 250 za takav boh sredi ventilatore ..

to svetlo nevalja nista samo trosi struju.. ako ne mozes sa hps zbog necega onda mozes otici kupiti stedne sijalice od 24w negde oko 1500lm takvih pet komada mozes uzeti i vise sto vise to bolje uzmi npr 5 crvenog spektra i dve plavog.. i onda ce tek da bude nesto a jos ti nista ni neznas tako da moras uciti,,
ne moj da se ljutis sto sam ti ovako napisao nego se bacaj u akciju i radi nesto ako hoces da sadis ako ne ces onda sacekaj malo prikupi pare stvori uslove i tek onda pocni ja ti stvarno kazem da od ovog nema nista..
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Smijeh smijeh i samo smijeh...niti si ista cita niti ista znas...da si imalo cita po forumu nebi prica gluposti da imas dvije lampe od 200w ili jednu od 1000w bar ne one koje ti trebaju za uzgoj...i kakav je to pc vent od 14 W??? sta je to manji wc vent...ajmeeeeeee...
 
03.02.2010
19
0
0
33
Da se nebi ja poceo "smijat", pa ces onda posle po kiti svojoj tipkat, a ne po forumu!?
Ja sam lijepo rekao da nemam pojmam od growa, citao jesam, skinuo sam kisu video zapisa, i tekstova sa neta (ebooks)
A ti sto si blago retardiran, who cares?
Ako nisi imao sta pametnije za reci, nisi trebao ni replayat na ovaj jbn. thread!?

@Zoki
Np, postujem prijedloge i kritike.
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Za dvije do tri sasvim solidne biljke ti je dovoljna i jedna 250W VTN (HPS) žarulja.
To što ti imaš su halogene žarulje, one nisu dobre za uzgoj jer imaju krivi spektar boja.
Kupi 250W Visoko Tlačnu Natrijevu žarulju. Uz to će ti trebati upaljač (starter) i prigušnica.
Za 250W ti ne treba cool tube, dovoljan je reflektor i bolja ventilacija. Vent od 14W nije baš nešto, ali može poslužiti.
Ako im postane vruće, riješi si ventilaciju tako da probaš nabaviti fleksibilnu aluminijsku cijev koju možeš približiti lampi.
Peace :sun2:
boz :rastabong:
 
03.02.2010
19
0
0
33
Mah mogu ja kritike lahko primit, ali drugo je doci nekom na thread i ismijavat se, pa iskreno nisi ti na pocetku bio nista bolji.
Hvala vam svima na prijedlozima, poslusat cu vas, i sredit to uskoro.