PC BigTower (Anubis & Wembley) + MidiTower (Cream Caramel)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Hej, u oba dva kucista su vec naredjene stedne zarulje + HPS imam u svakom kucistu, necu ni pokusavati bez HPS-a.

A zemlja je promijenjena i cim sa je stavio u kalj, hidrometar je pokazivao 50% vlaznosti. To je ok, takva je dosla iz Baumaxa. Onu staru zemlju sam bacio.

PS. izvadio sam zakrzljali Wembley sjemenka je pustila korijen 2mm i tako stoji 2-3 dana tako da sam je stavio u casu s vodom.

Trenutno stanje
u Big toweru - Anubis i Cream Caramel
u Midi toweru - Cream Caramel

To je to, dovoljno i previse je 3 biljke na 2 kompa. Server ce podnijeti jedan mix ruderalisa i indice (Automatic Anubis) i maltene 90% indicu Cream Caramel.
A u midi toweru je jos jedan Cream Caramel solo... ja cu se podtruditi od pocetka formirati je u grmic. :dada
 

lamp3rija

Aktivan Član
10.07.2012
98
171
33
44
Mislim da ti ovo nije OK --> "PS. izvadio sam zakrzljali Wembley sjemenka je pustila korijen 2mm i tako stoji 2-3 dana tako da sam je stavio u casu s vodom."
Nadam se da je nisi dugo držao u vodi, potrunit če kolko sam ja čitao.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
da..slazem se sa lamperijom.ali. hebemu..nemasj ju gdje ni staviti..ili da iskemijash na brzinu neki boxic sa shtednim. npr. kupish 4 shtedne od 120-130w i okruzhish biljku sa onim reflektirajuchim materijalom za zashtitu shofer shajbi od sunda.to mozhesh iskonstruirati i u nekom ormaru..onako za prvu ruku...dok ne odluchish shto ces sa tom biljkom...ili..da ju stavish u neku mini saksijicu i ugurash ju u jedno od kuchishta-npr. stavis ju na zemlju izmedju cream caramela i tog automatika u serveru.time bi dobio cca 10-14 dana na vremenu tj. da smislish kako udomiti tu sjemenku..ona je vec pochela zhivot...shteta ju ubiti.radje ju ubaci u mini saksiju ...malo uzgoji i pokloni nekome..
i...ponavljam..ne zaljevaj biljke svakodnevno..najbolje bi ti bilo obilato nashpricati povrshinu zemlje oko biljchica npr. 20-30min.prije paljenja svjetla...ali tek nakon shto prethodno dooobro isushish zemlju...oko biljke mozhesh obilno poshpricati..pa chak i po citavoj povrshini zemlje...ali samo sa shpricom..tako ces imati tu povrshinu sa visokom vlaznoshu..cime ces podizati vlagu u boxu..+ to mozhesh raditi i par puta u toku dana-dok je svjetlo upaljeno-ali tada pripazi da ne shpricash vodom po listovima.pogotovo da ti ne ostaju kapljice vode na listu dok svjetlo gori..vec samo oko biljaka shpricaj zemlju...eto.tako chesh mochi prchkati po njima svakodnevno.utjecati na vlagu u boxu..a nechesh im nashtetiti..

i..ajde ovako..prije nego neshto napravish...ako ti padne na pamet neshto shto bi napravio u boxu ili na biljkama...neka ti ne bude teshko ili neugodno..pitati ekipu shto misli o tome..tako cesh najvishe nauchiti..
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Ma imam u pripremi i ormaric :) heheheheh ali necu zasad to previse je.

Evo jucer mi je poslao iz ZGa sjeme, danas stiglo. Auto Galaxy (da imam za iduću turu), Big Bang (Greenhouse) 5komada fem., i od Mandale California Dream 3kom fem.



Ok, primio sam na znanje to sa špricalicom.

Ali ja trenutno uopce ne gasim HPS + štedne.

Ova teta što me zvala da potvrdi narudzbu, rekla mi je da Automaticima nesmeta 24/0 svjetlo cijelo vrijeme i vege i cvjetanja. Dobro znam da to ne vrijedi za Caramel...
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Ma imam u pripremi i ormaric :) heheheheh ali necu zasad to previse je.

Evo jucer mi je poslao iz ZGa sjeme, danas stiglo. Auto Galaxy (da imam za iduću turu), Big Bang (Greenhouse) 5komada fem., i od Mandale California Dream 3kom fem.



Ok, primio sam na znanje to sa špricalicom.

Ali ja trenutno uopce ne gasim HPS + štedne.

Ova teta što me zvala da potvrdi narudzbu, rekla mi je da Automaticima nesmeta 24/0 svjetlo cijelo vrijeme i vege i cvjetanja. Dobro znam da to ne vrijedi za Caramel...



Cream Caramel je jedini napredniji sigurno 3-4 dana je sam sjeme drzao u vodi dok nije nabubrilo!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
evo neshto o zaljevanju + video se nalazi na ok stranici weedblog.com
dakle...link :
How To Water Your Marijuana Plants | The Weed Blog

josh su ti biljke premalene da bi mogao primjeniti ovaj savjet o tome kada zalijevati biljku...ali sve ostalo vec mozhesh pocheti primjenjivati.

shto se svjetla tice...u vegetaciji mozhesh ostaviti svjetlo 24/0 i za automatike i za "obichnjache"...ali..ja osobno to ne preporucham jer sam mishljenja da biljka ipak treba i period mraka...a automatici najchesche idu na 18/6 ili 20/4...tako da...mogao bi spustiti to na npr. 20/4 i kroz cca 2 tjedna...postepeno spushtati ( npr.po pol sata svaki dan ) na 18/6..
samo...treba malo porazmisliti kako iskombinirati svjetlo u onom serveru jer..ako sam dobro uhvatila.tamo imash cream caramel + jednu auto biljku...pa..ako cream caramel prerano stavish na cvjetanje ( 12/12h) biti chesh zakinut sa prinosom kod auto biljke...a ako predugo ostavish cream caramel na npr.18/6 tj. vegetaciji ( i podredish taj box. automatiku ) mogao bi imati problem sa prostorom...
a shtomislish...dali bi nekako mogao presaditi tu auto biljku i prebaciti ju u onaj manji box..a u ovaj server staviti dvije c.caramel..
cini mi se da bi tako najblje proshao shto se uroda tiche..a to mi se chini da je tebi prilichno bitno..
to bi trebao chim prije uchiniti..to josh ni nije presadjivanje..to bi bilo vishe pikiranje..tako da ne trebash puno brinuti ako si chitao da se auto sorte ne preporucha presadjivati ( neki ih presadjuju ..)

( osobno..tj. da sam na tvom mjestu..ja bi svakako odvojila auto biljku tj. nikako nebi u istom pc boxu drzhala auto i foto tj. "obichnjacha" sortu )
 

PinkFrojd

Aktivan Član
16.01.2013
143
48
28
48
pocetnicki je napisao(la):
... PS. izvadio sam zakrzljali Wembley sjemenka je pustila korijen 2mm i tako stoji 2-3 dana tako da sam je stavio u casu s vodom...

Ovo se ne radi, gde si to procitao i sta ocekujes da ces time postici, proklijalu semenku stavljati u casu sa vodom???
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Hahahah :)

@zlavjestica, odlican i hvale vrijedan savjet. Imas PM.

@Pink, a jbg, taj Anubis me drka, bila je sjemenka mala u tri pm. Odma sam bio skeptican, stavio sam je 1h u vodu, pa sad je na ubrusu mokrom. Mozda je spasim.

U serveru ce biti kako vjestica kaze, 2x Cream Caramel + Automatik u midi kuciste.

Usput Wembley ili Anubis je propao, dat cu mu jos vremena, ali nista ne prepustam slucaju, Auto Galaxy je stavljen na klijanje ovaj put u ubrus nemirisni. Jedan Automatik samo sto ne nikne u serveru i njega bubam u midi. A Cream Caramel ako uspije se seli iz Midi-a u Big Tower.

Isto tako imam slatke muke, ako nedaj boze u midiju u kojem je sad Caramel - nesto slabo bubri, dat cu mu jos vremena, dali staviti jos jednu Cream Caramel u server (imam jos 2sjemenke), ili mozda California Dream ili Big Bang? :) Jbg.

E sad bitno mi je imati dva mala Automatika u Midiu, i dva foto obicnjaka u serveru, posto imam HPS i mrezu izguram to.

Ali za server imam kazem gore navedene slatke dileme. Svakako je niknula jedna Caramela, jer volio bih mjesati skank kada pusim.

I da, kolicina mi i nije toliko bitna, neka imam u serveru od 2 obicne sveskupa cistih hedova 50g, a u midiu od 2 automatika nek imam 30g, biti cu miran tih 80dana dok ne dodje novo.
Mislim da sam skroman za razliku od prije :)

Neznam samo jeli malo za cvjetanje 2 biljke u serveru 2cfl warm white - 4000lumena + 6500HPS Osram son-t 70w. Kuciste je dobrom reflektirajucom folijom oblozeno pa se biljke nebi trebale tuci za svjetlost.

U midiu bi ako sve bude ok za cvjetanje isto bio HPS 6500lm Osram Son-t + 2cfl stedne warmwhite svaka po 2000lumena.

Znam da trcim u buducnost. I da, nisam uslagiran :)

Edit: Midi tower potpuno osposobljen, danas montirao HPS, uzemljio to lijepo, stavio vent da piri po njemu, i ima jedan za upuh i jedan za ispuh. U njemu je Automatic prezivjeli, sjemenka onako kao da ce glavica proviriti. Galaxy isto ide nutra, on je nabubrio u ubrusu i uskoro ide i on u Midi. Jbg, strpljen spasen, propala je jedna mala sjemenkica, neznam tocno jel Anubis ili Wembley, vidjet cemo to kasnije. To mi i nije toliko bitno, bitno da se zna da mi je midi samo za automatice!

Midi tower HPS off.

Midi tower HPS on.

I evo, cisto da ne dodje do pozara, prevencije nikad dosta, prigusnica je topla na dodir, ali ne vrela, propaljivac je hladan. PS. nema kartonske kutije.


Nema sta, pravi majstor sam za sve osim sto mi sjemenke ne nicu brzinom kojom sam ocekivao. Kad nikne ostalo poslikam naravno.
Pozdrav svima!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname and m@l@

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Uu.. 5str. sad cu sutiti i dok ne bude novih slika nista, dnevnik treba imati max. do 10str. :) taman tu smo :p

blackfox, ne spamaj. :)

Evo nesto pametno dok cekamo da se sjemenke smisle,

jeste skuzili gore kako mi HPS visi horizontalno, taman di je ispuh, i bome trazi hladjenje, svoje, 12v 2xCoolermaster - upuh ispuh, a po prigusnici pici neki Sharkoon kupljen u Linksu danas.

I ide mogu reci dosta vruci zrak. Ali kontam da je to super i da biljke nece svjetlo shebati, osim ako ih ja naravno ne shebem.

Eto, vi koji mislite PC growat, bez cooltubea, kontam da nemozete ispod 3 venta za kvalitetno mini, a 4 venta za Big tower.

Ali server u perfekt stanju, unutri je 25°c, vlaga 60 :))) Jedino sto biljka sporo raste, a jesam nestrpljiv aa :) :bale

Ako sam sad zadovoljan i sa nekom prosjecnom, ima sjemnki unutri, nije losa... sta cu tek biti zadovoljan s ovim.

I da, toliko sam nestrpljiv i ushicen da mi je midi postao br1. sada, zato jer ce automatik odradit svoje i bit ce prije skanka.




Midi je postao zvjerka mala s tim da se prigusnica kao malo cuje tj zuji kad se priblizim tamo. Ugl, Hps se vidi po zidu da baca lumena pun k...unutra ovo je kao industrijska rasvjeta, unutri Automatic spaseni blista :) A Galaxy vrlo skoro, klija.

Ne stvarno, za tako malo kuciste ja mislim da je previse 10 000 lumena. Neznam. Bitno mi je ventilacija da radi dobro i da su prigusnice cool cak sad mogu reci, temp a i temp je manja u kucistima 25° pod HPS 24H ON.

HEP ce me udariti po djepu sad, ovo trosi 100w struje, pa dobro to nije ni tako puno.

Kako sam seuzivio pa to je strasno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Haha :icon_lol: bome baca ti van svijetlost da imam dojam da bi i na toj vani svjetlosti mogao jednu odgojiti. Ma kak ti može previše svijetlosti škoditi biljkama, nesmeta ako je temperatura i vlaga u normali bit će to ok. Ako tebi nije previše plaćati više struje ni njoj neće biti na odmet. Najbitnije da si ti počeo pomalo slušati savjete, pa još kad ormar bude biti će to do jaja. Samo tjeraj dalje i ostavi se kopanja po zemlji i prčkanja po sjemenu. Ovo bi mogao biti zanimljiv dnevnik s obzirom da si počeo uistinu tvrdoglavo, al ko što rekoh popravljaš se pa brijem da bu sve to ko sisa.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
pocetnicki je napisao(la):
... I da, toliko sam nestrpljiv i ushicen da mi je midi postao br1. sada, zato jer ce automatik odradit svoje i bit ce prije skanka...

:eek:hno: kojeg skanka, nisam primetio da si sadio skank... il ne znas sta pricas, klasika
 

olidoboli

Trapavi
Poznanik Foruma
16.10.2012
352
812
93
ja sam opet pogubljen, a ne znam jel to zbog promjene vremena ili ovog dnevnika :)...... ZAPAMTI DA LUMENA NIKAD DOSTA, A NE DA IMAŠ VIŠKA..
 

kengue

Aktivan Član
22.02.2012
123
34
28
43
Prošlo mi cijelo jutro citajuci ovaj dnevniik:tuzan, tresla se brda rodio se miš:dada. Želim ti srecu i da bude nešto od ove silne opreme i sjemenki što si narucio..
ps. malo skuliraj doživljaje..:kauch
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Pa neznam sto bih prije sadio. Jer ako vidim da ove 2 koje sam zajebo, 2 sam spasio, jebiga u nezgodnom vremenu sam presadjivao.

Spasen je Automatic, Cream Caramel stoji s ona dva listica slabo mi napreduje.

Vlaga je 55 u serveru a temp 25°. Cini mi se da svjetlo nije najbolje rasporedjeno.

Jer u MIDI-u koji mi je vise nekako Stealth PC, tamo cvatu ruze, primaju se lakse. Sad je trenutno uboden Automatic koji trenutno nice, a jedan pokusavam spasiti, tako da Galaxy je vec 2dana u nemirisnom ubrusu, ici ce on isto u Midi.

A za Server izgleda da je moja greska sto mi je biljcica zuckaste boje, jer nisam gasio HPS nikako.

Danas cu staviti 24h Coolwhitea 3000lumena pola dana, a pola dana to plus hps. Cini mi se da foto sortama pase izmjena - vremena. - Ovo u Midi savrseno pase, ali u serveru fali jos jedna mozda stedna zarulja, ipak velik je on dosta. Mada neznam cemu folija sluzi.

Server sad stagnira s jednim Caramelom.

Tako da je ona sada solo u Serveru i na klijanje sam stavio California Dream od Mandale da joj napravi drustvo. To ce u server mozda i ona cak sama ako ovaj Caramel ne uspije kojim slucajem.

A onda cemo nekom drugom prilikom 2komBigbang + 2komCream Caramel - ostalo mi je jos dakle 4 sjemenke. + sto imam 2 nove na klijanju ( Galaxy i California Dream )

Znam unistio sam sjeme, neka je sva steta na tome. Nisam proklijavao na ubrus i to je to. Nisam slusao druge.

Sve u svemu, opet ovaj grow ide naprijed s 2 Automatica u Midiu. Na jednom je otpala kapica. Galaxy klija u vlaznom ubrusu. Jednom dnevno obavezno malo pomocim jos. NE da pliva... :))

A serverko ce se usreciti ili sa solo California Dream ili ova Caramela unutri iskoprca. Nest mi je zuckasta. Cak sam i jednu CFL spustio blizu nje ali ona zuti i zuti... hehehheeh. Jbg. sta da joj radim.

Sve je to greska placena jer sam sjeme odma zabio u zemlju 3cm, losa zemlja, pa je onda bilo seljakanje u novu Composanu napokon pravu, jedini je prezivio jedan Automatic i ovaj Caramel.

Tako da grow NE propada.

Da mi nije biljka zuckasta zbog ph vode iz pipe???

Nista, ubacit cu jos jednu CFL, malo je 2 cfl + hps ocito.

Idem pozdrav svima.

Mislim sve je kristalno jasno, nestripljivost me kostala 3 sjemenke mozda ( nekih 150kn ). Ucite na mojim greskama.

I da, sad kad tutnem ovaj California Dream sto proklija, zalijem i 5 dana ga nemoram pogledati uopce.

Za takav server mozda i je jedna takva velika biljka. Mozda bolje da ja sibam samo Automatice, a ovih tezih sorti za pocetak da se ostavim, ili pokusavam jednu po jednu sjemnku cekajuci da vidim kako ce se razvijati. Pred kraj cvjetanja, ja lako ubacim sjemnku u drugu stranu saksije i tamo vec pocne polako nicati nova dok ovo ide na Harvest. :banana_rasta:

Oprostite na dozivljaju, takav sam covjek, ostrouman, dubokouman i tvrdoglav ali poceo sam slusati.

Dolazi mi sestra sa sogorom na rucak, njemu dam njegovo sjeme, a Midi sam pogasio sve osim ventilacije na 2ipol h. Nece mu nis biti imam i slike za upload. Ko grom Otomatik.

A server ostaje ukljucen i dalje, jer to je moj komp :p
 

olidoboli

Trapavi
Poznanik Foruma
16.10.2012
352
812
93
Prijedlog:

STAVI SJEMNKE U ZEMLJU NA DUBINU cca. KOLIKO TI JE I NOKAT TE IH LAGANO PREKRIJ ZEMLJOM I NE DIRAJ IH VIŠE, PUSTI DA PRIRODA ODRADI SVOJE MAKAR TO TRAJALO PAR DANA, NEMOJ PRČKATI, NEMOJ IH OTKRIVATI I SVE OSTALO ŠTO RADIŠ...SAMO IH MALO ZALIJ VODOM I PUSTI IH BRATE DA ŽICE....NIJE TI TOLIKO BITNO NI SVJETLO, SAMO NEKA IMAJU DOBAR PROTOK ZRAKA, NIJE TI BITNA NI VLAGA U POČETKU, NI OKO TEMPERATURE SE NE MORAŠ BOJATI...........UOSTALOM A DA PROBAŠ IPAK U VRTU ZASADITI JABUKU :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
pocetnicki je napisao(la):
... Mislim sve je kristalno jasno, nestripljivost me kostala 3 sjemenke mozda ( nekih 150kn ). Ucite na mojim greskama...

nema potrebe, davno smo to sve naucili ali ti neces da ucis na nasem iskustvu, ajd furaj onda sa tvojim kombinatorikam koje vec definitivno smaraju, no sve najbolje
 

olidoboli

Trapavi
Poznanik Foruma
16.10.2012
352
812
93
Početnički ima li išta novo...prošlo je sat i po od zadnjeg edita :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.