ormar by početnik

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

gremo

Deep Relife
17.11.2012
83
227
33
49
Kao prvo, pozdrav svima na forumu i sretna nova godina.

Nikada se nisam upuštao u ovako nešto i ovu bogom danu biljku konzumiram jako rijetko tako da razlog za ovaj moj 'projekt' je čisto medicinski. Čitajući ovaj forum skupio sam puno informacija, i hvala vam svima na tome, ali čovjek uvijek sumnja pa bolje da pitam prije nego što počnem pokoji detalj nego da se kasnije kajem.

Imam u planu složiti ormar š 190/ d 80/ v 220 cm koji sam zamislio nekako ovako:



ovaj lijevi dio bi bio +- 70 cm (0.6 m2 i 0.7 m3) dok bi desni bio +- 120 cm (1 m2 i 1.9 m3). Lampe koje mislim koristiti bi bile hps grolux od 250w (manji) i 400w (veći) sa, za početak, reflektorima i bez cool tuba. Za odvod zraka sam mislio iskoristiti jedan vent od 100-150 m3 i drugi od 250-300 m3 dok bi dovod zraka bio pasivan. Oba bi imali unutra vent za cirkulaciju zraka. Karbonski filter mislim staviti samo u veći box jer manji ( za sad mislim samo njega kompletno završit i koristiti) bi kasnije bio za vegetaciju. Na obje lampe mislim montirati PC ventilatore da pušu u njih i hlade ih dok ne sredim barem jedan cool tube.

Gore lijevo bi bila složena sva struja sa prigušnicama i tajmerima dok sam gore desno mislio ubaciti ventilatore za ispuh i to bi bilo nekako ovako (ovo je samo skica čisto informativno)



Inače sa bavim svim i svačim tako da mi rad sa drvom i strujom nije nikakav problem kao ni alat. Nažalost za ovo ostalo vezano u temu sam početnik tako da je svaki savjet/prijedlog dobro došao. Hvala.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vu ing.

olidoboli

Trapavi
Poznanik Foruma
16.10.2012
352
812
93
dobro projektirano samo ovu policu na kojoj će ti stajati biljke u vegetaciji dobro dobro pričvrsti da ti ne padne na klonove, jer može se dogoditi da kad ih zaliješ vodom zbog težine daska popusti i padnu. Inače je pravilo da klonovi budu gore. I upuh zraka neka ti bude u visini biljke, a ne dolje kako si napravio.
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Super skicirano, super zamišljeno, samo mi nije jasno jedno:

Ovaj lijevi manji dio boxa, će služiti za šta? Vegetaciju i klonove? E pa onda tamo ubaci MH žarulju a ne HPS, kad već radiš tako, ja bi stavio MH, koja je bolja za vegetacijsku fazu od HPS jer se biljka brže razvija, izbacuje listove, i sve drugo. :)

Dalje, kad već imaš volje i alata, zašto nebi pregledao malo SCROG metode i vertical SCROG, jel, kad ti se već da i kažeš da možeš, zašto nebi malo više rada uložio na početku da ti poslje biljke vrate troduplo više nego što bi dobio ovakvim klasičnim načinom uzgoja.

Pretraži malo dnevnike sa SCROG metodama pa će ti biti jasno :)

Pozdrav i sretno
 

gremo

Deep Relife
17.11.2012
83
227
33
49
olidoboli je napisao(la):

Hvala za info. Dignut ću klonove gore. Isto i upuh zraka.


Big L je napisao(la):
Da, ovaj lijevi dio bi bio za klonove i vegetaciju (jednog dana) ali za sada ću taj dio da sredim tako da mogu tu obavit prvi grow od početka do kraja. Kasnije kad i ako prvi uspije onda idem dalje. O MH sam razmišljao ali ove grolux su mi preporučili jer kao da mogu odradit i vegetaciju i cvjetanje ... možda sam dobio krivi info? MH nije problem jer bi uzeo i nju od 250w pa ih samo mijenjao ovisno o tome u kojoj je fazi.

Što se SCROG ili VSCROG-a tiče ... jednog dana. Razmišljao sam i o *********** ali ... Nemam nikakvog iskustva tako da ne znam koliko su biljke osjetljive i koliko sile treba tu primijeniti prilikom savijanja, prilagođavanja, čupanja :)

U svakom slučaju prvi ću odradit klasično sa feminiziranim WW koje sam dobio pa ću nakon toga eksperimentirati sigurno.
 

olidoboli

Trapavi
Poznanik Foruma
16.10.2012
352
812
93
samo se ti prvih par grovova drži zemlje, jer u zemlji je najlakše ispraviti pogreške u smislu pregnojavanja ili obrnuto, dok je u hidro sve po PS-u. Samo cepaj
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Odlicna ideja, ovako ce izgledati moj orman cim se septebra vratim u svoj voljeni stan. Samo ce moj orman biti metalni (arhivski) sa bravicama za zakljucavanje. I ja cu morati da se zajeb***m sa filterima i prigusivacima ali inace koncept je isti. Srecno
 

cj1980

Banned
Banovan
25.08.2012
83
14
0
43
pozdrav ovako ljepo si to skrojio samo mislim da ti je nepotrebno da imas dva ventilatora radje uzmi jedan bez coold tuba nemoj raditi spojis prvi reflektoer na cjev od vegetacije provuces ga u flower room i van ja imam tako rjesn room i odlicno radi a manja ce ti biti buka preporuka nabavi si spreadere SPREDER ZA ADJUST A WING za bolje bacanje svjetla . posto ti je ormar tako velikih dimenzija ja nebi radio nista sa pc ventovima radje bi kupio onaj kucni manji vent dva komada i postavio ih zato sto ce ti biti lakse regulirati bruzinu vnetilatora i cirkulacijie zraka.
druga sugestija zamjeni klijaliste sa vegetacijom gore klijaliste dole vega jer kad ti se napuni tegla vodom posto vjerovatno ces raditi iveralom polica ce ti puknut nakon nekog veremena i napuhnut se (mana svakog iverala) sto se tice hidrofonije meni je bolja zemlja vjerovao ili ne ali meni nekako okus iz zemlje je boljei od hidro mozda moj mentalni sklop tako radi. za klijaliste ti je dovoljno 15w led grow svjetlo preko ebeya ti je jeftino cirka 200 kuna ja tu lampu imam vec dvije godine mada klijaliste moze ti biti i sastraneposto nije velikih dimenzija.
nemoj mi nista zamjeriti na mojim negativinim odgovorima ali svaka pohvala na ljepo odradjenoj pripremi za box svaka cast i pohvala
 

cj1980

Banned
Banovan
25.08.2012
83
14
0
43
Vu ing. je napisao(la):
Odlicna ideja, ovako ce izgledati moj orman cim se septebra vratim u svoj voljeni stan. Samo ce moj orman biti metalni (arhivski) sa bravicama za zakljucavanje. I ja cu morati da se zajeb***m sa filterima i prigusivacima ali inace koncept je isti. Srecno
nemoj bacat lovu na gotove prigusivace zraka naime sam mozes isfurat bolju ferendu smo zdenfali 43db dako da se ni komarac ne cuje.
U baumaxu i baohausu imas kamenu vunu jedno 200kuna kosta zaljepis je sa svake strane ormara napravis jos jednu kutiju di zaguras motor i ovijes i to u kamenu vunu ostatak samo uguras kamene vunu jer se prodaje na paket i nista ti se nebu culo kad imas veci prostror lakse ti je dok jedan prigusivac za zrak aporbira 30% zvuka kad ga sam radis mozes smanjiti ga i za 60-70% kod micro grova je malo teze jer nis ne stane unutra takvih dimenzija. kamenu vunu od 5 cm smo koristili i odlicna je
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vu ing.