Pao s 4 biljke

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

publicenemy

Xemurai Billionaire High Till I Die
26.04.2009
278
1.237
143
Los Angeles, California
Izbjegavam od početka uključivanje u ovu temu, ali ne mogu više. Vidim dosta ljudi ovdje nema pojma bar u osnovama kako djeluje sustav, niti je svjesno svojih prava, niti je svjesno ograničenja policijskih prava i ovlasti. Ovo zaista spada u poseban slučaj, gdje policija "na aktera" navede osobu da im se sam preda u ruke sa svime i ne bih se čudio da to pokušaju sada i neki drugi negdje drugdje, jer očito i to može proći. Kada se već bavimo hobijem kojim se bavimo treba biti svjestan svoje pozicije, rizika i prava koja potencijalno dolaze s time. Policija je prva karika u lancu koja vas želi zaje****, ali također i najslabija, najmanje profesionalna, i definitivno manje obrazovana od tužilaca i sudaca. Kladim se da bi se uz dobrog odvjetnika dalo svašta nezakonitoga iskopati u cijelom ovom slučaju. MOzak na pašu govori kako su mu policajci rekli da će oni pisat za osobne potrebe uzgoj, ali policija nema veze s time, jer je državno odvjetništvo ono koje s obzirom na dokaze diže optužnicu, a ne policija. Isto kao i pritvor što određuje državno odvjetništvo, a ne policija. I samim time što nisi završio u pritvoru ti govori da nećeš završiti niti u zatvoru, osim ako baš nisi totalno pustio mozak na pašu, onda bi se mogao malo ići ohladiti. Na kraju krajeva sačekaj dok ti dođe optužnica pa ćeš sve vidjeti. Privatni odvjetnik ti ne treba ako si nevin kao što kažeš i imaš takvu financijsku situaciju kakvu kažeš. Moja procjena je u najgorem slučaju neki uvjet 2 godine na 6 mjeseci zatvora. Ni te uvjetne kazne nisu tolko "zle" kolko ljudi misle, ali to je već za neku drugu temu. I još nekaj, digne mi se kosa na glavi kad čujem spominjanje pišanja i nekih odvikavanja. Pišanja su za klince mlađe od 18, a sve ostalo su vas žešće navukli na šprehu ako vam to uvale. A spominjanje bilo kakvih odvikavanja od trave(?!?!?) zaista ne spada u 21. stoljeće, a još manje forumu ove tematike i smatram da svako tko pristane na takva odvikavanja direktno podržava daljnju kriminalizaciju naše drage biljke.
@mozak na pasu tebi sretno i preporučam ti da se pokušaš promjeniti malo, jer očito je da ti je mozak na paši, ali ima nade jer je očito i da si svjestan toga, samo je žalosno što umjesto da se pokušaš promjeniti ti se još i hvališ time :confused:
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Pišanja su za klince mlađe od 18, a sve ostalo su vas žešće navukli na šprehu ako vam to uvale. A spominjanje bilo kakvih odvikavanja od trave(?!?!?) zaista ne spada u 21. stoljeće, a još manje forumu ove tematike i smatram da svako tko pristane na takva odvikavanja direktno podržava daljnju kriminalizaciju naše drage biljke.
Slazem se sa napisanim, ali znam ljude koji su isli na pisanje zbog trave, a imali su dosta vise od 18.
 

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Gledaj,ja i dalje stojim kod svojeg da se prijavis u centar jer kako sam ranije rekaoblagonaklono gledaju na to.Ne govorim o testiranju nego o savjetovanju jer na sudu prolazi cinjenica da se zelis promjeniti,a znamo da bez obzira sto je marihuana u pitanju oni je kategoriziraju kao drogu i stavljaju je uz bok sa mnogo gorim stvarima.Imam iskustva sa gadnijim stvarima od zelenog,i sve je islo na druk bez fizickih dokaza.Slusaj nekog tko ima iskustva i zna kako sustav funkcionira,jer sustav u Hr pravosudju je zajeban.Nije kako je bilo prije 10,15 godina ali jos uvijek je tamo negdje.Zato pamet u glavu i nemoj se zavaravat da je ovo protiv tebe macji kasalj jer nije.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

i33i

I smoke and I know things
Banovan
09.02.2016
179
428
63
Izbjegavam od početka uključivanje u ovu temu, ali ne mogu više. Vidim dosta ljudi ovdje nema pojma bar u osnovama kako djeluje sustav, niti je svjesno svojih prava, niti je svjesno ograničenja policijskih prava i ovlasti. Ovo zaista spada u poseban slučaj, gdje policija "na aktera" navede osobu da im se sam preda u ruke sa svime i ne bih se čudio da to pokušaju sada i neki drugi negdje drugdje, jer očito i to može proći.
@mozak na pasu tebi sretno i preporučam ti da se pokušaš promjeniti malo, jer očito je da ti je mozak na paši, ali ima nade jer je očito i da si svjestan toga, samo je žalosno što umjesto da se pokušaš promjeniti ti se još i hvališ time :confused:

Prošlo im brate u zd bar tri puta što ja znam u zadnjih 10-tak dana, ista finta ko kod ovog nesretnika, ali mislim da on nije ode baš cijelu priču ispričao....
 

publicenemy

Xemurai Billionaire High Till I Die
26.04.2009
278
1.237
143
Los Angeles, California
Ja ostajem pri svojem dojmu i iskustvu da je pišanje običan blef s kojim pokušavaju "normalne" ljude odvući od konzumacije. Nama teškim hašomanima sa stavovima pišanja niti ne nude. Mislim najte se šaliti pa danas likovi za dilanje dobivaju šakom i kapom uvjete i društveno koristan rad, i onda će država trpati nekog normalnog na robiju samo zato jer puši i odbio se liječiti od pušenja i ići na pišanja? To se nije radilo niti 90tih kada si uvijek popio najmanje forehand i backhand ak si pao s pljugom... Ne znam, meni jednostavno ne postoji realnost pod ovim zakonima u kojoj bih mogao završiti u zatvoru samo zato jer pušim i odbijam prestati pušiti, niti je ikada do sada postajala osim kada sam imao 16, 17 godina i bio naivan...
I slažem se da nezaposleni ljudi sa ženom i djecom, alimentacijama, dosjeom obiteljskog nasilja i problemom alkoholizma padanje sa biljkama moraju puno ozbiljnije shvatiti od prosječnog građanina bez dosjea, poslom od 8-16 i koliko toliko urednim životom.
Isto tako, nije isto ni grad u kojem padnete, jer prosječnom sucu u Zagrebu je pedesetica sića, dok je prosječnom sucu u nekoj manjoj sredini ista količina kao da je Escobara uhvatio. Isto vrijedi i za muriju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smak420

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Upravo o tome i govorim,i nekad je bilo tako,a tako je i danas.U Zg su ljudi dobivali male i nikakve kazne dok su u nekim sredinama za isto nje... dobivali robiju.Tako je bilo nekad,a tako je bogami i danas,zato se u slucaju padanja moramo poceti ponasati kako bi oni htjeli i pokazati da nam je stalo do naseg zivota na slobodi.Posao,obitelj i zelja koju pokazujemo promjenama uvelike pomazu kod pravosudnih tijela,ali na kraju krajeva moramo biti dosljedni sebi i ne uvlaciti nikog drugog,a budimo iskreni,oni nikad nebi imali nista bez drukera.Mozak si je sam kriv za ovu situacijuvaljda je toga svjestan,ali neka sada bude pametan kako sam ranije rekao,da osigura slobodu100%
 
19.03.2016
65
69
18
26
Citam kako je covek prosao pa me zanima ovako: imam svu opremu za gajenje biljaka i 4 biljke ali biljke su industrijska konoplja radi provere opreme... Kad zavrsim sa industrijskom probacu pravu.. E sad glasi pitanje... Dali mogu naj*bati zbog industrijske konoplje i opreme za grow.. Pozdrav
 

Stipa

Psychedelic expirience was born...
Poznanik Foruma
22.04.2015
586
4.377
163
Meni od pocetka nije jasno zasto si postupio kao sto si napisao. Imao sam slican slucaj kao i ti prije 9 godina ali nisam bio toliko naivan iako sam imao 16. Ima tu puno rupa u tvojoj prici. Kazes dolazi policija jer imaju dojavu. Nisi napisao jel imaju nalog za uhicenjem. Dakle dobrovoljno odlazis u postaju sto se da pretpostavit. Ako je stvarno tako to ti je prva velika greska. Drugo, kazes da imaju saznanja da dilas i tocan broj biljki, ti njih odvodis na mjesto za koje oni uopce ne znaju po tvojoj prici. Ova pogreska je veca od one prve, znaci sam sebe ukopavas jos dublje. Da si se drzao neke price da imaju kriva saznanja i sve poricao ja vjerujem da ne bi bio tu gdje jesi. Nadalje, odvodis ih ponovo u stan, a ne pises jel oni imaju nalog za pretres, pri pretresu moraju biti minimalno 2 svjedoka sto mi ovdje isto ne znamo jel napravljeno. Ako nije i ako si imalo pametan sve ovo njihovo pada u vodu jer nije odradjeno po zakonu ako se pozoves na to. E sad da ti kazem o nekakvoj kazni koju mozes ocekivati. Ja sam po starom (strozem zakonu) pao sa pola kile, 16 sjemenki, vagom i lovom. Dakle imao sam na teretu preprodaju, proizvodnju i konzumaciju posto sam rekao da je moje i da sam sadio jer nisam htio drukat. Za to sam dobio 5 godina uvjeta, 2 godine socijalnu sluzbu na vrat i 6 mjeseci pisanja. Istina je da sam bio maloljetan ali sam trebao dobiti dom za maloljetnike po tadasnjem zakonu. Ako slozis uvjerljivu pricu koja je istinita sa malo uljepsanih lazi u njoj i to na sudu dobro prezentiras i uvjeris ponajprije suca, bit ce to sve dobro. Nekakav uvjet i novcana kazna. Ne vjerujem da ces u corku. Ali i dalje stojim pri tome da si jako glupo u svemu postupio (bez uvrede) iz ovoga sto si napisao. Sudeci po svemu odrastao si covjek i mislim da si trebao ostat hladne glave, a nisi. Sretno sa svime i iduci put nemoj biti brzoplet i naivan, ovo je sad tezi nacin na kojem ces nauciti. Biraj ljude kojima vjerujes jer danas brat brata odruka radi 5 komada dima. Zivio!!!
 

napalm

Aktivan Član
11.08.2015
278
717
93
Apsurdistan
give-me-more-thc.com
Vidim da se spominje pišanje, na pišanje idu registrirani ovisnici. Imam prijatelja koji nikad nije bio ovisan o teškaj drogaj, nek se sam prijavio kao ovisnik u centar za ovisnost i dobio terapiju ...
Doktor koji radi u centru vrši testiranje pišanjem ... ispočetka je prijatelj uzima samo terapiju, pa je imao raznih zdrastvenih problema (jetra). Terapiju je s vremenom smanjio i počeo natrag pušiti ganju, stanje mu se popravilo, čak se i doktor složi s njime ... samo nigdje nije službeno.

Na pišanje isto idu radnici firmi koja to traži ;)

Ako nije reg. kao ovisnik neće biti pišanja. Ako je tvoje prvo kazneno sa "drogom", vjerojatno uvjetna od 2 god. u zamjenu na 6 mj. zatvora ako se isto prekrši. A bilo bi dobro posjetiti advokata ako nije bilo naloga i ako si dobrovoljno predao... wtf.

Uvijek postoji još jedan dio priče koji znaš samo ti, tj. znaš di si zahebao. Ostalo ćeš znati kada dobiješ optužnicu, nakon optužnice sud... a na kraju troškovi suda :(
Postoji mogućnost... otiđi na poreznu neka ti izdaju dokument da nemaš nikva primanja ili to što imaš da plaćaš alimentaciju i to se priloži sudu... maknu ti troškove suđenja.

A ako uzgajaš doma nemaš se što po kvartu slikati sa pljugerim... posao,obveze (klinci), hobi, spavanje.
.. Maknuti se ljudi koji to ne rade tako!

Sretno!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Сјај

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
uzima samo terapiju, pa je imao raznih zdrastvenih problema (jetra). ...Terapiju je s vremenom smanjio i počeo natrag pušiti ganju, stanje mu se popravilo, čak se i doktor složi s njime ... samo nigdje nije službeno.
a to je to. i slicno se spominje cesto. sto dalje od hemije, vratimo se prirodi
...Nakon te dvije ture bromergona i kada su doktori predlozili trecu nismo pristali jer smo smatrali da stvarno nema smisla.
E sad,ja pusim travu svaki dan nakon posla i navecer i to je nesto sto je dio moje svakodnevnice,zivota.Moja supruga bi znala dva,tri puta mjesecno uzeti po par dimova samnom i to je sve.Nakon svega ovoga sa prolaktinom je pocela pusiti travu samnom svakodnevno i nakon tri,cetri mjeseca kada je isla na pregled prolaktin joj je pao na 320 jedinica.Siguran sam da je trava uveliko pomogla da joj se smanji stres,da puno opustenije zivi i ne brine se toliko oko pojedinih stvari.Isto tako sam siguran kako je marihuana uzrok smanjenja prolaktina na 320 jedinica.Ja ne vjerujem u slucajnosti vec u cinjenice kaje pokrepljuju dokazi.
 
19.12.2010
102
34
28
Nije bilo naloga za uhicenje (da je bio bi u pritvoru, a ne na slobodi.), kad je uzimao aparaturu (samo jedan je dosao kod mene kuci) u kuci su bili zena, kcer, mali od zene (alimentacija) i pas. Nitko od njih nije vidio da smo pokupili aparaturu iz malog wc-a koji je uvjek bio zakljucan jer je bio pun smeca (nikad se nije koristio samo su se stvari bacale tamo), a kamoli da je netko od svjedoka potpisao da je nazocio pretresu. Doduse ja sam potpisao u policiji izjavu da mi se oduzima aparatura, ali da sam bio upoznat sa svojim pravima malo sutra.Nitko mi nije ni procitao prava, nego sam dobio tek papir na kraju o pravima uhicenika.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
:thumb::thumb::thumb:
Nije bilo naloga za uhicenje (da je bio bi u pritvoru, a ne na slobodi.), kad je uzimao aparaturu (samo jedan je dosao kod mene kuci) u kuci su bili zena, kcer, mali od zene (alimentacija) i pas. Nitko od njih nije vidio da smo pokupili aparaturu iz malog wc-a koji je uvjek bio zakljucan jer je bio pun smeca (nikad se nije koristio samo su se stvari bacale tamo), a kamoli da je netko od svjedoka potpisao da je nazocio pretresu. Doduse ja sam potpisao u policiji izjavu da mi se oduzima aparatura, ali da sam bio upoznat sa svojim pravima malo sutra.Nitko mi nije ni procitao prava, nego sam dobio tek papir na kraju o pravima uhicenika.
Kolega citm ovo vec par dana i stvarno mi je zao sto ti se to dogodilo ali jednostavno ti trebas odvjetnika.Trebas ga zbog tih velikih gresaka koja je murija napravila,a odvjetnik ti moze tu pomoci da se potpuno umanji steta.Ako ti nisi prilikom pretresa imao dva svjedoka onda to nije legalan pretres i tu sve drugo pada u vodu.Znam slucaj gdje je covjek imao sve legalno pa tako i dva svjedoka,nadeno mu 300 grama trave ali svjedok nije vidio trenutak kada je murija to izvadila iz rupe i pala mu presuda.Isto kao i kod tebe su mu upali sa nalogom za sumnju na dilanje i to je sve.uUglavnom po ovome sto ti pises ja smatram kako tu ima materijala da te se oslobodi(naravno ako nemaju druge izjave za prodaju i slicno).
Murija dobije dojavu za dilanje,posjed
-sudac istrage im daje nalog za pracenje,pretres ali kada imaju dobar razlog za radnje
-radi se pretres gdje si upoznat sa pravima,dodjeli ti se odvjetnik,izabiru dva svjedoka koje ti odabres(ako ne onda murija potegne susjede)
-nade se roba,potpisuje potvrda o oduzimanju predmeta
-policijska postaja,vodi se ispitivanje povodom svih optuzbi(sa odvjetnikom kako bi sve izjavljeno bilo legitimno na sudu)
-predlaze se ili ne predlaze zadrzavanje 48 sati pa onda sudac odreduje ili ne odreduje pritvor na 30 dana ili se branis od optuzbi na slobodi.To je to...tako je barem bilo,mozda se sada nesto promjenilo ali bez svega toga nema temelja za sudenje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Сјај

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Upravo tako.Pa nema tu slucaja bez obzira sto je potpisao potvrdu o oduzimanju aparature(lampa,kabel)
Ako nema svjedoka nema dokaza o pretresu gdje je nadena aparatura.
 

Stipa

Psychedelic expirience was born...
Poznanik Foruma
22.04.2015
586
4.377
163
Nisam advokat, ali u ovih svojih 25 god. cuo sam za svakakve padove, ali ovo mi polako ulazi u vjerovali ili ne rubriku. @mozak na pasu stvarno ne mogu vjerovat sto ti se dogodilo, evo vec 10 minuta sjedim i ne vjerujem. Covjek je u pravu, iole dobar odvjetnik ovo moze porusit. Lose je to odradjeno.