Pao s 4 biljke

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Slažem se s predvodnikom krda.

Uvjetna + novčana/pišanje. U slučaju da nemaju opipljive dokaze da si dilao, a ako ti kažeš da nemaju onda je riječ protiv riječi i ne beri brigu da ćeš ić u buksu.
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Nije sve tako crno, imaš ti i olakotne okolnosti u ovoj tužnoj priči. Samim time što si se liječio od ovisnosti i pokušavaš krenuti ispočetka, stvoriti dom, imati obitelj a nisi podlegao napasti i ponovno se propio govori o tvojoj čvrstoj odluci da promjenis neprihvatljivo ponašanje i postaneš zdrav član društva, da imaš posao plaćao bi porez i pridonosio a ovako si u depresiji jer sjediš nezaposlen doma.Tablete ne pomažu, još je i gore, ne želiš biti zombi, konoplja pomaže ,stalno su emisije na tv o raznim dobrobitima, pomoglo je i tebi, bla bla bla Drži se svoje istine a biti će kao što su ti već rekli, kako sudac odluči, protiv optužbe za dilanje brani se rukama i nogama.
Postoji stranica Legalis, sudska praksa, možda ima sličnih slučajeva.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mozak na pasu

chaktus

Aktivan Član
16.12.2015
120
290
63
54
Netko te jeftino prodao da bi eventualno zaštitio svoju guzicu i najgore što ti je to kvazi frend...to te treba više žuljati od pravosuđa , obavezno dobrog odvjetnika i jezik za zube
jer kako vidim i ovako previše pričaš....što se tiče eventualne kazne čisto sumnjam da bi trebala biti bauk ali dosta toga zavisi o sudiji, tvom odvjetniku i naravno tebi.
Pamet u glavu i jezik za zube ako ikako možeš , dobio si već sad i dovoljno savjeta od svih članova.
 

lukas

Aktivan Član
20.06.2015
167
590
93
kazes da si pusio s klincima,ko sa djecom spava popisan se budi,vrlo lako je moguce da je prica procurila od njih,ili od te druge navodno povjerljive osobe,a sad sta je tu je,mislim da nemas razloga za brigu,dobices uvjetnu, te novcanu kaznu max. u iznosu do 3000kn
 
  • Sviđa mi se
Reactions: reaktor
19.12.2010
102
34
28
Evo tek sad vidio na ovom papiru Pouka o pravima uhicenika Pise ovako neovlastena proizvodnja i promet drogama iz cl. 190. st. .1 i 6. kz-a. Sad gledam na KZ-u od dorh-a, tu ne stoji nista o dilanju.
lukas ku..c su to klinci ja ih tako zovem jer su bili mulci kad sam ja imao 20 tako da nema brige za njih.To su ljudi od 25+ godina.
Tocno se zna ko je drukao.
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Moja preporuka ti je da spremiš dobar govor, u kratkoj i dužoj varijanti i ispričaš ga ko god hoće da te sluša.
Lepo pojasniš šta, zašto, gde, kad, koliko i trudiš se da budeš skroz iskreniji.

Iskreno, mislim da dosta zavisi ko će ti voditi slučaj i koliko je taj neko upućen u materiju.
Jer postoji dobra šansa da zbog količine biljaka 4+klon ti neće verovati da je to samo za ličnu upotrebu. Tako da smisli kako ćeš to da opravdaš.
I ako su ti pretresali stan/kuću, dosta zavisi šta su još našli
 
19.12.2010
102
34
28
Space_Lulu nisu nasli nista osim navedenog. Mislim da su me htjeli teretiti za dilanje onda bi pretrazili cilu kucu, u potrazi za lovom, vagom i tko zna cime jos ne (nemam nista od navedenog, jer ponavljam po 100 put "ja nisam diler nikad bio niti cu biti, cak nikome nisam ni dao besplatan joint) Dosao je mladi inskektor predstavio ga kao prijatelja, rastavili aparaturu, stavili u torbu, i vratili se u postaju.
 
05.03.2015
42
11
8
Moja preporuka ti je da spremiš dobar govor, u kratkoj i dužoj varijanti i ispričaš ga ko god hoće da te sluša.
Lepo pojasniš šta, zašto, gde, kad, koliko i trudiš se da budeš skroz iskreniji.

Iskreno, mislim da dosta zavisi ko će ti voditi slučaj i koliko je taj neko upućen u materiju.
Jer postoji dobra šansa da zbog količine biljaka 4+klon ti neće verovati da je to samo za ličnu upotrebu. Tako da smisli kako ćeš to da opravdaš.
I ako su ti pretresali stan/kuću, dosta zavisi šta su još našli

Meni povjerovali sa 15 di neće sa 4 haahah
 
01.03.2016
8
5
3
Ako stvarno nisi prodao/dao nikom nista angazuj advokata i odi u stanicu sa njim.Nikako ne potpisuj nista bez advokata!Moje misljenje da su ti samo upali u kucu na osnovu price koje su saznali ne verujem da imaju svedoka protiv tebe za prodaju.Policija moze dobiti nalog za pretres i na osnovu operativnog rada.Znam slucaj da su nasli coveku 7 biljki pred kraj cvetanja i da se sudio sa njima 3 godina.Ulagao zalbe i na kraju ga apelacioni sud oslobodi,ali takodje nazalost znam slucaj kome su nasli par grama i lezao je 3 godine,ali to je ovde u Srbiji
 

funky weed

Aktivan Član
10.03.2015
443
685
93
kingston
Koliko sam ja skuzio nisu nasli biljke dok ih ti nisi odveo?tu ti je najveca greska mogao si rec da su ti 3 krepale i da ti je osta taj klon i bilo bi ti puno lakse rec da je za osobne potrebe,pazi kome govoris itd.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: publicenemy
17.06.2015
142
137
43
Upravo tako. Kažeš murija ti rekla da su imali info da dilaš? Glupost malo veća, oni da su znali da ti ko fol dilaš došli bi ti sa nalogom na vrata a za nalog treba 2 potpisa + takve stvari se ne govpre licima koje se uhapsi ako su upravu i imaju dokaze da su u pravu. Takve se stvari govore da bi vi rekli , "ne ne ja to samo za sebe nisam ja diler". To je isto ko kad razdvoje 2 i onda jedan kasnije drot uđe i kaže "eto sve znamo tvoj prika sve ocinkao" i onda idiot napiše priznanje a vamo njegov prika popio mare i nije ništa ocinkao. ha ha. Izgleda kako su i tebe pokupili na foru, zaustavili te na ulici i rekli ti da imaju info da dilaš i ti popušio foru i odveo ih do biljki sam bez ikakvog naloga. sam si rekao " Uglavnom nakon ispitivanja policija je rekla da ce napisati da je bilo za osobnu upotrebu" od dojave da dilaš pa do osobnu upotrebu, Glupost.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Taj sto te je odrukao je rekao i da prodajes,sto vec znaci da ces tesko da se izvuces bez zatvora
@Papa Romeo to sto ti pricas se zove omogucavanje uzivanja opojnih droga i posebno je krivicno delo(makar u Srbiji)

Zasto pisati neke licne pretpostavke, kad pojma nemas kakvu ce mu i ko kaznu odrediti?
"Proizvodnja i promet opojnih droga" je zakonska mjera kojom se zabranjuju sve neovlastene radnje u vezi sa proizvodnjom i prometom opojnih droga i nema nikakve veze sa ubistvom, teskom kradjom, nanosenjem teskih tjelesnih povreda, oruzanom pljackom itd., tako da, po nekoj logici, ustupanje objekta u svrhu uzivanja u opojnim drogama trecim licima podpada pod zakon o "proizvodnji i pustanju u promet opojnih droga", ali je razlika, u odnosu na npr., posjedovanje ili uzivanje u opojnim drogama u samim clanovima i tackama istog zakona, a samim tim i kazne koje se izricu za svaki clan i svaku tacku istog zakona veoma razlicite.

@mozak na pasu
Moje licno misljenje je, da si dobro uradio priznanjem uzgoja i odvodjenjem inspektora do biljaka, kao i dobrovoljno predavanje istih. To ce ti biti olaksavajuca okolnost na sudu. Olaksavajuca okolnost je i cinjenica da si uzgojio za licne potrebe, u svrhu poboljsanja zdravstvenog stanja, te ce kazna, vjerovatno, biti uslovna, sa odredbama koje te sleduju po zakonu; odlazak na kontrole, psihologu, kao i ostale obaveze koje moras ispunjavati dok si pod uslovom. Ali, kao sto vec napisah, nema potrebe da lupetamo o kazni i kakva ce biti, jer primjera o vec izrecenim kaznama za isto djelo je mnogo, kao i sarolikost samih kazni.
 
19.12.2010
102
34
28
kizo123 Pa po ovom 190. st. .1 i 6. kz-a ispada da me terete za ono sto su i rekli proizvodnja za vlastite potrebe i aparatura (iliti ga sto bi se reklo 100 %.-tnu istinu). A dilanje ne mogu dokazati osim ako ne uhvate neku nasumicnu budalu i ubijaju boga u njemu 3 dana pa da ga nagovore da kaze da sam mu prodao. Jos jednom napominjem nikada nije bilo niti jedne prodaje u mom zivotu, niti ona spika daj joint da imam prije spavanja.
 
Poslednja izmena:

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Nemoj razbijat glavu onda. Rekli smo ti već da će 99% bit samo uvjetna+pišanje/novčana. Ovih 1% ostavljam kao neku izvanrednu mogućnost jer nitko od nas ne zna tvoj slučaj u detalje osim onog kaj si nam sam rekao.
 
19.09.2015
66
158
33
Planeta Zemlja
Vidim pominju se "zakoni".....a joj...:joint:
"zakon" je nečije mišljenje preneseno na papir, podložno promjeni u bilo kojem trenutku, nazvano "zakon" i provodi se silom + svi ljudi su jednaki = pametnom dosta da se oslobodi svih optužbi ukoliko drugome čovjeku nije štetu napravio i/ili pristao poštivati tuđe mišljenje nazvano "zakon" ili pravilo, uredba, odluka, članak, sveto pismo...pa isto prekršio.

sretno
 

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
ok imo si jednu biljku u kući ,a zašto si im ti pokazao za ostale 4 biljke gdje se nalaze ako su bile vani,koliko sam pratio dnevnik