Amaterski vodic za indoor uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.10.2016
135
240
43
Kod mene je slučaj što već dosta dugo razmišljam o sadnji, a non stop zbog nečeg nije vrijeme...sada sam došao do toga da mi se stvarno neda više koješta pušiti i zezati po ulici, nego želim probati uzgojiti svoje i naravno ako bude to kako treba nastaviti tu tradiciju, jer si kontam da je sa prvim growom uvijek najteže.
Što se tiče čitanja, razumijem iskusnije kolege što žele reći, treba se prvo dobro informirati, pa krenuti u posao, sve jasno, ali recimo da neke osnove znam, pročitao sam vodiče, ali jednostavno mi je previše informacija čitati sve, a oko opreme ima toliko stvari, i to još iz 2006. pa je nešto i suvišno, te mi previše vremena oduzima traženje onoga što me zanima.
Ne planiram ulaziti u neku dubiozu oko opreme, nego uložiti lovu u ono što će služiti svrsi, a da je plug and play što bi se reklo, ako je ikako moguće. Ima stvarno jako puno inormacija oko svega da meni kao strastvenom štovatelju svima nam drage biljčice, ali laiku što se tiče opreme, te samog uzgoja , ta mi ta količina informacija stvara problem i zbrku u glavi, jer nisam u školi ili na faksu pa da učim napamet da bi prošao ispit.
I jbg, da, nestrpljiv sam inače po prirodi i ne mogu si stvari vizualizirati dok ih ne krenem raditi, te na taj način puno brže učim.
Postavio sam pitanje oko lokacije, te same opreme da znam uopće mogu li se upuštati i navedeni pothvat, a kada skontam što trebam od opreme i jel to ispunjava moja očekivanja, te istu naručim, onda pronađem mentora i krenem na glavnu stvar po vodičima sa foruma, te naravno upute mentora, barem sam takvu sliku imao u glavi.
Sve u svemu proučim još malo forum, pa za koji tjedan naručim opremu jer bih sa growom krenuo početkom šestog mjeseca.
 
Poslednja izmena:

Mravak

Aktivan Član
Poznanik Foruma
19.05.2020
462
2.567
143
space
ta mi ta količina informacija stvara problem i zbrku u glavi, jer nisam u školi ili na faksu pa da učim napamet da bi prošao ispit.


Prijatelju nemoj se ljutiti ali - jel ti to nas zajebavas? .....mislim tko je tu lud...?

Ako si savladao skolu mozes i nesto sto te navodno zanima ako te ne zanima... Padas ispit.
 
18.10.2016
135
240
43
Ma nemam se šta ljutiti, ali čitam forum već nekoliko godina i načelno znam na što treba paziti i neki kornološki proces samog uzgoja, a ovdje sam postavio pitanje u vezi opreme i lokacije jer oko tih stvari nisam siguran, a ovdje umjesto konkretnog odgovora dobijem upute kao da gradim nuklearni reaktor ili još točnije odgovore tipa "sjedi i čitaj".
Probam onako kako sam zamislio uz pomoć informacija na forumu, pa kako bude, prvi put možda sjebem, ali tako i naučim.
 
Poslednja izmena:

Mravak

Aktivan Član
Poznanik Foruma
19.05.2020
462
2.567
143
space
Dobio si odgovor na svako postavljeno pitanje... Ni odgovore ne citas, toliko volis slusati sebe!? Napisao si vise teksta u ovim obracanjima javnosti nego ja u tri dnevnika...
 
  • Sviđa mi se
  • Haha
Reactions: alive and DjedMraz

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.600
358
Evo ja ti mogu ukratko opisat kako sam počeo. 2017. Kupujem dupli COB neki kinez kao 600w,ali 136w stvarne snage,stavio u ormar. Kupio potground h(70L=70ak kn),planteni pot od 30ak Litara, nisam znao da mogu naručiti sjeme,pa sam našao frenda koji mi je davao klonove,čisto da vidim jel če to iči.....u manje od tjedan dana sam naučio osnove i učio usuput!
Kako je ormar bila cijela garnitura,sa jednog,proširio sam se na 3 ormara,uzgajao večinom osrednju travu,radio sam svoja svjetla i sve oko uzgoja učio na Vutri,oko LEDa na YouTubeu!
Nikad nisam bio odlikaš,mada učenje mi nije bio problem,problem je bio držat me 45 minuta na istom mjestu!
Uzeo sam mentora za Advanced nutriense gnojiva,jer imam 10ak komponenti,pa mi je @Barbarossa ,pomogao i kad sam vidio da mogu dopeljat biljku do kraja,što je toliko jednostavno,da kad skužiš,biti če ti neugodno što si uopće ovdje pisao:) uzeo prvi box Homebox abient 120,pa drugi,treči,na poklon dobio 4. malo se zaletio:) sad sam si ostavio jedan veliki i onaj mali boxić za jednu biljku!
Ne smatram se ništa boljim uzgajivačem od drugih. Svaki uzgajivač ima svoj stil uzgoja i svoj način zaljevanja,raspereda,pračenja tablice i sl. Stvar je u tome,da ti je sve konfuzno,jer nemaš na čemu učit. Kad imaš biljku,sve što pročitaš,možeš probat na biljci i tako češ naučit,da ga jbš!
Ako si odlučio uzgajat,kupi si opremu i kreni,a mi čemo te navodit,bolje nego ameri rakete:)

Nitko te ovdje ne osuđuje ili tako nešto. I ja sam imao isti osjećaj,jer sam postavljao pitanja na koja je odgovoreno 100+ puta i opet se našao neko tko mi je pomogao,kasnije ja njemu i tako to krene. Nažalost,da je legalno ,mogli bi ti više pomoći,ali ovako uzmeš opremu,sjeme i kako biljka raste,mi ti objasnimo sve putem,to si bez brige!
PH,EC i dr.kratice ti u početku ne trebaju. Kupi jači mix,tipa Kilomix,Canna terra profesional i daješ vodu prva 3 tjedna,a za to vrijeme učiš i dodaješ opremu!
Pa ovaj organski uzgoj od Some ti ne može biti jednostavniji za početak ili nešto u tom stilu. Sporootpuštajuča gnojiva,tipa Plantelle i to daš u zemlju i daješ samo vodu!

Ako te to zanima samo radi pušenja svoje trave,jako teško češ se naterat zaljevat kad ti se najmanje da to radit,ali ljubav prema biljci i uzgoju moraju biti jači od ljenosti. Za vrijeme pandemije svi koji puše su se sjetili,da bi mogli sa sijalicama uzgajat,ali znam po svojoj brači,biljke pate,oprema se troši,a njegove biljke uopće ne liče na Cannabis:)

U vlažnom podrumu bez ventilacije nemoj ni probat,jer ustajali,vlažan zrak je opasan za opremu,a i biljke če nastradat u cvatu od buđi i sl.

Svako drugo jutro ova radnja i vjeruj mi,da to moraš voljet... IMG_20230507_072551.jpg

Edite:
Dodao sam dolje slike,da vidiš kako to odprilike izgleda u ormaru. Uz filter i tihu turbinu,a dovoljan je duck vent za kupaonu,nitko neče znati što je unutra!
 

Prilozi

  • IMG_20180729_083034.jpg
    IMG_20180729_083034.jpg
    226,3 KB · Pregleda: 34
  • IMG_20190208_155108.jpg
    IMG_20190208_155108.jpg
    198,9 KB · Pregleda: 34
Poslednja izmena:
18.10.2016
135
240
43
Dobio si odgovor na svako postavljeno pitanje... Ni odgovore ne citas, toliko volis slusati sebe!? Napisao si vise teksta u ovim obracanjima javnosti nego ja u tri dnevnika...

Jesam, ali na koji način, slobodno pročitaj...da se razumijemo, nisam se došao ovdje prepucavati i prepamećivati, a isto tako sam svjestan svog skromnog znanja što niti ne prikrivam.
Ovdje sam zatražio pomoć, a dobio dosta podrugljivih odgovora koji su se svodili na to da trebam još čitati forum, a prvi korak je naručiti opremu koja mi je dosta konfuzna jer se ne razumijem u istu, a niti me ista zanima.
Sadnja biljke kao biljke me zanima i oko toga neke osnove znam, te ću pratiti korake sa foruma i slušati savjete iskusnih članova, ali prvo želim vidjeti koliko me sve košta, te naručiti opremu, da se mogu bavit drugim stvarima bitnim za početak uzgoja.
Svakako sam zahvalan svima koji su mi dali odgovore, ispričavam se ako sam nekoga uvrijedio, toliko od mene, opušteni pozdrav svima ::lulamira::

 

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
792
5.541
233
Dalmacija
mislim da nisi nikoga uvrjedio nego je ekipa nabrijana na takva putanja iz jednostavnog razloga..sve pise vec tisucu puta. Mislim realno da si otvorio samo tri kvalitetna dnevnika pisana zadnjih godina vidio bi sve sto ti treba.. sator, lampa, turbina za izvlacenje zraka i karbonski filter..evo s ovim doslovno mozes pocet..jedan mali vent u satoru da simulira vjetar.. sta tocno i kolike snage ovisi o prostoru gdje ces sadit i velicini samog satora. Brate to su stvari koje ovdje pisu na svakom koraku.. ljudi se malo iznerviraju jer zamisli da svak tko dodje ne zeli citat nego samo opali pitanje u neku temu pa dobije odgovor.. tada bi forum bio doslovno za to. Ja sam mjesecima gutao sve sto pise ovdje da skontam sta u biti zelim i sta je moguce izvest. Bilo mi je nekad glupo pitat i neka konkretnija pitanja od nezz “koja mi lampa treba” ili slicno.. a sad ako ti ne zelis citat i naucit sta i kako, bar osnove sam pa uz mentora krenut u grow..tesko da ce ti itko dat odgovor koji zelis.. u svakom slucaju zelim ti srecu i da uspjesno growas svoju vutru.
 
18.10.2016
135
240
43
Pa poanta je da načelno znam što trebam, ali sam tražio samo potvrdu jel to što sam zamislio ok, jer nisam siguran da će sve u toj kombinaciji raditi kako treba i uvjetima koje imam, a znam da isti nisu idelani, a i nije baš mala lova u pitanju što se tiče ulaganja.
Uglavnom truditi ću se što više pohvatati sa foruma i ne postavljati glupa pitanja, a u tome mi je od velike pomoći 0Marac0, koji mi je dao jako puno informacija i savjeta, na čemu mu se ovim putem i zahvaljujem. :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Uglavnom truditi ću se što više pohvatati sa foruma i ne postavljati glupa pitanja
Ne postoji glupo pitanje..slobodno ti pitaj sta ti nije jasno.
Tesko da ces postaviti pitanje, a da ti nitko nece odgovoriti...tvoje je samo da sve pohvatas,filtriras i krenes,ili ne u growanje.
Podrum,tavan ovo,ono..najbolje se osjecaju u tvojoj spavacoj sobi :)tu se growa,tu je intima.

intima (lat. intimus: najnutarnjiji, najskrovitiji), ono što je čovjeku najosobnije, najskrovitije:)

 
Poslednja izmena:
18.10.2016
135
240
43
Nažalost, podrum mi je jedina opcija trenutno, iako se slažem da bi bilo idealno da je u spavaćoj, a žena ne misli da je to baš dobra ideja, tako da sam osuđen na podrum, neka je bar to blagoslovila :D
Uglavnom mislim da sam konačno spreman za naručiti sve što mi treba, ići ću na Lumatek atis 200w pro, mamut 80x80x180,a za prvi puta se okušam se sa 3 sjembe Green Gelatto auto od RQS, opremu naručujem do kraja ovog tjedna , pa da mogu krajem mjeseca već krenuti u akciju. :)
 
Poslednja izmena:
31.10.2022
49
142
33
37
Eto i ja sam planirao 200 pro , ali mi se ni malo ne svidja to sto je knap . Doduse iam jedno bitnije pitanje . Od starta sam znao da cu imati problema sa vazduhom , ali sto vise citam vise se plasim , pa je s toga moje pitanje zajedno sa fotografijom mesta gde planiram box , a crevo sa vazduhom bi islo desno u toalet . Ono sto
mene zanima je vase misljenje o tome ,da li ce to ici tako . Takodje moram napomenuti da sam poslednji sprat u zgradi i zbog silnih kosina iam dosta problema sa
smestanjem boksa . Mislim zapravo da mi je ovo jedina opcija .

https://ibb.co/DfgHzHH

Hvala unapred na svakom savetu.
p.s. Planiram 80x80x180 nista od opreme sto bi mi trebalo u sustini mi ne predstavlja problem da kupim . Mozda jos ovaj podatak moze pomoci savetu. Veliko hvala jos jednom .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric and Peroooooo
18.10.2016
135
240
43
200PRO na knap u 80x80. Preporuka ako nisi vec odapeo okidač, 300pro. Druga kritična stvar je Odvlazivac. Bez njega ćeš se patiti a i potencijalno izgubiti trud i rad i volju.

Nisam još ništa naručio jer sam u dilemama sam sa sobom najviše.
Razmišljao sam o 300w lumateku, ali mi je puno love...i ovako sam već došao na cifru od 650 eura samo sa opremom, a gdje su još sjembe, zemlja i sve što ide već.
Iskreno za ono što mi je trenutno u planu, a to je da imam svoje za zapalit iz gušta, načelno gledano 200w mi to može osigurati bez problema, još ako dva growa godišnje uspijem odraditi, top.
A sad dolazim do one crnje strane, ako se nedaj Bože netko razboli od dragih mi ljudi, pa da moram praviti brže bolje RSO, onda mi je ovo malo jer 500 g koliko bi bilo dovoljno za lijek je puno više od onoga što ova oprema može pružiti, tako da nisam pametan baš, točnije sam sebi sad otežavam u odluci.
Što se tiče podruma i vlage, jučer sam kupio obični jeftini odvlaživač (ne električni) za površinu od 45 kvadrata, a podrum je možda nekih 30...odvlaživač stavim ovih dana da vuče vlagu prije nego stigne oprema, a kada sve pospajam onda po preporuci kolege Marca stavim odvlaživač kod otvora za upuh zraka, a isti mijenjam nakon 2 mjeseca kako piše da mu je vrijeme djelovanja.
Podrum također ima vrata te svaki dan kada budem tamo otvorio bih na sat vremena barem da uđe svježi zrak iz vana.
Evo na fotki što mi stoji u košarici za naručiti za sada.
 

Prilozi

  • sda.png
    sda.png
    515,3 KB · Pregleda: 18

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Bačene pare za taj kvazi odvlazivac s tabletama pretpostavljam. Imaš kod mene u dva dnevnika gdje sam isprobavao. Žali boze para. Pricamo o 10-15 litara vode koju nalijes. Od toga biljke uzmu tipa 30%. Medjutim, sretno želim svakako. Možda nije toliko vlažan podrum kao kod mene sto je. Iako, niti od kad sam se prebacio u sobu, ne uspijevam vlagu kontrolirati bez mašine. Točno me zanima kako ce to kod tebe šljakati :rasta: kod mene je u 48 sati 2 deci vode uspio maknuti :D


U drugom slučaju mi je upljesnivilo skoro pola growa, iako sam imao odvlazivac. Medjutim, riknio vent u boxu da nisam skužio i 5-6 dana je bilo dovoljno. Bez orkana u boxu + odvlazivac = Plijesan svejedno :)

 
18.10.2016
135
240
43
E jbg, vlage i podruma se najviše i plašim u cijeloj priči.
Nažalost ne mogu iskeširati još 300 eura za pošten odvlaživač, nego s obzirom da je dosta dobar i suh podrum, mislio sam da će ovaj socijalni bit dovoljan.
Ima li smisla onda uopće upuštati se u taj pothvat s obzirom na uvjete prostora koji imam? čisto da znam prije nego naručim opremu, pa da ne bude da sam bacio lovu,a od te priče 0 bodova...jer nažalost to mi je jedina lokacija trenutno gdje bi mogao smjestiti box.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Čuj. Možeš sam napraviti panel. Ili uzeti neki jeftiniji a novce koje Nemozes ne potrošiti jbg, uložiš na ostvarivanje osnovnih uvjeta. Ako ne tako, onda staviš jednu biljku u box i dobro ga ventilirati i trebaš probati. Teško ce ti netko garantirati ista dok sam u biti ne probaš.
 

Captain Fantastic

-me gusta marijuana-
22.09.2022
670
3.295
163
Likwawa hills
Pazi se poplave :))bez odvlaživaća ne možeš ništa ,u biti za vegetaciju te ne treba toliko brinut vlaga al kad uđu u cvjetanje onda slijedi show.Panel možeš Napravit za jedno cca 100eura.Polako jer nije to de Maro::sex::dobro se pripremi i onda si miran jer ono čega se sada bojiš će te stići tokom growa zato spriječi odmah:thumb:ja ti želim svu sreću
 
18.10.2016
135
240
43
Ubaci u podrum vlagomjer pa procjeni...

To ću i napraviti, već sam razmišljao o tome, sutra odem kupiti mjerač neki najjeftiniji, pa da vidim kolika je sad uopće vlaga...s tim da će vrata od podruma biti po par sati otvorena svakako gotovo svaki dan. Ne znam koliko bi pomoglo da vrata od podruma budu stalno otvorena, iako mislim da to nije pametna ideja jer može uletit neka živina pa napraviti šou :D
Razmišljam jedino Lumateka zamjeniti sa Mars Hydro TSW 2000 Full Spectrum 300W LED, izađe me 100 eura jeftinije, a možda će više pasati za 80x80x180 box kako je i kolega Heretik preporučio. Hoću pogriješiti ako umjesto Atisa 200 uzmem Mars za manje love?
Sam ne bih sastavljao ništa, jer nemam živaca za to, hoću opremu koja je plug and play, te da služi svrsi što je dulje moguće.
Imam osjećaj da sastavljam space shuttle, a sama pomisao da pušim svoju biljčicu za par mjeseci me već sada neizrecivo veseli.
Iako me ovaj dio oko opreme malo nervira, jer me ista niti najmanje ne zanima u smislu tehnologije, nego samo želim započeti proces sadnje, tome se također veselim kao malo dijete...iako bih nasretniji bio da ju mogu vani kao čovjek posaditi, pa bih izbjegao ovaj dio oko opreme.
Hvala svima na odgovorima i savjetima. :respect:
 
Poslednja izmena:

gogs666

Aktivan Član
17.02.2019
86
855
83
Previse je to novaca za lampu....jeftinije opcije rade super posao. Marshydro, Viparspectra itd.
Za obje marke sam siguran da ce ti godinama raditi dobar posao. Meni su odlicne. Rade ulozi u ovlazivac i grijanje za zimu ili sta ti ga ja znam....