Paraziti??

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.05.2012
3
1
0
33
Pozdravljeni vutraši forumaši,

naime moje ljubice samo sto nisu gotove, da znam da malo kasne al tako je kako je. Primjetila sam da na stabljici cak negdje i na liscu su se pojavili neki cudni nametnici velicine pola sjemenke, ma cak i tako izgledaju, i priljubljeni su uz nju ko pravi priljepci. Kad ih izgulim ne vidi se trajno ostecenje biljke vec su samo malko sluzavi. Sad ja sam ih lagano nozicem poskidala sve i zanima me da li ste ih vi ikad prije vidili na vasim ljubicama i kako ste ih se rjesili i sto je zapravo dovelo do toga??
Hvala lijepo i ugodno Vam bilo :sun2:
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
mogo bi i koju sliku postavit a ova kaj ti velis da su priljubljeni to mogu bit larve bubamare ili takvo sto al nebi znao jer ti je opis jako stur....
 
18.05.2012
3
1
0
33
ma poslikala sam ja to al se full malo vidi pa nema smisla.to igleda bas kao polovica sjemena od vutre smede boje i te je velicine i nasumicno su poljepljene po stabljici vise uz dno, ovo di su cvjetovi je cisto od njih. i gledala sam jel sto zivo unutar njih kad ih odljepim, ali nije, tj. ne vidi se golim okom vec je samo sluzavo malo. nekuzim, mnogo sam ih odgojila al to jos nisam vidila. mozda cak i lice na bubamare kako si spomenuo al su staticni, brijem da su to neke kukuljice, al cega..neam pojma.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MaryJ

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
da nije mozhda shtitasta ush??
to je ush..koja ima oklop...a ta sluz je reakcija biljke na njihv napad..
ako je tako.tada je opasnost da upravo ta sluz privuche druge shtetnike i/ili bolesti...npr. neke kukce..koji onda na svojim nozhicama donesu gljivice ( npr.nekakvu plijesan ).i eto ti pi**arije.
evo slichica -odgovara tvom opisu


Uploaded with ImageShack.us

a evo i jednostavnog pripravka...koji mozhe upaliti..

Štitaste uši se uspješno mogu suzbiti sa pripravkom od duhana.
Uzmemo jednu ili dvije cigarete sa većim sadržajem nikotina, duhan iz cigareta istresemo u 1,5 dl vode te ostavimo preko noći da se razmoči. Sljedećeg dana sa tom tekućinom možemo dobro oprati zaražene dijelove biljke, a dobro je i procijediti tekućinu naliti je u ručnu prskalicu te poprskati cijelu biljku kako bismo suzbili zarazu.
Biljke koje često napadaju štitaste uši možemo preventivno prskati ovim pripravkom npr. prije unošenja u kuću na jesen ili u vrijeme kada primjetite da se pojavila koja štitasta uš tokom godine. Time ćete spriječiti jaće napade ovih štetnika, a biljke će vam biti zahvalne. Napomena: Budući da je duhan otrovna biljka treba biti oprezan pri rukovanju ovim pripravkom. Obavezno koristite rukavice.

napomena od mene-neke biljke...pogotovo dok su mlade..ne podnose najbolje pripravke na bai duhana...zato je najbolje da pokushash prvo samo na jednoj biljci...il..samo na jednom granchici..duhan mozhe "spaliti" mlade zeljaste biljchice...tako da..to chesh lako prepoznati..ako bude sve ok nakon npr.2 dana.slobodno primjeni pripravak na chitav nasad..
sretno
 
18.05.2012
3
1
0
33
Da nažalost to je to :( male uši jedu moje ljubice, hvala ti na odgovoru. Pokušat ću sad s tim duhanskim pripravkom namazat stabjiku, nadam se da će im se zgadit ;)
 

Minka-pinka

Aktivan Član
16.08.2011
115
64
28
48
Prvi glas da biljku napadaju štitaste uši.
Sigurno je bilo nešto u blizini što je bilo vrlo zaraženo s njima kad su prešle i na... Nekad sam imala limun kojeg su napale te gamadi i ne postoji ni jedan pripravak koji djeluje na njih, OSIM mehanički - napraviti laganu otopinu vode i sapuna (da se dobije lužina) i krpicu u ruke i peri, peri, peri...
 
08.06.2012
3
1
0
34
kod mene su se pojavile neke sitne bubice....bez boje..kad ih pospem vodom pocnu da skacu..tek sam nakon nekoliko dana primjetio da su zive i da se krecu...ali ne znam sta je u pitanju a ako uslikam nece biti puno koristi jer su sitne..kao mala zrna rize...ali skroz mala..i ima ih i previse..
 

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
smokes je napisao(la):
kod mene su se pojavile neke sitne bubice....bez boje..kad ih pospem vodom pocnu da skacu..tek sam nakon nekoliko dana primjetio da su zive i da se krecu...ali ne znam sta je u pitanju a ako uslikam nece biti puno koristi jer su sitne..kao mala zrna rize...ali skroz mala..i ima ih i previse..

Mislim da imas problem sa Shore Flies e sad kako se to zove na našem nemam pojma evo slike
http://i19.photobucket.com/albums/b183/blicon1/flies.jpg
Lijevo su Fungus gnats (pljesnjive mušice) desno su te Shore flies.Kako ih se riješit nemam pojma meni nije uspilo sa pijeskom i lovljenje letača.Čak sam i livao Peroksid i ništa :(
 

Orange14

Aktivan Član
08.04.2013
51
15
0
Serbia
Idi u medicinu i tamo imas recept sa koprivom sveze koprive neznam ni ja tacno koliko kilo valjda stavis u 10l vode vruce vode ostavis 24 sata procedis i sa tim isprskas biljku ovo ti je otprilike imas u medicini tacan recept i iskusniji kazu da pomaze :D nadam sse da sam malo pomogao srecno :D
 
25.05.2017
49
27
18
39
Molim pomoc ekipa... upravo mi ie sve gotovo i primjetih bubice koje oku nosu vidljive. Male crne, kakve su?? Sto mi je ciniti? Kad gledam pod nikroskopom vide se i uz njih kao neka paucina!!! Pomagajte
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MaryJ

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
naruči SMC u
Hempatia.png